Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@MySea

Abi daha seninle organik küflü peynir etc... alışverişi yapmaya gidicez. Öyle kurtulamazsın. 😃

• @Ping-PONG Kuflu peynir deyince, yeni bir yer buldum. Aslinda hep gittigimiz bir farmers maerketti ama ben orada kuflu peynir satildigini yeni kesfettim. 300 gr = $5 Ustelik made in Denmark. 🙂

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@furkann

En fazla umutlu olan bendim ama şimdi nedense kesinlikle bana çıkmayacak diye hissediyorum. Umarım mental olarak hazır olanlara çıkar.

Totem mi yapıyosun 😂 Ben de Beşiktaş maçları öncesi yapıyorum bunu.

• Biraz önce gözümü kapattım ve kaç TL olduğuna bakmadan yine dolar aldım. Umuyorum bunlar bir şekilde U, S ve A şeklinde geri döner. 😂

• @Enes-Altuniş Dolar alarak Green card için en önemli adımı atmışsın 🙂

• @furkann, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Enes-Altuniş Dolar alarak Green card için en önemli adımı atmışsın 🙂

Aylardır düzenli olarak yaptığım şey. Malum adam ne zaman bozun dolarları dese bozmam diyorum 🙂

• @loups 5 yıl sanki biraz afaki bir süreymiş gibi geliyor bana ya. 4 yılda vatandaşlık aldığını söyleyenler de var. tabi statüsü, iş durumu ya da diğer şartları nelerdir bilemem ama oradaki yerleşik düzen ve sicil micil onlara bakıp rahatlıkla verirler bence

• Yasaklı

@MySea

Turist vizesi açıldığı anda ziyaretine geleceğim abi GC yi alamamış olsakta 😃

• @Ping-PONG Hic sorun degil, beklerim 🙂

• @istanbuladami, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@loups 5 yıl sanki biraz afaki bir süreymiş gibi geliyor bana ya. 4 yılda vatandaşlık aldığını söyleyenler de var. tabi statüsü, iş durumu ya da diğer şartları nelerdir bilemem ama oradaki yerleşik düzen ve sicil micil onlara bakıp rahatlıkla verirler bence

ABD vatandasi ile evlenenler, evlilikten sonra 3 yili doldurunca, basvurup alabiliyorlar.

Askeriyeye katilanlar, katildiktan sonraki 1 yillik donemde basvurup alabiliyorlar.

Baska yollari da vardir buyuk ihtimalle...

• Koronavirüs vaka sayılarında Avrupa'da 1. dünyada ise 4. sıradayız ve lebaleb kongreler sonrasında mecburi normalleşme ile durum her geçen gün daha da kötüye gidiyor. 2020 talihlisi arkadaşlarımızın bir çoğu mağdur oldular, 2021 talihlisi arkadaşlarımız mağdur oldular ve stresli bir bekleyiş içindeler. Sizce 2022 talihlilerini neler bekliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzatyildizz 7 ay sonrasını kimse göremez ki böyle birisi varsa ne para kırar zengin olur.

• @ayvalik10 7 ay sonrasını kimse göremez ama herkesin bir düşüncesi, tahmini vardır. Oradaki "SİZCE" ifadesi de insanların ne düşündüğünü kastettiğimi açıkça belirtiyor bence.

• Yasaklı

• Annen var mı senin?

• Var tabii.

• Ne iş yapar?

• Çamaşıra gidiyor.

• Sen ne olacaksın büyüyünce?

• Ben mi? dedi.

Gözlerini gözüme kaldırdı. İkimiz de mavi mavi baktık.

-Ben, dedi, boyacı olacağım.

• Ne boyacısı?

• Kundura boyacısı.

• Neden kundura boyacısı?

• Ya ne olayım?

• Doktor ol, dedim.

• Olmam, dedi.

• Neden ?

• Olmam işte.

• Neden ama?

• Doktoru sevmem ki.

• Olur mu ya? Bak, dedim. Doktor sevilmez olur mu ?

• Tabii sevmem, dedi. Annem hasta oldu. Evimize geldi. Kumbaramızı kırdık. Bütün yirmi beşlikleri ona verdik. Sonra çeyrekler kaldı. Onlarla da reçeteyi yaptırdık. O da zorlan.

• Ama annen iyileşti.

• Annem iyileşti ama paramız gitti. İki gün, yemek yemedim ben.

• Peki, dedim, öğretmen ol.

• Ben mektebe gitmiyorum ki.

• Neden?

• Öğretmen beni dövüyor.

• Neden?

• Yaramazlık ediyorum da ondan.

• Sen de yaramazlık yapma.

• Ben yaramazlık ne demek bilmiyorum ki.

• Öğretmenin yapma dediği şey, dedim.

• Belli olmuyor ki!.. Bir gün arkadaşımın biri “Çamaşırcının piçi” dedi. Ben de döğdüm onu. Öğretmen de beni döğdü. Ondan sonra hep çamaşırcının piçi diye çağırdılar. Hiç kimseyi döğmedim. Yaramazlıkmış diye. Birkaç gün sonra yanımdaki arkadaşın iki kalemi vardı. Birini aldım. Hırsızsın sen diye döğdüler. Benim kalemim yoktu aldım. Sonra o da yaramazlıkmış, hem de çok fena bir şeymiş. Bir daha kimsenin kalemini almam dedim. Defterini aldım. Bu sefer hem döğdüler, hem mektepten koğdular.

• Çok fena yapmışsın.

• Fena yaptım. Ben adam olmak istemiyorum ki.

• Ne olmak istiyorsun ya?

• Boyacı olacağım dedim ya.

• @nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Koronavirüs vaka sayılarında Avrupa'da 1. dünyada ise 4. sıradayız ve lebaleb kongreler sonrasında mecburi normalleşme ile durum her geçen gün daha da kötüye gidiyor. 2020 talihlisi arkadaşlarımızın bir çoğu mağdur oldular, 2021 talihlisi arkadaşlarımız mağdur oldular ve stresli bir bekleyiş içindeler. Sizce 2022 talihlilerini neler bekliyor?

Ben şu anda bunu hiç düşünmüyorum, keşke kazansam da sabahlara kadar düşünsem 🙂 ama şu anda hiçbir tahminim yok, kazanamazsam talihlilerin akıbeti umrumda da olmaz açıkçası, kafa patlatmam yani ne olacak bu adamlara diye. Önüme bakarım.

• @Ping-PONG instagramda görmüştüm. İsimden tam emin değilim ama Sait Faik Abasıyanık söylemiş/yazmış sanırım.

1 dk sonra gelen edit
    Şimdi baktım o imiş

• Yasaklı

@Bekoray

Doğrudur.
    Plajdaki Ayna’dan
    Her şeyi instagramdan öğrenin zaten 🙃

Sait Faik in ABASIYANIK kitabından 🙃

Beni herkes sevdaya asi sanır. Oysa Aşk beni nerde görse tanır.

Yorgunum ustam ne katıksız somun isterim senden, ne bir tas su, ne taş yastıkta bir gece uykusu...

Bir GC yeter. 🤣 Tut yüreğimden ustam, tut beni sür Miami ye 🤣

• Yaklaşıyor yaklaşmata olan 🇺🇸 Hazır olun meşaleyi yakın bekleyin!! Kutlama yapacaz bağcılar meydanda 😂😂🦠🎉🎉🎉🎉

• Yasaklı

@Bekoray

Senin yaşında arkadaş ortamında çay içerken hoşlandığım bir kıza ettiğim kelamı, doğaçlamayı paylaşıyorum bak. İnstagram dan öğrenerek olmuyor bunlar 🤣

Bir Mevlana’ nın “Aşk bir uçurumdan düşmek gibidir, bu yüzden sevgiliye yar denilir.” Sözünden öğrenmek var Yar ın anlamı, bir de yar deyince öter kuşlar leylim leylim. Kimi çayır da bulur vermez ellere, kiminin aşkı dilden dillere!

Oturmuş karşıma bir güzel peri,
    Kaşlar yay, kirpikler ok, gözler sürmeli,
    Şöyle yaslanıp arkaya, bişeyler söylemeli,
    Dostum, bize iki çay lütfen, birisi demli...

Çocukluğumdan beri gönlümde Farsça öğrenmek var ama nasip olmadı henüz. Sosyal medyadan başka hiç bişey olmadığı için artık insanların hayatında iki kelam edilebilecek arkadaş bulamıyoruz. Sizler bu durumdan keyif alabiliyorsanız ne ala.

Neil deGrasse Tyson I bilenler vardır belki aramızda ABD li astrofizikçi. Yahu hiç bir şey değilse içinde bulunduğumuz çağda şu adamların peşinden gidin bare. Cosmos’ ta foton ları bir anlatışı var. Mevlana’ nın aşkı tabiri ile yarışır.

Sözüm sana değil bu arada genelledim biraz. 🙃

• @Ping-PONG ahhaaa manyak sonunda koptum 😄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |