Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Güneş sakın biometrik isteme senin isteyeceğin makineden bilgisayara aktardığı ancak OYNANMAMIŞ HAM yani vesikalık halini mail atsın. Çünkü bu vesikalık halini alırsan 1 dakka da 2 siteden de yapabilirsin

• Benim resim ile ilgili tek sorum: Ben resmi fotoğrafçıda pasaport fotoğrafı diye çektirdim. Ama farkettim ki fotoğrafçı resim üzerinde oynamalar yapmış ve yüzüm olduğundan çok daha pürüssüz gözüküyor. Burnumdaki siyah noktalar falan bayağı gitmiş. Alnım falan parlamış. Bu acaba bir sorun teşkil eder mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kisuhara parlak dedin işte hatanın en büyüğü şimdi fotoğrafçıya hemen yakınsa gidiyorsun uzaksa telefon ediyorsun diyorsun ki beni çektiğin makineden bilgisayra aktardığın HAM OYNANMAMIŞ vesikalık resmi istiyorum mail atar mısın sakın oynamasına izin verme

• @ayvalik10 Selam hocam, Pazartesi günü halledeceğim inşallah. Kameranın çektiği biyometrik olmayan ham fotoğrafı yukarıda anlatılanlar gibi yapacağım. İlginiz için teşekkürler.

• @ayvalik10 hocam saygıdeğer fotoğrafcımız bizde ilk hali yok diyor yeniden de çekilirsen maille birlikte 30 lira diyor 😃 bizde kendimiz çekip yükleyeceğiz teşekkürler

• Ben de bugün GC fotoğrafı çektirdim eşimle. Halihazırda Schengen fotoğrafı da çektirmek istedik ikisinini boyutlarını ayarlayacak diye GC fotoğrafını karıştırmış bize öyle gönderdi. Resimleri kontrol ettiğimde uymadığını farkettim, durumu söyleyince fotoğrafçı düzeltmesini yapı. Fotoğraf kontrol edilecek yerlerin hepsinde (dvlottery nin photo tool'u dahil) uygun çıkıyor fakat photoshop ile oynanmamış ibaresi kafamı karıştırıyor. Fotoğrafçıya photoshop yapıp yapmadığını sorduğumda yapmadım dedi fakat resme sağ tıklayıp ''özellikler'' dediğimde kaynakta ''Adobe Photoshop CS3 Windows'' çıkıyor, yani üzerinde photoshop var şeklinde anlıyorum bunu. Çok hafif bir dijitalleşme var gibime geldi çok da fotoğraflamadan anlayan biri değilim. Mesela eşimin saçları tamamen düz olmamasına rağmen şu an düz taranmış gibi. Değişim yapmalı mıyız yoksa bu şekilde başvursak olur mu, karar veremedim 😞

• Herkese merhaba ve bol şanslar, ben ilk başvurumu yapıyorum fotoğrafımı ham haliyle aldım fakat aklıma şu takıldı fotoğrafımda alın bölgemde hafif şekilde ter oluşmuş bu alın bölgemdeki ter sıkıntı oluşturur mu yani fotoğraftan dolayı elenmeme neden olur mu? Tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum herkese tekrardan bol şanslar 😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Güneş, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

@crazycells hocam selamlar, fotoğrafçı pasaport için çektiği fotoğrafı tekrar düzenleyerek ve greencard fotoğrafı kontrol sitelerinden kontrol ederek bize gönderdi. Ben hiçbir yerde biyometrik kabul olmaz gibi bişey görmedim. (Not: ben bir biyometrik ve bir tane greencard için istiyorum dediğimde "ben bir tane çekip onu ayarlayacağım" demişti)

biyometrik cekilmis fotografi ABD vizesi icin belirlenen kaliplara sokamiyorsunuz, o nedenle olmuyor... yuzu cok yaklastiriyorsunuz... Su video'nun en 5 dk'sinda ikisi arasindaki farki gorebilirsiniz (dakika ~ 20:00):

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Özcan eger fotonun orijinalini alamazsaniz 144.5 kb olan green card . jpg uzantili olani da kullanabilirsiniz, yuzunuzun tamami net bir sekilde belli oluyor bu fotoda.

Fakat ben de oncelikle sayin @ayvalik10 'un dedigi gibi orijinalini kendinizin kirpmasini tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celestial_2, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

Ben de bugün GC fotoğrafı çektirdim eşimle. Halihazırda Schengen fotoğrafı da çektirmek istedik ikisinini boyutlarını ayarlayacak diye GC fotoğrafını karıştırmış bize öyle gönderdi. Resimleri kontrol ettiğimde uymadığını farkettim, durumu söyleyince fotoğrafçı düzeltmesini yapı. Fotoğraf kontrol edilecek yerlerin hepsinde (dvlottery nin photo tool'u dahil) uygun çıkıyor fakat photoshop ile oynanmamış ibaresi kafamı karıştırıyor. Fotoğrafçıya photoshop yapıp yapmadığını sorduğumda yapmadım dedi fakat resme sağ tıklayıp ''özellikler'' dediğimde kaynakta ''Adobe Photoshop CS3 Windows'' çıkıyor, yani üzerinde photoshop var şeklinde anlıyorum bunu. Çok hafif bir dijitalleşme var gibime geldi çok da fotoğraflamadan anlayan biri değilim. Mesela eşimin saçları tamamen düz olmamasına rağmen şu an düz taranmış gibi. Değişim yapmalı mıyız yoksa bu şekilde başvursak olur mu, karar veremedim 😞

bu sekilde kullanabilirsiniz, eger fotografi photoshop programi uzerinde boyutlandirdiysa bu sekilde yazi gormeniz normal. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kisuhara, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

Benim resim ile ilgili tek sorum: Ben resmi fotoğrafçıda pasaport fotoğrafı diye çektirdim. Ama farkettim ki fotoğrafçı resim üzerinde oynamalar yapmış ve yüzüm olduğundan çok daha pürüssüz gözüküyor. Burnumdaki siyah noktalar falan bayağı gitmiş. Alnım falan parlamış. Bu acaba bir sorun teşkil eder mi?

eger parlama yuzun gorunumunu etkilemisse bence de ham halini alip siz yeniden boyutlandirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HopefulMan, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

Herkese merhaba ve bol şanslar, ben ilk başvurumu yapıyorum fotoğrafımı ham haliyle aldım fakat aklıma şu takıldı fotoğrafımda alın bölgemde hafif şekilde ter oluşmuş bu alın bölgemdeki ter sıkıntı oluşturur mu yani fotoğraftan dolayı elenmeme neden olur mu? Tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum herkese tekrardan bol şanslar 😊

hayir, o kadar kucuk ayrintilar onemli degil; yuzunuz net bir sekilde seciliyorsa sorun olmayacaktir.

• @crazycells çok teşekkür ederim cevabınız için artık kafam rahatladı bu konuda 😊

• peki arkadaşlar hafif tebessümlü görünen dudakların biraz ayrık dişlerin biraz görünebildiği foto diğer tüm kıstaslara uysa yine de bir problem teşkil eder mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hangryseagull, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

peki arkadaşlar hafif tebessümlü görünen dudakların biraz ayrık dişlerin biraz görünebildiği foto diğer tüm kıstaslara uysa yine de bir problem teşkil eder mi?

problem olmaz. yuzunuzun tamami net sekilde gorunuyorsa bu tur ufak durumlar sorun olmaz.

• @crazycells teşekkür ederim 🙂

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim, bu meseleden dolayı başvurumuzu bekletiyorduk, şimdi gönül rahatlığıyla yapabiliriz. 🙏🏻😇

• Selam arkadaşlar. Çocukların resmini kendim çekeceğim. Yalnız arka fon beyaz bulamadım. Hafif bej gibi renk var. Bu arka fonu nasıl beyaz yaparız. Hangi programı kullanıyorsunuz bunun için.

• Yasaklı

@kugutex Kapının üst kısmına beyaz çarşaf vs. bir şey sıkıştırıp çekebilirsiniz eğer elinizde varsa. Öbür türlü çok uğraştırır sizi üstelik fotoğraf konusunda da sıkıntı yaratabilir yanlış bir şey yapmanız durumunda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kugutex, içinde söyledi: resim olayını amma da büyüttünüz alın size örnek

Selam arkadaşlar. Çocukların resmini kendim çekeceğim. Yalnız arka fon beyaz bulamadım. Hafif bej gibi renk var. Bu arka fonu nasıl beyaz yaparız. Hangi programı kullanıyorsunuz bunun için.

beyaza yakin acik renkler de problem olmaz.

Ama arka tarafa carsaf, beyaz tablo vs. gibi seyler de koyup cekebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |