Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?

-Ailedeki çocuklardan birisi 21 yaşından büyük olduğu için greencard başvurusuna dahil etmemiştik. DS260 formunda böyle bir soru var, ilerleyen zamanlarda kendisine sponsor olup getirtmeyi düşünüyoruz kendisini ancak bu soruya ne cevap vermeliyiz?

• ⭐⭐⭐

@Can-Çağdaş-Yeşiloğlu Girdiğiniz adreslerin tarihleri birbiriyle uyuşmuyor / çakışıyor / boşluk oluşturuyor. Adresler için seçtiğiniz tarihleri yeniden kontrol ediniz.

Ayrıca vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @gucarslan Merhaba. Oturumumuz 14.01.2022 tarihine kadar geçerli. Bu durumda bizim genede İngilterede mülakata girmek isteyişimiz ile ilgili mail atmamız gerekir mi ? Bu arada ben londra yı seçtim şimdi revizyon yapamıyorum. Bunu revize etmenin ve Türkiyeye çevirmenin bir yolu varmıdır.

• @gucarslan Fakat web sistesinde değiştirilemiyor. Bunu değiştirmenin başka bir yolu varmıdır?

• @gucarslan teşekkür ederim. Bilmeden iyi birşey yapmış olabilir miyim acaba?

• Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Benim yaşadığım ve lottery başvurusunu yaptığım yerin mahalle ismi geçtiğimiz aylarda değişti, şimdi ben başvuru sırasında verdiğim mahalle adını DS260'ı doldururken farklı yazıyor olacağım bu tutarsızlık bir sıkıntıya sebep verir mi?

• ⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Benim yaşadığım ve lottery başvurusunu yaptığım yerin mahalle ismi geçtiğimiz aylarda değişti, şimdi ben başvuru sırasında verdiğim mahalle adını DS260'ı doldururken farklı yazıyor olacağım bu tutarsızlık bir sıkıntıya sebep verir mi?

Merhaba,

DS260'ı güncel bilgilerle dolduracaksınız, herhangi bir sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazlumty evinize herhangi bir dosya gelmeyecek. nerede ikamet ediyorsanız orayı yazın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI ilk olarak lütfen sorularınız tek bir iletide sorun.

mülakat yerinizi değiştirebilirsiniz elbette. ama bunu KCC ile iletişime geçerek yapabilirsiniz. şuan tam olarak nerede mülakat yapmak istiyorsunuz?

türkiye mi, ingiltere mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sicktalk3, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you?

-Ailedeki çocuklardan birisi 21 yaşından büyük olduğu için greencard başvurusuna dahil etmemiştik. DS260 formunda böyle bir soru var, ilerleyen zamanlarda kendisine sponsor olup getirtmeyi düşünüyoruz kendisini ancak bu soruya ne cevap vermeliyiz?

şuan için NO demelisiniz.

• ⭐⭐

@Mustafa-Hakkı-Karahan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@goblis Evet mulakat yeri degisikligi yapmak istiyorum. Turkiye den mulaka girmek istiyorum.

I am Turkish citizen and would like to change my interview post from ..... to Ankara. Kindly do the necessary change and confirm please.

Ad Soyad
    Full CN
    Date of Birth: MMDDYYYY

ds260 doldurduktan sonra [email protected] adresine yukardaki gibi bir email göndereiblirsiniz.

• Merhaba, DV 2022 talihlisiyim. DS 260 formunu dolduruyorum yalnız pasaportum bu sene Aralık ayında doluyor. Bu pasaporta göre bilgileri doldurayım mı? Ya da doldurmadan geçeyim mi?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@unalkuru, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar. DV2022 Talihlisiyim. DS-260 Formunu doldurmaya başlayacağım fakat aklıma takılan bir kaç soru var deneyimlerinden dolayı cevaplayabilecek arkadaşlar varsa memnun olurum.
    Benim 2 Adet şirketim var. yaklaşık 2000 yılından beri de kendi şahıs firmam ve şirketlerim oldu.
    Sahip olduğum şirketlerden birisi 2010 yılında kuruldu diğeri ise 2019 yılında

Ayrıca danışmanlık hizmetleri verdiğim firmanın birinde yaklaşık 7-8 aydır SGK li görünmekteyim. (Bu firmaya şirketimden bağımsız danışmanlık verdiğimden dolayı bu firmada SGK lıyım)

şimdi ben formu dolduruken daha şuan ve daha önce çalıştığım firmalarda hangisini göstermeliyim. Sahip olduğum şirketler LTD. olduğundan bunları formda nasıl ifade etmeliyim. Bilgi verecek olan arkadaşlar varsa sevinirim.

Saygılarımla.

merhaba, sizden beklenen doğru bilgileri vermeniz.
    yani çalıştığınız işleri doğru şekilde formda belirtin, şahıs şirketleriniz de dahil.
    firmanızın ltd olması sorun değil, statüsü ne ise o şekilde yazın.

Cevabınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@Sevvall, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DV 2022 talihlisiyim. DS 260 formunu dolduruyorum yalnız pasaportum bu sene Aralık ayında doluyor. Bu pasaporta göre bilgileri doldurayım mı? Ya da doldurmadan geçeyim mi?

Vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Herkese Selam , DV 2022 Dosya numaram 8binlerde sorum şu şekilde ;

• Pasaportum 2022 temmuzda süresi bitiyor ds260 formunu mevcut pasaportumla doldursam daha sonra yeni pasaport aldığımda güncellesem problem olur mu ? Çünkü yeni pasaport başvurusu gelmesi en az 1 aylık süreç pandemi vs formu göndermekte geç kalmak istemiyorum açıkçası . Herkese bol şans
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens mevcut pasaportunuzla doldurun, daha çok var bitmesine. sonra yenileyebilirsiniz.

vize sürecinizi imzanıza taşıyın

• Merhaba forumu tamamlamak için 3 sorum kaldı bunlardanda hiç emin değilim farklı cevaplar gördüm çok
    1-Bazıları okul yurdunu yazma diyor ikamet değil gerek yok diyor.Bazıları yaz diyor nede olsa kaldın başka yerde diyor?Oraya gittiğimde adam sorarsa sen şehir dışında okudun nerde kalıyordun.Kesin emin olan yazarsa çok sevinirim.
    2-Okuduğum lise üniversite sayısında 2 yazdım toplamda fakat 2 tane üniversite okuyorum biri örgün diğeri açıktan 3 mü yazmalıyım.?
    3- Birde açıktan okuduğumun adresini yazmadım yazmalımıyım?.Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Son iki sorum bağlantılı eğer 3 yazarsam açıkögretimide yazıcam, eğitim sayısını 2 de bırakırsam bilmiyorum adreside eklemelimiyim?

• 2009 da taşındıığım evin adresin ismi 2010 de değişti.Güncel ismi kullanıcam fakat taşınma tarihi 2009 mu 2010 mu yazmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07 sorularınızı başlıkta 1 kere sorun ve cevap almak için bekleyin. tekrar aynı soruları sormanıza gerek yok..

1- yurtta kısa süreli kaldıysanız yazmanıza gerek yok ama 1 ve üzeri yıl kadıysanız siz orada ikamet ettiniz demek. yazın lütfen..
    2- 3 yazabilirsiniz.
    3- yazmanıza gerek yok.

• Merhaba ben 3 iş yerinde çalışmadığım halde sgk'da çalışıyor gösterildiğim için bu 3 işi ds260 forumunda iş geçmişime yazdım. babam çalıştığı yerlerde beni de çalışıyor göstermiş. işler 2-3 aylık deneyim gerektirmeyen basit işler zaten üniversite mezunu olduğum için iş deneyimi şartını yerine getirmem gerekmiyor. Ds 260 formunu gönderdim Bu üç işi forumdan nasıl silebilirim ya da silmem gerekiyor mu silersem veya böyle kalırsa bir sorun olur mu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |