Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hapis yatmadım hiç. Denetimli serbestlik gördüm. Para cezası da vardı. Anladım çok ceza vermiş böyle bir suça. Hagb kararı alamadın mı ilk defa olduğu için.

• @Celal-Karataş-0 abi 601 waiverin onaylandiktan sonraki gorusmede ne gibi evraklar istendi senden

• @Hasan33 ilk görüşmede istenilen evrakların hepsini tekrar istiyorlar neredeyse. Ayrıca onaylı feragatnameni de istiyorlar.

• @Celal-Karataş-0 tesekkur ederim abi peki 601 onaylandiktan sonra ne kadar sürdü konsolosluktan randevu alman

• @crazycells bi sorum olacakti cevaplarsaniz cok sevinirim 601 waiverim onaylandi fakat 2014 yilinda olan bir dava dosyam tekrar acilmis suan acik gorunuyor sabika kaydinda bisey gorunmuyor acaba tekrar gorusmede acik olan dosyayla ilgili bi sorun olurmu yada bunu soylemelimiyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan33, içinde söyledi: I-601 waiwer

@crazycells bi sorum olacakti cevaplarsaniz cok sevinirim 601 waiverim onaylandi fakat 2014 yilinda olan bir dava dosyam tekrar acilmis suan acik gorunuyor sabika kaydinda bisey gorunmuyor acaba tekrar gorusmede acik olan dosyayla ilgili bi sorun olurmu yada bunu soylemelimiyim

Daha once bu davayla ilgili bilgi vermis miydiniz konsolosluga? Hatirlatir misiniz? Ya da arsiv kayitli adli sicil kaydi aldiginizda bilgiler gorunuyor mu?

• @crazycells hayir vermemistim sabika kaydinda o davayla ilgili gorunmuyor hic bisey davanin tekrar acilmasida degisen bazi yasalarin lehime bi karar oldugu icin verilen ceza paraya cevrilecek ve ceza dusecek diye yaziyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hayir vermemistim sabika kaydinda o davayla ilgili gorunmuyor hic bisey davanin tekrar acilmasida degisen bazi yasalarin lehime bi karar oldugu icin verilen ceza paraya cevrilecek ve ceza dusecek diye yaziyor

O halde bu konuyu acmaniza gerek yok; hem mahkeme sonuclanmamis, hem de adli sicil kaydinizda gorunmuyor olacak.

• @crazycells cok tesekkur ederim

• @crazycells 601 waiverim onaylandi cok şükür suan konsolosluktan mailmi beklemem gerekiyor yoksa mail atsam dahami iyi olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 601 waiverim onaylandi cok şükür suan konsolosluktan mailmi beklemem gerekiyor yoksa mail atsam dahami iyi olur

Email ile ulasip bir guncelleme de siz yaparsaniz daha iyi olur.

• @crazycells gonderdim suan ama otomatik olarak cevapliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells gonderdim suan ama otomatik olarak cevapliyor

ilk gelen cevap otomatik oluyor ama sonrasinda -uzun surse de- cevaplayacaklardir.

• @crazycells cok tesekkurler

• Yasaklı

212&601A provisional waiver I beraber dolduran varmi acaba. Tam olarak 212 be icin bilenler yardim edebilirmi acaba

• Yasaklı

Dostum 212 formu doldurdummu konsoloslukda ne gibi islemler var cevap verirmisin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nyyankeesfan24, içinde söyledi: I-601 waiwer

Dostum 212 formu doldurdummu konsoloslukda ne gibi islemler var cevap verirmisin

Konsolosluk mu sizi I-212 doldurmaniz icin yonlendirdi?

• Yasaklı

Benim deportation var ben amerikada yasiyorum pandemiden dolayi mahkemeler kapali. Bizde dostayi actirip waiver yapacktik amerikadan yalniz deportation varsa 601A provisional waiver basvuruyorsun amerika icnden yalniz deportation kaldirmam gerekiyordu yoksa turkiye donersem kaldirmadan 10 yil ban yiyormusun. Yalniz 4-5 sene once obama yonetimi giderken kanun degisikligi yapti burda 212 dolduruyorsun amerika icinde okeylenirse mahkemeye cikmadan konsolosluk gorusmesine giribilirsin diye ::: uscis web site alinti yaptim If You Have a Final Order of Removal, Exclusion, or Deportation Including an in Absentia Order of Removal Under INA 240(b)(5)
    If you have a final order of removal, exclusion, or deportation (including an in absentia order of removal under INA 240(b)(5)), you can only obtain a provisional unlawful presence waiver if you have applied for, and we have already approved, Form I-212, Application for Permission to Reapply for Admission into the United States After Deportation or Removal, at the time you file Form I-601A.

Once we have approved your Form I-212, you can apply for a provisional unlawful presence waiver by filing Form I-601A. When you file Form I-601A, you must provide proof that we approved your Form I-212. Write the USCIS receipt number for your Form I-212 in Part 1., Item Number 29.b. on Form I-601A. You may also provide a copy of the Form I-212 approval notice. Benim sorum su ben ikisinide onaylatirsam konsolosluk bana baska bir problem cikartirmi Niye mahkemeye cikmadin. Veya baska birsey mesala evliyim 2 cocuk var onlar usa citizen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nyyankeesfan24, içinde söyledi: I-601 waiwer

Benim deportation var ben amerikada yasiyorum pandemiden dolayi mahkemeler kapali. Bizde dostayi actirip waiver yapacktik amerikadan yalniz deportation varsa 601A provisional waiver basvuruyorsun amerika icnden yalniz deportation kaldirmam gerekiyordu yoksa turkiye donersem kaldirmadan 10 yil ban yiyormusun. Yalniz 4-5 sene once obama yonetimi giderken kanun degisikligi yapti burda 212 dolduruyorsun amerika icinde okeylenirse mahkemeye cikmadan konsolosluk gorusmesine giribilirsin diye ::: uscis web site alinti yaptim If You Have a Final Order of Removal, Exclusion, or Deportation Including an in Absentia Order of Removal Under INA 240(b)(5)
    If you have a final order of removal, exclusion, or deportation (including an in absentia order of removal under INA 240(b)(5)), you can only obtain a provisional unlawful presence waiver if you have applied for, and we have already approved, Form I-212, Application for Permission to Reapply for Admission into the United States After Deportation or Removal, at the time you file Form I-601A.

Once we have approved your Form I-212, you can apply for a provisional unlawful presence waiver by filing Form I-601A. When you file Form I-601A, you must provide proof that we approved your Form I-212. Write the USCIS receipt number for your Form I-212 in Part 1., Item Number 29.b. on Form I-601A. You may also provide a copy of the Form I-212 approval notice. Benim sorum su ben ikisinide onaylatirsam konsolosluk bana baska bir problem cikartirmi Niye mahkemeye cikmadin. Veya baska birsey mesala evliyim 2 cocuk var onlar usa citizen

Maalesef sorunuzun cevabini bilmiyorum ama "deportation" konusu oldugundan dolayi bir avukatla beraber hareket etmenizi tavsiye ederim.

Dilerseniz sorunuzun ozel olmayan kisimlarini kisaca Muslu Hukuk Burosu'na suradan sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Ama durumunuz ayrintili oldugundan, sizin dosyaniza ozel bir cevap alamayabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |