Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@evsna, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese Merhaba,ikinci girişimizi 10 ay sonra Houston'dan yaptık ve temelli olarak Austin'e yerleştik.Girişte gümrük memuruna covid sebebiyle 6 ayı aştığımızı söyledik ve 3 dakika içinde giriş mühürünü bastı.Bunun dışında forumdan ve youtube üzerinden takip ettiğimiz @semavi Kadir Zora araba alım,sigorta,kasko,banka hesabı açılması ve telefon hattı alma gibi konularda çok yardımcı oldu ve 15 günlük işi belki de 2 günde halletmiş olduk.Kendisine buradan da teşekkür etmek isterim.Şimdilik herşey yolunda gidiyor.Yakın zamanda gelecek kişilere her türlü desteği biz de olmak isteriz.

Hayırlı olsun sizlere mutluluklar dilerim 🙂

• Merhaba, biz de ilk girişimizden 10 ay sonra temelli olarak JFK'dan giriş yaptık ve görevli sadece neden bu kadar uzun süre ülke dışında kaldığımızı sordu, covid sebebiyle dedikten sonra mührü bastı ve başka bir şey sormadı. Biz de ehliyet sınavı için randevu aldık, kk başvurusu yaptık. Biz de şu anda kendi alanımızda iş bakıyoruz, umarım gelmek isteyenler için de işler yolunda gider. @evsna çok sevindim sizin adınıza 🙂

• Merhabalar, ben de yaklasik 9 ay sonra temelli yerlesmek icin Detroit'ten giris yaptim. Yanimda getirdigim para miktarina biraz takildilar cunku 10binin biraz altiydi, arabami sattigimda o kadar ettigini ve daha fazla param olmadigini soyledim ama tam ikna olmadilar basta. Ne is yapmayi dusunuyorsun, nerede kalacaksin vs. klasik sorulardan sonra girisimi yapmis oldum. Herkese bu surecte kolayliklar diliyorum 🙂

• @gizemm yeni hayatınızda başarılar, darısı başımıza 🙂

• @evsna, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Herkese Merhaba,ikinci girişimizi 10 ay sonra Houston'dan yaptık ve temelli olarak Austin'e yerleştik.Girişte gümrük memuruna covid sebebiyle 6 ayı aştığımızı söyledik ve 3 dakika içinde giriş mühürünü bastı.Bunun dışında forumdan ve youtube üzerinden takip ettiğimiz @semavi Kadir Zora araba alım,sigorta,kasko,banka hesabı açılması ve telefon hattı alma gibi konularda çok yardımcı oldu ve 15 günlük işi belki de 2 günde halletmiş olduk.Kendisine buradan da teşekkür etmek isterim.Şimdilik herşey yolunda gidiyor.Yakın zamanda gelecek kişilere her türlü desteği biz de olmak isteriz.

Rica ederim... Umarım güzel ve şanslı bir başlangıç olur sizler icin...

• @hasan44 tesekkur ederim bol sanslar 🙂

• Merhaba , Bu yıl üniversite kazandım ve hazırlık okumaya başladım. Sonra green card olayı çıktı karşıma araştırınca bazı yerlerde takıldım. Ben gitmek istiyorum ama hali hazırda kazandığım bir üniversite var acaba başvuru yapıp ve çıkması halinde amerika ya belli aralıklarla giriş çıkış yaparsam mezun olduktan sonra gidebilir miyim?
    2- Acaba şansımı arttırmak için babam adına da katılmak istiyorum ben de hak kazanabilirmişim sorum şu ebeveynlerimin amerikada yaşama gibi bir durumu söz konusu değil.
    Eğer babam vize almaya hak kazanırsa ailedeki herkesin green card çıkartması şart mı ve şartsa orada bulunması şart mı? Diğer bir şey ise benim okulumu dondurup oraya gitme ve diğer üniversitelerde eğitim almaya çalışırsam babam Amerika da yaşamayacağı için olası bir problemde benim de başım ağrır mı?

• @Göktuğ-Kangal, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba , Bu yıl üniversite kazandım ve hazırlık okumaya başladım. Sonra green card olayı çıktı karşıma araştırınca bazı yerlerde takıldım. Ben gitmek istiyorum ama hali hazırda kazandığım bir üniversite var acaba başvuru yapıp ve çıkması halinde amerika ya belli aralıklarla giriş çıkış yaparsam mezun olduktan sonra gidebilir miyim?
    2- Acaba şansımı arttırmak için babam adına da katılmak istiyorum ben de hak kazanabilirmişim sorum şu ebeveynlerimin amerikada yaşama gibi bir durumu söz konusu değil.
    Eğer babam vize almaya hak kazanırsa ailedeki herkesin green card çıkartması şart mı ve şartsa orada bulunması şart mı? Diğer bir şey ise benim okulumu dondurup oraya gitme ve diğer üniversitelerde eğitim almaya çalışırsam babam Amerika da yaşamayacağı için olası bir problemde benim de başım ağrır mı?

Merhaba,
    .Kartın amacı ABD’de daimi yaşamak, turist vizesi yerine kullanılmaması gerekiyor ama izin formu ile 2 yıla kadar Amerika dışında kalınabiliyor.
    .Eğer 21 yaş altındaysanız babanız kazanırsa siz de hak kazanıyorsunuz. Fakat tam tersi geçerli değil.
    .Eğer babanız kazandıysa ve siz de 21 altındaysanız ilk girişi beraber yaptıktan sonra kartlarınızı alıp herkes bağımsız giriş çıkış yapabilir.
    Bol şanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Göktuğ-Kangal, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhaba , Bu yıl üniversite kazandım ve hazırlık okumaya başladım. Sonra green card olayı çıktı karşıma araştırınca bazı yerlerde takıldım. Ben gitmek istiyorum ama hali hazırda kazandığım bir üniversite var acaba başvuru yapıp ve çıkması halinde amerika ya belli aralıklarla giriş çıkış yaparsam mezun olduktan sonra gidebilir miyim?

Su basliga da bakin isterseniz, re-entry permit almak veya transfer ogrenci olmak sizin probleminizi cozebilir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3766/üniversite-öğrencisine-başvuru-için-tavsiye

Eger babaniz Green Card talihlisi olursa ve 21 yas altindaysaniz siz ve kendisi Green Card alabilirsiniz (diger aile uyelerinin almasina gerek yok), daha sonra ABD'ye giris yaptiktan sonra babaniz temelli olarak Turkiye'ye geri donebilir.

• Öncelikle merhabalar;
    Kardeşim Haziran ayında göçmen vizesi ile ilk girişini yapıp 1 ay ABD de kaldıktan sonra geri döndü.Green cardı şu ABD de belirlenenen adrese geldi.Aralık ayında göçmen vizesiyle girip 1 hafta falan gibi bir süre sonra geri Türkiye’ye dönmesi gerek bedelli askerlik için.ocak ya da Şubat ayında 1 ay askere gidip döndükten sona geri ABD ye gidecek ikinci girişinde 1 hafta kalması sorun olur mu ABD de. Ya da ne kadar kalması gerekir sizce?

• @gizemm merhabalar yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Bu klasik sorularda ne gibi cevaplar verdiniz. Gittiğiniz yerde tanıdık vs varmıydı? İş durumunuz neydi? Bunları da anlatırsanız sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05 Kalış süresinin bir önemi yok. Bir gün bile kalabilir.

• @sniper tesekkur ederim. Erkek arkadasim burada doktora yapiyor iki senedir zaten arada gelip gidiyordum. Onun yanina yerlesecegimi ve yakin zamanda mezun oldugum alandan is bulmayi dusundugumu soyledim o yuzden pek ustelemediler bu konuyu.

• @knnrn Teşekkür ederim.Green card’ı şu an Amerika’da ilk girişini yaptığı göçmen vizesiniz basılı olduğu pasaportla tekrar girebilir değil mi?Kargoda kaybolma ihtimali olur diye göndertmedik.Bir sorum daha olacak ilk girişinden 8- 9 ay sonra girmesinde bir sorun olur mu? Haziran’dal girişini gerçekleştirdi ocakta 1 aylık bedelli Askerlik yapcak.Biz sorun yaşamasın diye ocaktan önce 1 haftalık bir giriş çıkış yapsın diye düşündük.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@epsilon05, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@knnrn Teşekkür ederim.Green card’ı şu an Amerika’da ilk girişini yaptığı göçmen vizesiniz basılı olduğu pasaportla tekrar girebilir değil mi?Kargoda kaybolma ihtimali olur diye göndertmedik.Bir sorum daha olacak ilk girişinden 8- 9 ay sonra girmesinde bir sorun olur mu? Haziran’dal girişini gerçekleştirdi ocakta 1 aylık bedelli Askerlik yapcak.Biz sorun yaşamasın diye ocaktan önce 1 haftalık bir giriş çıkış yapsın diye düşündük.

İlk girişten sonra 12 ay boyunca aynı vize ile girebilir, ancak bazı ülkeler aktarmada sorun çıkarıyor. O nedenle aktarmasız gitmesini öneririm.

8-9 ay sonra girmesi şu şartlarda (pandemi) sorun olmaz. Genelde ilk girişten sonra ilk 1-2 yıl boyunca daha esnek davranıyorlar, 12 ayı geçirmediği sürece sorun etmiyorlar.

• @knnrn Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için🙏 Tedirgin oluyoruz ister istemez 6 ay dan fazla ülke dışında kalmama durumundan.Hala karar veremedik giriş yapıp ondan sonra mı yaptıralım askerliğini diye bu süreçte herşeyden korkar olduk maalesef

• @epsilon05, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@knnrn Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için🙏 Tedirgin oluyoruz ister istemez 6 ay dan fazla ülke dışında kalmama durumundan.Hala karar veremedik giriş yapıp ondan sonra mı yaptıralım askerliğini diye bu süreçte herşeyden korkar olduk maalesef

Sayin @knnrn'in dedigi gibi tedirgin olacak bir durum yok. Sadece Ilk girisinden 5 yil sonra vatandaslik basvurusu yapmak istiyorsa, 180 gunden fazla ABD disinda kalmamasi gerekiyor. O surecin sifirdan baslamasi harici bir sorun yasamaz.

• @Ryback teşekkür ederim sağ olun

• Merhabalar, bir tanıdığım pandemi sebebiyle 1 senedir Green Card'ı ile Amerika'ya giriş yapamadı. Önümüzdeki ay giriş yapmayı planlıyor ancak bir seneyi geçtiği için USCIS'in reentry permit formunu doldurmasına gerek var mı yoksa pandemi sebebiyle bunu gümrükte sorun etmezler mi? Yakın zamandaki tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onurr, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

Merhabalar, bir tanıdığım pandemi sebebiyle 1 senedir Green Card'ı ile Amerika'ya giriş yapamadı. Önümüzdeki ay giriş yapmayı planlıyor ancak bir seneyi geçtiği için USCIS'in reentry permit formunu doldurmasına gerek var mı yoksa pandemi sebebiyle bunu gümrükte sorun etmezler mi? Yakın zamandaki tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Re-entry permit bu durumla ilgili değil, ayrıca ülkeye giriş yapmadan önce doldurabileceğini sanmıyorum.
    Şu ana kadar pandemi nedeniyle uzun süre ABD dışında kalanlara zorluk çıkarıldığını duymadık.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |