Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar, forumda vizemizi aldıktan sonra Türkiye’ye dönebilmek için maksimum 2 yıllık bir izin alabileceğimizi okumuştum yani diyelim ki gc çıktı, vizemi aldım altı ay içinde amerikaya gir çık yaptım türkiyede işlerimi ayarlayabilmek için iki senem oluyor gc hakkım elimden alınmıyor doğru mu?

• Gc çıkarsa eğer abd dışında max 6 ay kalabilirsin özel bir sebep yoksa eğer ama 6 aydan fazla kaldin sebepsiz yere gc el koyma durumları olabilir forumdaki birçok insan anlatıyor zaten.

• ilk girişi yaptıktan sonra Türkiye'ye dönüp uzun süren (2 yıl gibi) kalma durumu varsa ABD de Sosyal Güvenlik Kurumu'na gidip izin formu doldurmanız gerek. Bir nevi izin belgesi gibi. Bildiğim kadrıyla işlem bu şekilde. Yinede araştırın.

• Cevaplarınız için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omer-the-young, içinde söyledi: Greencard’ı aldıktan sonra Türkiye’de ikamet süresi

Herkese merhabalar, forumda vizemizi aldıktan sonra Türkiye’ye dönebilmek için maksimum 2 yıllık bir izin alabileceğimizi okumuştum yani diyelim ki gc çıktı, vizemi aldım altı ay içinde amerikaya gir çık yaptım türkiyede işlerimi ayarlayabilmek için iki senem oluyor gc hakkım elimden alınmıyor doğru mu?

Okumanız gereken konu bu: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi?page=1

Yeni göçmen olduğunuzda ilk girişten sonra bir yıla kadar ABD dışında kalışınız genelde sorun olmuyor. Bu durumda bence reentry permit almaya gerek yok. Daha uzun kalmanız gerekiyorsa bu başvuruyu yapmalısınız.

@ebaris86 Başvuru USCIS'e yapılıyor, SSA değil.

• Greencard kazandıktan sonra her sene düzenli olarak 4 5 ay Türkiyede yaşamak herhangi bir sorun yaratır mı?

• @abdullahyigit Bu kart size Amerika'da daimi yaşamanız için veriliyor. Senede 6 aydan uzun ABD dışında kalmamanız gerekiyor. Giriş çıkış durumları havalimanındaki polis sorgusuna bağlı diye biliyorum. ABD'de vergi ödüyor, yaşamınızı orada yürütüyorsanız kurallar dahilinde olan bahaneli giriş çıkışlar sorun olmaz diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |