Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• O değilde biz asansör firması olarak çalışıyoruz bize kapanma yok 😏

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir tabi tabi aynen bizde, torun özlemi çekecekler diye çocuğun geleceğiyle oynatamam. Kızım daha konuşmuyor ben anlıyorum ama anne ben ingilizceyle başlıcam der gibibakıyo 😂

Bizimki şuan sadece netflix ve youtube da cocomelon diye bi ingilizce ve ingilizce alt yazılı çizgi film var onu izliyo , çocuk daha nasıl anlatzın amerika istedğini 😂😂

• @letsdothis Güldüm 🙂 GC çıkma şansı daha fazla bu söylediğinden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu yetkili olarak da @Chandler a bir tampa düşmanına danışıyorsan vatan hainisin hain 155 i ararın kürtaj yapıyorlar burda 😃

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

O değilde biz asansör firması olarak çalışıyoruz bize kapanma yok 😏

Biz havalimanındayız biz hiç kapanamadık geçen sene nisan ayı hariç

• @tolgasatir evde baskı yok yani 😂 ingilizce izlenicek diye 📽

• ⭐⭐⭐⭐

@SparoX gereklilikleri yerine getirirsen garanti yöntem 🙂 bölümünden lisansını alman zor mu ?

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir evde baskı yok yani 😂 ingilizce izlenicek diye 📽

Yok valla bi gün açtık sevimli.bi tip diye ingilizce olduğunu da bilmiyoduk öyle bi kahkaha atmaua başlado o gün bugündüt sadece onu izliyo. Tek sorun misafirliğe falan yada annemlere kaynanaya gidince netflix yoksa durmadığo yerde kıyamet kopuyo

• @Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@MySea abi Amerikaya yerleştikten sonra senden güç alıp gelen arkandan sevdiklerin oldu mu?

Guc aldilar mi bilmem de, gelmek isteyen cok oldu. Tavsiyem uzerine greencard lottery basvurusunda bulunanlar da oldu. Henuz cikan olmadi, gelen de olmadi. Almanya'dayken ziyaretimize gelenler olmustu ama buraya gelmek biraz zorluyor sanirsam.

Bizim insanimiz "armut pissin kucagima dussun" istiyor. Okul ayarlayin, lottery basvurun falan diye yol gosterdik kac defa ama her ne hikmetse, sanki valize koyup getirebilecekmisiz gibi, herseyi bizim yapmamizi istiyorlar. Olmayinca da ustune ustluk bir de kusup konusmuyorlar. Yapacak birsey yok, malzeme ortada 😃

• @tolgasatir biz ne yapcaz bilemiyorum ilk başta kapandı ama şimdi kapanmayacak. Hayırlısı olsun artık

• ⭐⭐

@tolgasatir benim oğlanın da favorisi cocomelon çok faydası var bizimki yeni yeni anlamlı cümle kurmaya başladı dün oyuncak üzümü anne bu ne dedi üzüm dedim hayır grap dedi yok annecim üzüm o dedim ben bilmiyorum İngilizcesini translate den baktım bütün meyveleri öğrenmiş gidersek anasına tercümanlık yapacak

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@MySea abi Amerikaya yerleştikten sonra senden güç alıp gelen arkandan sevdiklerin oldu mu?

Guc aldilar mi bilmem de, gelmek isteyen cok oldu. Tavsiyem uzerine greencard lottery basvurusunda bulunanlar da oldu. Henuz cikan olmadi, gelen de olmadi. Almanya'dayken ziyaretimize gelenler olmustu ama buraya gelmek biraz zorluyor sanirsam.

Bizim insanimiz "armut pissin kucagima dussun" istiyor. Okul ayarlayin, lottery basvurun falan diye yol gosterdik kac defa ama her ne hikmetse, sanki valize koyup getirebilecekmisiz gibi, herseyi bizim yapmamizi istiyorlar. Olmayinca da ustune ustluk bir de kusup konusmuyorlar. Yapacak birsey yok, malzeme ortada 😃

Valla o tarz insanlara uyuz oluyorum, benim belki tek isteğim havalimanı karşılaması olurdu bir tandığım olsa , biraz sohbet muhabbet sonra doğru otele ,ilk şoku orda yiyosun çünkü ilk şoktan sonrası illa ki düzelir

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu alın size bir bilgi daha "Yes, but most of Tampa Bay is brackish or salt depending on the tide, so you will find more alligators in the rivers dumping into the bay. "

English is talking 😛

• Yasaklı

@ihavedreamed, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Ben dünyanın en büyük ilk 10 IT firmasından birinde yazılım geliştirici olarak çalışıyorum, amerikada da bir kaç farklı şehirde ofis var. Olursa tabiki de beyaz yaka olarak devam ederiz ama ilk etapta 3 4 ay dil için başka şeylerde yapmak gerekecek. Hop diye dile tam hakim olmadan beyaz yaka işlerini de çok yapamayabiliriz

Ben de Türkiye' nin 1 Dünya' nın 35. IT entegratör şirketinde çalışıyorum. British Telecom' un Türkiyede' ki kurulumlarını yaptım bir dönem. B2 seviyesinde ingilizcem var. Pek bir İngilizcem yok yani 😃 Network uzmanıyım bu arada.

Yazılım geliştirici olarak pek dil sorunu yaşayacağınızı sanmıyorum kendi adıma 😃

B2 seviyesine de yok dedin ya. Ben bir köşeye çekilip ağlayacağım şimdi.

Hayır A2 olsa ne olur. Ben CCNP yi. masaya şak diye. vurduktan sonra bana kim ingilizce sorar. Aynı şey sizin içinde geçerli. Bu arada benim sertifika sahibi olduğum markaların hepsi ABD şirketi. 😃 Fortinet - Cisco - .....

😃 😃 😃

Ben IT istemiyorum ama size önerim alın burda bir MCSD bir iki destekleyici sertifika çok ta şey etmeyin sonrasını 😃

Yok zaten direkt amerika ofisinde işe başladım, turkiyeden daha önce greencard ile gidip, direkt orada baslatanlar var ama benm alanim sadece yazılım da degil. Süreç geliştiriyoruz, tasarliyoruz. Müşterinin istekleri anlayiyoruz. Yalnız şuan bi düşündüm de okadar da zor değil ya, direkt baslayadabilirim hani

😃 😃 😃

Bakın ben 3 seneye yakın Crestron uzmanı olarak çalıştım. Bir dönem son montaj uzmanı ve supervisor olarak.(Rockleigh, New Jersey, ABD yerleşkeli Dünya' nın en büyük markalarından biri) Ses, görüntü ve otomasyon sistemleri Uzmanıyım. Sonrasında deniz sektöründe bu işi yapmaya başladım ve Electro technical officer olarak devam ettim ve ediyorum. Aynı zamanda kurumsal bir şirkette Network uzmanı olarak görev yapıyorum.
    ABD' de kabul gören 7 tane sertifikam var. Sadece FCNA (NSE-5) tek başına yıllık 100k dollar veya yalnızca Crestron programmer sertifikam tek başına aynı şekilde 100k veya Cisco üzerinden aynı şekilde 😃

Hatta eğer istersem teknelerde aylık 7-8k aylık gibi rakamlara (hatta bunun için GC ye ihtiyacım yok) çalışabilirim. Ya da kendime vito tarzı bir araç alıp arkasını teknik servise çevirip Marina larda saati 100-150 dolara serviste verebilirim.

Ama ben asker olmak istiyorum. Para umrumda değil. Zaten Türkiye' dende çok memnuniyetsiz değilim. Asker olmak için GC istiyorum. Buradaki bir çok kişi bilir ve hatta gına da gelmiştir.

Ama ben kendime güveniyorum gidip orada polis te olabilirim. İtfaiyeci veya pilot ta olabilirim. Kendime güveniyorum ve inanıyorum. Ya ben Türkiye' de şuna sahibim ama orda olmaz diyeni anlayamıyorum bunu söylemek istiyorum.

Bir kere yaptıysam bir daha yaparım. Motivasyonum da özgüvenim de sağlam.

Motivasyon amaçlı söylüyorum ama yanlış anlaşılıyorum. 😃

Kariyer değiştirmek diye bir konu var. İsteyen herkese hangi dalda isterse mentor bulurum. Yardımcı olmaya çalışırım dedim. Kimse yazmadı. Banane ya ne anlatıyorsun diyorum şimdi kendi kendime sonunda kötü oluyorsun. Demeyeceğim kimseye bişey artık.

• Bizde dahaca çocuk yok. Amerikaya saklıyoruz 😊🗽

• ⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir benim oğlanın da favorisi cocomelon çok faydası var bizimki yeni yeni anlamlı cümle kurmaya başladı dün oyuncak üzümü anne bu ne dedi üzüm dedim hayır grap dedi yok annecim üzüm o dedim ben bilmiyorum İngilizcesini translate den baktım bütün meyveleri öğrenmiş gidersek anasına tercümanlık yapacak

İngilizcenin dışında beden dili de var bazı bölümlerinde ve aşırı eğitici bir çizgi film izlediyseniz biraz ögrettikleri gerçekten çok güzel

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@SparoX gereklilikleri yerine getirirsen garanti yöntem 🙂 bölümünden lisansını alman zor mu ?

Amacım yurtdışında mühendislik yapmak değil olsaydı olabilirdi belki. Amaç yurtdışında ticarete atılmak ama bunun öncesinde 1 belki 2 yıl tırmalamak. Yada hayalim olan gözlerim bozuk diye savaş pilotu olamazsın dedikleri ülkemde 600.000 tl ( 200 asgari ücret) olan pilotluk eğitimini yurt dışında (20 asgari ücret) alıp bir şeyler yapmak. İlk defa bu sene denedim GC yi zaten yurtdışında yaşamak gibi bir niyetim şimdiye kadar olmadı son zamanlar artık yurtdışına çıkmalısın dedirtiyor bana malesef.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea ayıpsın 😃 bu arada anlamadıysanız @ahsenaydgdu @Chandler acı ve tuzlu suyundan dolayı nehirlerde takılıyorlar diyor kısaca tatlı su birikintisinden uzak durursan no problemo 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@SparoX orası tabi senin kararın dilediğin gibi olur umarım.

• ⭐⭐⭐

Bizde dahaca çocuk yok. Amerikaya saklıyoruz 😊🗽

O işler biraz kısmet açıkçası 🙂

Benzer Başlıklar

• 682
  • 29961
  • 13843
  • 22394
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |