Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailknk, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

herkese merhabalar, konsolostuktaki pdfte başvuru yaparken ismimizi pasaporttaki hali ile yazmamızı istemiş. Pasaportta İSMAİL olarak yazıyor. ama bu hali türkçe karakter içeriyor, hangi halini tercih etmeliyim İSMAİL/ISMAIL ? şimdiden teşekkürler ve herkese bol şans 🙂

pasaporttaki resmi olan isminizi ingilizce karakterlerle yazmalisiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Z5z2, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar merhaba.
    Kardeşimin başvuru esnasında yüklediği fotoğrafa baktım. Kontrol ettim.

Herşey güzel ve doğru. Ancak 51x51 değil. Ayrıca 700e700..Üstten biraz fazla boşluk olup göz hizası yeşil alanda değil.
    Bu sene hiç ümitlenmesin diyebilir miyiz? Mail atıp düzeltme ihtimali var mı?
    Teşekür ederim.. (Fotorafcı ben biliyorum demesi yanıltmış kendisini biraz )

Beyaz buzdolabı önünde fotoğraf çekip kazanan biri varmış? Bu efsane doğru mu bu arada? 🙂

Herkese bol şans

51 x 51 olan milimetre... yani baski boyutu... digital boyutu ise 600 x 600 ile 1200 x 1200 piksel arasinda kare seklinde olmali...

merak etmeyin yuz net gorunuyorsa sorun olmaz fotografiniz... size de bol sanslar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasinbey, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@crazycells abi konuyla alakasi yokda faceden grubunuza girmek istiyorum ama surekli reddediliyorum anonim hesap diyemi acaba cunku instagram harici birsey kullanmiyorum

olabilir, bana ozelden yazabilirsiniz. facebook grubuna alimlardan sorumlu arkadaslar cok katilar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Diploma kayıpsa mülakat günü için neler yapılabilir? Tecrübesi veya bilgisi olan var mı?

lise mi? universite mi?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Diploma kayıpsa mülakat günü için neler yapılabilir? Tecrübesi veya bilgisi olan var mı?

lise mi? universite mi?

Lise diploması. Mülakatta sıkıntı çıkar mı? Çıkmaması için ne yapabilirim?

• @efes22, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@vPhoenix 2008 sonrası lise mezunları için e devletten "mezuniyet belgesi" alınabiliyor galiba daha eskiler ise okula başvuruyor.üniversiteleri bilmiyorum

Alınabiliyor fakat mülakatta orjinali olmadan kabul ederler mi?

• @vPhoenix Üniversite mezunuysanız lise diplomasına gerek kalmaz üniversite varsa lisede vardır düşüncesi ile lise mezunuysanız lazım edeveltten sanırım alabiliyorsunuz notterden damgalatırsanız sorun olmaz sanırım.

• Hayırlı Hafta sonları olsun inşAllah. 🤲🏻 Geçen yıl çok umutluydum çok araştırma yaptım ama bu yıl hiç umrumda değil nasılsa çıkmayacak diyorum.

• @Emtee, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hayırlı Hafta sonları olsun inşAllah. 🤲🏻 Geçen yıl çok umutluydum çok araştırma yaptım ama bu yıl hiç umrumda değil nasılsa çıkmayacak diyorum.

Umut çok güzel birşey, konu ne olursa olsun umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin. Ben ilk başvurumu 2001 de yapmıştım ve çıkmamıştı. Aradan 20 yıl geçti, ikinci başvurumu yaptım. İçimdeki his çok kuvvetli. Bu sene çok fazla insana Greencard çıkacak bence. Sayıyı artıracaklar, çünkü işgücü çok azaldı Amerikada.. umarım amerika hayaliyle yaşayan herkese Greencard çıkar.

• Yasaklı

@Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Emtee, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Hayırlı Hafta sonları olsun inşAllah. 🤲🏻 Geçen yıl çok umutluydum çok araştırma yaptım ama bu yıl hiç umrumda değil nasılsa çıkmayacak diyorum.

Umut çok güzel birşey, konu ne olursa olsun umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin. Ben ilk başvurumu 2001 de yapmıştım ve çıkmamıştı. Aradan 20 yıl geçti, ikinci başvurumu yaptım. İçimdeki his çok kuvvetli. Bu sene çok fazla insana Greencard çıkacak bence. Sayıyı artıracaklar, çünkü işgücü çok azaldı Amerikada.. umarım amerika hayaliyle yaşayan herkese Greencard çıkar.

Baya zaman geçmiş o zamanlar başvuru,işlemler falan daha mı zordu ve yine 55 bin sınırı mı vardı?

• Ozaman başvurular zarfla yapılıyordu. Resim işi yine sıkıntıydı. Yine sınır vardı ama rakamı hatırlamıyorum. Adres çok önemliydi çünkü sadece kazananların adresine zarf geliyordu.

• ⭐⭐

Merhaba. Çekilişte seçim aşamasında sistem hangi konularda direkt eleme yapıyor? Örneğin fotoğraf konusunda yüz net gözüküyorsa diğer yapılan hatalar (yüzdeki kızarıklığı hafif giderme, boyutların tam uymaması) direkt eleme sebebi oluyor mu?

• @emine06 Son gündü diye hatırlıyorum 🙂 Ama işi şansa bırakmamak lazım sistemsel sıkıntı yaşamamak adına.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, ailecek green carda başvurmak üzereyiz fakat iki konuda kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

1: Aile üyelerim 2 yıllık üniversite (meslek yüksekokulu) mezunu ama birine Vocational School diğerine University degree seçtim, bu konuda başvuruda herhangi bir sıkıntı olur mu?
    2: Kardeşim 17 yaşında, mart 2022'de 18 yaşına girecek. Bu sene kendisine başvuru yapabilir miyim sonuçta seneye lise mezunu olacak, yoksa DV2024'ü mü beklemesi gerekiyor?

• @boragorgen Merhaba bir sorun teşkil etmez türkiyede 2 yıllık üniversite bitirende üniversite mezunu olarak geçiyor ama niye iki kişiyede farklı seçtiniz anlayamadım. İki kişide kazanırsa niye o kişide bunu bu kişide bunu seçtiniz olur, kardeşiniz için ise hiç bir sorun yok zaten anlık durum göz önünde bulunduğundan yarın 18 olsada sorun olmazdı. Zaten 18 değil 21 yaşına kadar aile başvurusu içine eklenebilir sadece kendisi kendi adınada 18 olunca başvuru yapabilir ekstra olarak.

• ⭐⭐⭐⭐

@boragorgen, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba, ailecek green carda başvurmak üzereyiz fakat iki konuda kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

1: Aile üyelerim 2 yıllık üniversite (meslek yüksekokulu) mezunu ama birine Vocational School diğerine University degree seçtim, bu konuda başvuruda herhangi bir sıkıntı olur mu?
    2: Kardeşim 17 yaşında, mart 2022'de 18 yaşına girecek. Bu sene kendisine başvuru yapabilir miyim sonuçta seneye lise mezunu olacak, yoksa DV2024'ü mü beklemesi gerekiyor?

Merhaba, ailecek green carda başvurmak üzereyiz fakat iki konuda kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim.

Üniversite olarak kabul edilebilir ikisi de. Fakat doğru olanı Vocational School idi. Kardeşini hem aile başvurusuna ekleyebilir hem de kendisi adına tek başvuru yapabilirsin. 18 yaş ile ilgili bir sınır yok. Kazandığında Lise mezunu olması yeterli olacak.

• @neo, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@boragorgen Merhaba bir sorun teşkil etmez türkiyede 2 yıllık üniversite bitirende üniversite mezunu olarak geçiyor ama niye iki kişiyede farklı seçtiniz anlayamadım. İki kişide kazanırsa niye o kişide bunu bu kişide bunu seçtiniz olur, kardeşiniz için ise hiç bir sorun yok zaten anlık durum göz önünde bulunduğundan yarın 18 olsada sorun olmazdı. Zaten 18 değil 21 yaşına kadar aile başvurusu içine eklenebilir sadece kendisi kendi adınada 18 olunca başvuru yapabilir ekstra olarak.

Teşekkür ederim bilgiler için, aslında başvuru konusunda bu kafamı karıştırdı ben de youtube'da bir video izledim, videoda meslek yüksekokulu için Vocational School seçin diyordu ben de ikinci başvuruyu ona göre yaptım. İlk başvuruyu University degree seçmiştim sonrasında daha doğru olacağını düşündüm.

• Merhaba şuan bunları sormak için biraz erken ama aklıma takılan bazı şeyler var. Eğer greencard sürecimiz ilk Amerika'ya girişe kadar doğru bir şekilde ilerlese Greencard ve SSN imizin verdiğimiz adrese gönderilmesi için Amerika'ya giriş yapmamız gerekiyor mu eğer gerekiyorsa gittikten bir hafta sonra felan tekrar Türkiye'ye dönsek oradaki yakınlarımızdan birisi Greencardı ve SSN i Türkiye'ye yollayabilir mi ? Forumda biraz araştırdım ama bir cevap bulamadım.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Üniversite olarak kabul edilebilir ikisi de. Fakat doğru olanı Vocational School idi. Kardeşini hem aile başvurusuna ekleyebilir hem de kendisi adına tek başvuru yapabilirsin. 18 yaş ile ilgili bir sınır yok. Kazandığında Lise mezunu olması yeterli olacak.

Teşekkür ederim, kendisinin adına da başvuru yapacağım bakalım hayırlısı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |