Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@mac Evet, belgelerinizin onaylandığını belirten ve aşağıdaki şekilde baslayan bir mail alacaksınız:

“ Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available…”

• ⭐⭐⭐

@selinsenturk @mechta22 Mülakatınızı yapacağınız konsoloslugun bulunduğu ülkenin anadilinde ya da İngilizce olması yeterli evrakların.

Bu durumda, evrakların Ankara icin Türkçe ya da İngilizce olması yetiyor. (Mahkeme kayıtları dışındakiler icin.)

• @sanaldeniz Bunu yaptığınızda, dosya "edit modunda" olduğu için dosyanın düzenini karıştırmış olmuyor musunuz? Zira dosyada yapılan her değişiklik Drive'a otomatik olarak kaydediliyor.

• Evrakları kcc ye gönderirken mail içeriğine bir şey yazmamız gerekiyor mu? Konu olarak full case number yazacağız, belgeleri ekledikten sonra içeriğe bir şey yazmadan gönderebilir miyiz? Doğum tarihi, ad soyad bilgisini yazmamız gerekli mi? Ad soyadı belgeleri adlandırırken belirtiyoruz.

• ⭐⭐⭐

@clutchshot Mailin gövdesine bir şey yazmanıza gerek yok. Boş bir şekilde gonderebilirsiniz.

• @ayla-can Evrak isteği göndermeden dönemi kapatacaklarını zannetmiyorum, kısa bir süre içinde işlemlerin hızlanacağını düşünüyorum

• @smartcells Merhaba CN cut-off içinde olmayanlar için de evrak talep mailini beklemeden göndermeyi tavsiye ediyor musunuz forumu düzenli takip etmeye çalışıyorum önceden cut-off içinde olan CN'ler için öneriyorlardı şimdi işler iyice yavaş gittiği için numaramız yükse olsa da göndermeli miyiz ?

• @Sono teşekkür ederim..ama kcc için sormamıştım..
    Unganlara e-devletten çıkardığım ameliyat kayıt belgesi yeterli olur mu yoksa direkt hastaneden döküm mü almalıyım.. Bilemedim..Ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐

@semra-karababa hastaneden almanızi öneririm. Hatta Doktorunuzdan detaylı dokümanları almanız daha sağlıklı olur.

• ⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba CN cut-off içinde olmayanlar için de evrak talep mailini beklemeden göndermeyi tavsiye ediyor musunuz forumu düzenli takip etmeye çalışıyorum önceden cut-off içinde olan CN'ler için öneriyorlardı şimdi işler iyice yavaş gittiği için numaramız yükse olsa da göndermeli miyiz ?

Evet gönderebilirsiniz. Bunun size zararı olmaz ama faydası olma ihtimali var.

• @Sono teşekkür ederim

• E-devlette nüfus kayıt örneği çıkıyor ancak "vukuatlı" nüfus kayıt örneği diye yazmıyor. Alacağımız nüfus kayıt örneği geçerlidir değil mi?
    • 3 seçenek çıkıyor (kişi kayıt, aile kayıt, nüfus aile kayıt örneği) bunlardan nüfus aile kayıt mı seçmek lazım?
    • hiç evlenmemiş birisi için, eski eş listele ve vukuatlı belge(olayları göster) kısımlarında hayır deyip geçiyor muyuz?

Yanıtlarsanız çok sevinirim. cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

• E-devlette nüfus kayıt örneği çıkıyor ancak "vukuatlı" nüfus kayıt örneği diye yazmıyor. Alacağımız nüfus kayıt örneği geçerlidir değil mi?
    • 3 seçenek çıkıyor (kişi kayıt, aile kayıt, nüfus aile kayıt örneği) bunlardan nüfus aile kayıt mı seçmek lazım?
    • hiç evlenmemiş birisi için, eski eş listele ve vukuatlı belge(olayları göster) kısımlarında hayır deyip geçiyor muyuz?

Yanıtlarsanız çok sevinirim. cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Çocuk yoksa KİŞİ olarak alabilirsiniz.
    Üzerinde vukuatlı diye yazmaz. Vukuatlı alırsanız nüfus kaydınızdaki değişikler varsa onlar alt tarafta listelenir (Evlenme, boşanma, isim değişikliği, soyad değişikliği vs gibi).

• @smartcells peki vukuatli olaylari goster sorusuna evet mi diyelim her halukarda?

• ⭐⭐⭐

@clutchshot, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells peki vukuatli olaylari goster sorusuna evet mi diyelim her halukarda?

Evet

• @sanaldeniz faydasini gördüğünüze sevindik ancak her actigimizda yerimiz degisiyor. Sadece sizin isinize yarıyor boyle yaparsaniz. Bu konuda herkesin ulastigi formun CN a gore dizili olmasi önemli. Lutfen uzerinde oynama yapacaksaniz dosyayi indirin ve kendi bilgisayarinizda oynayin. Bu sekilde bir yanlis yonlendirme ile excel listemiz uzun omurlu olmaz. Yonlendirmenizi degisiklik yapacak kisilerin kendi bilgisayarına indirip o sekilde uzerinde oynamalari seklinde duzeltmenizi tavsiye ederim

• ⭐⭐⭐

@smartcells @ggulduk evet gonderen kisiye zarar olmaz ama zaten duzgun calismayan KCC’nin is yukunde dengesizlik olusur. En azindan tavsiyeyi su sekilde versek daha iyi olur: numarasi current olan ya da current olmaya yaklasmis kisilerden evrak talep emaili almamis olanlar evraklarini talep beklemeden gonderebilir.

• @İsmail-Karakaya Üstad birşey yapmadım. Sadece yapana teşekkür ettim...

• Arkadaşlar merhabalar . İmzamdan da tarihleri görüldüğü üzere DV260 formunu gönderdim ve artık bekliyorum gerekli belgeler için konsolosluğun e-mail atmalarını . Her hafta kontrol ediyorum . Ancak içime de korku düşüyor ya bir şeyleri kaçırdıysam diye . Şu sıra ne yapabilirim ? Birde forumda bazı mesajlarda bazı arkadaşların e-mail gelmeden gerekli belgeleri gönderdikleri yazıyor . Sizce beklemelimiyim belgeleri göndermek için konsolosluğun e-mailini yoksa beklemeden göndermek daha mı mantıklı ? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu DS260’i doldurduktan sonra konsolosluktan degil KCC’den evrak talebi alacaksınız. Evrakları gönderdikten sonra da yine KCC’nin evraklarınıza onay vermesini bekleyeceksiniz. Onaydan sonra da konsoloslugun uygun takvimine göre mulakat ataması yine KCC tarafından yapılacak. Bu atama yapıldıktan sonra dosyanız konsolosluğa ulaşacak ve artık muhatabınız konsolosluk olacak.

DV2022 süreci daha yeni başladı ve 30 Eylul 2022’ye kadar sürecek. Bu yüzden Şimdilik sabırla beklemeniz dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Not: Sakin forumu takip etmeyi bırakmayın 🙂

Benzer Başlıklar

• 3
  • 5
  • 56
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |