Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Türkiye de hem pahalı hem de kullandıkları malzeme kötü oluyor. Örneğin yurtdışında satılan algida dondurması ile türkiye'deki aynı malzeme değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhan-cabarov yurtdışında süt kullanıyorlar bizde ise rengi beyaz olan bir sıvı ama ne sıvısı?

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 Valla dondurmada yurtdışında ne kullanıyorlar bilmiyorum ama market alışverişlerine çıktığımda incelediğim paketli gıdaların çoğunun içeriği iyi degil. Bence bu konuda Türkiye, daha doğrusu Avrupa daha iyi durumda.

• Algidanın çoğu ürününde dondurma yazmaz (%90) soğuk buz yazar.
    Yani dondurma satıyoruz iddaları yok 🙂

• Merhaba arkadaslar, biz de nisan ayinda yolcuyuz insallah. Henuz sehre karar veremedık bır turlu. Tek kriterimiz Turkıyeye akrtarmasız ucmak. Ikı kucuk bebegımız var. Maxç 2700 dolar kırası olan bolgeler arıyoruz. Bıraz arastırdım hala arastırıyorum ama cok yorum oldugundan arada kayboldum. Belkı sızlerden tavsıyeler olur dıye dusundum.sımdıden cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94
    günaydın ilk önce aşağıdaki linkten direk istanbuldan aktarmasız uçuşlara bir göz atıyorsun daha sonra hangi bölgeye karar verdiysen ondan sonra ikinci ve üçüncü linkten de filter kısmından max price kısmına 2700 dolar yazıp apartman seçeneklerini görebiliyorsun.

https://www.apartments.com/

https://www.apartmenthomeliving.com/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kansas city için masrafların en güncel listesi

• ⭐⭐⭐⭐

Bir öğrencinin bir haftalık mutfak masrafı... toplam maliyet en sonda...

• Merak ettiğim bir şey var, orada sadece kendi arabasıyla paket dağıtan, amazon deposunda dört çalışanlar bile gerçekten rahatça geçinebiliyor mu? Aylık 4.000 - 6.000 dolar arası kazancın neredeyse vasıfsız işlerle yapılıp kazanılması durumu gerçek mi acaba? Bu hesaba bakınca meslek icra edenler daha da fazla kazanıyor ve normal yaşam standartlarını çok rahat idame ettirebiliyorlar sanıyorum? Hep sorduğum şey kendi kendime tüm bunlar gerçek mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tbone Türkiye de aylık çalışırsın amerikada saatlik ücret var fazla mesai yaparsan saatlik ücret daha artıyor indeed glassdoor bu sitelere girip saatlik ücretlere bakıp hesaplamayı yapabilirsin

• @tbone, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Merak ettiğim bir şey var, orada sadece kendi arabasıyla paket dağıtan, amazon deposunda dört çalışanlar bile gerçekten rahatça geçinebiliyor mu? Aylık 4.000 - 6.000 dolar arası kazancın neredeyse vasıfsız işlerle yapılıp kazanılması durumu gerçek mi acaba? Bu hesaba bakınca meslek icra edenler daha da fazla kazanıyor ve normal yaşam standartlarını çok rahat idame ettirebiliyorlar sanıyorum? Hep sorduğum şey kendi kendime tüm bunlar gerçek mi?

Haftada 40 saat vasifsiz islerde calisarak ayda $4,000 - $6,000 kazanmak bana abarti gibi geliyor. Bir kac iste birden, ya da haftada 60-80 saat calisarak belki olur.

Fikir vermesi acisindan ogretmen maaslarindan bahsedeyim. Charlotte, North Carolina'da yeni mezun ogretmenler senelik brut $40,000 ile basliyorlar, en az lisans mezunu olmak gerekiyor. Aile icin aylik $500 civari saglik sigortasi, diger kesintilerden sonra aylik net gelir $2700 civari oluyor. Saka gibi bir rakam. Kira, elektrik su, araba, sigortasi, benzini falan derken, karin tokluguna calisiyorlar maalesef. Baska eyaletlerde ogretmen maaslari daha iyi olabilir ama yasam masraflari da yuksektir. Nadir bazi eyalerlerde ogretmenler iyi kazaniyorlar.

Saatlik $15 alan bir eleman ayda brut ne kadar kazanir: $15 × 40 saat × 4.6 hafta = $2700.

Ki her yer $15 vermiyor $15 yuksek bir rakam. Asgari ucret simdilik saatte $7.25.

• ⭐⭐⭐⭐

@senay-sirin breaking bad dizisinde kimya öğretmeni gidip oto yıkamacıda çalışmıyor muydu??

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@senay-sirin breaking bad dizisinde kimya öğretmeni gidip oto yıkamacıda çalışmıyor muydu??

Abi, polis memurları 6k-8k $ arası kazanıyor. (Yıllık ilerlemeye göre) - (iyi kazandıkları eyaletlerde)
    Kira ve diğer avantajlarıyla beraber askerler (subaylar biraz daha fazla) 4k-6k $ arası kazanıyor.

Bir memlekette kimse bana bir meslek sahibi olmadan bir asker veya polis kadar kazandığını iddaa edemez. (Çok afaki istisnalar hariç)

Spesifik bir meslek sahibi olmadan haftada 40 saat çalışarak 2500-2750$ ın üstünde kazandığını söyleyenlere ben şahsım olarak inanmıyorum.

Bahsettiğim meslekler gibi hayati tehlikesi olan meslekler gibi meslekler ve spesifik uzmanlığı olanlar hariç. Yasalara uygun çalışan tır şöförleri de mesela o video lardaki gibi kazanmıyorlar. Çok araştırdım. Hepsi hikaye.

Bazı mesleklerin hadi yaaa ciddi misin dedirtecek kadar kazandırdığına inanırım. Örneklerini de gördüm.
    Mesela Miami’ de saatine 50$ dolar alan bir dalgıç arkadaşım var ve işe yetişemiyor. Dalgıçlığın da askerlik, polislik gibi tehlikeli mesleklerden olduğunu sen bilirsin mesela. Sebebi bu.

Yer pilotları iyi kazanırlar. Sebebi ise emeklilik yaşları daha erkendir. Belli bir yaştan sonra yapılamaz.

Böyle spesifik bir unsuru olmadığı sürece bu rakamlar gerçekçi değil, BENCE!

Kimse beni markette çalışarak (yönetim kadrosu vesaire-spesifik bir durumu olmadan) ve haftada 40 saat çalışarak 2500$ dan fazla kazandığına inandıramaz.

Forumun bu yönünden faydalanmak çok güzel zaten. Eminim ki Sevgili Ali Hocam’ ın kurma sebeplerinden biri de budur. Daha gerçekçi (mümkün olduğunda en doğru) cevapların verilmesi. Youtube rların abartıları bunlar.

• @denizci10 aynen oyle, traji-komik bir diziydi.
    Benim ogretmen arkadaslarim da, ogretmenlik haric bir kac iste daha calisiyorlar, ozellikle de single parent olanlar.

• ⭐⭐

@ping-pong, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Abi, polis memurları 6k-8k $ arası kazanıyor. (Yıllık ilerlemeye göre) - (iyi kazandıkları eyaletlerde)
    Kira ve diğer avantajlarıyla beraber askerler (subaylar biraz daha fazla) 4k-6k $ arası kazanıyor.

Bir memlekette kimse bana bir meslek sahibi olmadan bir asker veya polis kadar kazandığını iddaa edemez. (Çok afaki istisnalar hariç)

Spesifik bir meslek sahibi olmadan haftada 40 saat çalışarak 2500-2750$ ın üstünde kazandığını söyleyenlere ben şahsım olarak inanmıyorum.

Bahsettiğim meslekler gibi hayati tehlikesi olan meslekler gibi meslekler ve spesifik uzmanlığı olanlar hariç. Yasalara uygun çalışan tır şöförleri de mesela o video lardaki gibi kazanmıyorlar. Çok araştırdım. Hepsi hikaye.

Bazı mesleklerin hadi yaaa ciddi misin dedirtecek kadar kazandırdığına inanırım. Örneklerini de gördüm.
    Mesela Miami’ de saatine 50$ dolar alan bir dalgıç arkadaşım var ve işe yetişemiyor. Dalgıçlığın da askerlik, polislik gibi tehlikeli mesleklerden olduğunu sen bilirsin mesela. Sebebi bu.

Yer pilotları iyi kazanırlar. Sebebi ise emeklilik yaşları daha erkendir. Belli bir yaştan sonra yapılamaz.

Kimse beni markette çalışarak (yönetim kadrosu vesaire-spesifik bir durumu olmadan) ve haftada 40 saat çalışarak 2500$ dan fazla kazandığına inandıramaz.

Forumun bu yönünden faydalanmak çok güzel zaten. Eminim ki Sevgili Ali Hocam’ ın kurma sebeplerinden biri de budur. Daha gerçekçi (mümkün olduğunda en doğru) cevapların verilmesi. Youtube rların abartıları bunlar.

Argon kaynakçılarına bakmıştım New York ta saatliği 45 dolar diyor 😳 İşçilik çok değerli amerika da fikrimce öğretmen, avukat gibi işlerden fazla el emeği içeren işler daha değerli

• Yasaklı

@erkand, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@ping-pong, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Argon kaynakçılarına bakmıştım New York ta saatliği 45 dolar diyor 😳 İşçilik çok değerli amerika da fikrimce öğretmen, avukat gibi işlerden fazla el emeği içeren işler daha değerli

Benim sinirim spesifik işler dışında kalan ve ticaret amaçlı olmayan işlerden kazandıklarını söyledikleri paraların saçmalacıklarına. Forumun bu konuda güzel bir kaynak olduğunu düşünenlerdenim. Rakam vermeselerde doğru yönlendirmeyi yapıyor orada yaşayıp forum üyesi olanlar. Youtube un kaynak alınmaması gerektiğini her fırsatta burgulamaya çalışıyorum ki birileri görüp hayalleri suya düşmesin.

Şuna eyvallahım mesela;
    Kalifiye bir yazılımcı veya takım lideri bir kıdemli it uzmanı 200.000$ kazanabilir. PHD gelirleri çok uçuktur mesela; Sayın @crazycells yarım milyon kazandığını söylese şaşırmam. 150-200k dan başlayıp 1.5m a kadar kazanabilirler. Sayın @semavi aylık 50k$ kazanıyor olabilir. Günde bir araba satıyordur. İşler gırındadır. Ama delivery, uber, lyft yaparak 4-6k kazanılıyorsa neden ABD’ li meslek sahibi olmayan gençler bir mustang hayali veya college okuyabilmek için askeriyeye katılıyor. Sevmeden askerlik yapılır mı amaç para değilse.

• Amerika genelinde hic beklemediginiz meslekler cok para kazanabilir. Burada baska bir kultur ve yasam tarzi var. Mesela su aralar hemsire acigindan dolayi traveling nurse (gezici hemsire) diye bir meslek grubu cikti ve yilllik kazanclari 180 000$ civarinda. Yaptiginiz isin piyasa durumu veya ekonomik sonucuna gore kazanciniz cok degisebilir. Vasifsiz islerle hayatinizi devam ettirebilirsiniz fakat oyle mustang almak gibi seyler hayal. Youtube videolari insanlari yanlis motive ediyor.
    Genel olarak is gucu pahali. Kalfiye is gucu daha da pahali. Insaat islerinde iyi para kazanabilirsiniz mesela. Ayrica araba tamiri isinde de cok saglam para var. Yasayacaginiz sehrin durumuna gore is bakmak daha mantikli.

• ⭐⭐⭐

Yan yana masalarda ayni title ile calisan iki kisi bile farkli kazaniyor olabilir burada. Internetten duydugunuz her gelire inanmayin ama olmaz da demeyin. Delivery/rideshare tarzi islerde iyi de kazanabilirsiniz rezil de olabilirsiniz. Rezil olma olasiliginiz daha yuksek. Bu tarz isleri hep gecici ya da zor zamanlar icin dusunmelisiniz.

• @keysnambır, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

Yan yana masalarda ayni title ile calisan iki kisi bile farkli kazaniyor olabilir burada. Internetten duydugunuz her gelire inanmayin ama olmaz da demeyin. Delivery/rideshare tarzi islerde iyi de kazanabilirsiniz rezil de olabilirsiniz. Rezil olma olasiliginiz daha yuksek. Bu tarz isleri hep gecici ya da zor zamanlar icin dusunmelisiniz.

Delivery/rideshare de para yapabilmek icin uzun saatler calismak lazim. Mesela en cok kazandiran cuma-cumartesi geceleri ayni zamanda guvenlik riski de tasiyor. Bunun yaninda arac bakim masraflari bazen butun kazancinizi goturebilir. Bunlarin gecici is olarak gorulmesi kosunda @keysnambır'a katiliyorum. Icine girince, youtube vidyeolari gibi herseyin basit olmadigini anliyorsunuz.

• ⭐⭐

@senay-sirin, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@denizci10 aynen oyle, traji-komik bir diziydi.
    Benim ogretmen arkadaslarim da, ogretmenlik haric bir kac iste daha calisiyorlar, ozellikle de single parent olanlar.

Merhaba, SSN ile çalışılan 1 iş dışında, farklı 1 veya daha çok işte çalışmak yasal mı peki? Mesela 2 farklı işte aynı zamanlı olarak SSN ile çalışmak kanuna aykırı mı yoksa değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |