Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle kazanan herkese hayırlı olsun umarım herşey yolunda gider ve bu süreci güzel bi şekilde sonuçlandırırız.
    Deneyimi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak;
    DS 260 formunu doldurdum fakat sıra numaram 29 binlere yakın ve KCC den evrak talep maili gelmesini bekliyorum ve bu boşlukta evraklarımı hazırlamak istiyorum.
    1- Kcc bizden hangi evrakları isteyecek ?
    2- İstenilen evrakların geçerlilik süresi ne kadar olması lazım.?
    3-Burada sabıka kaydı çıkarmak biraz bürokrasiye takılıyormuş 2 3 ay sürer diyenler oldu çıkarttığım sabıka kaydı apostille istiyor mu.?
    4- Temmuz'da pasaportumun süresi dolacak daha yeni pasaport çıkarmadım, yeni pasaportumu çıkartınca bildirmek için ds260 formunu açtırmama gerek varmı yoksa mülakat günü adres ve pasaportumun değiştiğini bildirmem yeterli mi.?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 elinize saglik. O halde mahkeme kayitlarina da e-devletten erisilebiliyor demektir. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells evet ayrıca e imzalı olduğu için de resmi bir evraktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur37, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar, öncelikle kazanan herkese hayırlı olsun umarım herşey yolunda gider ve bu süreci güzel bi şekilde sonuçlandırırız.
    Deneyimi olan arkadaşlara birkaç sorum olacak;
    DS 260 formunu doldurdum fakat sıra numaram 29 binlere yakın ve KCC den evrak talep maili gelmesini bekliyorum ve bu boşlukta evraklarımı hazırlamak istiyorum.
    1- Kcc bizden hangi evrakları isteyecek ?
    2- İstenilen evrakların geçerlilik süresi ne kadar olması lazım.?
    3-Burada sabıka kaydı çıkarmak biraz bürokrasiye takılıyormuş 2 3 ay sürer diyenler oldu çıkarttığım sabıka kaydı apostille istiyor mu.?
    4- Temmuz'da pasaportumun süresi dolacak daha yeni pasaport çıkarmadım, yeni pasaportumu çıkartınca bildirmek için ds260 formunu açtırmama gerek varmı yoksa mülakat günü adres ve pasaportumun değiştiğini bildirmem yeterli mi.?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 ve 2 icin su basligin ilk iletisini incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

3ncu soruda "burada" dediginiz yer neresi?

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

4ncu soru icin ise, pasaport guncellemesi yaptiktan sonra konsolosluga bu bilgileri gonderebilirsiniz. Son aylara girerken mumkun oldugu kadar dosyanizi geciktirecek hareketlerden kacinmalisiniz.

• Merhaba herkese çekilişte anlıyamadığım kazanan kişiler case number:2020eu34000 die yazılıyor gördüğüm kadarıyla bu greencard çekilişteki olan confirmation number mı?

• @Tolga-Burcum-Mirza-Akar Case number, diye yazılan yazı Green card lotosunu kazandıktan sonra veriliyor. Yani confirmation number değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Burcum-Mirza-Akar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese çekilişte anlıyamadığım kazanan kişiler case number:2020eu34000 die yazılıyor gördüğüm kadarıyla bu greencard çekilişteki olan confirmation number mı?

Hayir, cekilisten secilme numaraniz o...

Sadece talihli olan kisilere veriliyor, eger talihli olursaniz sonuclar aciklandiginda ogrenebiliyorsunuz numarayi.

• Sayın @crazycells , @Sono arşiv kayıtlı adli sicil kaydını (police certificates) alırken e-devletten, kurum türü : yabancı ülke (tercümeli) olarak seçtiriyor ve hangi kuruma verilecek kısmına türkçe ''ankara amerikan konsolosluğu'' şeklinde yazmak yeterli mi yoksa onu da ingilizce mi yazalım ? bir de dil kısmına ingilizce mi seçelim yoksa türkçe mi verilsin ? Birde Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ''AİLE'' olarak alınacak yazılmış, belgenin neden verileceği : Kuruma İbraz mı seçilecek ve yine kurum adı ankara amerikan konsoloslugu ingilizce mi yoksa türkçe mi yazılacak ? Ayrıca eşim içinde yine bana aldığımız belgelerin aynısını ve askerlik belgesini de alacağız değil mi ? tabi case no bir tane olduğundan onu da onunkine yazacağız ? bilgilendirirseniz seviniriz.Teşekkürler.

• ⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur
    Evrakları KCC'ye gönderiyorsunuz, o yüzden:
    Police Certificate: Arşivli adli sicil kaydı, Yabancı ülke, tercümeli, Kentucky Consular Center, İngilizce
    Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği, Kentucky Consular Center

evet tüm bireyler için topluyorsunuz ve asıl talihli tek emailde tümünü gönderiyor. Toplam boyut 30MB'ı geçmemeli.
    2021EU17XXX_JohnDoe_PoliceCertificate.pdf
    2021EU17XXX_JaneDoe_PoliceCertificate.pdf
    ....
    ....
    gibi adlandırıyorsunuz.

Şu başlığı da incelemenizde fayda var.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• Sayın @goblis , Türkçe askerlik belgesi veriyor eşime e-devlet, onu ingilizce vermiyor o şekilde yollayabilir miyiz aynı Vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi ?- oda türkçe veriyor.

• ⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur Evet , Türkiye'de mülakata girecekler için sadece arşivli adli sicil kaydı İngilizce olmalı. Ve bu belgede kayıt görünüyorsa ilgili mahkeme kayıtları da tercüme edilmeli. Diğer evraklar Türkçe olabilir.

• @goblis tamaaam çok teşekkür ederiz size de hayırlı uğurlu olsun 🙂

• ⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@goblis tamaaam çok teşekkür ederiz size de hayırlı uğurlu olsun 🙂

Teşekkürler, bol şans!

• Arkadaslar merhaba, bir problemim var. Daha evrak talebi maili almadim ama aldigim zaman zannediyorum askerlik belgesi de isteyecekler.

Ben askerlik yapmadim, yoklama durumdayim. Yurtdisinda gidip geliyorum sorun olmuyor. Edevletten de bu zamana kadar askerlik durum belgesi alabiliyordum, sadece askerlik yapmamistir vs gibi bir sey yaziyordu. Ama son 1-2 aydir sistem degismis. Bugun farkettim ki, edevletten askerlik durum belgesi almaya calisinca belge vermiyor, en kisa surede askerlik subesine geliniz diye bir uyari cikiyor.

Ben simdi durum belgesi almak icin subeye gitsem orada bu belgeyi verecekleri supheli. Ve benim orada hemen askere sevkimi de yapabilirler. Ama Ben askere gitmek istemiyorum. Ileride ABD'ye gidersem dovizli yapmak amacim.. Edevletten zaten artik durum belgesi alamiyorum. Bu durumda KCC benden askerlik belgesi istediginde belge veremeyecegim. Acaba ne yapmam gerekir? Acaba bilgisi olan var mi? Bu durum bugun aklima geldi, edevletten belgeyi alirim giderim diyordum ama edevlete girip deneyince sans eseri artik kacak durumdakiler icin belge almanin kaldirildigimi farkettim.. Moralim acayip bozuk durumda 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selocann
    @crazycells Bildiğim kadarıyla Türk vatandaşları için askerlik belgesi gerekmiyor. Konsolosluğun istemediği bir belgeyi neden KCC'ye gönderiyoruz? Sadece listede olduğu için mi?

• @selocann, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

em dovizli yapmak amacim.. Edevletten zaten artik durum belgesi alamiyorum. Bu durumda KCC benden askerlik belgesi istediginde belge veremeyecegim. Acaba ne yapmam

tek tavsiyem var en yakındakı askerlık şubesıne gıtmen.askere sevk kararı sen olmadanda verılır bakaya olursun vize alsan ne değişicek zaten pasaport kontrolunde yakalanıp askere sevk edıleceksın boyle bısey olursa bıde mahkemesı var.gıder gorusur durumu anlatırsın ben olsam greencard lottarynin sonuç sayfasından çıktı alıp gıderım.

https://asal.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/yoklama-kacagi-sakli-ve-bakayalarin-takip-ve-cezalandirma-islemleri

edit:bakaya suçunun kaldırıldığı ile ilgili bazı haberler var ama ne kadar doğru bilemiyorum.mahkemeye sevk ile ilgili .idari para cezası devam ediyor.askerlikle ilgili bir durumda yurtdışına çıkman mumkun olmayabilir.

edit2:sonyıllarda bayagı değisiklik olmus bu durumlarla ilgili bakaya olarak bile yurtdısına gıtme durumun olabiliyomus.bir kagıt imzalatılıp bırakılabılıyomus ne kadar doğrudur bılemıyorum moral bozacak bır durumun yok gıbı.askerlık şubesı en doğru bılgıyı verir.gıtmekten çekınıyosan telefonla arayıp sorabılırsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@selocann
    @crazycells Bildiğim kadarıyla Türk vatandaşları için askerlik belgesi gerekmiyor. Konsolosluğun istemediği bir belgeyi neden KCC'ye gönderiyoruz? Sadece listede olduğu için mi?

Evet, TC vatandaslari icin gerekmiyor.

KCC'nin emailinde yazdigi icin gonderiyor herkes ama bence TC vatandaslari askerlikle ilgili belge gondermese de KCC bunu bir eksiklik olarak gormeyecek.

• Yasaklı

@crazycells Merhaba. Azerbaycan içinde geçerli mi hocam ?

• @crazycells 3. soru da atlamışım yaklasık 1.5 senedir Yunanistan'da bir dil programında eğitim görüyorum öğrenci vizesiyle yaşıyorum.

• @crazycells Teşekkür ederim .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |