DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @biber DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

formu doldururken sayfa sayfa dolduracağım için her sayfada aşağıda kaydet diyerek ilerleyeceğim peki formu göndermeden önce kaydet dediğim sayfaya tekrar gelip değişiklik yapıp tekrar kaydet diyebilirmiyim ayrıca bir defada mı doldurmalıyım çıkıp tekrar tekrar sayfaya ulaşabilirmiyim teşekkürler.

Formu doldururken sayfa sayfa doldurabilirsiniz. Submit yapmadiginiz surece dilediginiz zaman formu bilgilerinizle tekrar acip istediginiz sayfada degisiklik yapabilirsiniz.

• @gkhn-clkkn DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@biber DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

formu doldururken sayfa sayfa dolduracağım için her sayfada aşağıda kaydet diyerek ilerleyeceğim peki formu göndermeden önce kaydet dediğim sayfaya tekrar gelip değişiklik yapıp tekrar kaydet diyebilirmiyim ayrıca bir defada mı doldurmalıyım çıkıp tekrar tekrar sayfaya ulaşabilirmiyim teşekkürler.

Formu doldururken sayfa sayfa doldurabilirsiniz. Submit yapmadiginiz surece dilediginiz zaman formu bilgilerinizle tekrar acip istediginiz sayfada degisiklik yapabilirsiniz.

teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut-ozcan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Vize görüşmesine kadar 10 bin dolar kadar hazırlamış olacağım. yeterli olur mu bilmiyorum.

Yeterli olur, teyzenizin adresini vs. kullanabilirsiniz ama bunun disinda vize kararina hicbir etkisi olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mardin-Le-Gund

Sayin @Mardin-Le-Gund , bana ulastirdiginiz sorularin cevaplari soyle...

1. Okumak meslek olmadigi icin bu mesleginiz 2 yil egitim gerektiriyor muydu kismina "hayir" diye cevap verin.

2. Daha once calistiginizi soran yerlerde sirket ismini ya da buyuk firma ismini yazabilirsiniz. Eger devletin bir biriminde calisiyorsaniz genel ismini yazabilirsiniz. "Milli Egitim Bakanligi" gibi... Adres olarak da calistiginiz okulun adresini yazabilirsiniz.

3. 2 universite okudugunuz icin 3 diye yazabilirsiniz toplam egitim kurum sayisi. 2 universitenin de baslangic ve bitis tarihini yazin, bitirmediginiz universite icin diploma kismina "none" bitis tarihine de dunun tarihini yazabilirsiniz. (Eger +master yaptiysaniz egitim kurumlarinin sayisini 4 diye yazmalisiniz)

4. Her turlu lise icin "high school diploma" yazabilirsiniz. Universite icin "Bachelor of Science" , master icin de "Master's Degree" yazmalisiniz. Bu konuda yine imzamdaki paketi inceleyebilirsiniz, herbiri icin aciklama var orada.

5. Askerlik icin er kismini "private soldier" olarak yazabilirsiniz. Er egitim alayini da "Gendarmerie Education Regiment" olarak belirtebilirsiniz yahut turkcesini de yazabilirsiniz.

6. Siz mesleki, sosyal ya da yardim kuruluslarinda calismamissiniz. O kisma "hayir" diyebilirsiniz.

Bunlar disinda sorulariniz varsa ya da anlamadiginiz yerler varsa bu konuda sorabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• selamlar adres kısmını dolduruyorum adresimde ı harfi var örn: BANDIRMA bunu nasıl yazmam gerekli BANDİRMA şeklinde mi

• arkadaşlar bir sorum daha olacak yaklaşık 4 yıl istanbulda kaldım fakat bir yakınımda misafir olarak kalmıştım adresimide ikametimide taşımamıştım şimdi ben bu adresi girersem ikametgah vb yerden kontrol edilirse yalan beyan gibi olmuş olacak ne dersiniz gireyim mi bu adresi bununla ilgili geçmiş yıllarda nasıl bir uygulama sergilendi.

• @biber Turkce karakter kullanmamaniz lazim. Hepsini buyuk harf ile yaziniz. IUGOCS kullanin iügöçş yerine

• @biber ikametgahinizi tasimadiginiz hic biseyi bildirmeyiniz. Sorun olmaz. sadece ikamet ettiginiz adresleri beyan ediniz.

• @gkhn-clkkn DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@biber ikametgahinizi tasimadiginiz hic biseyi bildirmeyiniz. Sorun olmaz. sadece ikamet ettiginiz adresleri beyan ediniz.

bende öyle düşündüm fakat 4 yıl kaldığım istanbulda bir işim vardı onu çalıştığım yerler kısmında bildireceğim bu sefer adres eksik kalacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar bir sorum daha olacak yaklaşık 4 yıl istanbulda kaldım fakat bir yakınımda misafir olarak kalmıştım adresimide ikametimide taşımamıştım şimdi ben bu adresi girersem ikametgah vb yerden kontrol edilirse yalan beyan gibi olmuş olacak ne dersiniz gireyim mi bu adresi bununla ilgili geçmiş yıllarda nasıl bir uygulama sergilendi.

yalan beyan olmayacak 🙂

uzun sureli bir adres degisikligi yapiyorsaniz ikametinizi oraya almaniz lazim ama Turkiye'de genelde hickimse boyle seylerle ugrasmiyor 🙂 O nedenle gercegi yansitmayan sizin adres beyaniniz degil, ikametgah belgeniz 🙂

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar bir sorum daha olacak yaklaşık 4 yıl istanbulda kaldım fakat bir yakınımda misafir olarak kalmıştım adresimide ikametimide taşımamıştım şimdi ben bu adresi girersem ikametgah vb yerden kontrol edilirse yalan beyan gibi olmuş olacak ne dersiniz gireyim mi bu adresi bununla ilgili geçmiş yıllarda nasıl bir uygulama sergilendi.

yalan beyan olmayacak 🙂

uzun sureli bir adres degisikligi yapiyorsaniz ikametinizi oraya almaniz lazim ama Turkiye'de genelde hickimse boyle seylerle ugrasmiyor 🙂 O nedenle gercegi yansitmayan sizin adres beyaniniz degil, ikametgah belgeniz 🙂

yani ikametgahımı almadığımdan orda oturuyormuş gibi göstermemem gerekecek şu an yine 16 yaşından beri oturduğum yerde ikamet ediyorum o yüzden sadece bu evimin ikametini gireceğim öyle değil mi ikamet belgesi istedijklerinde şu ana kadar nerelerde oturduğumuz mu yazıyor o belgede yoksa sistemden mi kontrol edebiliyorlar bunu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yalan beyan olmayacak 🙂

yani ikametgahımı almadığımdan orda oturuyormuş gibi göstermemem gerekecek şu an yine 16 yaşından beri oturduğum yerde ikamet ediyorum o yüzden sadece bu evimin ikametini gireceğim öyle değil mi ikamet belgesi istedijklerinde şu ana kadar nerelerde oturduğumuz mu yazıyor o belgede yoksa sistemden mi kontrol edebiliyorlar bunu

fiziksel olarak uzun bulundugunuz adresleri yazin. Ikametgah belgesi istenmiyor.

Bu sorulari bilgi amacli soruyorlar.

• Annemle ilgili bilgilerde
    Surnames at Birth yazan yere ne yazmam gerekli
    birde Given Names alanı var oraya ne yazacağım

• daha önce yanıtlamışsınız şimdi buldum

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@yboran DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

benim DS 260 ile ilgili bir sorum olacak,
    anne ve baba ile ilgili bilgileri doldururken, baba nın soyadı kısmına "surname" annenin soyadı kısmında ise " surname of birth" ifadesi var,
    burada annenin soyadını girerken annenin kızlık soyadını mı girmeliyiz, yoksa güncel soyadını mı?

aynen oyle. babanin su anki soyismini, annenin dogum zamanindaki soyismini yani kizlik soyadini yazmaniz gerekiyor.

• @coder @crazycells Bugün DV2019 lottery için 2017'de doldurduğum başvuru formuma baktım. Orada şöyle diyor: " You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify... Ayrıca başvururken eğitim seviyeme "High School Degree" yazmışım. Şimdi DS260 formunda okulumu İmam Hatip Lisesi seçip "course of study" kısmına "Vocational" yazarsam otomatik olarak elenir miyim? Daha önce aynı şekilde imam hatip veya meslek lisesi mezunu olup da greencard alan oldu mu? Amerikan eğitim sistemi ile bizimki biraz farklı. Bu nedenle "course of study" kısmına "academic" mi yazmalıyım?

Eğer eğitim şartını sağlayamazsam mesleki tecrübe şartını sağlamaya çalışacağım. Onetonline.org adresinden şartları sağlayan ve yaptığım işe en yakın bir mesleği seçeceğim. Ancak mülakata giderken bunu belgelendirmem gerekecek mi? Bu durumu mülakatta sorgularlar mı?

Durumum biraz karışık yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@coder @crazycells Bugün DV2019 lottery için 2017'de doldurduğum başvuru formuma baktım. Orada şöyle diyor: " You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify... Ayrıca başvururken eğitim seviyeme "High School Degree" yazmışım. Şimdi DS260 formunda okulumu İmam Hatip Lisesi seçip "course of study" kısmına "Vocational" yazarsam otomatik olarak elenir miyim? Daha önce aynı şekilde imam hatip veya meslek lisesi mezunu olup da greencard alan oldu mu? Amerikan eğitim sistemi ile bizimki biraz farklı. Bu nedenle "course of study" kısmına "academic" mi yazmalıyım?

Eğer eğitim şartını sağlayamazsam mesleki tecrübe şartını sağlamaya çalışacağım. Onetonline.org adresinden şartları sağlayan ve yaptığım işe en yakın bir mesleği seçeceğim. Ancak mülakata giderken bunu belgelendirmem gerekecek mi? Bu durumu mülakatta sorgularlar mı?

Durumum biraz karışık yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir elenme soz konusu olmaz. Imam Hatip Lisesi oldugundan "vocational" yazmaniz yeterli, egitim sartlarini sagliyorsunuz.

• @crazycells Tam olarak emin olamadım. Şu anda biraz stres oldum. Yüzsüzlük yaparak birkaç sorum daha olacak:
    1- Peki başvuru formunda neden böyle bir bildirim var? (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable)
    2- Vocation schools ifadesinin bizdeki karşılığı tam olarak hangi okulllardır?
    3- Eğitim durumu bu şekilde olup da Greencard alan başkaları oldu mu?
    4- Deneyim gerektiren iş tecrübesi kısmını da doldurayım mı? (Her iki şartı da sağlayabilmek adına.)
    5- 4.maddedeki bilgiyi girersem bunu belgelendirmem gerekir mi?

Müsait olduğunuzda detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Tam olarak emin olamadım. Şu anda biraz stres oldum. Yüzsüzlük yaparak birkaç sorum daha olacak:
    1- Peki başvuru formunda neden böyle bir bildirim var? (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable)
    2- Vocation schools ifadesinin bizdeki karşılığı tam olarak hangi okulllardır?
    3- Eğitim durumu bu şekilde olup da Greencard alan başkaları oldu mu?
    4- Deneyim gerektiren iş tecrübesi kısmını da doldurayım mı? (Her iki şartı da sağlayabilmek adına.)
    5- 4.maddedeki bilgiyi girersem bunu belgelendirmem gerekir mi?

Müsait olduğunuzda detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

1. Bilmiyorum, basvuruyu hazirlayanlara sorabilirsiniz bu sorunuzu.
    2. Farkli context'lerde farkli anlamlarda kullanilabiliyor.
    3. Zaten yukarida bu soruyu cevapladim.
    4. O kismi zaten doldurmalisiniz.
    5. Hayir, gerekmez.

• @bmyilmaz vocation school ile High School olarak vocational farklı. vocation school dedikleri bizdeki çıraklık eğitim merkezleri. lise dengi kabul edilmiyor bu okullar. diploma değil kalfa veya ustalık belgesi alıyorsun vs.. bu okullardan mezun olduğunda Türkiye'de de orta dereceli okul mezunu sayılmaz ve üniversite sınavına giremezsin.

endüstri meslek lisesi, teknik lise, anadolu teknik lisesi, kız meslek lisesi, turizm meslek lisesi, imam hatip lisesi gibi okullar lise eğitimi verirken mesleki eğitim de veren okullar. Bu nedenle high school olarak geçiyor. liseler ise ikiye ayrılıyor. academic ve vocational. akademik olaranlar, sayısal, sözel vs. olmak üzere ayrılıyor bizde de. meslek liselerinde ise lisenin türüne (meslek odağına göre) belirleniyor bu.

özetle, mesleki eğitim veren liseler (adında lise geçmesi yeterli) ve meslek okulları (halk eğitime bağlı okullar gibi) birbirinden farklı şeyler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.3k

| | | |