Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @ayvalik10 Hocam turistik vize için de aynı şey geçerli mi ? Ben greencardla değil turistik vizeyle giriş yapacağım da

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Brownhood ozaman aktarmasız gitmen çok daha sorunsuz olur

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@Brownhood ozaman aktarmasız gitmen çok daha sorunsuz olur

Fransanin resmi sitesinde soyle yaziyor.

03 Temmuz 2022 tarihi itibariyle, bir başka ülkeye varmak üzere bir Fransız havalimanının uluslararası bölgesini transit geçiş için kullanacak Türk vatandaşları, havaalanı transit vizesine (VTA – “visa de transit aéroportuaire”) tabi tutulacaktır. Aşağıda belirtilen kategoride bulunanlar, bu transit geçiş vizesinden muaf tutulacaktır:

• Bir Schengen bölge ülkesi tarafından verilmiş geçerli bir tek tip vize, uzun süreli bir ulusal seyahat vizesi veya bir oturum belgesi hamisi kişiler;
    • Geri kabul hakkı garantisi veren, bir diğer AB veya Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkesi, Andora, Kanada, Japonya, Monako Prensliği, San-Marino veya Birleşik Devletler (ABD) tarafından verilmiş geçerli bir seyahat belgesi hamisi kişiler;
    • Bir diğer AB veya AEA (Avrupa Ekonomik Alanı) ülkesi, Kanada, Japonya veya Birleşik Devletler (ABD) için verilmiş geçerli bir vize hamisi veya bu vizeyi kullanım sonrası geri dönen kişiler;
    • Bir AB, AEA ülkesi veya İsviçre vatandaşı kişinin aile mensupları;
    • Türk diplomatik veya hizmet pasaportu hamisi kişiler;
    • Uçuş ekibi mensupları.

Vize danismanina da sordugumda 12 saate kadar sikinti olmuyor dedi.Aktarmasizlar 3 4 kat daha pahalli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Brownhood 2-3 maddeler seni karşılıyor ozaman aktarma çok daha mantıklı senin için

• Eğer tek aktarma istiyorsanız en uygun egyptair hemde basit kahire aktarmalı.

• Uygun fiyatlı uçak bileti bulabileceğim siteleri nereden bulabilirim? Tavsiyeleriniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

skyscanner ancak vpn yada telefon internet ile bak baktığın zaman aynı seferi pahalı gösteriyor. google flight var.

• @fmaltun Skyscanner ile genel uçuş alternatiflerine bakabilirsiniz, Skyscanner size olasılıkları ve uçuşları fiyatlarına göre gösteriyor. Sonrasında zaten skyscanner kendisi ödeme almıyor 6-7 farklı aracı kurumun fiyatlarını listeliyor ordan uygun ve güvenilir olanlarından biletinizi alabiliyorsunuz.

• @heycan kayak.it bu sitede çok uygun fırsatlar sunabiliyor.

• @heycan Teşekkür ederim. Siteye baktım detaylı bilgi veriyor.

• @sibrikoz Bu siteyi ilk defa gördüm. Teşekkür ederim.

• @ayvalik10 Teşekkür ederim

• @sibrikoz bu siteyi görmemiştim daha önce, incelemekte fayda var teşekkür ederim

• Arkadaşlar aklımda soru işareti var
    Ben cevabı bulamadım.
    Şimdi ben londra ya bilet alsam ve londra ya gitsem ve oradan da başka bir bilet ile 24 saat içerisinde londradan new York uçağına binsem londra Havalimanının içerisinden çıkmazsam genede benden transit vize isterler mi?

Veya ikinci yol ben aktarmalı uçuş bileti alsam İstanbul londra aktarmalı new Yorka gitsem bu yolda da benden transit vize isterler mi?

• ⭐⭐

@Mr-alikaya Merhaba, ilk sorunuzun cevabi, evet transfer icin UK vizesi isterler. Ikinci sorunun cevabi defalarca verildi, lutfen eski mesajlara bakin... ama kisaca bazi sartlar saglanirsa (transfer suresi, ucus firmasinin anlasmasi gibi) istenmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mr-alikaya sakın bunu yapma burada o kadar çok mağdur olan insan var ki dediğin gibi iki ayrı bilet alarak uçmak isteyen ondan birbirine bağlantılı uçman gerekiyor.

star alliance diye bir sistem var sen thy ile londraya uçtun sonra luftansa new york uçsan bile sistem seni hep thy ile uçtuğunu anlar. Bu sisteme kayıtlı olan şirketler tek şirketmiş gibi görüyor

• Güncel bilgi olarak paylaşıyorum; 15 Ağustos gidiş, 5 Eylül dönüş Frankfurt aktarmalı New York'a gidip geldim, giderken aktarma süresi 1 saatti ve biraz tedirgindim ama hiç sorun olmadı, terminalden hiç çıkmadan direk diğer uçağa geçip yola devam ettik, check-in her iki uçuş içinde İstanbul'da yapıldı, yani Frankfurt-New York uçuşu biniş kartım İstanbul'da verildi, Frankfurt'ta check-in falan hiçbişeyle uğraşmadan biniş kartında yazan kapıya gidip uçağa bindik. Aynı havayolu şirketi olması ve bileti ayrı ayrı değil tek seferde almak bu rahatlığı sağladı diye düşünüyorum, herkese iyi yolculuklar dilerim.

• Herkese merhaba,

Forumda yazanları tek tek okudum. Herkesin endişesine benzer benim de endişelerim var.
    Kasım ayında Amsterdam aktarmalı İstanbul-Orlando uçuşumuz var ve 10 yıllık ADB vizemiz var. (oturum ya da greencard değil, normal turistik vize gibi)
    Tek bilet olarak aldık ancak Amsterdam'a 16 saat aktarma için bekleyeceğiz. Şimdi ben transit vize almalı mıyım yoksa muaf mıyım? Türkiye Dış İşleri Bakanlığının çağrı merkezini arıyorum vize almanız gerekli diyor, VFS globale mail atıyorum vizeden muafsınız diyor.
    Bir arkadaş 12 saate kadar aktarmada sorun yok demiş.

Küçük çocuğum ile ailecek uçacağımız için oralarda perişan olmak da istemiyorum. Yakın zamanda giden, tecrübelerini paylaşabilir mi, ya da bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi? Stresten hasta olacağım neredeyse. 😞

• @bozyuruk google güzel bir kaynak.
    buyrun;

• @charon Soruyu soran ben değildim ama yine de teşekkür ederim. NC'den sevgiler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |