Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn Tebrikler ederim. Gozunuz aydin

• ⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

3 Aralık'ta girdiğim vatandaşlık görüşmesini (civics test) başarıyla geçtim.
    bir ay içinde yemin töreni randevun verilecek dedi. Dışarı çıktım, herkesi çektiği fotoğrafı çekip ofisten ayrıldım.

Tebrikler, hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn tebrikler, gözünüz aydın.
    son adımı da başarıyla atmanız dileğiyle..

• @sedef Tesekkurler bilgi icin. Oglunuz ve esiniz icin sizin certificate nizi ayni anda kullanabiliyorlar diye anliyorum. Oglunuz icin nufus kayit ornegi gibi birsey istediler mi pasaport basvurusunda? Yani anlamak istedigim su; ben certificate mi aldiktan sonra oglum ve kizim adina basvurabilirmiyim? Yoksa benim certificate im sadece benim islemlerimde kullanilacak oglum ve kizim icin tekrar geri geldiginde onlar icin yeniden mi certificate mi gonderecegim?
    Tesekkurler.

• @crazycells merhaba, yesilkartli olupta Turkiye de 6 aydan uzun sure kaldim Amerika ya giriste problem olue mu? Yoksa yesilkartim iptal mi oldu? Bu konuda bilginiz var mi yada tecrubesi olan arkadaslara yoneltebilir miyiz bu soruyu? Tesekkur edeim🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaylin, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Forumda I-290B ile ilgili hic baslik var mi acaba ? aradim ama bulamadim bir turlu, yeni baslik acmamak adina varsa orada bir soru paylasmak istiyorum. Tesekkurler.

hayir, henuz yok maalesef. Hangi basvuruda bulunuyorsaniz o basligi kullanabilirsiniz isterseniz, ya da daha ayrintili sorular soracaksaniz su bolumde yeni bir baslik olusturabilirsiniz 👍

https://yesilkartforum.com/forum/category/132/tüm-göçmen-kategorileri-i̇lgilendiren-i̇şlemler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onboard, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@sedef Tesekkurler bilgi icin. Oglunuz ve esiniz icin sizin certificate nizi ayni anda kullanabiliyorlar diye anliyorum. Oglunuz icin nufus kayit ornegi gibi birsey istediler mi pasaport basvurusunda? Yani anlamak istedigim su; ben certificate mi aldiktan sonra oglum ve kizim adina basvurabilirmiyim? Yoksa benim certificate im sadece benim islemlerimde kullanilacak oglum ve kizim icin tekrar geri geldiginde onlar icin yeniden mi certificate mi gonderecegim?
    Tesekkurler.

Sayin @sedef 'in dediginden hareketle, ailece basvuruyu kabul ediyorlarmis 👍
    o nedenle tek seferde tum belgeleri almalari yeterli olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nursen-Nursen, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells merhaba, yesilkartli olupta Turkiye de 6 aydan uzun sure kaldim Amerika ya giriste problem olue mu? Yoksa yesilkartim iptal mi oldu? Bu konuda bilginiz var mi yada tecrubesi olan arkadaslara yoneltebilir miyiz bu soruyu? Tesekkur edeim🙏

su iki basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri/

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

Ilk firsatta temelli olarak ABD'ye tasinmanizi tavsiye ederim.

• @crazycells cok tesekkurler🥰🙏

• @crazycells Soyle ki: I-290B dosyam hala surecteyken bana (I-290b yapmadan once basvurmustum) N-400 inteview geldi. Bu sureci yasayan var mi merak ettim. Cunku vatandaslikta esas olan gecerli bir kartiniz olmasi, I-290 sonucu gelmeden benim kartim hala arafta sayiliyor 😞 Interview gecersem yemin torenine katilabilirmiyim yoksa I-290B'nin sonuclanmasini mi beklemek zorundayim (-ki corona yuzunden NY'da 2 yila kadar surebilecegi soylentileri var :(( )?

• @Onboard ailece basvuruyu kabul ediyorlar. Nufus cuzdani (orjinali ve ingilizce cevirisi) bizim evlilik cuzdaninida almislar do (orjinal ve cevirisiyle) birlikte oglum icin yaptigimiz basvuruda
    Buarada birseyi hatirlatmak isterim mutlaka cocuklarinizin greencardinin fotosunu cekip saklayin. Cunku N600 formunda Greencard numarasini istiyorlar (pasaportu basvururkem greencardi alip geri vermiycekleri icin o numaraya ihtiyaciniz olabilir) bizim olmustu. Sansimiza bende yillar oncesinden fotosu vardi greencardin

• @sedef Tesekkurler yanit icin. N600 formuna neden basvurdunuz onu merak ettim zaten cocugunuza N600 basvurusundan once pasaport cikartmamismiydiniz?
    Tesekkurler.

• @Onboard Evet cikaRtmistik ama illaki ileride vatandaslik sertifikasina ihtiyacin olacak. Mesela universiteye girerken. Belki tekrar pasaport basvurusunda. 18 yasina kadar sorun yok ama sonrasinda kendi vatandaslik sinavi a girmek zorunda kalmasin diye aldik sertifikayi. Bi arkadasimiz soylemisti bize bunu. Onada avkat soylemis. Bizde onumuzdeki engelleri kaldirmak adina n600 formunu doldurduk. Oglum sadece parmak izin gitti ve sertifikayi aldik. Interview yapmadi,civil test e girmedi

• @knnrn Kenancım, öncelikle tebrik ediyoruz🙏🏻Ben şunu sormak isterim sana, terhis belgesi için bir evrak yüklemişmiydin sisteme ? Yoksa sadece yazılı beyan mı yaptın ?

• Eski yorumlari basindan bu zamana kadar okurken gordum, amerikaya giriş çıkışı görmek için bir link paylaşılmış ama çalışmıyor. Ben de pasaportta damga okumaya çalışmak yerine başka nasıl kolay öğreniriz diye bakarken e devletten bütün giriş ve çıkışları zahmetsiz ve doğru olarak görebileceğimizi keşfettim, buraya da yazmak istedim kimse damga okumaya uğraşmasın diye (:

• @crazycells Alicim bir sorum vardı benim, burada da bulamadım emin de olamadım ne yapmam gerektigine..
    Biliyorsun biz bir Türkiye ye dönüş yapmıştık ama o sırada da ilisigimiz kesilmesin diye Amerika'daki arkadaşlarımızın adresini vermiştik usps e, mail akışı devam etsin diye veya borç çıkarsa haberimiz olsun diye.. N400 doldururken hem arkadaşların adresi hem de Türkiye adresi mi yazılmalı? Yoksa o tarihlerde sadece yaşadığımız yerin adresi yani Türkiye adresini mi girelim ? Yoksa onlar o adresi görüp neden yazmadınız derler mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aaylin, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Soyle ki: I-290B dosyam hala surecteyken bana (I-290b yapmadan once basvurmustum) N-400 inteview geldi. Bu sureci yasayan var mi merak ettim. Cunku vatandaslikta esas olan gecerli bir kartiniz olmasi, I-290 sonucu gelmeden benim kartim hala arafta sayiliyor 😞 Interview gecersem yemin torenine katilabilirmiyim yoksa I-290B'nin sonuclanmasini mi beklemek zorundayim (-ki corona yuzunden NY'da 2 yila kadar surebilecegi soylentileri var :(( )?

I-290B surecini ne icin baslatmistiniz acaba? I-751 icin mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gizemyavuz92, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Alicim bir sorum vardı benim, burada da bulamadım emin de olamadım ne yapmam gerektigine..
    Biliyorsun biz bir Türkiye ye dönüş yapmıştık ama o sırada da ilisigimiz kesilmesin diye Amerika'daki arkadaşlarımızın adresini vermiştik usps e, mail akışı devam etsin diye veya borç çıkarsa haberimiz olsun diye.. N400 doldururken hem arkadaşların adresi hem de Türkiye adresi mi yazılmalı? Yoksa o tarihlerde sadece yaşadığımız yerin adresi yani Türkiye adresini mi girelim ? Yoksa onlar o adresi görüp neden yazmadınız derler mi ?

Adresi gormeleri sorun degil. Sonucta "posta adresiniz" ve "ikamet adresiniz" farkli adresler olabilir...

Turkiye'deki adresi yazmaniz daha dogru olur 👍

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@gizemyavuz92, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Alicim bir sorum vardı benim, burada da bulamadım emin de olamadım ne yapmam gerektigine..

Adresi gormeleri sorun degil. Sonucta "posta adresiniz" ve "ikamet adresiniz" farkli adresler olabilir...

Turkiye'deki adresi yazmaniz daha dogru olur 👍

Çok teşekkür ederiz🙏🏻☺

• @crazycells evet, ben 751 muracaatini nisan 2018 de yaptim, parmak izi geldi ona gittik ama sonra ne ses ne seda. Birkac kere gecikme sebebiyle hem telefon hem de mail yoluyla request yaptik ama her seferinde islem devam ediyor cevabini aldik. Sonra vakti gelince ( Temmuz 2021) N-400 application yaptik. Ne hikmetse bu muracaattan 1 ay sonra bana ve kizima ( dosyalarimiz ayri isliyor) 751 denial letter geldi, sebebi de 751 icin verilen interview'a gitmemisiz. Bununla ilgili ne mail, ne e-mail, ne de herhangi bir receipt ya da notification almadik. Ne biz ne de avukatimiz her hangi bir bildirim almadigimizi destekleyici delillerle I-290B actik. Ancak 290 ve 400 ayri departmanlarda calisildigi icin, bana 400 interview geldi. Pazartesi avukatimizla birlikte Federal'e interview'a gidecegiz, orada aciklamalar yapilip, dosyalarin birlestirilmesi istenecek. Zaten basindan beri yilan hikayesi gibiydi, sonu nasil olacak hic bir fikrim yok 😞

Benzer Başlıklar

• 9
  • 99
  • 80
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |