DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@chrissmith-07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar biz formu doldururken aklıma takılan bazı noktalar oldu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙂 eşim ile yeni evlendik (ABD Vatandaşı kendisi ) geliri yeterli olmadığı için I-864 formunda sponsor olarak eşimin babasını göstereceğiz. bu durumda sadece babasının belgeleri doldurması yeterlimi yoksa eşimin de I-864 formunu ekstradan doldurması mı lazım?

bu arada eşimin babasının 2 evliliğinden 6 çocuğu var, biri 20 yaşında diğer 5'i ise 21 yaşının üstünde. çocuklarını da formu doldururken onun baktığı kişiler olarak eklemeli miyim yoksa yetişkin oldukları için eklemesem de olur mu? (yıllık geliri 75k civarı)

gerekli olan belgeler
    son 3 yılın tax return belgesi 1040 ve W2 formu , son 3 ayın paycheck kopyası, birth certificate ve pasaport ön yüz kopyası

hem vize sponsoru (yani esiniz) , hem de joint sponsor bu formlari ayri ayri doldurmali...

vergi formlarini doldururken "dependent" olarak gosterdigi kisileri maddi hesap yaparken eklemeniz yeterli... "cocuk" olarak ise sadece 21 yas altindakileri dikkate alabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selin43, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba .Biz esimle gecen ay evlendik.Esim American vatandasi. Ben ise turist vizesi ile gelmiştim.şuan ikimizde amerikadayız.Basvuru icin Evraklari doldururken fark ettik ki eşimin vergisi 300 dolar eksik çıktı bu durumda başka bir sponsora ihtiyaç duyuldu.fakat maalesef pandemi sürecinden dolayı etrafımızda bize sponsor olabilecek kimseyi bulamıyoruz.herkesin vergisi düşük .bu durumda sponsor nereden bulabiliriz.destek olan firmalar vb var mı?ya da başka yapılacak birşey var mı?

Siz de ABD'deyseniz, ayni evde yasadiginiz icin "household income"i dikkate alarak formlari doldurabilirsiniz...

Bu durumda sizin de kucuk bir miktar bile gelirinizin olmasi sizi sinirin ustune atar...

bunun disinda ise aklima gelen tek yol sponsorluk maalesef... cevrenizde sponsor olacak birini bulmalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Koçakoğlu, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Joint sponsor bulamıyoruz başka bir yöntem var mı yapabilceğimiz ?

isterseniz ilk iletileri satir satir tekrar okuyun, belki bir cikar yol bulursunuz...

gelir seviyesinin disinda konsolosluk mal, mulk, banka hesabi vs. gibi seyleri de kabul edebilir... tabii bu sadece bir olasilik... siz elinizden gelenin en iyisini yaparak konsolosluga gidin, eger konsolos yeterli bulmazsa, joint sponsor bulmaniz gerekecek maalesef...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

merhabalar' bu sabah uscisten soyle bir uyari aldim. bizden yeniden sponsorluk belgesi doldurmamizi istiyorlar. esimin belgeleri ve maasi yeterliydi bir yerde mi yanlislik yaptik anlamadim. nicin boyle bir sey isterler ? biz bunu gondermeden mulakat tarihi veya work permit vermezler mi ? veya hep sunu duyardim iste bir yanlislik olur uscis bir eksik yanlis gorur onu tamamlamak isterse dosyan 6 ay geriye atar diye. bu dogru mu ? @crazycells

surecinize dair bilgileri imzaniza aktarir misiniz?

• merhaba vize randevumuzds eşimin geliri tam istenilen income yeterliydi ama co sponsor istediler. şimdi pek bir arkadaşımız co sponsor olmak istedi ama geliri 12k eşimle arkadaşının geliri toplanınca 42 bin civarı oluyor biz 3 kişiyiz 1 de o olunca yeterli oluyor. konsolosluk parayı birleştiriyormu yoksa ayrı ayrı mı değerlendiriyor? Ayrıca $10000 kadar hesabımızda para var bunuda göndermeyi düşünüyoruz. Sizce doğru olur mu?

• @crazycells denedim imzama tasimayi umarim olmustur. eger sorularimin cevabi sizde varsa yanitlar misiniz ? biz simdi sponsorluk belgesini gonderene kadar dosyam hold mu olacak ? work permitim islemeyecek mi? hicbir sey yapmadan evde oturmaktan sikildim artik calismak istiyorum her bir kanit istendiginde dosyamin suresi uzayacak mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mervetk, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

merhaba vize randevumuzds eşimin geliri tam istenilen income yeterliydi ama co sponsor istediler. şimdi pek bir arkadaşımız co sponsor olmak istedi ama geliri 12k eşimle arkadaşının geliri toplanınca 42 bin civarı oluyor biz 3 kişiyiz 1 de o olunca yeterli oluyor. konsolosluk parayı birleştiriyormu yoksa ayrı ayrı mı değerlendiriyor? Ayrıca $10000 kadar hesabımızda para var bunuda göndermeyi düşünüyoruz. Sizce doğru olur mu?

Maalesef o sekilde degerlendirmiyorlar. Joint sponsorun geliri tek basina herkes icin yeterli olmali...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells denedim imzama tasimayi umarim olmustur. eger sorularimin cevabi sizde varsa yanitlar misiniz ? biz simdi sponsorluk belgesini gonderene kadar dosyam hold mu olacak ? work permitim islemeyecek mi? hicbir sey yapmadan evde oturmaktan sikildim artik calismak istiyorum her bir kanit istendiginde dosyamin suresi uzayacak mi ?

Anladim, siz AOS yapiyorsunuz... Evet, I-485 surecinin tamamlanmasi icin dosyayi gondermeniz gerekiyor. Fakat hayir, I-765 ve I-131 basvurulari yaptiysaniz bunlarda bir gecikme olacagini sanmiyorum.

Sizin su an gecerli bir statunuz veya calisma izniniz yok o halde bu durumda? Ayni evde yasayan kisiler gelirlerini birlestirip "household income" olarak sponsor olabiliyorlar.

• I-765 ve I-131 basvurusunu da beraberinde yapmistik. Benim gelirim yok fakat hesabimda oyle aylardir duran 7-8 bin dolar var bi o kadar da esimde vardir maasindan ayri olarak. onlari birlestirebilir miyiz ? basvuruken ve simdiki maasi farkli. maasi artti. bunlar isimize yarar mi ?

• @crazycells yani demek istedigim o para aylardir hesabimda. bir yili gecmistir. turkiyeden gelirken ne olur ne olmaz diye yanima alip bankaya koymustum. zaman zaman ona buna kullandik geri yerine koyduk. esim kendi saving account statement ini alsa ben de kendiminkini beraber iki ayri statementte mi gosterelim yoksa ben bende olan parayi ona mi yollayayim tek onun hesabi ile mi gorunsun? dedigim gibi bende bir gelir calisma is guc yok. haliyle gosterebilecegim bir maas da yok. hangisi bizim icin daha uygun olur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

I-765 ve I-131 basvurusunu da beraberinde yapmistik. Benim gelirim yok fakat hesabimda oyle aylardir duran 7-8 bin dolar var bi o kadar da esimde vardir maasindan ayri olarak. onlari birlestirebilir miyiz ? basvuruken ve simdiki maasi farkli. maasi artti. bunlar isimize yarar mi ?

sizin paraniz ABD bankasinda mi?

Eger ABD bankasindaysa ayri ayri gosterebilirsiniz diye dusunuyorum, eger baska bir bankadaysa cekip tek bir hesapta tum parayi gosterebilirsiniz. Zatan ABD'deki bankalardan alinan yazilarda banka hesabindaki toplam para gorunuyor, o nedenle paranin yakin bir zamanda hesaba girmis olmasi problem olmaz. (ki sorsalar bile paranin kaynagi belli)

Eger maas arttiysa yeni gelir belgelerini hazirlamanizi kesinlikle tavsiye ederim, dosyanizin sponsorsuz onayini kolaylastirabilir.

• @crazycells Evet ayri banka ve hesaplarda ama ABD bankasinda. esimin hesabina parayi yatirmak daha dogru o zaman oyle gorunuyor. ama benim kafam hala work permitte. genel olarak bundan ayri tutup yollayacaklar mi yoksa her sey beklemede mi kalacak acaba ? esimin maasi onumuzdeki ay tekrar artacak sanirsam. hani eksigimiz ne onu anlamadigimdan ne yapacagimizi da bilemedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet ayri banka ve hesaplarda ama ABD bankasinda. esimin hesabina parayi yatirmak daha dogru o zaman oyle gorunuyor. ama benim kafam hala work permitte. genel olarak bundan ayri tutup yollayacaklar mi yoksa her sey beklemede mi kalacak acaba ? esimin maasi onumuzdeki ay tekrar artacak sanirsam. hani eksigimiz ne onu anlamadigimdan ne yapacagimizi da bilemedim.

iki kisi icin minimum 21.775 dolar gelir gerekiyor. Eger esinizin bakmakla yukumlu oldugu baskalari varsa onlari da hesaba katarak toplami bulmaniz gerekiyor...

work permit'in hala ayri degerlendirilecegini dusunuyorum.

• simdilik 48.000 deyiz. ailesi var burada ama adreslerimiz ayri onlarin da kendi maasi falan var hani ne degerlendiriyorlart nasil degerlendiriyorlar bilmiyorum. hicbir aciklama yapmamis olmalari biraz kafa karistirdi ama doldurup gonderelim bakalim ne olacak. yanitlariniz icin cok tesekkur ediyorum tekrardan. cok yardimci oldunuz yine 🙂 @crazycells

• @crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@chrissmith-07, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar biz formu doldururken aklıma takılan bazı noktalar oldu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙂 eşim ile yeni evlendik (ABD Vatandaşı kendisi ) geliri yeterli olmadığı için I-864 formunda sponsor olarak eşimin babasını göstereceğiz. bu durumda sadece babasının belgeleri doldurması yeterlimi yoksa eşimin de I-864 formunu ekstradan doldurması mı lazım?

bu arada eşimin babasının 2 evliliğinden 6 çocuğu var, biri 20 yaşında diğer 5'i ise 21 yaşının üstünde. çocuklarını da formu doldururken onun baktığı kişiler olarak eklemeli miyim yoksa yetişkin oldukları için eklemesem de olur mu? (yıllık geliri 75k civarı)

gerekli olan belgeler
    son 3 yılın tax return belgesi 1040 ve W2 formu , son 3 ayın paycheck kopyası, birth certificate ve pasaport ön yüz kopyası

hem vize sponsoru (yani esiniz) , hem de joint sponsor bu formlari ayri ayri doldurmali...

vergi formlarini doldururken "dependent" olarak gosterdigi kisileri maddi hesap yaparken eklemeniz yeterli... "cocuk" olarak ise sadece 21 yas altindakileri dikkate alabilirsiniz...

merhaba eşimin anne babasının 1040 formları ortak olduğu için bizim durum biraz karmaşıklaşıyor şöyle bir sorum olucaktı eşimin 2020 yılındaki vergi başvurusu 21800$ yani sponsor olması için yeterli. ancak 2019 ve 2018 yılarında 20 binin altında buda yeterli olmuyor acaba başvuru yaparken sadece eşimin 1 yıllık vergi gelirini göstersem yeterli olur mu? yoksa anne babayı da eklemek zorundamıyım hangisi daha mantıklı olur acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

simdilik 48.000 deyiz. ailesi var burada ama adreslerimiz ayri onlarin da kendi maasi falan var hani ne degerlendiriyorlart nasil degerlendiriyorlar bilmiyorum. hicbir aciklama yapmamis olmalari biraz kafa karistirdi ama doldurup gonderelim bakalim ne olacak. yanitlariniz icin cok tesekkur ediyorum tekrardan. cok yardimci oldunuz yine 🙂 @crazycells

vergi oderken "dependent" olarak gosterilen herkesi hesaba katmasi lazim. Eger "dependent" degilse o durumda hesaba katmaya da gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

gerekli olan belgeler

merhaba eşimin anne babasının 1040 formları ortak olduğu için bizim durum biraz karmaşıklaşıyor şöyle bir sorum olucaktı eşimin 2020 yılındaki vergi başvurusu 21800$ yani sponsor olması için yeterli. ancak 2019 ve 2018 yılarında 20 binin altında buda yeterli olmuyor acaba başvuru yaparken sadece eşimin 1 yıllık vergi gelirini göstersem yeterli olur mu? yoksa anne babayı da eklemek zorundamıyım hangisi daha mantıklı olur acaba?

Bu dediginiz durumda esinizin anne/babasinin biri I-864 formu, digeri de I-864A formunu doldurabilir.

Eger tek basiniza ilerlemek istiyorsaniz ve dediginiz gibi miktarlar sinirdaysa o durumda banka hesaplari, mal/mulk varliklari vs. gibi belgelerin de faydasi olabilir, tum maddi birikiminizi de belgelere ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐

Merhabalar k1 vizesi için taxi return kız arkadaşım bana sadece 2020 nin gönderdi
    Ayrica sponsorluk icin 134f ve banka hesap hareketlerini aldım ondan bu yeterli olur mu yoksa 2019 un taxi returnu da lazım mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirgenco, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar k1 vizesi için taxi return kız arkadaşım bana sadece 2020 nin gönderdi
    Ayrica sponsorluk icin 134f ve banka hesap hareketlerini aldım ondan bu yeterli olur mu yoksa 2019 un taxi returnu da lazım mı

Buna konsolos karar verecek, eger 2020'yi ve diger mal varliklarini yeterli bulmazsa veya sinirda gorurse onceki yillara ait bilgileri de gormek isteyebilir. Siz, mumkun oldugu kadar kapsamli bir sekilde hazirlanin, en guncel belgelerden vermeye baslarsiniz eger sorarsa oncekileri de teslim edersiniz mulakat sirasinda.

• ⭐⭐

@crazycells çok sağol üstadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

42.2k
Kullanıcı

4.5k
Konu

432.9k

| | | |