Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu aslinda bir sekilde gonullu karantina. Eger siz gizli (asymptomatic) tasiyici iseniz (ihtimal dahilinde) ve etrafinizdaki veya temas kuracaginiz insanlara bulasmasini istemiyorsaniz, gonullu olarak zaten kendinizi disaridan soyutlayip, karantinada kalmaniz gerekiyor.

• ⭐⭐

@crazycells bizimkiler 14 gün Antepte yurtta kaldılar😀 Bizide acaba albakörk e falan 7 gün.

• @crazycells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@arnblt, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

7 gün ev karantinası mıdır?

Zaten baska turlu bir karantina yok 🙂

Dunyada sadece Turkiye'de yasanan ve hacdan gelen kisilerin bir yurda kapatilip karantina altinda kalmasi sanirim sizi cok etkilemis 🙂 Ben baska bir ulkeden aksi bir karantina duymadim. Zaten bu kadar insani nerede nasil karantinaya alacaksiniz? Kim bu kisilerle ilgilenecek? Ya bir kisi hastaysa ve digerlerine bulastirirsa? 🙂

Virginia konusurken yine Turkiye konuya dahil.
    Merak ediyorsaniz, sadece Turkiye'de degil, Avustralya'da da 14 gun karantina var. Ustelik evinizde degil devletin belirledigi otellerde mecburi konaklama seklinde. Havaalaninda gerekli formlari doldurduktan sonra otobuslere bindirilip kalacaginiz otele goturuluyorsunuz resmi gorevlilerce. 14 gun kimseyle gorusmek yok sonra serbestsiniz ancak otel faturasini daha sonra size gonderiyorlar. Sanirim 2 bin dolar civarinda demislerdi.
    Konuyu ciddiye alan, gelismis ulkelerde daha disiplinli davraniliyor. ABD gibi sümsürü bagin ulkelerinde ise saldim cayira mevlam kayira, kisiye bagli evde karantina, araziye uyun idare edin, falan fesmakan. Cok gelismis ulke ya, macera dolu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newman, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@arnblt, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

7 gün ev karantinası mıdır?

Zaten baska turlu bir karantina yok 🙂

Dunyada sadece Turkiye'de yasanan ve hacdan gelen kisilerin bir yurda kapatilip karantina altinda kalmasi sanirim sizi cok etkilemis 🙂 Ben baska bir ulkeden aksi bir karantina duymadim. Zaten bu kadar insani nerede nasil karantinaya alacaksiniz? Kim bu kisilerle ilgilenecek? Ya bir kisi hastaysa ve digerlerine bulastirirsa? 🙂

Virginia konusurken yine Turkiye konuya dahil.
    Merak ediyorsaniz, sadece Turkiye'de degil, Avustralya'da da 14 gun karantina var. Ustelik evinizde degil devletin belirledigi otellerde mecburi konaklama seklinde. Havaalaninda gerekli formlari doldurduktan sonra otobuslere bindirilip kalacaginiz otele goturuluyorsunuz resmi gorevlilerce. 14 gun kimseyle gorusmek yok sonra serbestsiniz ancak otel faturasini daha sonra size gonderiyorlar. Sanirim 2 bin dolar civarinda demislerdi.
    Konuyu ciddiye alan, gelismis ulkelerde daha disiplinli davraniliyor. ABD gibi sümsürü bagin ulkelerinde ise saldim cayira mevlam kayira, kisiye bagli evde karantina, araziye uyun idare edin, falan fesmakan. Cok gelismis ulke ya, macera dolu 🙂

Ne zamandir yoktunuz, ozlettiniz sayin @newman 🙂 Siz Turkiye'deki yurt karantinalarini nasil degerlendiriyorsunuz sayin @newman ? Henuz virusun nasil, ne sekilde yayildigini ve bulastigini cok iyi bilmeden bu sekilde yapilan karantinalar sizce de sorumsuzluk gostergesi degil mi?

Avustralya, dediginiz gibi bu konuyu ciddiye alma konusunda su an icin en uc ornek sanirim... 1 yila yakindir ulke kapali, giris-cikislar yok ve izne tabi ve hatta 2021 yili boyunca da bu sekilde olacagini dusunuyorlar. Ulkeye giris cikislar cok sinirli olunca bu dediginiz sekilde bir uygulamayi kaldirabiliyorlar, ama daha yuksek seyahat miktarinin oldugu ulkelerin otellerinin tum ziyaretciler icin bu 14 gunluk karantinayi kaldirabilecegini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

aşı için google maps güncelleme yaptı android olanlar hemen google play girip güncellemeyi yapsınlar. Türkiye de başlamışlar.

• Avustralya, dediginiz gibi bu konuyu ciddiye alma konusunda su an icin en uc ornek sanirim... 1 yila yakindir ulke kapali, giris-cikislar yok ve izne tabi ve hatta 2021 yili boyunca da bu sekilde olacagini dusunuyorlar. Ulkeye giris cikislar cok sinirli olunca bu dediginiz sekilde bir uygulamayi kaldirabiliyorlar, ama daha yuksek seyahat miktarinin oldugu ulkelerin otellerinin tum ziyaretciler icin bu 14 gunluk karantinayi kaldirabilecegini sanmiyorum.

Tesekkur ederim Sn @Crazycells 🙂
    Karantina Avustralya'nin cok eskiden beri yaptigi bir uygulama. 30 sene once Ankarada'ki buyukelcilikten gocmenlik icin verdikleri kitapcikta karantinadan bahsedildigini hatirliyorum. Buyuk bir ada/kita devleti olduklari icin disaridan insan, bitki, bocek, hayvan vs yoluyla gelebilecek her turlu bulasici hastaliklara karsi cok dikkatliler. Bu yonuyle cok gelismis bir ulke. Zaten su an Avustralya vatandaslari ve PR sahipleri disinda kimseyi almiyorlar ulkeye. Turkiye'nin de salginda bircok ulkeden cok daha bilincli davrandigina inaniyorum. Birkac hata yapildiysa da cogunlukla salgina karsi hizli refleks gosterildi. Ornegin, bircok ulkeye ucuslari kapatan, ulkeye giriste negatif testi ilk mecburi tutan ulkelerden biri Turkiye.
    Fakat bu salgin doneminde 2 ulke cok buyuk hayal kirikligi yaratti. Deyim yerindeyse kagitdan kaplan (Paper Tigers) olduklari anlasildi. Biri Ingiltere, ölü sayisi 100 bini gecti, digeri ABD ölü sayisi 425 bin. John Hopkins universitesinin ongorusune gore yarim milyon uzerinde ölüm vakasi daha bekleniyor ABD'de. Iki ulke de sosyal ve ekonomik yonden allak bullak olmus durumda. Almanya, Cin gibi ulkelerin ise bu donemde cok daha iyi performans sergilediklerini gorduk.
    Bu arada biraz once BBC'de Ingiliz icisleri bakan Patel ulkeye donus yapan vatandaslara zorunlu otel karantinasi (Mandatory hotel quarantine) uygulanacagini acikladi. Ilginc.

• Arkadaslar yakin zamanda turkiyeye gidip gelen var mi greencard olanlar icin giris cikis sorunu olur mu virus dolayisi ile bilgi verirseniz cunku seyahat etmeyi planlıyorum

• @graombze biz inşallah 10 şubatta gidecegiz . Buraya bilgi aktarımını sagların gitmek nasip olursa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Arkadaslar yakin zamanda turkiyeye gidip gelen var mi greencard olanlar icin giris cikis sorunu olur mu virus dolayisi ile bilgi verirseniz cunku seyahat etmeyi planlıyorum

Sorun olmaz ama hem Turkiye'ye ucarken, hem de ABD'ye geri ucarken negatif PCR testi gostermeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

Ülkelere göre kısıtlamaları gösteriyo yada istenen test ve evrakları sanırım

• Merhabalar 8 Şubatta Frankfurt ve Chicago aktarmalı İST-PHL uçuşum var. 26 Ocaktan sonra PCR zorunluluğu geldi herkesin bildiği gibi. Sorum şu birçok havayolu (THY PEGASUS ONUR) PCR testinin pozitif çıkması halinde sınıf gözetmeksiniz (BUSİNESS ECONOMY) biletin ücret iadesini yapıyor. Uçacağım firma United Airlines Amerika menşeli havayolu şirketi. Bu firmanın bu konuda böyle bir uygulaması varmı acaba yani ücret iadesi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @Maybeoneday United Airlines websitesi uzerinden biletinizi change veya cancel yapabiliyorsunuz.

https://www.united.com/ual/en/us/fly/travel/notices.html

• Merhaba , bugün bir haber okudum . Bir türk avrupa aktarmalı olarak abdye gelicekmiş fakat abd vatandası olmadıgı için avrupalı aktarmalı oldugu için uçaga alınmamış . Bu konu hakkında bilgisi yada tecrübesi olab varmıdır ?

• @neslikaan merhaba aynı haberi bende okudum. Birçok yere sordum ama sağlıklı bilgi alamadım. GCliler için geçerli mi acaba

• @MySea merhaba ancak ben biletimi EnUygun sitesinden aldım. Burda da prosedür aynı mı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday @neslikaan geriye doğru 15 - 20 sayfa okursanız gc liler sürekli seyahat ettiklerini herhangi bir sorun yaşamadıklarını okuyabilirsiniz. Burada yazanlara sizler haksızlık ediyorsunuz. Biraz okuyun araştırın bu site de herşey var. Beleşe konmayın. Ayıp yaptığınız. O kadar insan yazılar yazdılar onlar yalan mı söylüyor da tekrar teyit istiyorsunuz. OKUYUN.

• @ayvalik10 beleşe konduğumuz yok sende yazımı iyi okusaydın 26 ocaktan itibaren yürürlüğe girmiş bir konudan bahsettiğimi anlardın. Bu karardan sonra hiçkimse birşey yazmamış bu konuda.Bu kadar eleştireceğine iki cümle bilgi verseydin belki konu dahada uzamazdı. Tabi zor geliyor destek olmak ama eleştirmek kolay. Ayrıca sana zorla yaz diyen yok kimse yazmayınca çıkıp zorla da yazın demiyorum.Paylaşma işi gönül işi. Ayrıca rica etmek ne zamandan beri “AYIP” olmuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Maybeoneday hiçkimse bir şey yazmamış diyorsun buyur bu yazı gökten düşmedi. Dediğim gibi biraz araştırın.
    26 ocak yazılan bir yazıdır. kaynağın da linkini aşağıya yazıyorum
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3131/coronavirus-covid-19/3241?page=163
    "Bugunden gecerli olmak uzere, ABD'ye gelen tum ucuslarda son 72 saat icinde alinmis negatif PCR test sonucunu gostermek mecburi oldu. Bu durum herkes ve tum passportlar icin gecerli. Negatif test sonucu olmayanlar ucuslara alinmayacaklar."

• @ayvalik10 ben ne diyorum sen ne diyorsun. Önce sen yazımı iyi oku sorduğum soru ne ? GC’Liler de buna dahil mi değil mi diyorum değilmi? Verdiğin linkte GC’liler hakkında bırsey varmı yokmu GC’lilerden bahsedilmiş mi bahsedilmemiş mi? Bahsedilmemiş! Senin verdiğin linkteki bilgiyi herkes biliyor zaten. Ben daha teferruatlı bısey sormusum.Ayrıca burası yardımlaşma grubu sen karıştırdın galiba yanlış yerdesin. Bencil olduğunu ispatlamak için bu kadar yormayın kendinizi.

• @ayvalik10

Sanırım bir karışıklı oldu . Sizin geriyw dönüp okuyun dediginiz yerde ben sorumun cevabını alamadım . Bidenin devam ettirdigi schegan bölgelerindeki yasak . Yani green cardlı biri avrupa ülkelernin birinden aktarmalı gelmek istersen problem oluyor mu . Çünkü seyqhat yasagı olan bir bölge . Vatadaş olmayan ülkeye giremez diye bir haber mevcut . Bu greeqn cardlılae konunun neresinde .

Benzer Başlıklar

• 1
  • 36
  • 50
  • 38
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |