Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@Basak cevap verilmiş fakat ben ekstra olarak başkasının işine yarar diye yazma ihtiyacı hissettim. Hem yeşil hemde bordo pasaport aynı anda kullanılabilir ve yasal. Türkiye de çoğu insan bilmiyor bunu fakat geçerli bir sebebin(hali hazırda kullandığın pasaport konsoloslukta olur ve senin yurtdışına çıkman gerekir mesela) olursa sadece il emniyet müdürlüklerinden(ilçe emniyetler olmuyor ben Üsküdar da denediğimde adam kardeşim dalgamı geçiyorsun yia bana memurluğumu yaktıracaksın git işine demişti yani haberi bile yoktu olaydan) dilekçe karşılığı ikinci pasaport başvurusu yapılabiliyor.

aynen sayin @Richmond , bu bilgiyi sagolsunlar diger arkadaslar da foruma tasimislardi, siz de su konuya ekler misiniz bilgileri, hepsi ayni yerde bulunsun...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/231/2-adet-gecerli-pasaport-a-sahip-olmak

• formu doldurduktan sonra en son bolumde randevuya girecegimiz yeri soruyor.En ustte Ankara yi isaretleyebiliyoruz ama alt bolumde secenekler var ve Istanbul da isaretlenebiliyor.Neden herkez mulakata Ankara ya gidiyor.Ben henuz formu onaylamadim Istanbul,Ankara arasi tereddutteyim.

• Çok detaylı hazırlamışsınız elinize sağlık
    benim case no 28000 gibi inşallah açıkta kalmayız...
    bu arada ben seçeneklerde mevcut olduğundan İstanbul'u seçtim, bu sene yeni başlayacak olabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shumiaryton DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

formu doldurduktan sonra en son bolumde randevuya girecegimiz yeri soruyor.En ustte Ankara yi isaretleyebiliyoruz ama alt bolumde secenekler var ve Istanbul da isaretlenebiliyor.Neden herkez mulakata Ankara ya gidiyor.Ben henuz formu onaylamadim Istanbul,Ankara arasi tereddutteyim.

Gocmen vize mulakatlari sadece Ankara'da yapiliyor. Istabul'u secseniz bile orada mulakata girmeniz mumkun degil o nedenle dosyaniz Ankara'ya gonderilir.

• @crazycells Cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freelander DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Çok detaylı hazırlamışsınız elinize sağlık
    benim case no 28000 gibi inşallah açıkta kalmayız...
    bu arada ben seçeneklerde mevcut olduğundan İstanbul'u seçtim, bu sene yeni başlayacak olabilir mi?

bol sabirli beklemeler o halde 🙂
    hayir, olamaz 🙂 sadece Ankara'da yapiliyor. Daha once de Istanbul listedeydi, amacini bilmiyorum yanlislikla orada duruyor gibi gorunuyor cunku diger gocmen vize islemeyen konsolosluklar listede yok.

• Merhaba Admin bey DV 2019 talihlilierindenim. Case numaram 28000 civarında ds260 formunu ne zaman doldurmalıyım.pasaportum yok . Pasaport çıktıktan sonra mı doldurmalıyım şimdi de doldursam olur mu. Ayrıca case numarama bakarsak şansım ne kadar acaba çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maybeoneday DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba Admin bey DV 2019 talihlilierindenim. Case numaram 28000 civarında ds260 formunu ne zaman doldurmalıyım.pasaportum yok . Pasaport çıktıktan sonra mı doldurmalıyım şimdi de doldursam olur mu. Ayrıca case numarama bakarsak şansım ne kadar acaba çok teşekkür ederim.

Onumuzdeki birkac ay icinde doldurup gonderebilirsiniz, 2019 yili gelmeden gondermis olmanizi tavsiye ederim. Pasaportunuzun olmamasi dert degil, DS260 formunu pasaportunuz olmadan da doldurabilirsiniz, mulakattan once bir pasaport cikartmaniz yeterli.

Sans kismi icin su an konusmak erken, DV2019 sureci basladiktan sonra daha net yorum yapabiliriz. Yil yil dosya numaralarinin takibini suradan yapabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/bulten/

• Arkadaşlar bir sorum olacak. belki daha önce defalarca açıklandı belki de önemsiz bir şeydir ama ds-260 formunda bana göre küçük fakat önemli sayılabilecek bir hata yaptığımı farkettim formu gönderdikten sonra. Full name in native alphabet kısmına ad soyad yazmak yerine sadece adımı yazdın 😕 bir de permanent adress kısmını @crazycells in hazırladığı formdaki şekilde doldurdum adres bulamadığım için. Formu açtırmam gerekir mi? Gerekiyosa yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ynsylmz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar bir sorum olacak. belki daha önce defalarca açıklandı belki de önemsiz bir şeydir ama ds-260 formunda bana göre küçük fakat önemli sayılabilecek bir hata yaptığımı farkettim formu gönderdikten sonra. Full name in native alphabet kısmına ad soyad yazmak yerine sadece adımı yazdın 😕 bir de permanent adress kısmını @crazycells in hazırladığı formdaki şekilde doldurdum adres bulamadığım için. Formu açtırmam gerekir mi? Gerekiyosa yapmam gerekenleri anlatabilir misiniz?

merak etmeyin sayin @ynsylmz , bu forumdaki bilgilerden dolayi mulakatta bir sorun yasamaniz imkansiz 🙂 Bugune kadar 1000'lerce kisinin deneyimleriyle olusturuldu bu konular ve bilgiler...

Full name sordugu icin o kismi degistirmeniz daha uygun olur ama su an icin kalmasinda bir sakinca yok, mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra formu actirip degistirebilirsiniz, ayrica buldugunuz adresi de yine o zaman forma eklersiniz. Su an iki cevabin da boyle kalmasinda bir sakinca yok.

• @crazycells Hızlı cevabınız için teşekkür ederim.

• @crazycells oh bee çok teşekkür ederim valla içime su serptiniz şu cevapla :)) size san diego’da türk kahvesi ısmarlayacağım sözüm söz 😃 @crazycells

• merhabalar. bizde eşimle birlikte dv2019 talihlisiyiz. şuanda ds260 formunu dolduruyoruz. birkaç sorumuz olacaktı bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinicez.

1. eşimin kendi şirketi var ve ds260 formunun Primary Occupation kısmına ne girilmesi gerekiyor? amerikada yapmayı düşündüğü iş ile ilgili ikisine de other diyip mi ilerlememiz gerekiyor yoksa business mı seçmeliyiz?
      2)lise eğitimi olarak 2 farklı okul var. en son bitirdiğimi yazsam yeterli mi?
      3)ikametgah tarihleri e devlette 2007 den öncesi için çıkmıyor ve tam olarak hatırlayamadık. ay olarak tahmini yazsak sıkıntı çıkar mı acaba?

• @supermario DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar. bizde eşimle birlikte dv2019 talihlisiyiz. şuanda ds260 formunu dolduruyoruz. birkaç sorumuz olacaktı bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinicez.

1. eşimin kendi şirketi var ve ds260 formunun Primary Occupation kısmına ne girilmesi gerekiyor? amerikada yapmayı düşündüğü iş ile ilgili ikisine de other diyip mi ilerlememiz gerekiyor yoksa business mı seçmeliyiz?
      3)ikametgah tarihleri e devlette 2007 den öncesi için çıkmıyor ve tam olarak hatırlayamadık. ay olarak tahmini yazsak sıkıntı çıkar mı acaba?

1 numaraya ek olarak Kendi işi ile ilgili kendi web site adresini filan yazmamız gerekiyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supermario DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar. bizde eşimle birlikte dv2019 talihlisiyiz. şuanda ds260 formunu dolduruyoruz. birkaç sorumuz olacaktı bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinicez.

merhabalar,

1- "business owner" olarak yazabilir. Evet, bu durumda ABD'deki meslegi "business" olarak yazmaniz en dogrusu olur. Internet sitesini yazmaya gerek yok, sadece soruldugu yerde isin ne ile ilgili oldugunu yazmasi yeterli.

2- 2 okulu da yazabilir, tahmini olarak baslangic ve bitis tarihini yazabilirsiniz ikisinin de. Sadece lise diplomasi aldiginiz okulun karsisina diploma yazin, digerine NONE yazabilirsiniz.

3- hic sorun olmaz, elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli.

• @crazycells çok teşekkür ederiz zaten bir sekmede sizin videonuz diğer tarafta pdf dosyanızla birlikte dolduruyoruz. yine takıldığımız sorular olursa sizleri rahatsız ederiz 🙂 emeğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supermario DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkür ederiz zaten bir sekmede sizin videonuz diğer tarafta pdf dosyanızla birlikte dolduruyoruz. yine takıldığımız sorular olursa sizleri rahatsız ederiz 🙂 emeğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

rica ederiz. Imzamdaki paketi de indirin. Forumun son kismindaki sorularin turkcesini bu pakette bulabilirsiniz.

• @richmond sağolun beyefendi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Lutfen DV2019 talihlisi arkadaslar, forum cizelgesini doldurmayi unutmasinlar! https://docs.google.com/spreadsheets/d/1WsVONUcpW7mkEdnaIBMEPMlTN78BvmcCIAGjH_mI9sA/edit#gid=0

• Pasaportumun suresinin bitmesine 1 yil 8 ay var sorun olur mu acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

131

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |