Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Eşimle Green Card talihlisi olarak Ocak 2019’da ilk kez Amerika’ya (California) yerleştik. İş arayışımız uzun sürdüğü için, ikimiz de ancak ağustos ayında işe başlayabildik. Bu sebeple Nisan 2019’da vergi ödemedik. Türkiye’de üzerimde bulunan bir kiralık daire ve de kiralık olmayan ( depo olarak kullandığımız) bir dükkan var. Kirayı da ailem benim adıma Türkiye’de açılmış bir hesaptan kullanıyorlar, Amerika’ya hiç para transferi gerçekleşmiyor. Ben bu konuda Türkiye’de üzerime düşen tüm vergilerimi ödedim. 2020 yılı için Amerika’da vergi beyanında bulunurken bu mülklerimi de bildirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nasıl olacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Hepinize şimdiden çok teşekkürler.

• Eger Turkiye'den kira veya satis geliri veya herhangi bir maas elde etmiyorsaniz, beyan etmenize gerek yok.

• Teşekkür ederim @MySea

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |