Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@med4816, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Bu avukatlarla bu iş yürümez. İlk kez bir hearing'i dinliyorum. Yargıç en başta konuşan avukata "current injury" i anlat diyor. Kem küm ediyor. Onun yerine yargıç söylüyor. Ardından saçma sapan bir örnek veriyor. 80K Case Number... Hayretler içinde dinliyorum...

buna tek bir hearing dinleyerek karar vermiş olmanızdan dolayı gerçekten tebrik ederim sizi.

DV2020'de binlerce insana vize aldırmış, yetmemiş tarihte görülmemiş bir karara imza atıp Gomez davasında mali yıl bitmiş olmasına rağmen rezerv kararı çıkartmış ve halen DV kazananları için savaşan avukatları bu kadar kısa sürede çözmüş olmanız gerçekten takdire şayan.

çünkü biz her iki yılda da onlarca hearing dinlemiş ve savundukları argümanları biliyor olmamiza ragmen bunu cozememistik, hata bizde demek ki.

tek temennim süreciniz sorunsuz gider de, hayatlarının şansını yakalamış insanlarin temsil ettiği avukatlar hakkinda biri çıkıp bu şekilde yorum yapma şansı olmaz. çünkü bu gerçekten moral bozan bir durum, bu dava benim davam olmasa bile. bizler tecrübe ettik ki, bir sorun olunca sarılacağınız yilan yine bunlar. ve yine biliyoruz surec başlarken bunu dile getirenlerin hepsi suan bu yılanlara sarılmış durumda..

bu mukabeleye ben yine eskilerin bir lafı ile son vereyim;
    bekara eş boşamak kolay..

• @gucarslan Haklısınız hocam yanlış bir ifade kullanmış oldum. Cahilliğime geldi. Özür dilerim. Açıkladığınız için teşekkür ederim.

• Sonuç ne oldu bilen var mı? Yine erteleme mi oldu

• @mozturk228, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Sonuç ne oldu bilen var mı? Yine erteleme mi oldu

Kısaca, bizim dava ve genel olarak olumlu bir hearing oldu. Mehtanın Gomez üzerinde ısrarla dayanması taktire şayan. Gomezin karara bağlanması tüm davalar açısından çok önemli. Ama puzzlelar yerine ne kadar zamanda oturur orası mechul. Ağustostan önce bir az zor gibi. Aşırı pozitif yaklaşırsak en fazla bir hearing daha olur ve karar çıkar diye umuyoruz.

• Dünkü duruşma ile ilgili bir haber, Curtis eklemiş :

• Merhaba ben de 2021 de adimi görmüştüm hala bekliyorum. Mahkeme icin veren oldu mu? Lutfen bana da bilgi verir misiniz

• @fatmaozdmr ne sormak istediginizi anlamadim. Surecinizi imzaya tasirsaniz forum size daha iyi yardimci olacaktir.

• Mehta her 3 davanın avukatlarından (goodluck/goh/filazapovich) hükümet tarafından kasıtlı (onarılamaz) zararı örneklendire bilmek için en az bir tane davacıya özel ortalama 10 sayfalık arguman istemiş. Ayın 23-ne kadar.

Hükümet avukatlarından da buna karşı arguman istenmiş. Ayın 30-na kadar.

• @BEYKOZLU28 merhaba 2021 talihlisiyim. Fakat henüz randevu verilmedi. Numaram 31binlerde acaba sansim nedir. Sıra gelir mi? Eger gelmezse mahkemeye vereyim diyorum. Nasil olur bilmiyorum. Bilgisi olan var mı rica etsem bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

• @fatmaozdmr Merhaba ds-260 formunu doldurup gönderdiniz mi ? KCC’nin istediği evrakları da hazırlayıp, KCC evrak talep etmeden direk gönderin.
    Mail adresi: [email protected]

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari?page=1
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

Ds-260 formu ve KCC’nin istediği evraklar için gönderdiğim konu linklerine bakın. İlk sayfasında nasıl yapılacağı yazıyor.

Şu an son gelen evrak onayı case no 9800 civarında.

Maalesef davaya katılmak için çok geç kaldınız. Şu an bildiğim kadarıyla katılabileceğiniz bir dava yok.

Edit: Mail adresini düzelttim.

• Selamlar, Curtis herkes evraklarını beklemeden göndersin dediğinde ben aşağıdaki adrese mail attım. Acaba hatalı mail adresine mi gönderdik?

[email protected]

Aşağıdaki gibi de geri dönüş almıştık;

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Document processing generally takes 3-6 weeks. Please give us time to complete that process before sending questions about your application

• @Berk-Şendil Doğru adres hocam. Ben de üstteki mesajımdaki mail adresini düzelttim. Kontrol ettim ben de evrakları [email protected] adresine göndermişim. Ayrıca dv2021 mülakat deneyimleri konusunda da bu adrese gönderin yazıyor.

Evrak onayları şu an 9800 civarı gözüküyor.

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Mehta her 3 davanın avukatlarından (goodluck/goh/filazapovich) hükümet tarafından kasıtlı (onarılamaz) zararı örneklendire bilmek için en az bir tane davacıya özel ortalama 10 sayfalık arguman istemiş. Ayın 23-ne kadar.

Merhaba, mayista dava katilimi icin dusunurken bile is bu noktaya geldiginde avukatlarin elini guclendirecek verileri toparlayip dilekce olarak sunmustum. Daha davaya katilmadan. Dava katilim esnasinda da detaylandirdim kendilerine. Dilekce de DV icin istisnai sayilabilecek argumanlar sundum. Ve anladiginiz uzere bu bilgileri iki kere sundum. Henuz benimle irtibat saglayan olmadi. Madem benimle irtibat saglamadilar, temennim daha iyi savunabileceklerini dusundukleri case'in hakikaten dusundukleri gibi olmasi. Cunku bu kritik. Tekrar dikkatlerine sunmak da istemiyorum, islerini bilen bireyler olduklarini, dogruyu sececeklerine inanmayi tercih ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Selamlar, Curtis herkes evraklarını beklemeden göndersin dediğinde ben aşağıdaki adrese mail attım. Acaba hatalı mail adresine mi gönderdik?

[email protected]

Aşağıdaki gibi de geri dönüş almıştık;

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications. [email protected] does not respond to inquiries. If you have any Diversity Visa related questions, please email [email protected] with your case number, complete name, and date of birth, as entered on your original entry.

Document processing generally takes 3-6 weeks. Please give us time to complete that process before sending questions about your application

evraklarınız ulaşmış. şuan sadece beklemelisiniz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Mehta her 3 davanın avukatlarından (goodluck/goh/filazapovich) hükümet tarafından kasıtlı (onarılamaz) zararı örneklendire bilmek için en az bir tane davacıya özel ortalama 10 sayfalık arguman istemiş. Ayın 23-ne kadar.

Merhaba, mayista dava katilimi icin dusunurken bile is bu noktaya geldiginde avukatlarin elini guclendirecek verileri toparlayip dilekce olarak sunmustum. Daha davaya katilmadan. Dava katilim esnasinda da detaylandirdim kendilerine. Dilekce de DV icin istisnai sayilabilecek argumanlar sundum. Ve anladiginiz uzere bu bilgileri iki kere sundum. Henuz benimle irtibat saglayan olmadi. Madem benimle irtibat saglamadilar, temennim daha iyi savunabileceklerini dusundukleri case'in hakikaten dusundukleri gibi olmasi. Cunku bu kritik. Tekrar dikkatlerine sunmak da istemiyorum, islerini bilen bireyler olduklarini, dogruyu sececeklerine inanmayi tercih ediyorum.

bunu ilk siz yaşamadiniz merak etmeyin 🙂
    ciddi calismalar yapılıp, saglam temellere oturan argümanlar paylaştık ama cok oralı olmuyorlar. bu onların iş yapış tarzı sanırım. umarım en doğru kişileri seçip o şekilde sunarlar mahkemeye...

• @fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

@Masda, içinde söyledi: DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021)

Merhaba, en iyi örneği sunacaklarından hiç şübheniz olmasın 🙂

• @fatmaozdmr su an verebileceginiz bir mahkeme yok. Mahkemelerden sonuc cikacak yakinda hatta. Siz evraklarinizi neden göndermediniz ki? Telegram grubumuz da yok musunuz? Yani bunlari size soylememin sebebi mali yil 30 eylulde bitiyor ve her birimiz sureci 06 hazirandan 2020 beri takip ediyoruz. Hersey icin cok gec kaldiginizi soylemek yanlis olmaz heralde. Benim sizlere önerim şu olabilir. Evraklarinizi gönderin süreç ile ilgili herseyi okuyun eger ki şansiniz varsa sonuc mutluluk olur. Bunu soylememin sebebi suan davalardan class karari cikmasi konusuluyor ds 260 gec dolduranlar surecten faydalanamiyacagini okuyorum.

• ''Based on the statement from government's filing in Goodluck Friday, it appears unlocking the DS-260 after being DQ-d could delay the adjudication of an individual application. Thus, only request unlock if absolutely necessary.''

**Meali:** 

''Hukumetin Goodluck davasindaki cuma verdigi beyanata dayanarak, gorunen o ki evrak onayindan sonra DS-260 actirmak bireysel bir basvurunun mahkeme emrinde gecikmeye sebep olabilir. Boylelikle, sadece kesinlikle gerektiginde DS-260 actiriniz.''

Forumda ilgili olabilecek bir iki yere daha yazacagim ki son donemece girdigimiz bu donemde kimse bir kazaya kurban gitmesin. Verilen emeklerden sonra hakkinda hayirli olacak herkes vize gorusmesine katilsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

J Mehta, hükümetin son tarihi uzatmak için yaptığı talebe cevap verdi;

• @gucarslan selam,
    Telegram grubuna dahil edebilir misiniz?
    Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

• 51
  • 481
  • 7342
  • 36
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |