Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cccddd, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba duyduğuma göre öğrenci pasaportudan harç ücreti ödenmiyormus öğrenci pasaportuna başvursam green card için geçerli olur mu bı sıkıntı çıkarırlar mi bilginiz var mı ?

Pasaport türünün başvuruda bir önemi yok. Bu arada öğrenci pasaportu dediğiniz normal bordo renkli pasaport değil mi?

• Öğrenci pasaportu diye bir şey yok, bildiğimiz bordo pasaport. Öğrenciysen harç parasını ödemiyorsun, sadece defter parası ile pasaportu alıyorsun bu kadar.

• @fredyjones

Ben göbekli bir kardeşinizim. Tampa, FL doğumlu, Amerikan vatandaşlığından, vergi oranlarını çok yüksek bulduğu için kendi isteğiyle çıkmış (ve sonradan, vergi oranlarını “uygun” bulduğu için, Çekya’dan oturma izni almış), kendisi de göbekli bir arkadaşım, “Florida’ya gitme. Florida, Los Angeles gibidir. Göbekliler mutlu olamaz” tavsiyesinde bulunmuştu. Florida’da “huzur” aramak için, bu da bir kriter olabilir. Bizdeki gibi göbek varsa, bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim 🙂

@gorkem34

Geçen yılbaşında New York, NY’tayken, beni misafir eden arkadaşlara yeni yıl hediyesi bakıyordum. Üzerinde “TOO DUMB FOR NY; TOO UGLY FOR LA” yazan bir tişörte denk geldim. Çok hoşuma gitti. Tam olarak benim durumumu özetlediği ve yukarıdaki anekdodu abideleştirdiği için, forumdaşlarla da paylaşmak isterim. Yerleşilecek yerin seçiminde, mutlu olmak da bir hedefse, bu da bir kriter olabilir 🙂

@enestalha

New York, NY’ta yaşayan, karı – koca ayrı ayrı, senede yarım milyon Dolar kazanan arkadaşlarım bile, Hawaii’nin ne kadar pahalı olduğundan şikayet ediyorlardı. Balayına gitmişler; o kadar “tatlı” hatıraya rağmen, acısını unutamamışlar 🙂

@AgeGuns

New York, NY’a turistik amaçlarla gittim. Hiç de sevmedim. Soranlara, “İstanbul’da nefret ettiğimiz her şeyi al. Binle çarp. New York o” diye özetliyorum. Ama gidebilirsem, yanında aylarca beleşe kalabileceğim arkadaşım New York’ta. İş isteyebileceğim birkaç arkadaşımdan biri ve muhtemelen de o işi bana verebilecek tek arkadaşım New York’ta. Daha önceki paylaşımlarımda, Amerika’da bir destek sisteminin öneminden bahsetmiştim. Benim New York’ta kurulu bir destek sistemim var. Muhtemelen, en yoğun Türk nüfusunun yaşadığı yerlerden oldukları için, New York ve Los Angeles yazan arkadaşların, buraları tercih etmelerinin sebebi, onların da oralarda kurulu destek sistemlerinin bulunmasından kaynaklanıyor olabilir. Yoksa, benim hayalim de Los Angeles (Yirmili yaşlarımda çok istemiştim. İçimde kaldı). Ama orta ve uzun vadeli hayatım için Anchorage, Juneau ya da Seward, AK üzerinde duruyorum (Pek insan sevmiyorum da). Eyalet, günümüzde Türkler arasında çok popüler olduğu için, düşük bir ihtimal, Galveston ya da Corpus Christi, TX da olabilir (Ama suya kıyısı olmazsa, olmaz). Ama ilk gidişte, hiç sevmesem, istemesem de, mecburen New York, NY...

@sincapiton

Yemeği uçakta veriyorlar. İstersen, ekstra ücret karşılığında sandviç, kek, vs de satın alabiliyorsun. Alkol hariç, içecekler beleş. New York – İstanbul arasında iki ayda bir mutlaka uçan New York’lu arkadaşım, uyumak için ilaç alıyor. Ben yolculuk ve gözlem yapmayı seven bir insan olduğum için, uyumamayı tercih ediyorum. İlk paragrafta söylediğim gibi, göbekli bir kardeşinizim. Boy da var. Ben de rahat uçabilmek için, business uçmak da ikinci el araba fiyatı olduğu için, iki ekonomi alıyorum. Hem çift yemek yiyorum, hem de ekstra bagaja para vermiyorum. Hayattayken, kedimi de yanıma alıyordum. Tabii ona ilaç veriyordum. Ömründe bir kere ve tek yön gideceksen, bir kere için gözden çıkarılabilecek bir para bence. Türkiye’de bekleyenin kalacaksa ve sürekli gidip geleceksen, iş değişir. Ben tek tabanca olmanın rahatlığıyla yazıyorum...

• @Chandler evet normal bordo olan sadece harç ücreti yok

• DV-2022 Program: The online registration period for the DV-2022 Program begins on Wednesday, October 7, 2020 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and concludes on Tuesday, November 10, 2020 at 12:00 noon, Eastern Standard Time (EST) (GMT-5). Individuals who submit more than one entry during the registration period will be disqualified.

• Haberi olmayan arkadaşlar için bir daha yazdım

• @cem-ceylan-Ankara, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@aysegul benim paylaşımım mı yanlış bilgi oldu acaba. Emin olmadığım için sildim

Sizin paylaşımınızı hatırlayamıyorum açıkçası, benim mesajına istinaden yazdığım arkadaşımız başkasıydı. Ama zaten genel olarak yazdım, birkaç kez gördüm son zamanlarda yanlış bilgi verildiğini.

• Bu sene ilk defa katıldım hayırlısı geçen sene kaçırdım başvuruları

• Başvuruları beklerken bugün günlerden Arkansas.

Nickname'i "natural state" olan ABD eyaleti kuşu ve domates tarlalarıyla meşhur. Ayrıca elmas madenleriyle de ünlü.

Ayrıca Evanescence grubunun Arkansas eyaletinde kurulduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

il_794xN.2528772603_ny7d.jpg

• @Ahmet-Saraç, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bu sene ilk defa katıldım hayırlısı geçen sene kaçırdım başvuruları

Hayırlısı olsun, aramıza hoşgeldiniz.

• Başvuru tarihleri belli oldu sonunda 🙂 sonuç tarihleri ve konsolosluğun başlama tarihi henüz belli değil sanırsam geçen sene olayların sıralamasını gösteren tarihlerin bir grafiği vardı.

• @Ragnarsona merhaba, 8 Mayıs’ta sonuçlar açıklanacak.

• ⭐⭐

@hasan44 8 Mayısta açıklanacak bilgisine https://travel.state.gov/ sitesinde ulaşamadım. Bu tarihi nereden öğrendiniz?

• ⭐⭐

@hasan44 evet yazıyor teşekkür ederim

• Arkadaşlar ocakta yüksek lisansa başlamayı düşünüyorum. Ama şu an lisans mezunuyum. Green kart başvuru formuna haliyle lisans mezunu olarak işaretleyeceğim kendimi. Eğer green kart çıkarsa o sırada yüksek lisans öğrencisi olacağım için herhangi bir düzeltme bildirimi yapmam gerekiyor mu?

• @natarajmarble merhaba, forumda konuşulan, bu tarz değişiklikler için düzeltme yapmaya gerek olmadığı şeklindedir. Bilginize

• @hasan44 Teşekkürler.

• Herkese Izmir'den selamlar ve bol sanslar 🙋

• @Chandler teşekkürler amin hepimiz için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |