Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @goblis evet haklısınız ayrı ama ben okul adresine Eskişehir yazıyorum (açıköğretim için) ama yaşadığım adresler kısmında Eskişehir’le ilgili bir adres belirtmiyorum bu açıdan sordum. Çelişki oluyor gibi geldi

• @goblis cevabınız için çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız.

• Formda çalıştığımız işyerleri kısmında
    Ingilterede Shop asistans ve kasa yazmadım..
    Sadece türkiyede çalıştığım süreleri yazdım..
    Emin olamadım.. yazmalimiyim..
    Formu henüz gondermedigim içiin ekleme yapıp yapmayacağııma emin olamadım

• @gucarslan Ben alan kodu yazmayı unutmuştum sakıncası olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denttraveller, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba herkese yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler
    1 - green card başvurusunda istanbulda adres olmasını istediğimiz için
    akrabalarımın ev adresini gösterdim ama daha önce o adreste ikametgahım gözükümüyor ds 260 doldurmadan önce
    ikametgahımı o adrese alsam sorun olur mu yada gerek var mı böyle bir işleme
    soru 2- green card başvurduğumda pasaport süremin dolmasına son 8 ay vardı ancak şuan ağustos ayında doluyor ds 260 doldurmadan pasaport süresini uzatsam bir sorun olur mu
    soru 3 önümüzde ki ay askerlik tecilim son buluyor askerlik sürecini nasıl yönetebilirim

1- başvuru sırasında kullandığınız adres önemli değil, almanıza gerek yok.

2- hiçbir sorun olmaz, yeni pasaport alıp o şekilde doldurabilirsiniz.

3- DS260'i doldurdugunuzda güncel durumunuz neyse o şekilde doldurun lütfen. askerlik yapıp yapmamak sizin taktiriniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@94ayse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar,
    1- Amerika turist vizemin olduğu pasaportum 2025 e kadar geçerli fakat kızlık soyadım yazıyor o pasaportta. Ds260 doldururken soyadı kısmına kızlık soyadı mı mı yazmalıyım yoksa evlilik sonrasını mı
    2- Eşimin Ds 260 pasaport bilgisi için pasaportun geçerlilik süresi ekim e kadar. Yenisini alıp mı formu doldurmalıyız
    Şimdiden teşekkürler

1- vize üzerinde hangi isim-soyisim varsa onu yazın lütfen.
    2- karar sizin. ister yenisini alip doldurun, ister bununla doldurup daha sonra KCC evrak talep ettiğinde yenisini çıkartıp gonderin. sadece eski pasaportu muhafaza etmeyi unutmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erol1995, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaslar merhaba ben gecen sene j1 vizesi ile amerikada bulundum 2 yil kuralina tabi oldugumu ogendim benimle ayni durumda olan biri varmi bu konuyu nasil cozebiliriz forumdaki nasligi okudum cok karisik gelsi yardim edermisiniz/

bu başlıkta gerekli bütün bilgileri bulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/79/j1-waiver-2-years-rule-j1-vizesinin-2-yil-kuralini-kaldirmak

tam olarak anlamadığınız kısım nedir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, ds260 formunu doldururken denk geldiğim aşı ile alakalı olan soru kafamı çok karıştırdı. Sitede sunulan dosyaların ve başlıkların yardımı ile söylenilen şekilde "şu an belgem yok ama mülakat zamanında belgeyi edinmiş olacağım" kıvamlı cevabı da verdim ama işin aslı ben bu aşı kartını nereden nasıl elde edildiğini hala tam olarak anlamış değilim. Forumda çok fazla bilgi var bu konuda fakat bu bilgiler arasında bu soruyu tam olarak cevaplayan birini bulamadım. Yakın zamanda yeşilkart lotosu ile Amerika'ya giden bir tanıdığıma sorduğumda https://istanbulgreencard.com/green-card-saglik-raporu/ sitesinde çıkan 2 doktora yönlendirdi beni ve başka bir yerden alamayacağımı söyledi. Bu iş gerçekten bu derecede tekelleştirilmiş durumda mı? Başka herhangi bir alım şekli yok mu, illa ayarlanıp Ankara'dan mı alınması gerekiyor? Daha önce cevaplandıysa bu sorular kusura bakmayın forumda yeniyim ben bulamadım öncekileri. Saygılarımla.

DS260'da sorulan aşı sorusuna çok takılmayın. ankara konsolsolugu zaten bu aşı kartını bulamayacağınızı biliyor. mülakat öncesi zaten sağlık muayenesi olacak ve eğer herhangi bir sağlık probleminiz yoksa ilgili aşıları olacak ve mülakata öyle gideceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa eğer sizin için uzun süreli bir is deneyimi ise yazın. ingiltere'de ne amaçla, hangi statü ile bulundunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, sizlere bir sorum olacaktı; ds260 formunu doldururken eğitim bilgileri kısmına şu anda okuduğum üniversitenin yanında bir de askıda olan açıköğretimde okuduğum fakülteyi yazmalı mıyım diye tereddüte düştüm ve yine aynı yerde iş tecrübelerimizden bahsedilmesi istenmiş buraya zamanında yapmış olduğum work and traveldaki iş tecrübemi yazmalı mıyım acaba, bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

eğer resmi olarak ogrenciyseniz yazin.
    sonuçta J1 ile abd'de bulundunuz ve iş tecrübeniz oldu, ssn aldınız. bu işi de belirtebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07 olmaz merak etmeyin.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa eğer sizin için uzun süreli bir is deneyimi ise yazın. ingiltere'de ne amaçla, hangi statü ile bulundunuz?

Dil kursu, ögrenci
    3 yıl fazlada olabilir , süpermarket elemanı..sadece buraya ait belgeler var elimde p60 denen payroll..
    Başka yerde de çalıştım 9 ay kadar , onun ismini hatırlamıyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa bu uzun süreli bir deneyim ve o sürede ingiltere'de olduğunuzu belirteceksiniz. haliyle bunu da belirtmelisiniz.

bu arada 3 yıllık süre için ingiltere'den police report almayı unutmayın lütfen.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@semra-karababa bu uzun süreli bir deneyim ve o sürede ingiltere'de olduğunuzu belirteceksiniz. haliyle bunu da belirtmelisiniz.

bu arada 3 yıllık süre için ingiltere'den police report almayı unutmayın lütfen.

O aklımda. :)..Toplamda 4.5 yıl..

• Arkadaşlar formunda bazı hatalarımın oldugunu tespit ederek kilidi açtırmak için kcc ye mail gönderdim ve şuan tüm yanlış ve eksiklerimi tespit ederek kilit açıldığında doğru bilgileri girip tekrar submit etmek istiyorum. Öncesinde hazırladığım sorularımı Sizden ricam tecrübe sahibi arkadaşlar için söylemek istiyorum eğer mümkünse yanıtlarsanız minnettar olurum.

1- DS-260 formunun kilidinin açılması mail gönderiminden sonraki ortalama kaç gün içerisinde gerçekleşiyor.

2- Form kilidi açıldığında bunun bir süresi var mı ?

3- Çekilişe eski pasaportumun numarası ile başvurdum. ("Eski pasaportum evimde mevcut ve 07.08.2022 ye kadar süresi var fakat yeni pasaportum olduğu için bu pasaportum iptal" ve kazandıktan sonra DS-260 formunu doldururken yeni pasaport numaramı girerek formu doldurup gönderdim. Bir sorun olur mu ?

4- Eşimden ayrıldım ve oğlumun velayeti annesinde. Green kart başvuruyu yaparken oğlumun da başvurusunu yaptım benim başvurum üzerinden. Velayet annede fakat hala benim soyadımı taşıyor. Formda oğlunuz sizinle mi yaşıyor dediğinde hayır dedim ve eşimin adresini yazdım. Eşimle de ayrıca vekalet konusunda anlaştık. istediğim zaman oğlumun vekaletini alabilirim. veya annesi tarafından verilen gerekli izinleri. Burada doğru olan yol nedir. Veya ne yapmam gerekir.

5- Sürekli yurtdışında çalışıyorum ve Türkiye'ye gidip geliyorum. 6 aydan fazla kaldığım 2 ülke var ve 6 aydan fazla kaldığım zamanlarımda oldu bu ülkelerde. Türkmenistan ve Rusya ikisi içinde polis belgesi almalı mıyım ? Ve bu belgeleri türkiye konsolosluklarından alabilir miyim ? malum Türkmenistana gidemem ve şuan rusyadayım. Özellikle Türkmenistan için endişelerim var.

6- Ülkelerden alınan Polis belgeleri için yeminli tercüman ingilizce çeviri yaptırdıktan sonra noter tastiği yaptırmak gerekiyor mu ?

• @crazycells bu seneki formda değişiklik mi oldu bilmiyorum ama review aşamasında konsolosluk değişikliği aktif omuyor. Bu sene dolduranlar bunu kontrol edebilirler mi?

• @gucarslan Peki ikamet ettiğimiz yerleri belirtirken mesela; ben yurtta kalıyordum, yaz sezonları da evime gidiyordum bu aradaki süreci ayrıca belirtmem gerekiyor mu yoksa tam 1 yıl kesintisiz olarak yurtta kaldığımı mı yazmam gerekiyor yani yurttaki ikametgahın son tarihiyle diğer yeni bir ikametgahın başlangıç tarihi olarak mı yazmam gerekiyor ? Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler.

• Merhabalar,

Çekilişe katılmış olduğum pasaportum Temmuz 2021'de sona erecek. DS-260 formunu bu pasaportla mı doldurmalıyım yoksa yeni pasaport alıp mı doldurmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan uzun süreli nerede kalıyorsanız o adresi yazın lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Çayır, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Çekilişe katılmış olduğum pasaportum Temmuz 2021'de sona erecek. DS-260 formunu bu pasaportla mı doldurmalıyım yoksa yeni pasaport alıp mı doldurmalıyım?

zaten temmuz'dan sonra her türlü bir pasaport cikartacaksiniz. bu yüzden en sağlıklısı yeni bir 10 yılık pasaport çıkartıp doldurmanız. eski pasaportunuzu saklamaniz gerektiği unutmayın!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

162

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |