Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells sisteme girdim ama son paycheckim olmadığı için net gelirimi bilmiyorum. Dolayısıyla hesaplamada sıkıntı çıkacağı için işlemleri yapmadığımı Green Card mülakatında belirtsem sıkıntı olur mu? Durum gerçekten bu çünkü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omardevonlittle, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

@crazycells sisteme girdim ama son paycheckim olmadığı için net gelirimi bilmiyorum. Dolayısıyla hesaplamada sıkıntı çıkacağı için işlemleri yapmadığımı Green Card mülakatında belirtsem sıkıntı olur mu? Durum gerçekten bu çünkü.

Bilemiyorum maalesef, en azindan iyi niyet gostergesi olarak IRS ile iletisime gecerek odeme veya ayrintilari ogrenme girisiminde bulunmanizi tavsiye ederim.

• Merhabalar,

@crazycells ve forum uyeleri. Ben bu ay sonu Turkiye'ye gelecegim. 1 ay kadar sonra Amerika'ya tekrar donecegim. Ancak HR olasi bir Turkiyede COVID sebebiyle mahsur kalir ve Amerika'ya giremezsem Turkiyenin vergi yaptirimlarini soruyor bana. Zira boyle bir durumda calismaya Turkiye'den devam edersem , Turkiye'ye mi vergi odemem gerekir? Bir suresi varmi? Turkiye'nin bu konudaki yurt disi sirketlerinde calisan Turkiyede bulunanlara dair talepleri varmi?

HR'a sunabilecegim resmi ingilizce bir kaynak vs. bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi lutfen. Sevgilerle.

• @se-du, içinde söyledi: Tax return W-2, Vergi formu

Merhabalar,

@crazycells ve forum uyeleri. Ben bu ay sonu Turkiye'ye gelecegim. 1 ay kadar sonra Amerika'ya tekrar donecegim. Ancak HR olasi bir Turkiyede COVID sebebiyle mahsur kalir ve Amerika'ya giremezsem Turkiyenin vergi yaptirimlarini soruyor bana. Zira boyle bir durumda calismaya Turkiye'den devam edersem , Turkiye'ye mi vergi odemem gerekir? Bir suresi varmi? Turkiye'nin bu konudaki yurt disi sirketlerinde calisan Turkiyede bulunanlara dair talepleri varmi?

HR'a sunabilecegim resmi ingilizce bir kaynak vs. bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi lutfen. Sevgilerle.

Türkiye ile Abd arasında vergi anlaşması var. Birine vergi ödüyorsanız bir kazançla ilgili, diğerine ödemiyorsunuz. Sizin durumunuzda bir sıkıntı olmaz. Linki aşağıda.

• @Ryback Supersin. Ilgili ifadeyi hangi baslik altinda bulabilirim. Eger biliyorsaniz maddeyi de Iletebilirseniz cok memnun olurum. Tesekurler tekrardan.

• @se-du Article 23 Relief from Double Taxation kismini inceleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@se-du @Ryback bence sirket calisanin odeyecegi vergiden cok calisan adina odedikleri vergiler icin endiseleniyor olabilir. https://www.irs.gov/businesses/small-businesses-self-employed/understanding-employment-taxes

• @se-du Calistiginiz sirketin Turkiye'de sube ve is faaliyetleri yoksa ve siz ucretinizi $ uzerinden aliyorsaniz, Turkiye kanunlarina gore bir vergilendirme durumu soz konusu degil.

• @MySea Supersinizzzz !!

• merhaba , eşim amerikan vatandası ,benım ıcın green card basvurusunda bulunduk fakat daha once hıc orada yasamamısbu yuzden de oradan ssn ya da baska bir resmı durumu soz konusu degıl , turkıyedeki kazancını beyan etmesı gerekıyor mu , egeeer gerekıyorsa bu surecte ne yapmamız gerekır ? green card ıcın ek finansal sponsor gosterecegiz ve gerekirse esim benden once gidecek fakat yıne de bır beyan gostermek gerekır dıye dusunduk

• ⭐⭐

@basaknaz geliriniz nerede olursa olsun beyan etmeniz gerekiyor. Ama vergilendirme işi biraz farklı. TR ile ABD arasından vergi anlaşması var. Beyan edip bir tutara kadar vergi vermiyorsunuz. Bizde TR deki geliri beyan etmedik ama bilirkişiler hep beyan etmemiz söylüyor.

• Bu ileti silindi!

• @arnblt evet gerekliymis ama bildirmemiz icin elimizde bir ssn number ya da farklı bır sey yok bu konuda kafam oldukca karıstı acıkcası

• ⭐⭐

@basaknaz eşinizin SSN i vardır. Anladığım kadarıyla doğum yoluyla oradan vatandaşlık almış. Bu durumda bile hemen SSN çıkıyor.

• @arnblt parents yani ailesinden dolayı vatandaslıgı var türkiyede dogup buyudu, sanırım US dısından online olarak bu basvuruyu yapma sansımız zor , esımın amerikaya giriş yapması mı gerekir sizce

• @basaknaz https://www.americansabroad.org/obtaining-reclaiming-your-social-security-number-ssn/ bu siteyi okumanizi onereyim. Bolgeye bakan Social Security Benefits ofisi Yunanistanda. Once onlar ile kontak kurup sonra yol alabilirsiniz. Bu bilgileri internette biraz arastirma yaparak buldum, konuya hakim degilim. Yazdigim internet sitesinde duzgun aciklamalar mevcut gordugum kadari ile. Kolay gelsin.

• @cnpist evet siz yazmadan once ben de buraya mail attım esımın blgılerını gırerek , bırkac hafta surebılıyormus donus yapmaları ve pandemiden dolayı randevu vs almak nasıl olur ofisin calısma durumu nedır bılemıyorum ama eger ıse yararsa cok guzel olacak amerıkaya ucmadan yunanısstandan halledebılırız umarım. cok tesekkurler detayları paylasacagım donus maılı gelınce

• Bu ileti silindi!

• Turkey
    Federal Benefits Unit
    United States Embassy
    91 Vasilisis Sophias Avenue
    101 60 Athens
    Greece
    Phone: 302-1072-02426 or
    302-1072-02412
    Fax: 302-1064-69885
    Email: [email protected]

• Merhaba , tax returnde yardımcı olabilecek bir muhasebeci arıyorum . Bildiginiz birileri varmıdır ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |