Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@sidarkuhak İş ayarlamış olmak elbetteki pozitif yönde çok önemli bir artıdır. Ancak job offer sunsanız dahi hesabınızda en az 10-15 bin dolar görmek isteyeceklerdir diye düşünüyorum. Bu benim görüşüm tabi. Yine de konsolosluğun değerlendirmesi kişiden kişiye göreceli olabilir. Mesela ingilizce biliyor olmanız da güzel bir artıdır. Veya orada ihtiyaç duyulan rağbet gören bir mesleğinizin olması. Yine de siz her ihtimale karşı en az 10 bin-15 bin dolar hazırlamaya çalışın.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bu yıl kazanmayı çok istiyorum 🙏 Yüce Yaratıcımızdan saygılarımla rica ediyorum. Lütfen beni Amerika'da iyi insanların arasında yaşama imkanına kavuştur. Lütfen Yüce Efendim.

bu yıl çıkacak gibi hissediyorum.

• ⭐⭐

@Dinçer-Küçük Umarım Yüce Yaratıcımız bizlere umduğumuzdan daha güzel yeni başlangıçlar ve başarılar lütfeder🙏

• Dv2023 basvurulari ne zaman arkadaslar?

• ⭐⭐

@kursat68 Tam tarihler henüz açıklanmadı. Ama geçen yıllara bakıldığında başvuruların ekim ve kasım aylarında olacağını söyleyebiliriz. Bu ay sonunda açıklanır büyük olasılıkla.

• herkese merhabalar gene greencard ayları yaklaşıyor sanki hiç basvurmamıs gibi heyecanlanıyorum her sene umarım o sene bu sene olur herkese bol şanslar 🙂

• Green carda başvururken çifte vatandaş olma

Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Hepimizin yolu açık olsun.
    Green card başvurusu ile ilgili birşey sormak istiyorum. Bulgaristan doğumluyum ve vatandaşlığım var 31 yaşındayım 28 yıldır izmir türkiyede yaşıyorum yani bulgaristanla pek ilgim yok. Başvuru formunda doğum yeri bulgaristan kontenjanındanmı katılmış oluyorum. Birde türk pasaportum ile bulgaristan pasaportumda isim farklılıgı var. Yani bulgaristan doğumlu olan biri türkiye psaportu üzerinde basvurunca Türkiye kontenjanından mı yararlanıyor? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

• Derdin güzelliğine bakar mısınız GC çıktı da eyalet seçiminde kararsızlık yaşıyorum 🙂

• İnşallah, hayaller bu sefer gerçek olacak... @Drywall 🙏 🙏🏿 🙏🏻

• Herkese merhaba

Bende bu yıl ilk defa başvuru yapacaklardanım.
    Ancak bilindiği üzere hata vs oldugunda direk olarak işlem reject edildiğinden tedirgin değilim desem yalan olur. Çok fazla okudum ancak bazı yerlerde hala sorular var kafamda. Yardımcı olabilecek olan olursa çok memnun olurum.

1- ana basvuran benim ve eşim içinde gerekli bilgileri dolduracağım. Eşimin gecerli usa vizesi var ve aktif olarak gidip geliyor.ana basvuran eşim olsa usa vizesinin bir faydası olurmu ? Ayrıca basvuruyu yaptıktan sonra usa giriş cıkıslarında sorun yasanır mı?

2- ayrıca eşim hamıle ve dogum 2022 mayıs ayında olacak ve sonucların acıklandıgı tarıh. Bu konuda ne şekilde ilerlemeliyim formu doldurup basvuru yaparken.

Şimdiden teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!

• abd2-696x388.jpg
    Umarım bu sene talihli kişiler bizler oluruz 🙏🏼 , Herkese bol şans diliyorum...

• ⭐⭐⭐

@binnuremrah, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Green carda başvururken çifte vatandaş olma

Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Hepimizin yolu açık olsun.
    Green card başvurusu ile ilgili birşey sormak istiyorum. Bulgaristan doğumluyum ve vatandaşlığım var 31 yaşındayım 28 yıldır izmir türkiyede yaşıyorum yani bulgaristanla pek ilgim yok. Başvuru formunda doğum yeri bulgaristan kontenjanındanmı katılmış oluyorum. Birde türk pasaportum ile bulgaristan pasaportumda isim farklılıgı var. Yani bulgaristan doğumlu olan biri türkiye psaportu üzerinde basvurunca Türkiye kontenjanından mı yararlanıyor? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

Doğum yeriniz hangi ülkeyse o ülke kontejanından başvurmalısınız. Doğduğunuz ülkeyi doğum belgesiyle kanıtlamalısınız.
    Başvurunuzu Türk pasaportuyla yapabilirsiniz. Diğer vatandaşlığınız, pasaportunuz ve bunlardaki isim farklılığı etkilemez.
    Kazanırsanız mülakat ve işlemleriniz ikamet ettiğiniz ülkede yapılır.

• @smartcells cevabınız için teşekkür ediyorum. Koskoca bir kaos gibi göründü gözümüze. Burada okuduklarıma göre anladığım; doğum yeri bg yazıyorum ama türk ismim ile ve türk pasaportum ile başvuruyorum. Gerisi onemli değil sanırım?

• ⭐⭐⭐

@emrekara13, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhaba

Bende bu yıl ilk defa başvuru yapacaklardanım.
    Ancak bilindiği üzere hata vs oldugunda direk olarak işlem reject edildiğinden tedirgin değilim desem yalan olur. Çok fazla okudum ancak bazı yerlerde hala sorular var kafamda. Yardımcı olabilecek olan olursa çok memnun olurum.

1- ana basvuran benim ve eşim içinde gerekli bilgileri dolduracağım. Eşimin gecerli usa vizesi var ve aktif olarak gidip geliyor.ana basvuran eşim olsa usa vizesinin bir faydası olurmu ? Ayrıca basvuruyu yaptıktan sonra usa giriş cıkıslarında sorun yasanır mı?

2- ayrıca eşim hamıle ve dogum 2022 mayıs ayında olacak ve sonucların acıklandıgı tarıh. Bu konuda ne şekilde ilerlemeliyim formu doldurup basvuru yaparken.

Şimdiden teşekkür ederim

1. Daha önceki USA vizeleriniz, yaptığınız ziyaretler, vize başvurularına aldığıınız red'ler hiç bir şekilde etkilemez. Ne olumlu ne de olumsuz bir etkisi yok. DV çekilişi ve vizesi tamamen farklı bir süreç. Kendiniz ve eşiniz ayrı ayrı başvurabilirsiniz. Bu şansınızı ikiye katlar.

2. Başvuru formunu gönderdiğiniz andan itibaren aile durumundaki tüm değişiklikleri (doğum, ölüm, evlenme, boşanma, evlat edinme) kazandıktan sonra başlayacak süreç içerisinde işletebilirsiniz. Siz sadece başvuru sırasındaki o andaki aile bilgilerinizi eksiksiz girin yeter.

• ⭐⭐⭐

@binnuremrah, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@smartcells cevabınız için teşekkür ediyorum. Koskoca bir kaos gibi göründü gözümüze. Burada okuduklarıma göre anladığım; doğum yeri bg yazıyorum ama türk ismim ile ve türk pasaportum ile başvuruyorum. Gerisi onemli değil sanırım?

Evet, aynen öyle. Doğum yeriniz neresiyse orayı yazıyorsunuz. Başvuru formunda da "Foreign State of Chargeability" bölümünü Bulgaristan olarak seçeceksiniz. Başvuru için geçerli olan herhangi bir pasaporta sahip olmanız yeterli. Bu eğer varsa Mozambik pasaportu bile olabilir.

• Var bi hayalimiz.. düştün yine aklıma, çaldığım tek şey gece uykularım. Dikkat et bende senden çok şey götüreceğim zalımın memleketi 😅😂😂😂😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

başvuru tarihleri için bu linki takip edin sürekli bunu paylaşıyorum ama arkalarda kalıyor görünmüyor tekrar paylaşıyorum burdan kesin tarihleri öğreneceğiz ondan kim ne yazarsa yazsın inanmayın

• @Gökhan-AKGÜL-0

Houston
    Atlanta
    İllinios

Özellikle Houston tavsiye ediyorum .

• Hiç yoktan bir şeyler hissedip pasaportumu uzattım. Bakalım hislerim işe yarayacak mı 🙂 Herkese bol şans diliyorum şimdiden. Her şey gönlünüzce olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |