Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@marioglu07 Bu sayfadan giriş yapmaya çalıştığınıza emin misiniz?

• @Sono farklı bir tarayıcı ile denedim yine Your request cannot be processed at this time.
    hatası aldım diğer arkadaşlarda girememiş sistemsel bir arıza olabilir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Omer-Dereli-0 tamamen sistemsel bir hata.
    bu arada imzanızdaki 2020'yi, 2022 olarak güncelleyin lütfen.

• milli eğtim müdürlüğü yazarken dırek bu şekilde mi yoksa ingilizcemi yazmamız gerekiyır veya anaokulu yazarken veyahutta işletme bölümü yazarken çevermemiz mi gerekiyor?

• Merhaba tekrar,
    Amerikada belirtebilecegim bir adres olmadığı için bana önerilen konuyu inceledim..orada turquoise horizon danışmanlığa email attım konuyla ilgili..
    [email protected]
    Bu adrese email attım.. ama bu danışmanlık halen var mı, emin olamadım.. ya da doğru yere mi email gönderdim..
    Konuyla ilgili bilgisi olanlar beni aydınlatabilir mi?

• DS-260 formundaki adres bilgileri ile ilgili kelimeleri ingilizceye çevirip yazdım. Mesela sokağa street mahalleye district numaraya number şeklinde. İnternette araştırırken DS-260 formunun ingilizce olarak doldurulması gerektiği yazıyordu. Ama şimdi youtube daki DS-260 nasıl doldurulur videosunu izledim orada adres türkçe yazabilirsiniz diyor. Acaba ingilizceye çevirip yazmış olmak benim için sorun teşkil eder mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @arazzz ne mezunusunuz onu belirtmemişsiniz. Açıktan lise okuyor musunuz ? Bide numaranız yüksekse 1.5 sene vaktiniz olacak bu süreçte lise mezuniyeti sağlarsanız vize alabilirsiniz belki. Bide Sürecinizi imzanıza taşımanız size yarar sağlacaktır. Sorduğunuz sorulara cevap almak için

• @goblis KCC ye nasil talepte bulunabilirim ? Ankara' da girmek bana mantikli geliyor kendi islerimi halletmek acisindan.

• Is this child immigrating to the U.S at a later date to join You?

-Ailedeki çocuklardan birisi 23 yaşında olduğu için kendisini greencard başvurusuna dahil etmemiştik. DS260 formunda bu soru ile karşılaştık. Greencard aldıktan sonra çocuğu F1B'ye başvurup getirtmeyi düşünüyoruz. Bu soruya yes mi demeliyiz no mu?

• Arkadaşlar ,
    1-geçmiş adres için üniversitedeyken kaldığımız yeri yazmak zorundamıyız ? Yazmazsak bir sorun olur mu ?
    2-Farklı bir şehirde bir aylık bir çalışma durumum oldu ama arkadaşımın yanında kaldım , bu adresi yazmak zorundamıyız ?
    bu 1 aylık çalışmayı forma yazdım bu arada

• @goblis Evet mulakat yeri degisikligi yapmak istiyorum. Turkiye den mulaka girmek istiyorum.

• ⭐⭐⭐

@Can-Çağdaş-Yeşiloğlu

1- Hatırlayabildiğiniz tüm adresleri yazmayı çalışın.
    2- Adresleriniz arasına 1 aylık çalışmanız esnasındaki adresi de eklemenizde fayda var.

Ayrıca vize sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @Sono Bu hatayı alıyorum ve bir türlü halledemedim. O yüzden sorun çıkartmayacaksa sadece doğduğumdan beri yaşadığım yer ile devam edecem.
    There is a gap greater than a month in the dates you have provided since the date you turned sixteen. Please include ALL addresses where you have lived since the date you turned 16 years old.

• @Sono Adresle ilgili bilgilerin inglizce karşılığını yazdım. Yani sokağa street olarak mahalleyi district olarak numarayı number şeklinde. Bir sorun teşkil eder mi?

• Arkadaşlar iki ismim var. İsimlerimden bir tanesi NADİ. Full name in native alphabet kısmına İ harfini noktasız olarak yazdım yani NADI olarak yazdım. Form açtırmaya değer bir hata mı yoksa yoksa sıkıntı yaratmaz mı?

• Merhaba,
    2022 case numaramızı aldık. Eşimle birlikte dolduruyoruz. Dosya numarası benim adıma geldi. Ancak Work/Education/Training tabının altında Additional bölümünde "Have you ever served in the military?" sorusundan sonraki tüm sorular benim formumda görünmüyor. Ama eşimin formunda görünüyor.
    Sebebi ne olabilir sizce ?

• @Sono Evet o sayfadan deniyorum yaş doldurma kısmının altında Electronic Diversity Visa Confirmation Number başlığı çıkıyor. Önceki sorularda çıkıp çıkmadığını sorguladığımız kodu yazmamız gerektiğini smyleyenler olmuş fakat bu seferde Your request cannot be processed at this time. hatası alıyorum.

• Ds260 formunu doldurmaya başlayacağım fakat 2 sorum olucak yardımcı olabilirseniz.

1. Kız arkadaşım ile evlilik planı içerisindeyken güzeli aldık. Fakat başvuru sırasında kız arkadaşım ile evlenerek başvurma şansımız yok. 1 yıl veya daha sonra ki bir süreçte başvurma şansımız var. Öncelikli olarak ben green card başvurumu tamamlayıp alabilirsem Amerika'ya gidip geldikten sonraki süreçte evlendiğimiz zaman onun için başvurup alma durumumuz var mı acaba? Aile sponsorluğu gibi bir sistem ile green card başvuru fark ettim bu sistem bizim durumumuza uygun mudur? Eğer uygunsa sponsorluk için orada yerleşmiş mi olmam gerekir?
    2. Bir diğer sorumda önümüzdeki 1 senelik süreçte türkiye'deki işlerimi bitirmek için zamanım yeterli olmayacak. Başvurumu yapıp Amerika'ya gelip kart işlemlerini yapıp geri dönmeyi planlıyorum işlerimi halledene kadar. Araştırmalarımda her 6 ay gibi bir sürede Amerika'ya gidip gelme gerekliliğini buldum. Böyle bir zorunluluk varsa süresi nedir acaba ?

• @gucarslan çok sağolun ozaman ds260'da adresi videodaki gibi boş girersem sorun olmayacaktır herhalde.
    Bi sorum daha olacak ben başvuru yaparken şuan oturduğum adresi girmiştim. Hala aynı adreste oturmaktayız ama
    nüfusta ablamın adına kayıtlı olduğu için sistemde en son oturduğum adres bi önceki kaldığım ev görünüyor.ds260 doldurduktan sonra eve dosya gönderiyorlar mı bilmiyorum ama formu doldururken şuan kaldığım yeri mi yazmalıyım yoksa kendi adıma kayıtlı olan bir adres mi göstermeliyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |