Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ipeke ben yapmadim

• @ecom ne yazikki bir gelisme yok. Evet cok uzun surdu ve boyle devam edecek gibi duruyor fakat bizim case e ozel bir durum degil. Su an tamami ayni sekilde ve duzelmesi de baya sure alacak gibi duruyor. Su an 33.5 ay gozukuyor California ve bu sadece ilk asama. Yabanci forumlara bakiyorum.Avukatlari falan da dinliyorum. Yakin bir zamanda hizlanma beklemiyorlar. Bekleyip gorecegiz artik.

• @chemist evet şuan 33 ay ama buna çok itibar etmiyorum avukatimizin ilk sordumuzda tarihlerle ilgili yorumu o tarihlerin hiç bir pratiği yok bizim için demişti. O yüzden 33 gösteriyor ama bakıyorum bir dosya 14 ayda onay almış tarihler tutmuyor çok ilginç zaten california abartmış durumda ileriye değil geriye gidiyor adeta.

Bazen buradan bakiyorum benzer dosyalara california 15 ay gibi ortalamada sanki şuan

• Benim son bir sorum var. Kızlarım Alman vatandaşı ve Türkiye’de onları nüfusa bildirmedik. Nüfus çıktısı aldım ama eşim ve ben varız sırf. Kızlarımın Almanya doğum belgelerinde bizim isimlerimiz yer alıyor. Yeterli midir yoksa Türkiye’de bildirip öyle mi nüfus kayıt örneği almam gerekir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Esra, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba, bugün evlilik yıldönümüm. Kategorim C21 den F21 e dönmüş. 2 yılı doldurmamızın bana verilecek green card için bir artısı eksisi var mı acaba?

Hayirli olsun 🙂 Evet, mulakat gunu 2 yili doldurmus olursaniz 2 yillik kosullu yerine 10 yillik tam kart olacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

merhaba,

Biz başvuru sürecinde NVC'ye AOS için 120$, IV için de 325$ service fee ödemeleri yapmıştık. Şimdi konsolosluğa gittiğimizde ekstra bir ödeme yapıyor muyuz?
    Doktor muayenesi için olan ücretlerden bağımsız soruyorum direk konsolosluğa ödenecek ekstra bir fee var mı?

Hayir, $325 vize ucretini NVC'ye odediyseniz konsoloslukta bir daha odemenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Benim son bir sorum var. Kızlarım Alman vatandaşı ve Türkiye’de onları nüfusa bildirmedik. Nüfus çıktısı aldım ama eşim ve ben varız sırf. Kızlarımın Almanya doğum belgelerinde bizim isimlerimiz yer alıyor. Yeterli midir yoksa Türkiye’de bildirip öyle mi nüfus kayıt örneği almam gerekir ?

Almanya'dan alacaginiz dogum belgesi ve ingilizce cevirileri yeterlidir.

• @ecom evet biz de surece baslarken israrla sormama ragmen avukatimiz sure vermedi. Her case in farkli degerlendirildigini ve kimisinin daha kisa kimisinin daha uzun surdugunu soyledi. Tabi o zaman korona faktoru de yoktu. Sure verip hayal kirikligi olusturmak da istemedi. Simdi konustugumda da inquiry olusturabilecegini fakat case imiz yayinlanan tarihlerin arasinda olmadigi icin bir sonuc alamayacagimizi soyledi. Eklediginiz sitede cok sacma tarihler de var. Bence bazilari dogru tarihleri dogru yerlere yazmiyorlar. Biraz incelerseniz 2021 basvurup, vizesini almis olanlari da gorebilirsiniz.

• @crazycells Teşekkür ederim 🙂

• Selamlar,

F2A - Green Card sahibi esi ve cocuklari icin basvuru yapmak gibi bir planim bulunuyor. Visa bulletin'de F2A icin 01JUN21 aktif olmus gorunuyor yani 4 ay kadar geriden geliyor diye anliyorum. Basvuruyu bu ay tamamlasam ne zaman esim ve cocuklar icin vize alabilirim bilgisi olan var mi?

• @YollardakiAdam eşiniz ve çocuklarınız TR de ise minimum 24 ay düşünün o da pandemi yoğunluğu geçerse 😞

• @chemist bizim sizden de uzun 21 aydır bekliyoruz hala ilk asamadayiz son takip ettigim kişiler 25. Ayda aldılar ve süre kisalmiyor aksine uzuyor korkum daha da uzaması

• @bologna Pazartesi bu iş biterse benim 28. ay olacak

• ⭐⭐⭐

@hulyaek NO1 geldikten sonra sanırım 1-1,5 sene sürüyor surec, degil mi? Peki başvuru yaptıktan sonra NO1’in gelmesi neden uzun sürüyor? Konunun başındaki mesajda 1 ay içerisinde NO1 alınır yazılmış da, ondan merak ettim. Cunku NO1 geldikten sonra bir şekilde süreç akıyor gibi algılıyorum.

• @hulyaek Hülya hanım siz kurtuldunuz darısı bizim başımıza 28 aya ben razıyım baya korkmaya başladım çünkü . Her yer açıldı hizlanirlar derken uscis tam tersi baya geriye gitmeye başladı

• @chemist evet haklısınız o sitede tarihleri doğru şekilde girmeyenler var tabi hangi servis ve ülke çok değişken faktörler var. Her ay tarihler güncellenip değişkenlik gösterirken bu ay öyle bir güncelleme bile olmadı californiada,umarım hızlanır bu süreler çok astronomik konsolosluk biraz hızlandı derken simdide uscis adeta durdu. Inşallah en kısa sürede güzel haberlerinizi alırız.

• @ecom bence USCIS out of normal processing time başvurularını almamak için o süreci bol bol tutuyor, bu yığılmalar azalınca birden kısalacaktır, veya orda görünen tarihten önce gelecektir NOA2 leriniz. böyle bir zamanlama olamaz normal şartlarda. benim görüşüm tabi, bekleyip göreceğiz.

• @Sono NOA1 sadece evrakınız bize ulaştı demek. NOA 2 ye kadar geçen süre dosyanızın inceleme için sırada beklediği süreç. maalesef bu dönemde çok uzun sürüyor 😞 hızlanmasını umalım hep beraber.

• @bologna hızlanacaktır merak etmeyin, CA da verilen kadar zamanlamarda sürmesi mümkün değil, tarih boyunca görülmemiş. Şu an sadece zaman kazanmak için öyle yüksek tuttuklarını düşünüyorum.

• Adamların kanunlarını hiç beğemedim. Bir insan neden eşini yanına alması için yıllarca beklemek zorunda anlamıyorum. Bu bekleme süresi devam ederken bari geçici vize gibi bir şey verilse eşler kavuşsa.

Benzer Başlıklar

• 21
  • 11683
  • 1234
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |