Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @martymcfly Hayır notere gerek yok, yeminli tercüman olması ve imzasının olması yeterli. Online çeviri ajanslarını dahi kullanabilirsiniz.

• @martymcfly Mesela California Service Center, Şu anda GC lının 21 yaş üstü çocuğu için I130 onay sürecine 67 ay veriyor, US vatandaşinın 21 yaş üstü çocuğuna 47ay.
    Şimdiden başlatın, babanız vatandaşlıga gecince ona göre case de revise istersiniz zaten otomatik oluyor da olabilir emin değilim, ona o zaman bakarsınız. Evlilik sürecine GC lı olarak başlayıp, o süreçte eşleri vatandaşlığa gecenlerin case leri mesela anında hızlanıyor.

• @hulyaek, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@martymcfly Mesela California Service Center, Şu anda GC lının 21 yaş üstü çocuğu için I130 onay sürecine 67 ay veriyor, US vatandaşinın 21 yaş üstü çocuğuna 47ay.
    Şimdiden başlatın, babanız vatandaşlıga gecince ona göre case de revise istersiniz zaten otomatik oluyor da olabilir emin değilim, ona o zaman bakarsınız. Evlilik sürecine GC lı olarak başlayıp, o süreçte eşleri vatandaşlığa gecenlerin case leri mesela anında hızlanıyor.

çok saolun, çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhabalar, bu soru mutlaka daha evvel sorulmuştur o yüzden affınıza sığınarak danışacağım.
    babam bir green card holder ve Amerika'da çalışıyor 5 senesini doldurdu. Ben evli degilim fakat 21 yaş uzerindeyim, babam sponsorluğunda green card a başvurmak istiyorum. Fakat daha önce danıştığım bir avukat babamın vatandaş degil de permanent resident statüsünde oldugunda başvurumun daha kolay ilerleyeceğini söylemişti.
    1- Babam hangi statudeyken benim başvurum daha hızlı ilerler?
    2- Babam Green card holder iken başvurduğumuzda, benim green card surecim devam ederken vatandaş olursa ne olur?

şimdiden çok teşekkürler

F1 ve F2B arasindaki zaman farkini takip etmelisiniz, bazen degisiklikler oluyor ve biri one geciyor, fakat sizin bunu belirlemeniz cok mumkun degil. O nedenle bu hesaplamalarla vakit kaybetmenizi tavsiye etmem.

Sizin yapmaniz gereken ilk firsatta basvuru surecini baslatmak olmali. Basvuru surecini babaniz GC sahibi olur olmaz yapsaydi cok yakinda sureciniz baslamis olurdu (5 yil once GC aldigini farzediyorum). Babaniz GC sahibi iken basvuru kategoriniz F2B olacak, ama sonra vatandas oldugunda vatandaslik sertifikasini USCIS'e gonderecek ve kategorinizi F1 olarak guncelleyecekler. Bu degisiklik sirasinda priority date'iniz degismeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

I-130 formu doldururken istenen doğum belgesi, evlilik cüzdanı gibi belgelerin ingilizceye çevrilmiş hallerini yükleyeceğim fakat notere de onaylatmam gerekiyor mu acaba? çünkü 4-5 tane belge var ve ciddi bir noter masrafı var. özellikle noter onaylı diye belirtilmemiş fakat Ingilizce belge istemişler.

Hayir, ingilizceye "certified translation" yapmaniz yeterli.

• Annemin göçmenlik durumuyla ilgili büyük bir başım ağrıyor. Bu bizim durumumuz:

annenin CR-1 vizesi (şartlı ikamet) var ve bir ABD vatandaşıyla evli (şimdi ayrı) .

ABD'ye yasal olarak girdi ve daimi ikamet kartının süresi 2006'da sona erdi

ayrılmışlar ve annenin ihmali nedeniyle ikamet şartlarını kaldırmak için başvurmamış (unutmuş/farkında değil) I-751

anne şimdi 14 yıldır yasadışı göçmen.

ben ve kız kardeşim artık ikimiz de ABD vatandaşıyız

Yabancı akraba I-130 dilekçesi, daimi ikamet kaydı veya statü değişikliği I-485 başvurusu, çalışma izni başvurusu I-765, seyahat belgesi I-131 başvurusu yapacağım.

anne uscis'ten hiçbir zaman mektup almaz (bilgisine göre tahliye işlemleri)

suç yok, asla ABD dışına çıkmadı ve vize süresi dolduktan sonra hiçbir devlet yardımı almadım.

Şimdi, yolda bir ikilem yaşıyorum. NTA'ya (görüş bildirimi) ve sınır dışı işlemlerine/sınırdışına tabi tutulacak mı? Başvuruyu gönderdikten sonra onay bildirimi alma şansınız var mı?

Teşekkür ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YelniPeto, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Annemin göçmenlik durumuyla ilgili büyük bir başım ağrıyor. Bu bizim durumumuz:

annenin CR-1 vizesi (şartlı ikamet) var ve bir ABD vatandaşıyla evli (şimdi ayrı) .

ayrılmışlar ve annenin ihmali nedeniyle ikamet şartlarını kaldırmak için başvurmamış (unutmuş/farkında değil) I-751

Yabancı akraba I-130 dilekçesi, daimi ikamet kaydı veya statü değişikliği I-485 başvurusu, çalışma izni başvurusu I-765, seyahat belgesi I-131 başvurusu yapacağım.

suç yok, asla ABD dışına çıkmadı ve vize süresi dolduktan sonra hiçbir devlet yardımı almadım.

Şimdi, yolda bir ikilem yaşıyorum. NTA'ya (görüş bildirimi) ve sınır dışı işlemlerine/sınırdışına tabi tutulacak mı? Başvuruyu gönderdikten sonra onay bildirimi alma şansınız var mı?

Teşekkür ederim!

Sinirdisi islemleri icin sorunuzu Muslu Hukuk Burosu'na suradan sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Yabanci akrabaniz kim? sponsoru siz misiniz? Annenizin bu durumda sponsor olma ihtimali yok kanimca, ama kendi durumunun baskalarini direkt ilgilendirecegini sanmiyorum.

• Annemin göçmenlik durumuyla ilgili büyük bir başım ağrıyor. Bu bizim durumumuz:

Şimdi, yolda bir ikilem yaşıyorum. NTA'ya (görüş bildirimi) ve sınır dışı işlemlerine/sınırdışına tabi tutulacak mı? Başvuruyu gönderdikten sonra onay bildirimi alma şansınız var mı? https://9apps.ooo/

Teşekkür ederim!
    issue got solved!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YelniPeto hemen yukarida cevap verdim, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@YelniPeto hemen yukarida cevap verdim, bilginize.

bence arkadaş türkçe yazmasına rağmen türk değil siteye soru sormak amacıyla google translate vs. gibi bir araçla yazmış sorusunu. o nedenle muslu hukuka soruyu aktaabilir mi bilmoyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue haklisiniz, simdi daha anlamli oldu yazilanlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YelniPeto, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Annemin göçmenlik durumuyla ilgili büyük bir başım ağrıyor. Bu bizim durumumuz:

Şimdi, yolda bir ikilem yaşıyorum. NTA'ya (görüş bildirimi) ve sınır dışı işlemlerine/sınırdışına tabi tutulacak mı? Başvuruyu gönderdikten sonra onay bildirimi alma şansınız var mı? https://9apps.ooo/

Teşekkür ederim!
    issue got solved!!

I believe you are not speaking Turkish as your native language. Who is the relative that is sponsoring the visa (filing I-130)? It cannot be your mother, but I do not think her situation will affect anyone else in the family directly in this visa process. However, she might have problems in her own life related to unfilled I-751 form. I do not have much knowledge about deportations but I would recommend you to reach a lawyer who is an expert on deportation issues. He/she will give much better directives.

• @ashley detaylar için teşekkürler

• @crazycells merhaba , 6 aydır greencard ile amerikada’yım anne babam da yeşil pasaport var , buraya beni ziyarete gelsinler istiyorum , hangi vize türüne başvurmalılar acaba ? Çok teşekkür ederim şimdiden…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells merhaba , 6 aydır greencard ile amerikada’yım anne babam da yeşil pasaport var , buraya beni ziyarete gelsinler istiyorum , hangi vize türüne başvurmalılar acaba ? Çok teşekkür ederim şimdiden…

Normal B1/B2 başvurusu yapacaklar.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/95/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-i̇ş-turi̇zm-tibbi̇-tedavi̇

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

@crazycells merhaba , 6 aydır greencard ile amerikada’yım anne babam da yeşil pasaport var , buraya beni ziyarete gelsinler istiyorum , hangi vize türüne başvurmalılar acaba ? Çok teşekkür ederim şimdiden…

Sayin @knnrn 'in dedigi gibi turist vizesi basvurusu yapmalilar. Su basligi da incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1335/abd-vatandasi-ve-gocmen-yakinlarinin-b1-b2-vize-basvurulari

• Herkese Merhaba,

Forumda aradım ama benzeri bir duruma denk gelmedim. Sizlere sorum şu ki;

DV-2022 talihlilerinden biriyim ve şu an bekarım. Kız arkadaşım var fakat ilişkimiz yeni olduğu için şu an evlilik düşünmüyoruz. Eğer süreç olumlu sonuçlanır ve ben amerikaya yerleşirsem sonrasında kız arkadaşım ile evlenip yanıma gelmesiyle alakalı nasıl bir süreç izlemem gerekiyor ve bu süreç ortalama ne kadar sürüyor, ne kadarlık bir maliyeti var ? Bu konuyla ilgili net bilgilere ihtiyacım var, green cardı aldıktan sonra yapacağım evlilik süreci tam olarak nasıl gerçekleşiyor.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐

• Herkese merhaba eşim green cardlı Ocak 2021 tarihinde bana ve 2 çocuğuma green card başvurusu yaptı Amerika’dan biz Türkiyedeyiz bu durumda olanlar varmı sürecimiz nekadar sürer acaba

• @cokbekledik86 en az 18 ile 24 ayı gözden çıkarın derim

Benzer Başlıklar

• 2908
  • 1
  • 2
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |