DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells formu gönderdim ben.Herkes artık bekleme zamanı demiş.Formumun onaylanıp onaylanmadığını nasıl anlayacağım?Ve şu an neyi bekleyeceğim?Bakacağım bir site mi var?Birde ekstra bir konuya açıklık getirmek istiyorum.DS260 formunun döküman şeklinde olanında üniversiteniz bitmediyse, bitiş tarihine, günümüz tarihini yazabilirsiniz demişsiniz.Kabul etmiyor site o şekilde.O yüzden lise bilgilerimi girdim.Yakında bir vlog kanalı açacağım ve sizden bahsedeceğim, mükemmelsiniz:)

• @Basak okuduğunuz üniversitenin bilgilerini girmeniz gerekirdi .öyle değil mi sayın @crazycells ?

• @Basak formu gönderdiyseniz onaylanmış demektir.mail adresinize tamamlandığı ile ilgili bi mail gelmiş olabilir bana gelmişti sanırım herkese gelmiyor.Case numberiniz nedir? bu numaraya göre her ay belli sayılar açıklanıyor ve sizinde numaranız bu açılanan sayılar içindeyse current olmuş oluyorsunuz ve randevu tarihinini verilmesini bekliyorsunuz.2 ay sonrası için oluyor ancak örneğin aralık görüşmeleri için ekimde açıklanan sayılar içinde olmanız gerekiyor.

• @metert @crazycells şu şekilde yaptım iş bilgilerimi girdim tekrar ekleye tıkladım ve education diyerek üniversitemi yazdım.Okulumu iş bilgilerini girdikten sonra do you have other occupation?Sorusuna Yes diyerek educationu seçip üniversitemi yazdım.Bundan bir sonraki adımda lisemi yazdım sadece cunku üniversitemi de yazdığım zaman bitiş tarihini günümüz tarihini yazınca kabul etmedi.Silmek zorunda kaldım.Bu şekilde olmaz mı?

• @metert numaram 29.750lerde..Formu kabul olmayanlar açıklanan numaralar arasında çıkmıyor yani doğru mu anlıyorum? Benim numaramın current olup olmadığı ne zaman belli olur?

• @Basak ilk sorunuz için emin değil sayın @crazycells daha iyi bilir ama bence silinmemeliydi bi önceki günü seçebilirdiniz diploma tarihi için.ben emin değilim tekrardan söyleyeyim geçen sene doldurduğum için tam hatırlamıyorum ne sorduguunu açıkçası.2. sounuz içinse numaranız bu sene şartlarında yüksek tabi her seneyi kendi özelinde incelemek gerekir o yüzden şimdilik bunu bilemeyiz.formu kabul etmemekle alakalı değil 29 binli numaranız bu numaralı talihli olduğunuzu gösterir.har ay bi rakam açıklanır bu rakamın içindeyseniz mülakat tarihi alırsınız.demek isteiğim gönderdiyseniz onaylanmıştır sırayla çağırıyorlar böyle düşünün

• @basak en az 1 sene daha bekliceksiniz maalesef kolay gelsin

• @yekta 2019 yılı için ilk 1000 case numaralarının mülakat tarihleri ne zaman açıklanmaya başlar?

• Geçen senelerde ilk 2000 ler ekim ayında mülakata girmiş görünüyor. Bazıları kasım ayına sarkmış. Mülakat randevuları, Mülakat gününden 1-2 ay öncemi açıklanır yoksa 10-15 gün öncemi olabilir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basak DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells formu gönderdim ben.Herkes artık bekleme zamanı demiş.Formumun onaylanıp onaylanmadığını nasıl anlayacağım?Ve şu an neyi bekleyeceğim?Bakacağım bir site mi var?Birde ekstra bir konuya açıklık getirmek istiyorum.DS260 formunun döküman şeklinde olanında üniversiteniz bitmediyse, bitiş tarihine, günümüz tarihini yazabilirsiniz demişsiniz.Kabul etmiyor site o şekilde.O yüzden lise bilgilerimi girdim.Yakında bir vlog kanalı açacağım ve sizden bahsedeceğim, mükemmelsiniz:)

formun onaylanmasi diye bir asama yok, tek yapmaniz gereken formu doldurup gondermek. Su an sadece numaranizin aktif olmasini bekleyeceksiniz. Bu konunun ilk post'unu bir daha okuyun isterseniz, butun surecler sirasiyla orada yaziyor.

Evet, sanirim bugunun degil de dunun tarihini yazinca kabul ediyor 🙂 ama lise mezunu oldugunuz icin boyle kalmasinda bir sakinca yok. Ben genel olarak insanlarin forma cevaplari aktarirken bilgi kaybi yasamamasi yonunde tavsiye veriyorum, siz her seyi yazin eger istemiyorsa konsolosluk fazlaliktan kurtulur zaten diye dusunerek. Ama sadece lise bilgilerini yazmaniz vize almak icin yeterli.

Sagolun 🙂 kanali acinca bana haber verin. Ilerde gruptaki youtuber arkadaslarin yararlanabilecegi konular ekleyecegim foruma, sizin de bilgileri aldiginizdan emin olayim, gocmen vizeler konusunda daha kapsamli bilgiler vermis olursunuz takipcilerinize.

• @orhant dv 2018 en son temmuz 12 de açıklanacak bitecek . sonra agustos 12 gibi dv 2019 un ilk sayıları açıklanır mülakat ekimin başında olur . yani ortalama 2 ayınız olur . o arada belgeleri toparlarsınız . paranızı ayarlarsınız . sağlık muayenesine gidersiniz. dv 2018 de 2600 gibi çok az sayıda case açıklanmıştı . umarım 2019 öyle olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Basak okuduğunuz üniversitenin bilgilerini girmeniz gerekirdi .öyle değil mi sayın @crazycells ?

lise mezunu yeterli olacagi icin, konsolosluk vizeyi verirken cok sorun etmeyecektir sayin @metert , bu sekilde de yeterli olur Basak Hanim icin yani; ama ben dediginiz gibi herkese butun bilgileri yazmasini tavsiye ederim. Bu formlar sizin gocmenlik dosyanizda her zaman kalacak, bilgiler de orada kalmis olsun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Basak formu gönderdiyseniz onaylanmış demektir.mail adresinize tamamlandığı ile ilgili bi mail gelmiş olabilir bana gelmişti sanırım herkese gelmiyor.Case numberiniz nedir? bu numaraya göre her ay belli sayılar açıklanıyor ve sizinde numaranız bu açılanan sayılar içindeyse current olmuş oluyorsunuz ve randevu tarihinini verilmesini bekliyorsunuz.2 ay sonrası için oluyor ancak örneğin aralık görüşmeleri için ekimde açıklanan sayılar içinde olmanız gerekiyor.

siz emaili son asamada kendiniz istemissiniz. normalde email gonderilmiyor, sadece son kisimda bildirim gonder deyip email adresini girince gonderiyor.

• merhabalar arkadaşlar,
    Green Kart'a başvuru yaptığım e-mail adresim [email protected] . Fakat Ds260 formu "_" alttan tire sembolünü kabul etmiyor. Farklı bir e mail adresi sorun yaratır mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marie-ceren-stane DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar arkadaşlar,
    Green Kart'a başvuru yaptığım e-mail adresim [email protected] . Fakat Ds260 formu "_" alttan tire sembolünü kabul etmiyor. Farklı bir e mail adresi sorun yaratır mı ?

Hicbir sorun olmaz. Guncel bir email adresinizi yazmaniz yeterlidir.

• @crazycells teşekkürler

• Merhabalar tekrar ve tekrar ben 😞
    DS 260 formu konaklama kısmına İstanbul da staj yaptığım 3 aylık sürede arkadaşlarımda kalmıştım. Acaba bunu da yazmam gerekiyor mu ? Ayrıca Üniversite yıllarında kaldığım yurt (ilk 2 yıl) ve öğrenci evini (son 2 yıl) de yazmalı mıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marie-ceren-stane DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar tekrar ve tekrar ben 😞
    DS 260 formu konaklama kısmına İstanbul da staj yaptığım 3 aylık sürede arkadaşlarımda kalmıştım. Acaba bunu da yazmam gerekiyor mu ? Ayrıca Üniversite yıllarında kaldığım yurt (ilk 2 yıl) ve öğrenci evini (son 2 yıl) de yazmalı mıyım ?

staj surecinde kaldiginiz yerler gecici oldugu icin onlari yazmasaniz da olur. 2 yil uzun sure o nedenle universite sirasinda kaldiginiz yerleri yazmanizi tavsiye ederim.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells Teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |