Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG Çok üzüldüm, illegel ya da legal hiç farketmez ikisi de göçmenlik niyetidir, yasal yollarla bunu yapmak istemeniz birşey değiştirmez maalesef... eğer profilinizden ve mülakatta ne soruldu ne yanıt verdiniz bunları anlatırsanız sorunun ne olduğunu bulabilir ve düzeltip tekrar başvuru yapmanızı sağlayabiliriz ben ve burada ki insanlar

İkinci kez başvurmam. 🙃Teşekkür ederim dostani tavırlarınız için.
    1-2 sene içinde greencard çıkarsa eğer bir daha ABD konsolosluğu kapısından girerim. Aksi taktirde bir daha hayatta işim olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG geçmiş olsun. İnşallah greencard için girersin en kısa zamanda

• Yasaklı

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG geçmiş olsun. İnşallah greencard için girersin en kısa zamanda

Teşekkürler dostum.
    Umarım. 👊🏿

• @Ping-PONG red aldığınız memur profili nasıldı hocam kimle görüştünüz?

• İyi günler diliyorum, forumda aratıp bulamadığım için bir soruyla rahatsızlık vermek istiyorum. Benim ve eşimin turist vizesi mevcut ve oğlumuz oldu ona da pasaport çıkarttık. Oğlumuz için turist vizesine nasıl başvurmalıyız? Tekrardan rahatsızlık verdiğim için özür diler, cevap veren olursa şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla

• Yasaklı

@Emine-Koçkaya, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@Ping-PONG red aldığınız memur profili nasıldı hocam kimle görüştünüz?

Kıvırcık kadın ile görüştüm.
    İnanın yorum yapabilecek birşey yok. Kendi kendine oldu ve bitti. 🙃

• @Ping-PONG çok geçmiş olsun benimki de böyle olmuştu baya hızlı ne evrak bakma ne bir şey yüzüme de bakmadı politik bir şey olarak yorumluyorum ben

• @Emine-Koçkaya kendim başvurdum. Şans işi biraz şanslı günümdeydim galiba

• Sanırım bekar ve genç yaşta olan arkadaşlarda ret alma olasılığı daha yüksek

• @Buket teşekkür ederim

• Merhaba. Tekrardan bi turist vizesini denemek için ds-160 ı doldurdum. Fakat en yakın haziran 2023 e randevu aldım. Acaba o zamana kadar gerçekten dolu mu ? Yoksa konsolosluk tam anlamıyla görüşme kabulune açılmadı mı ?

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG geçmiş olsun kardeşim dobarlan bırakma gendini olmadı bir daha başvurursun😄görüşmenin detaylarını da merak ediyoruz bu arada🤔

• ⭐⭐⭐⭐⭐

türkçe çevrilmemiş orjinal halini okumak isteyen olursa

• ⭐⭐

@samet-tansel Konsolosluk ve elçilik kısıtlı hizmet verdiği için o kadar uzak tarihe alınıyor görüşmeler, tekrardan deneyeceğim demişsiniz durumunuzu düzelttiniz mi neden red aldınız daha öncesinde anlatir misiniz?

• @samet-tansel bende yeniden başvurdum ama yakın tarihe açılıyor takip edebilirsiniz sistemden sık sık. Bugün 1 Aralık'a alanlar oldu 2023 tarihinden

• Yılbaşı kutlamalarında New York'ta olmak,filmlerde izlediğimiz sahneleri birebir yaşamak, çok mu şey istiyorum?

• @LordBolton düzeltilecek bir durumum olduğunu düşünmüyorum. 5 kasımda görüşmeye gitmiştim. Kısa bir özet geçeyim durumumdan ve görüşmeden. 22 yaşındayım. Sağlık personeliyim. Aynı zamanda üniversiteye gidiyorum. Babam amerikada yaşıyor greencardlı.
    Görüşme olarak şöyle geçti ;
    +Amerikaya ne için gidiyorsunuz?
    -Babam amerikada yaşıyor. Sömestr tatilini kardeşimle beraber babamın yanında geçirmek istiyoruz(kardeşimin vizesi var)
    +Amerikada nereye gideceksiniz?
    -orlandoya gideceğim
    +Daha önce başka bir ülkeye gittiniz mi?

• Evet daha önce amerikaya gitmiştim (çok önceden)
      +Şuan burda ne yapıyorsunuz?
      -Hem üniversitede okuyorum. Hemde çalışıyorum.
      +Malesef şuan bu vize türü için uygun değilsiniz
      -Teşekkürler(aslında neler demek istedim o an ama kendimi lekelemek istemedim)

Bende malum vize randevuları çok sıkıntılı olduğu için şuandan doldurayım dedim. Boş olunca hemen alırım diye. Geçen ki görüşmede de 1.5 sene beklemiştim. Tek suçumun genç bir erkek ve bekar olmak diye düşünüyorum

• Vize alamayan arkadaşlara moral olması amacıyla ;

Sene 2015 Üniversiteyi bitirip ise girmiş çalışıyordum 1. sene bitmesine yakın New York a dil kursuna gitmek maksatlı F1 vizesine başvurdum. Vizeyi alamamam için benim gözümden hiçbir engel yok , okulu ülke dışında okumuşum I-20 var hesapta yeterli miktar var. Mülakat günü geldiğinde tüm evraklarla beraber konsoloslukta yerimi aldım o meşhur kapılardan geçtim sıramın gelmesini bekledim o sırada beklerken konuştuğum kişiler bile sen alırsın zaten yurt dışı geçmişinde var vs diyordu bende rahat bir şekilde bekliyordum. Sıra bana geldiğinde görevli nereye gideceksin ? , Ne iş yapıyorsun , hiç yurt dışında bulundun mu , hangi ülkelere gittin gibi sorular sorduktan sonra üzgünüz size vize veremiyoruz diyerek vize talebimi reddetti .. Bu işte bir terslik var dedim 1 ay sonrasına hemen yeni randevu oluşturdum bu sefer alırım diyordum bir yanlışlık olmalıydı , sicil temiz vs .. İkinci kez görüşmede yine benzer sorular sorulduktan sonra joker olarak en son vize başvurumdan bu yana hayatında ne değişti diye bir soru yönelttiler bu soruya karşılık eğitimim için 1 ay kaybettim sadece diyerek cevap verdim sonuç yine hüsran... Orada hissedilen burukluk hüzün hırs ... İnat etmiştim bir kere gidecektim . Turist vizesi denemeye karar verdim lakin son soruya verecek cevabım olmalıydı o sebepten bazı arkadaşlarımdan da aldığım tavsiyeler doğrultusunda 2 yıl beklemeye karar verdim . Bu süre zarfında iyi iş fırsatı bulduğumda değerlendirdim gelirim arttı, birçok Avrupa ülkesine seyahat ettim ve yeterli süreyi doldurduğumu düşündüğümde vizeye başvurdum. - Neden Amerika'ya gitmek istiyorsun sorusuna -Avrupa da birçok ülkeye gitme fırsatım oldu şimdi Amerika'ya gitmek oranın kültürünü görmek istiyorum diyerek cevap verdim . Pasaport sayfalarıma göz attıktan sonra vizeniz onaylandı cevabıyla konsolosluktan ayrıldım . Pasaportumu aldıktan 1 hafta sonra DV2020 çekiliş sonucunu F5 tuşunu aşındırarak kontrol ettiğimde ise hayatımı değiştiren o meşhur kazanan sayfası ile karşılaştım ... Turist vizemi kullanamadan göçmen vizesiyle ülkeye girmek nasip oldu ...
    Şimdi dönüp baktığımda aslında her şey yerine oturuyor vize reddi alıp kendimi TR dışına çıkamayacakmış gibi hissettiğim dönemde kıymetli Validemi kaybetmiştim , hastalık sürecinde yanında olmuştum, belkide o vize çıksaydı yanında olamayacaktım ve içsel huzursuzluk ile yaşamaya devam edecektim o sebeptendir ki şu sözü unutmayın "Her nasip vaktine esirdir"

• ⭐⭐

@samet-tansel Genc ve bekar olmaniz değil babanız ABD de yaşıyor sizden istenen bu vizeye uygun olan profilde ki bir insan, türküye de ki bağlarını gösterir sizin babanız ABD de yaşıyor siz orada ki bir bağ gösteriyorsunuz çok kolay bir şekilde size yardımcı olabilir kalmanız için + hiç yurt dışına çıkmamışşınız " çok önceden" baz alınacak bir şey değil yakın tarihli son 5 yıl da olması gerek üniversitesi öğrencisi ve çalışıyor ama olmanız sizi bu konumda ülkeye bağlayan çok sınırlı bağlar oluyor ancak ABD ye bağlayan güçlü bağlarınız var. Hem üniversitede okumak hemde çalışan insan profili sizce bu ülkeye bağlı mi bunu sormak lazım elbette değil part Tima calisma düşük maaş ve üniversiteniz de hangi bölüm oda çok önemli bir husus pratikte bu ülkede iyi olması gerekir

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün randevusunu öne çekebilen var mı? Sabahtan beri bakıyorum göremedim de.

Benzer Başlıklar

• 160
  • 3
  • 47
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |