Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

İlk Defa gidecek olan yeşilkart vizeli kişi nasıl araba alır ?

• SSN ve "işe giriş belgesi" henüz yokken ilk gidişte araç nasıl alınır ? ya da alınabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haluk-cetiner "Araba almak" derken banka kredisi ile almayı mı kast ediyorsunuz? Nakit parayla araba almak için bunlara gerek yok.

• Merhaba Kenan bey, abd ye ilk defa gideceğim GC ile. dolayısı ile 15 gün SSN yok. SSN yoksa zaten banka kredisi yok kredi skoru olmadığı için de.

Böyle bir durumda uberden uberemi atlayacağız ? her uber/lyft birinş iniş 50 dolara patlayacak. araç alamıyor muyuz ? onu demek istedim.

bir başka sorum
    2 - "pre-owned" ile "certified pre-owned" arasında ne fark var ? "certified dealer" lar güvenlimi ?

kullanılmış araç alacağım. ama tek korkum aracın arızalı çıkması. marka model önemli değil. satacakları aracı garanti vermeleri olayına ne diyorlar terim olarak ?

sağolun.

• @gkhanfeezm merhaba gökhan, o bağlantıyı okudum birkaç defa. tabii ki inceledim.faydalı bilgiler. daha çok hoş sobet.ben teknik bilgiler arıyorum maddeler halinde. son 6 aydır aynı paragrafı okuyorum. yapılan tüm espri ve sohbetleri ezberledim ancak sorularımın cevaplarını içermiyor 🙂 konu aynı olmasına rağmen aradığım soruların cevapları görünmüyor.

özetle:
    1- GC yok SSN yoksa araba nasıl "Güvenli Şekilde" alınır?. "Gel kareşim bu garantili. al bir git kesinlikle çalıntı değil. arıza çıkarsa da işte 3 ay ben servis garantisi veriyorum" Arabanın paspasından, karbüratöründen gelen sesden daha önemli. çalıntı olup olmaması. Bir çok araba çalınma ikayeleri dinledim abd deki arkadaşlardan.

2 - "pre-owned" ile "certified pre-owned" arasında ne fark var ? "certified dealer" lar güvenlimi ?
    3 - aracın arızalı çıkmaması için carfax belgesi çıkarıyorlar. onlar ne kadar gerçekçi ? ve diyelim 2. aldım ama garanti istiyorum aldıgım dealerdan. bu türk bir uygulama varsa terimi nedir ?

• @haluk-cetiner İlk Defa gidecek olan yeşilkart vizeli kişi nasıl araba alır ? içinde söyledi:

@gkhanfeezm merhaba gökhan, o bağlantıyı okudum birkaç defa. tabii ki inceledim.faydalı bilgiler. daha çok hoş sobet.ben teknik bilgiler arıyorum maddeler halinde. son 6 aydır aynı paragrafı okuyorum. yapılan tüm espri ve sohbetleri ezberledim ancak sorularımın cevaplarını içermiyor 🙂 konu aynı olmasına rağmen aradığım soruların cevapları görünmüyor.

özetle:
    1- GC yok SSN yoksa araba nasıl "Güvenli Şekilde" alınır?. "Gel kareşim bu garantili. al bir git kesinlikle çalıntı değil. arıza çıkarsa da işte 3 ay ben servis garantisi veriyorum" Arabanın paspasından, karbüratöründen gelen sesden daha önemli. çalıntı olup olmaması. Bir çok araba çalınma ikayeleri dinledim abd deki arkadaşlardan.

3 - aracın arızalı çıkmaması için carfax belgesi çıkarıyorlar. onlar ne kadar gerçekçi ? ve diyelim 2. aldım ama garanti istiyorum aldıgım dealerdan. bu türk bir uygulama varsa terimi nedir ?

Greencard olmadan araba alabilirsiniz ama SSN mutlaka olmasi lazim. Hem ruhsati alabilmek hem de sigorta yaptirabilmek icin. SSN bir hafta on gun icinde gelir.
    Arabadan cok iyi anlamiyorsaniz yetkili servislerden ikinci el alirsiniz, sahistan almazsiniz.
    Preowned, ikinci elin kibarcasi. Certified Preowned saticinin bilmemkac nokta kontrolu yaparak arac icin verdigi guvenilir sertifikasi, guvencesi.
    Lemon law diye birsye var bir kere. Ne olursa olsun ayipli bir mali satan kotu niyetli kisi 7 gun icerisinde geri almak zorunda.
    Bunun disinda pek cok satici bir sekilde garanti veriyor. Ben 90 gun ya da 2 bin mil garantili aldim ikinci el bir araci. Hicbir sorun yasamadim.
    Benim yasadigim bolgede saticilar reputasyon konusunu cok ciddiye aliyorlar ve yalan dolan olayi established car dealer'larda pek olasi degil. Ama Texas Houston tarafindaki forumdaslardan ikinci el saticilari arasinda kotu niyetlilerin oldugunu duyuyorum.

• @haluk-cetiner
    1- ilk giriste arac alabilirsiniz en kolay yolu pesin parayla almak olacak tabiki
    2- pre-owned ikinci el, certified pre-owned garantili ikinci el manasindadir. certified olan ikinci el araclarda belirli bir sure ve/veya mil garanti sunar saticilar.
    3- carfax raporlari genellikle gercekci gibi gozukuyor ancak benim de kafamda soru isaretleri var o raporlarla ilgili. (mesela arac bi hasar gorse ve rapora islemeyecek bi tamirciye yaptirtsam kimsenin haberi olmaz)

sahsi onerim eger en az riskle ikinci el arac almak istiyorsaniz almayi dusundugunuz aracin direkt bayisinden ve certified olanindan alin.
    (ben toyota bayisinden certified pre owned corolla aldim. 2 hafta once klimadan gelen ses nedeniyle servise goturdum kompresoru degistirdiler ve 950$ lik fatura cikti. garantili oldugu icin ucret odemedim.)

• @haluk-cetiner İlk Defa gidecek olan yeşilkart vizeli kişi nasıl araba alır ? içinde söyledi:

@gkhanfeezm merhaba gökhan, o bağlantıyı okudum birkaç defa. tabii ki inceledim.faydalı bilgiler. daha çok hoş sobet.ben teknik bilgiler arıyorum maddeler halinde. son 6 aydır aynı paragrafı okuyorum. yapılan tüm espri ve sohbetleri ezberledim ancak sorularımın cevaplarını içermiyor 🙂 konu aynı olmasına rağmen aradığım soruların cevapları görünmüyor.

özetle:

🙂 aslında soruyu bu konuda sormak lazım ondan dolayı linki yapıştırdım. konular dağılıyor sonra içinden çıkalamaz hale gelir. genel olarak herkese faydası olur diye 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez İlk Defa gidecek olan yeşilkart vizeli kişi nasıl araba alır ? içinde söyledi:

@haluk-cetiner İlk Defa gidecek olan yeşilkart vizeli kişi nasıl araba alır ? içinde söyledi:

özetle:

🙂 aslında soruyu bu konuda sormak lazım ondan dolayı linki yapıştırdım. konular dağılıyor sonra içinden çıkalamaz hale gelir. genel olarak herkese faydası olur diye 🙂

katiliyorum size, o konunun uzantisi aslinda buradaki konu. Haluk Bey neden yeni bir konu acmis ben de anlamadim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |