Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ekrem-Ibrikci
    Formlarını açtırmak istediğiniz aile bireylerinin isimlerini listeleyerek tekrar açma talep emaili gönderebilirsiniz.
    Örn:
    Can you please unlock forms for below listed applicants as I'd like to make some corrections:
    soyad, ad
    soyad, ad
    ...

Tüm değişiklikleri tamamladığınızda hepsini Sign ile onaylarsınız.

• Yasaklı

@Ege-Sural alt metni

Bana gelen onay maili bu şekilde hocam.

• Merhaba arkadaşlar hala ds260 formunu göndermemiş biri olarak aklıma takan son soruları da sizlere sorup artık formumu göndermek istiyorum 🙂
    1-) Have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an İmmigration official or otherwise violated the terms of a U.S visa? Sorusuna yes demek durumundayım çünkü 2.5 ay kadar bir süre statüm olmadan ABD de yaşadım , ve açıklama olarak da ; I stuck in the usa for 3 months because of covid 19 . There were no flight when i want to return my country. Bu açıklama yeterli ve doğru mudur sizce ?

2-) Eşim 21 gün için Türkiye’ye gelmişti J1 vizesi ile amerikadaydı ve covid 19 yüzünden 2 kez denemesine rağmen ABD ye dönemedi ve şöyle bir soru var ; Have you ever been refused a U.S Visa , been refused admission to the united states, or withdrawn your application for admission at the port of entry? Bu soruya yes dedik ama yes mi demeliyiz aklıma takıldı açıklama olarak da ; i came my country to Vacation for 21 days. But i could not return to usa because of covid 19. Yazdık sizce doğru mu ?

3-) Eşimin 2 yıl kuralı var henüz waiver almadık ve şu soru vardı ; Are you a former Exchange visitor who has not yet fulfilled the two year foreing residence requirement? Ve biz bu soruya No dedik iki yıl kuralı var ancak green card alırken ülkeye girecek sadece onun haricinde kuralı ihlal etmedi sizce yes mi demeliydik ? Eğer yes diyeceksek açıklamaya ne yazmak doğru olur?

Sabırla okuyup cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim herkese başarılar .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar hala ds260 formunu göndermemiş biri olarak aklıma takan son soruları da sizlere sorup artık formumu göndermek istiyorum 🙂
    1-) Have you ever been unlawfully present, overstayed the amount of time granted by an İmmigration official or otherwise violated the terms of a U.S visa? Sorusuna yes demek durumundayım çünkü 2.5 ay kadar bir süre statüm olmadan ABD de yaşadım , ve açıklama olarak da ; I stuck in the usa for 3 months because of covid 19 . There were no flight when i want to return my country. Bu açıklama yeterli ve doğru mudur sizce ?

2-) Eşim 21 gün için Türkiye’ye gelmişti J1 vizesi ile amerikadaydı ve covid 19 yüzünden 2 kez denemesine rağmen ABD ye dönemedi ve şöyle bir soru var ; Have you ever been refused a U.S Visa , been refused admission to the united states, or withdrawn your application for admission at the port of entry? Bu soruya yes dedik ama yes mi demeliyiz aklıma takıldı açıklama olarak da ; i came my country to Vacation for 21 days. But i could not return to usa because of covid 19. Yazdık sizce doğru mu ?

3-) Eşimin 2 yıl kuralı var henüz waiver almadık ve şu soru vardı ; Are you a former Exchange visitor who has not yet fulfilled the two year foreing residence requirement? Ve biz bu soruya No dedik iki yıl kuralı var ancak green card alırken ülkeye girecek sadece onun haricinde kuralı ihlal etmedi sizce yes mi demeliydik ? Eğer yes diyeceksek açıklamaya ne yazmak doğru olur?

Sabırla okuyup cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ederim herkese başarılar .

1. Evet, dogrudur.

2. Yes deyip aciklama yapabilirsiniz, zaten pek sizden kaynaklanan nedenler olmadigi icin sorun olmayacaktir.

3. kurali ihlal etti mi diye sormuyor aslinda, 2 yil kuralini tamamlamamis J1 ziyaretcisi mi diye soruyor... o nedenle evet deyip basvuru planina dair aciklama yapabilirsiniz.

• @crazycells Bunun anlamı ne olabılır sızce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Bunun anlamı ne olabılır sızce ?

Trump yine teamullere uymamis ve 2021 mali yili icin multeci kotasini belirlememis.

• @crazycells konunun bızım dv surecı ıle ılgısı var mı pekı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells konunun bızım dv surecı ıle ılgısı var mı pekı ?

hayir yok. Charles Kuck bir gocmenlik avukati, cekilis vizesi avukati degil 🙂 tweet'ledigi her seyin DV2021 ile ilgili oldugunu dusunmemelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Trump yine teamullere uymamis ve 2021 mali yili icin multeci kotasini belirlememis.

Hani bizde devlet yönetimiyle ilgili uygulamalar hükumetten hükümete değişir ama ABD gibi, demokrasi geçmişi bizden çok daha köklü olan bir ülkede travmaya sebep olmuyor bu durum? Hayret verici açıkçası 😅

• ⭐⭐

@bostanarman, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS260'ta case numaramın 50k olması sebebiyle geç doldurdum, lakin sign edemiyorum formu.
    farklı browserlardan denedim sign butonu işlevsiz gibi , yardımcı olabilecek olan yada bilgi sahibi olan var mıdır ?

Teşekkürler

Siz 2021 talihlisi misiniz? Hangi bölgeden kazandınız?

Vize sürecinizi imzanıza taşıyınız..

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Hani bizde devlet yönetimiyle ilgili uygulamalar hükumetten hükümete değişir ama ABD gibi, demokrasi geçmişi bizden çok daha köklü olan bir ülkede travmaya sebep olmuyor bu durum? Hayret verici açıkçası 😅

oluyor oluyor 🙂 Cok fazla Amerikali artik ABD'nin yasanmayacak, dunyanin en kotu ulkelerinden biri oldugunu dusunuyor 🙂 dunyanin geri kalanindan bihaber olunca boyle oluyor demek ki 🙂

hatta bana "sen de Turkiye'ye geri donus planlari yapiyorsundur zaten" diyenleri de var 🙂 bilmiyorlar ki beterin beteri var...

• Bu ileti silindi!

• Merhaba Telegram grubuna 2021 için beni de ekleyebilir misiniz?

Dosya Numarasi: 2021EU005XXX
    DS-260 Gonderimi: 19/06/2020
    KCC Evrak Istegi: 26/08/2020
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pk12943 merhaba, size yardımcı olacağım bu konuda.

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Cok dogru bir tespit!

Dunyayi biraz bilen, Trump'un yaptigi islerin aslinda hem ulkeye hem de demokrasiye ne kadar zarar verdigini goren, vb. kesimler arasinda ciddi travmaya neden oluyor.

Ama sayica cogunlukta olan kesim boyle dusunmuyor malesef, hatta Trump'un politikalarinin hem ulkeye hem de dunyaya ne kadar zarar verdiginin de farkinda degil. Trump'un soz verdigi gibi muessem nizami yerinden oynattigini dusunup desteklemeye devam ediyorlar.

• Arkadaşlar merhabalar,

Evrak talebine istinaden vukuatlı nüfus kayıt örneği alıyorken, eşimin soyadında bir değişiklik yazdığını gördük.

"DÜZELTME (21.02.2000) : KAYIT DÜZELTME İLE 21/02/2000 TARİHİNDE SOYADI XXXLAR İKEN XXX OLMUŞTUR"
    (çoğul eki "-lar" gitmiş yani :))

Fakat eşimin doğduğundan beri hiçbir zaman kimliğinde veya pasaportunda bu "XXXLAR" soyadı yer almamış.
    Hatta 1999 da ABD Vizeli pasaportunda bile soyadı şuanki gibi. Fakat vukuatlı nüfus kaydında ki düzeltmeye göre 2000 yılında kayıt düzeltme diyor.
    Biz böyle birşeyi bilmediğimizden dolayı formda belirtmedik, sizce formu açtırmalı mıyım ?

• Arkadaşlar merhaba.
    Süreci pek takip edemedim son gelişmeler sonucunda 2021 talihlileri ile ilgili bir gelişme var mı ? Mülakatlar ocak ayında mı başlayacak yoksa erkene alınma durumu söz konusu mu? Bide ben 2021 talihlisiyim 2022 yılı için çekilişe katılsam 2021 yılı hakkım tehlikeye girer mi ? cevap verirseniz çok sevinirim herkeze sevgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ŞükRü-Can-Kütükoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba.
    Süreci pek takip edemedim son gelişmeler sonucunda 2021 talihlileri ile ilgili bir gelişme var mı ? Mülakatlar ocak ayında mı başlayacak yoksa erkene alınma durumu söz konusu mu? Bide ben 2021 talihlisiyim 2022 yılı için çekilişe katılsam 2021 yılı hakkım tehlikeye girer mi ? cevap verirseniz çok sevinirim herkeze sevgiler.

• DV 2021 için bir gelişme yok henüz.

• mülakatlar ocak'ta başlayacak planlandığı gibi

• yeniden başvurmanızda bir sakınca yok

ve en önemlisi lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın 🙂

• @gucarslan 2021'ler arasında dava açan türk ya da yabancı kişiler varmı? gelişmelere bakılırsa 2020'ler 2021'lerin süresinden alacak. 9000 vize konuşuluyor ve bu en azından 4-5 ay demek.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Sürecimi imzaya taşımaya çalışıyorum fakat isim çok uzun hatasını alıyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |