Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rekticus tebrikler, bundan sonraki sureclerde bol sanslar 👍

• @crazycells Hayır daha önce Amerika vize başvurum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@miguldu tebrikler, bundan sonraki sureclerde de bol sanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratisik, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Hayır daha önce Amerika vize başvurum yok.

sureci yakindan takip edin, eger daha once sonlanmazsa bile Eylul sonuna dogru sonlanma ihtimali yuksek. Bol sanslar.

• @crazycells çok tesekkur ederim.

• Herkese merhaba,
    Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
    19 Ağustos 11.30 randevum için 11.00 de 2 nolu kapının önündeydim.
    (Sıra beklerken Taner abiyi gördüm. Eğer okuyorlarsa kendisine ve ailesine selamlar.)
    Mülakattan bir gün önce gönderilen formun farklı bir formatını doldurduktan sonra içeriye girdim.
    Direk vize görüşmesine geçmek istiyorum. Görüşmemi siyahi beyfendi ile gerçekleştirdim. Sırayla şunları sordu:
    -Nerede yaşıyorsun?
    -Ne iş yapıyorsun?
    ( üniversite 3. sınıf öğrencisi olduğumu söyledim. Üniversiteme devam edip etmeyeceğim ile ilgili soru sormadı.)
    -Nereye gitmeyi planlıyorsun?
    -Neden oraya gideceksin?
    -Ne iş yapacaksın? (İlk yıllarda bulabileceğim her türlü işte çalışabileceğimi söyledim. Güzel şeklinde bi hareket yaptı ve işle ilgili başka soru sormadı)
    -Orada tanıdığın/ailen var mı?
    Başka soru sormadı ve vizemin onaylandığını söyledi.
    Fahiş hata yapmadığım sürece vizeyi verecekleri önceden belirlenmiş gibiydi. Sorduğu soruya belirli çerçeve dışına çıkmadan cevaplamaya çalıştım örneğin ne iş yapacağımı sorduğunda birkaç yıl sonraki planlarımı anlatmadım çünkü vereceğim her ayrıntı yeni sorulara belki sorunlara yol açabilirdi. Merak ettiği bir konu varsa zaten soracaktır diye düşündüm. (Ytd.)

Bu deneyimimin henüz mülakat alamış arkadaşlara çoook yakın tarihte ufak ta olsa yardımcı olması dileğiyle..

• @crazycells Merhabalar yanıtlarınız için çok teşekkürler 2018 yılında mezun oldum mülakat da sadece e-devlet den aldığım barkodlu diplomayı götürdüm bilhassa sordum sorun olmaz dediler tahminim ben belgeyi geçen cuma çıkardım güncel tarihli olanı mı istediler diye düşünüyorum gelen maile yanıt olarak belgeyi ekte gönderdim

• @dolcepts Merhabalar lise diplomamı götürmedim Üniversite mezunu olduğum için .

• @omerjackyilmaz Selamlar ben de Sapanca dayım şu an çok memnun oldum.

• Merhaba, 20 ağustosta eşim, ben ve iki kızım (8 yaş) vize onayımızı aldık. Genel olarak mülakat aşamalarımız ve sorulan sorular yapılan paylaşımlarla benzerdi. 17 ağustosta sağlık muayenesinde yetişkinler olarak iki aşı ve çocuklar birer aşı oldu. 250+250+170+170 toplamda 840 dolar ödedik. Ertesi gün laboratuvardan söylendiği üzere saat 4 te giderek raporlarımızı aldık. Mülakattan 1 gün önce de konsolosluk sayfasında verilen fotoğrafçılardan Özgün fotoda 6 adeti 40 tl den fotoğraflarımızı çektirdik. Fotoğrafçı konsolosluğun çok yakınında ve sahibesi hanımefendi çok güler yüzlü ve yardımseverdi. Ayrıca konsolosluğa yakın olduğundan görüşme öncesi ortamı görme açısından iyi oldu. Konsolosluk civarı araç parketmek için yerler var ancak kalabalık olabiliyor konsolosluğa yürüme mesafesinde Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi otoparkı var günlük olarak çalışıyor ve ücreti 15 TL anahtarı bırakmanız da gerekmiyor. Konsolosluk girişinde araç anahtarını yanınıza alabiliyorsunuz. Görüşme ile alakalı olarakta evraklarınızı tüm aile fertleri için evrak türüne göre dizerseniz verirken kolaylık olur ben her birimize ayrı dosya yapmıştım verirken dosyalar arası dönmek zorunda kaldım. Mülakatımızı da ingilizce olarak yaptık. Şuan ready aşamasında kaç gün içinde issued olur bilgi verebilen olursa sevinirim.

• Nihayet gün geldi ve mülakatımızı yaptık, burada paylaşabiliyoruz.

Long story short: Aldık arkadaşlar.

Detayları çok falza yazmayacağım çünkü merdiven sayısına kadar yeterince yazıldı. Pasaport kontrolü ile elçiliğe giriş yaptık. Normalde 10:45 randevusu bizimdi ancak erken gittiğimiz ve çocuklu olduğumuz için hemen yardımcı olup 10:00'da bizi içeri aldılar. İçeri geçince çağrıldığımız ilk bankoda evrak teslim ettik. Askerlik belgesi, AIS kaydı, DS260 Confimation Page hariç her şeyi aldılar eski (KCC gönderilenler) ve yenisiyle beraber. Sonra 990 USD ödeme yaptık. En son da mülakat için çağırıldık.

Parmak izlerimiz, Nil için eşimin tekrar parmak izi alındı. Siyahi beyefendi merhaba dedi ve gülümseyerek Türkçe konuşmaya başladı. Mülakatınız Türkçe mi olsun İngilizce mi diye sordu. Eşim de Türkçe lütfen dedi. Kızım da "babacım Türkçe yok muymuş?" deyince konsolos güldü ve tercümanı çağırdı.

Sordukları sorular;
    Nerede yaşıyorsunuz?
    Ne iş yapıyorsunuz? Gidince ne iş yapacaksınız?
    Hemşiresiniz lisans mı ? Hangi bölümde uzmanlığınız dedi.
    Nereye gideceksiniz? Neden Houston?
    Biriyle mi kalacaksınız kendi evinizde mi ?
    Geçerli turist vizeniz var mı?
    Onları iptal edebilir miyiz?

Tebrikler görüşmemiz olumlu geçti vizeniz onaylandı. Pasaportunuz 5 gün içinde söylediğiniz adrese gelecek. Diploma aslını ve evlilik cüzdanı aslını iade etti.
    Bir buçuk yıllık yorucu bir sürecin sonunda vizelerimizi almanın mutluluğuyla bu satırları sizlerle paylaşıyoruz. İnşallah herkes vizesine ve hayallerine kavuşur.

• ⭐⭐⭐

@thementor Kısa ve güzel bir özet olmuş. Hayırlı olsun. Yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@TT-TT Vizeleriniz hayırlı olsun 🙂 Yeni hayatınızda siz, eşiniz ve çocuklarınıza mutluluklar dilerim.

• @TT-TT @thementor Vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar ve bol şans dilerim. Darısı bizlerin başına olsun.

• ⭐⭐⭐

@thementor Tebrikler, vizeleriniz hayırlı olsun inşallah. Umarım yeni hayatınız mutluluk, sağlık ve huzur dolu olur. 🙂

• @Programmer @Orhan-Cabarov @Sono İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Darısı isteyen tüm herkesin başına inşallah.

• ⭐⭐⭐

@thementor İnşallah. Şu aralar beklemedeyiz. (2022) Sanırım Houston'a gideceksiniz. Gidince deneyimlerinizi bekliyoruz. (Ev, araba, iş , çocuk , okul vb. konularda)

• @Programmer Oraya gidince mutlaka deneyimlerimizi burada paylaşacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thementor vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.

bol şans 🤞

• @gucarslan İyi dilekleriniz için Teşekkür ederim. Hepimiz bol kısmetli oluruz bütün süreçlerimizde inşallah.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |