Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

DV2022 için açılan ikinci dava, DV talihlileri için yeni bir hukuk bürosu tarafından açıldı.

Wasden Banias hukuk bürosu tarafından açılacagi duruyurulan bu davanın detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

(siteye giriş için sifre: DV22delay).

https://www.wasdenbanias.com/dv22landing

alışık olduğumuzda. farklı bir tarzı olan davanın detaylarina gelirsek;

davaya son katılım tarihi: 25 ocak 2022

*eğer gerekli sayıya ulaşılarsa başvuru almayı bırakacak ve davayı belirli bir sayida davacı sayısı ile sinirlandiracaklar. eger 25 ocak'a kadar gerekli sayıya ulasamazlarsa dava açma sürecini durduracaklar.

davaya katılacak kazananlarının case numberlerinin;

SA bölgesi için 1700
    AS bölgesi icin 12000
    AF bölgesi için 31500
    EU bölgesi için 19000 küçük olmasını, ABD dışında olmalarını, DS260 formunu submit etmiş olmaları gerektiğini, henüz bir görüşme almamış olmanızı, dünyanın hiçbir yerinde bir suça karışmış olmamaniz gerektiğini şart koşuyor.

dava ücret konusu da alıştığımızdan oldukça farklı;

kişi veya aile başına bir kerelik 2180$
    eğer başvuruyu takip eden 14 gün içinde bir görüşme bildirimi alırsanız 1500$'ı
    başvuru tarihinden sonraki 28 gün içinde bir görüşme bildirimi alırsanız 750$'ı iade edilecek.

avukatların telegram kanalına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

detayları aldığımızda daha ayrıntılı paylaşacağım.

katılacak herkese şimdiden bol şans.

• @gucarslan paylaşım için çok teşekkürler. Davaya son katılım benim gördüğüm en son 25 Ocak. (1 Şubat file edecekleri tarih). 25'inden önce kota dolarsa, daha fazla almayacağız demişler. Diğer avukatlara rakip çıktı 🙂 rekabet iyidir

• @gucarslan kendi twitter ve websitelerinde bu davaya ilişkin bilgi yok, enteresan. ama sizin yukardaki link üzerinden giriliyor gerçekten, değişik bir pazarlama çalışması olmuş 🙂 insanların bunu kulaktan kulağa duymasını bekliyorlar sanırım 🙂

• Bilgi için teşekkürler. Bu dava konularında kafamı kurcalayan bir soru var. Davaya katılanlar ve para verenler ayrıcalıklı mı oluyor? Yani konsolosluk davaya katılan 11k sıradaki kişiyi mülakata çağırırken, davaya katılmayan 8k sıradaki kişinin mülakata çağrılmaması gibi bir durum olabilir mi? Eğer böyle bir durum yok ise davaya örneğin ben neden katılayım ki? Kesin olmayan bir süreç için neden 40 bin TL ye yakın para vereyim? eu'dan başka birilerinin (maddi durumu iyi olanların) davaya katılıp bizler için emsal karar oluşturmasını beklerim o halde. Diğer bir sorum da henüz 7-8 ay var ve Ankara isterse 800 kişiyi bir ayda bitirir diye ümit ederken işin artık bu noktalara gelmesi durumun vahim olduğunu mu gösterir sizce? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2 tarihi şimdi editledim, hatirlatma için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfklkn34 bu davadan alınacak karara bağlı. eğer hakim davadan PI kararı + mission critical verirse elbette davacılar öncelikli olur ancak; bu cok ama cok zor bir ihtimal.

bunun dışında hiçbir davacı, hiçbir kazanandan öncelikli değildir, olmayacaktır.

unutmadan; davaların açılması sadece ankara'nin durumunu değil, bütün dv'nin durumunun vehametini gösterir. eğer dava sadece bir Konsolosluk bazında açılmazsa.. (misal: curtis morrison'un bağdat konsolosluğu davası)

• ⭐⭐

Değişik... Özellikle verdikleri case sınırı çok tuhaf. Acaba içeriden bilgi aldılar ve onlar davayı file ettiklerinde bu case numberlar current olacak olanlar mı diye düşündürdü beni 🤔 Eğer böyle içeriden tanıdık durumları varsa bir düşünüp değerlendirmek lazım.

• Cn7k, Dava için erken diye düşünüyorum, bazen gidişata bakıp ne erkeni atı alan cidden üsküdarı geçtiğini görüyorum. Bilemiyorum. Karar verebilmemiz elbette ki katılan arkadaşların haklı gördükleri sebepleri paylaşmaları, geçmiş yıllarda tecrübe etmiş adminlerin yorumları olacak. Tabi ki kimse kimseye bu davaya katıl demeyecektir ancak süreci acısıyla tatlısıyla tecrübe edenlerden görüşlerini belirtmelerini isteyebilir miyim aşağıda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ilk olarak ilgili dava için EU bölgesine 19K kuralının kaldırıldığını belirtmek isterim.
    kısaca artık EU bölgesinde bütün kazananlar bu davaya katılabilecek.
    dava katılımı için son tarihin 25 Ocak (yarın) olduğunu hatırlatalım.

https://www.wasdenbanias.com/dv22landing

gelelim davaya katılmalı mıyım sorusuna;
    bu tamamen avukatların bu davayı hangi temellere dayandırdığı ve ne taleplerinin olduğu ile alakalı. avukatlar neredeyse her gün zoom toplantısı yapıyor, katılıp soruları onlara sormak en doğrusu olur(du).

burada insanların size fikir vermesini beklemek farazi olacaktır.
    en doğru kararı yine siz vereceksiniz.

• ⭐⭐

DV2022 talihlilerinden davaya katılan oldu mu?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

dava avukatı jesse tarafından yapılan açıklamaya göre dava dismiss edildi.
    böylece mali yıl bitmeden dismiss edilen ilk DV2022 grup davasi oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |