Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hello123 oyle fotograf goturme gibi sansin yok. Basvuru, goz muayenesi, sinav hepsi ayni yerde yapilir. Basarili olursan fogorafin cekilip gecici ehliyetin verilir. Asil ehliyetin ise posta yolu ile gonderilir.

• @The-Black-Eagle selamlar ehliyet sınavı için gittiğiniz özel kursu hatırlıyorsanız, paylaşabilirseniz memnun olurum. Kolaylıklar dilerim...

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@hello123 oyle fotograf goturme gibi sansin yok. Basvuru, goz muayenesi, sinav hepsi ayni yerde yapilir. Basarili olursan fogorafin cekilip gecici ehliyetin verilir. Asil ehliyetin ise posta yolu ile gonderilir.

Ne bileyim pasaport un fotoğrafını sen götürüyorsun ya. O yüzden onda da olabilir mi acaba dedim. Bu arada itibar nasıl kazanılıyor biliyor musunuz? Ben kazanmışım ama nasıl olduğunu anlamadım.

• @Yeşilkart-Forum, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Yazili sinavda 50 sorunun en az 40 sorusunu dogru cevaplamak lazim (Sinavdan kalirsaniz ayni gun +$10 odeyerek tekrar sinava girebilirsiniz).

Florida > Selamlar, artık aynı gün içerisinde tekrar sınava girilmiyor maalesef. Bir de randevulu sistem olduğundan bayağı ileri tarihe veriyor. Palm Beach County'den örnek verecek olursak, 2 ay ileriye Written Test, 3 4 ay ileriye de Road Test alabiliyorsunuz. Fakat şöyle bir kısayol da keşfettim kendi kendime... Son gün ya da bazen bir kaç gün önceden kontrol ederseniz, alınmış randevuların iptalinde yerler açılıyor ve bir sonraki güne bile randevu alabiliyorsunuz tabii sürekli yenilemek ve kontrol etmeniz lazım.

Benim Türkiyede ehliyetim yoktu, öncesinde 4 saatlik bir video eğitim satın alıyorsunuz. Sanırım 30 dolar gibi bir şeydi. Ehiyetiniz yoksa onun olmasını istiyorlar Alkol ve Uyuşturucu bilgilendirme semineri gibi bir şey. Daha sonra yazılı test, onu da geçerseniz sürüş testine girebiliyorsunuz. Bu ikisi aynı günde gerçekleşebiliyor. Ben yazılı sınavımı geçtiğimde sürüş testine girmek ister misiniz dediler aracım yoktu kendim gitmiştim, o yüzden alamadım. Ama Learner Licence alıp yanınızda bir kişiyle gün ışığında araç kullanabiliyorsunuz.

Ben 3 kez sınava girdim 😂 ayrı ayrı günlerde. Çok heyecan yaptım ilkinde 2.sinde 1 soru ile geçemedim. Sonuncusunda geçtim. Birazdan yaklaşık 2 saate de Road Teste gireceğim.

Edit: Eğer hiç bir yerde ehliyetiniz yoksa o 4 saatlik eğitimi satın alıyorsunuz. Siz o kursu tamamladığınızda DMV'ye direkt olarak gönderiliyor belge. Ama daha önce herhangi bir ehliyetiniz varsa ona gerek yokmuş.

• @cesurcaner, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

..... Birazdan yaklaşık 2 saate de Road Teste gireceğim.

Bilgiler için teşekkür ederim.
    İnşallah sürüş testini geçmiş ve o ehliyeti kazanmışsınızdır.

• Merhaba Arkadşlar,

NJ’deki talihsiz ehliyet sürecimi daha önce anlatmıştım 🙂
    Haftaya knowledge teste gireceğim. Nj icin testte Türkçe seceneği geldi diyorlar. Son dönemde bu durumu deneyimleyen var mı?
    Ona göre hazırlanacağım tekrar.
    İnşallah bu son gidişim olsun…
    Teşekkürler,

• @Mystery88 merhabalar,
    Ekim başında NJ'ye ailem ile taşınıyoruz. Türk ehliyetim var. NJ'de ehliyet sınavına gireceğim, sınav sorularına nereden çalışabilirim acaba ? Ya da siz nereden çalıştınız Sadece yazılı sınava gireceğim anladığım kadarıyla. Çok teşekkürler. Orçun

• California written testinin Turkce çıkmış sorularını nerden bulabiliriz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor

• Florida da motor kullanan arkadaslar var mi? 50cc alti kullaniyorum FLHSMV motor ile ilgili mektup gondermis egitim almam gerekiyormus egitimden sonra gidip ehliyete bunu islettirmem lazimmis 60 gune kadar hapis cezasi varmis

• @OrcunDogancali merhaba, ben bu çarsamba girecegim. Türkce mi yoksa ingilizce mi alacagım emin değilim. Sınava girdikten sonra sorular hakkında genel bilgi paylasırım. Pdf olarak elimde ingilizce sorular var eğer ordan çıkarsa paylaşırım burda. Giderken yanınızda mutlaka tüm proofları götürün derim. Bzen saçma sapan seyler isteyebiliyorlar. Bu konuda Flemington ve Randolph gercekten bazen sıkıntılı olabiliyor. Siz nerde gireceksiniz. Kolay gelsin.

• @mystery88. Çok teşekkürler cevabınız için. Bol şanslar. Biz henüz gelmediğimiz için başvuru yapmadım. Gelir gelmez ev tuttuktan sonra ilk işimiz ehliyet başvurusu olacak. İyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @kartalveat tesekkurler, maalesef hava muhalefetinden oturu ertelendi yildirim vb. Ama bu hafta persembeye kagit ile alabildim randevu 🙂 Onlar ertelemek zorunda olduklari oldugu icin tekrar duzenlediler.

@kartalveat tesekkurler, maalesef hava muhalefetinden oturu ertelendi yildirim vb. Ama bu hafta persembeye kagit ile alabildim randevu 🙂 Onlar ertelemek zorunda olduklari oldugu icin tekrar duzenlediler.

Umarım kolayca bu sınavdan geçip sürücü belgesini alırsınız.

• Merhabalar herkese,

Eminim soran olmustur anca bulamadim maalesef. Direksiyon sinavina girecegim ancak takdir edersiniz ki arabam yok. Arabayi yakinlardimdan almaktan baska bir secenek var mi ? (Tennessee)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhabalar herkese,

Eminim soran olmustur anca bulamadim maalesef. Direksiyon sinavina girecegim ancak takdir edersiniz ki arabam yok. Arabayi yakinlardimdan almaktan baska bir secenek var mi ? (Tennessee)

driving school'lara da bakabilirsiniz; ben o sekilde halletmistim... eger birkac ders alirsaniz size araba da temin ediyorlar... hem kendinizi test etmis olursunuz (ilk seferde sinavi gecmek icin garanti olur), hem de arabayi tedarik etmis olursunuz...

• @kartalveat Teşekkürler bir kaç saat önce aldım ehliyeti sorunsuz bir şekilde.
    Yalnız pandemi dolayısıyla biraz değişiklik olmuş. Normalde görevli ile birlikte sürülüyordu araç ama pandemiden ötürü kayınvalidemin aracı ile gitmiştim. O da benimleydi haliyle, onunla beraber araçta kaldık ama konuşmamasını söyledi. Telefonla aradı ve dışardan direktifle bana yapmam gerekenleri söyledi. İlk bir soru geldi, daha sonra 4 kukanın arasına park ettim, 10mile çıkıp stop yaptırdı, geri geri gittim ve three point turn yaptırdı. 5 dakika kadar falan sürdü. Sorunun bir kısmını eksik ve 2 kere de sinyal unutmama rağmen geçtim enteresandı ben herhalde kaldım sandım 🙂

• Merhabalar,
    Dün knowledge testi NJ de geçtim. 40 soruyla sınırdan geçtim. Türkce alabildim. Ama translate çok iyi değildi açıkcası ve sorular farklıydı. Hiç işaretlerle alakalı soru yoktu mesela.
    Fakat asıl problem benim permit sürem domuş. Ben onu orda farkettim ve inşallah sorun olmaz diye korktum. Sınava girmeden önce farketmediler. Fakat sınavı bitirince görevli bayan bana süren dolmuş bunu tekrar yenilemen için appointment alman lazım dedi. Permite sınavı gectiğimi yazdı. Sonucta sınavı geçmişim. Ne permiti bu tekrar. Şok oldum sevinemedim bile.Türk ehliyetimi de iki saat incelediler.
    Anlayacağınız benim şansım ehliyet meselesinde hiç iyi gitmiyor.
    Permiti tekrar neden yenilemeliyim? Bilgisi olan var mı? Yoksa yanlış mı anladım. İki kez tekrarlattım. Çok iyi ingilizcem yok ama eminim permitin süresini problem yaptılar.
    Ne diyeceğimi bilemiyorum arkadaşlar…:(

@kartalveat Teşekkürler bir kaç saat önce aldım ehliyeti sorunsuz bir şekilde.
    Yalnız pandemi dolayısıyla biraz değişiklik olmuş. Normalde görevli ile birlikte sürülüyordu araç ama pandemiden ötürü kayınvalidemin aracı ile gitmiştim. O da benimleydi haliyle, onunla beraber araçta kaldık ama konuşmamasını söyledi. Telefonla aradı ve dışardan direktifle bana yapmam gerekenleri söyledi. İlk bir soru geldi, daha sonra 4 kukanın arasına park ettim, 10mile çıkıp stop yaptırdı, geri geri gittim ve three point turn yaptırdı. 5 dakika kadar falan sürdü. Sorunun bir kısmını eksik ve 2 kere de sinyal unutmama rağmen geçtim enteresandı ben herhalde kaldım sandım 🙂

Hayırlı olsun, güzel haber.
    Amerika hayatının en önemli parçasının en etkili belgelerinden birisini aldığınız için Sizi canı gönülden kutlarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mystery88, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Merhabalar,
    Dün knowledge testi NJ de geçtim. 40 soruyla sınırdan geçtim. Türkce alabildim. Ama translate çok iyi değildi açıkcası ve sorular farklıydı. Hiç işaretlerle alakalı soru yoktu mesela.
    Fakat asıl problem benim permit sürem domuş. Ben onu orda farkettim ve inşallah sorun olmaz diye korktum. Sınava girmeden önce farketmediler. Fakat sınavı bitirince görevli bayan bana süren dolmuş bunu tekrar yenilemen için appointment alman lazım dedi. Permite sınavı gectiğimi yazdı. Sonucta sınavı geçmişim. Ne permiti bu tekrar. Şok oldum sevinemedim bile.Türk ehliyetimi de iki saat incelediler.
    Anlayacağınız benim şansım ehliyet meselesinde hiç iyi gitmiyor.
    Permiti tekrar neden yenilemeliyim? Bilgisi olan var mı? Yoksa yanlış mı anladım. İki kez tekrarlattım. Çok iyi ingilizcem yok ama eminim permitin süresini problem yaptılar.
    Ne diyeceğimi bilemiyorum arkadaşlar…:(

normalde gecerli bir permit ile surus testine girmeniz ve ehliyet almaniz lazim. O nedenle sanirim ehliyetin gelmesi icin yenilemeniz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |