Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semihkomuscu Austin, TX Tesla seni bekliyor zaman kaybetmeden basvur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihkomuscu @FreeWoRLD irtibata geçersen sana yardımcı olur

• Selamlar herkese.2 aydir Chicago’da yasiyorum buraya es durumu vizesi ile geldim.Ilk olarak dilimi gelistirmek ve daha rahat hareket etmek icin yalniz geldim.Bir restaurantta calisiyorum yaklasik 2 aydir isten memnunum fakat Chicago hakkinda soru isaretleri olusmaya basladi,su sebeplerle; burayi tercih etmemdeki ilk sebep toplu tasima idi ehliyetim olmadigi icin.Bu dogru Bir karardi fakat burada yasadikca minimumda calisirken sehrin inanilmaz pahali olmasi beni supheye dusurdu ve aylarimi bosuna gecirecegimi dusundum.Ayrica kis aylari burasi sibirya gibi oluyormus nasil ise gidip gelicegimi ve calisacagimi anlayamadim.Evet cok guzel bir sehir ama bir cok acidan benim aradigim seylere hitap etmiyor.Ben daha yavas ve standartlarimin oldugu sekilde dil ve deneyimlerimi gelistirmek istiyorum.Aklimda Florida,N Carolina,Virginia gibi yerler var fakat tanidigim ya da biraz bana yol gosterebilecek birilerine ihtiyacim var.Is ve kalacak yer konularini halletmek istiyorum biri yardimci olur ise cok sevinirim.Adim Erdem 31 yasindayim.Herkese iyi gunler dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu video sizlere bir fikir verebilir

• @erdemgui Erdem Selam, North Carolina da raleigh ve kesin çözüm istiyorsan Dallas, TX a gidebilrsin. Araba kullanmamak diye bir sey yok burada onu unut

• Illinois ya da Kansas Hakkında Bilgi

Merhabalar arkadaşlar; Green card ile bir aksilik olmaz ise Amerika'ya yerleşeceğim. Aslında bir iki planım var ancak bu planlarım olmazsa yukarida belirttiğim bu iki eyaletten birine yerleşmeyi düşünüyorum.

Yaşam koşulları hakkında ufak bir bilgi ya da öneri verirseniz mutlu olurum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bugün yayınlanan bir video eyalet seçiminde bazı kişilerin en çok sordukları soru olan ırkçılık ile ilgili olarak seçme de yardımcı olabilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sidubutt, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Illinois ya da Kansas Hakkında Bilgi

Merhabalar arkadaşlar; Green card ile bir aksilik olmaz ise Amerika'ya yerleşeceğim. Aslında bir iki planım var ancak bu planlarım olmazsa yukarida belirttiğim bu iki eyaletten birine yerleşmeyi düşünüyorum.

Yaşam koşulları hakkında ufak bir bilgi ya da öneri verirseniz mutlu olurum..

Illinois icin su basligi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/38/illinois

Kansan icin ise su basligi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/41/kansas

inceleyebilirsiniz...

• lowa gibi eyaletler nasildir? orta amerikada turk-gocmen irkciligi var midir?

• ⭐⭐

....amerika gocmenlere alisik bir ulkedir,dunyanin her ulkesinden insanlar yasar,siyahlar ve beyazlar arasinda irkcilik vardir ve asla bitmez.....2001 yilindaki ikiz kulelerin ucaklarla saldirilip yerle bir edilmesinden sonra, hristiyan dunyasinda muslumanlara karsi bir nefret dogmustur, bu sadece amerikada degil avrupada da olmustiur, el kaide orgutu fransada ,ispanyada ingilterede eylemler yapmistir ve muslumanlara olan kin daha coglamistir..amerikanin her eyaletinde yasiyabilirsiniz,normal giyinen kadin pek tepki cekmez,ama cok kapali giyinen musluman kadin irkciliga maruz kalabilir.

.....diger bir topicde hemen amerikaya gidip amerikan ordusuna katilmayi dusunen arkadaslar var,kendi gorusum olarak yaziyorum, amerika ordusuna bir musluman alirken gorevliler bir kac defa dusunurler diye dusunuyorum/

• Selam Amerika’da sıcak olan eyaletler hangileri ? kışlar fazla kar veya yağmur yağmasın sıcaklık fazla sorun değil yani hiç sorun değil(Urfa’da havalar 40-50 derce olduğu için 60 bulduğu bile oldu bir ara ister istemez alışıyorsun) dediğim gibi yılın çoğunluğu güneşli olan şehirler hangileri?

• ⭐⭐

...gunes isigindan en cok faydalanilan eyalet california,gunduzlerin daha uzun oldugunu dusunen film yapimcilari merkez olarak kalifornia eyaletini ve los angeles sehrini secmisler.....amerika kuzey amerika oldugu icin ekvatordan yukarda oldugu icin her bolgesinde kis aylari soguk gecer zannediyorum.enlem ve boylam cizgilerine bakmak lazim.

• @sir-altan bu dogru degil. Amerikada her an 4 mevsim yasanir. Florida da mesela kis olmaz. Teksas'ta kis sert bir sonbahar gibidir.

• @sabri-ft California, Guney Nevada, Arizona, New Mexico, Texas, Florida..size uyar!

• @sabri-ft Kaliforniya yıl boyunca sıcak ve nispeten kurak bir iklime sahip. (dağları farklı olabilir)

Florida sıcak ama yağışlı.

Texas'ın iç kesimleri sıcak ve kurak ama sahil kesimleri sıcak ve yağışlı.

Bildiklerim bunlar.

Edit: Nevada ve Arizona gibi yerler bildiğim kadarıyla yarı çöl gibi kurak ama kışları soğuk olabiliyor karasal iklim olduğu için. Senin kriterlerine göre iklimi en uygunu Kaliforniya gibi gözüküyor.

Ben de senin tam tersin olarak sıcak iklimi hiç sevmiyorum. Soğuk ve yağışlı eyaletleri seviyorum. 😃

Sanırım middle west ya da Midwestern diye yazılıyor. Amerika'nın middle west bölgesi tam benim sevdiğim iklime sahip. 🙂

• @sir-altan @yonca_2020 @Orhan-Cabarov cevaplarınız için hepinize tek tek teşekkür ederim

• ve Kaliforniya eyaleti başlangıç için biraz pahalı değil mi ?

• @sabri-ft Ailece geliyorsaniz ve cocuklariniz iyi okullarin oldugu bolgelerde yasamak zorunda iseniz pahali gelebilir. Tabiki bazi seyler is tecrubenize ve mesleginize bagli. Eger bekarsaniz buyuk sehirler daha iyi olur. Bir oda kiralayabilirsiniz ilk etapta.

• ⭐⭐

florida da ocak ayinda hava isisi 10 dereceye kadar dusermis, 10 derece soguk demektir.

• @sabri-ft sadece Amerikada değil aslında, dünyanın heryerinde ekvatora yaklaştıkça yıllık sıcaklık ortalamaları artar, uzaklaştıkça düşer. Amerikadada ekvatora en yakın kısımlar sıcak, en uzak kısımlar soğuk olarak düşünülebilir. Aksi durum çok çok istisnadır.

Benzer Başlıklar

• 14
  • 119
  • 89
  • 54
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |