Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @fetihy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Aristoi tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim

teşekkürler, darısı sizlerin başına.

• @gezgin34 inşallah isteyen herkes alsın🙏 kendisi cok hak ediyor

• @yorgungocmen evet mr kuck davasındaydım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih2825, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Telegram üzerinden okuduğum mülakat deneyimlerinin en az yarısını burada görmeyi beklerdim. Arkadaşlar lütfen vizemizi aldık rahatladık olarak düşünmeyin. Sizlerle aynı kaderi paylaşan ve sonuca gitmeye çalışan hala birçok insan var. Bu yüzden bilgi ve tecrübelerinizi buradan da aktarmanızı rica ediyorum. Vizesini alan herkesi gönülden kutluyorum.

O arkadaslara deneyimlerini foruma aktarmalari gerektigini hatirlatir misiniz? Eger israrla paylasmazlarsa hem forumdan, hem facebook grubundan, hem de Telegram'dan bu arkadaslari atabiliriz. Cok az sayida kisinin gorebilecegi disariya kapali bir grupta bilgi paylasinca kimseye yardimci olmus olmuyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar arkadaşlar İsim değişikliği mahkeme kararının ingilizce tercümesi gerekiyor mu mülakatta ?Teşşekürler...

vukuatli nufus kayit orneginde de gorunecegi icin buyuk ihtimal gerekmeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@giveme5, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba
    AIS hesabım tekrar aktif oldu ancak hala randevu yok diyor. Benim case numaramda normal mi?
    Davaya katılmamıştım.

AIS'e ulasip randevu almaya calisin. Ne kadar israrci olursaniz o kadar iyi olur.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Telegram üzerinden okuduğum mülakat deneyimlerinin en az yarısını burada görmeyi beklerdim. Arkadaşlar lütfen vizemizi aldık rahatladık olarak düşünmeyin. Sizlerle aynı kaderi paylaşan ve sonuca gitmeye çalışan hala birçok insan var. Bu yüzden bilgi ve tecrübelerinizi buradan da aktarmanızı rica ediyorum. Vizesini alan herkesi gönülden kutluyorum.

O arkadaslara deneyimlerini foruma aktarmalari gerektigini hatirlatir misiniz? Eger israrla paylasmazlarsa hem forumdan, hem facebook grubundan, hem de Telegram'dan bu arkadaslari atabiliriz. Cok az sayida kisinin gorebilecegi disariya kapali bir grupta bilgi paylasinca kimseye yardimci olmus olmuyorlar.

Vefa duygusu gerekir. Tepki olarak sadece forum kullanicisiyim. Keza telegram gruplari cıvık oluyor bir yerden sonra.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Vefa duygusu gerekir. Tepki olarak sadece forum kullanicisiyim. Keza telegram gruplari cıvık oluyor bir yerden sonra.

Bunun yanisira, ihtiyaci olunca butun bilgileri forumdan alip sonra kendi deneyimlerini imtina ile paylasmayan kisileri gruptan atmak bizim icin kesinlikle bir kayip degil 🙂

• @pelind hayırlı olsun tebrikler. Biz KCC ye gönderdiğimiz belgelerin tarihi geçti diye eskileri attık yenisini çıkardık özellikle. Eskisini istemeleri çok ilginç geldi. Bilgisayarda kayıtlı gönderdiğimiz belgeler. Tekrar eskilerin çıktısını alalım bari 😊 Ne olur ne olmaz... Paylaşım için teşekkürler.

• Herkese merhaba, bugün randevumuz vardı ve onayı aldık 🎉 🎉

Genel olarak süreç aslında forumda bahsedildiği gibi. önce belgeleri teslim ediyoruz. Sonra ödeme için ayrı banko geçiyorsunuz. 10-15 dk sonra da mülakat için çağırıyorlar. Bizden standart dokumanları istediler, KCC'ye gönderdiğimiz belgeler, diploma aslı, fotokopisi banka dökümleri etc.. Onun dışında ekstra birşey istemediler.

Mali kaynak olarak biz bankada ortalama 23K $ gösterdik 2 kişi için. Yanımızda arabanın değerini gösteren belgeler, ruhsat vs de vardı ama görevli bayan almadı. Hatta bu noktada biraz gerilmeye başladım acaba bankadaki parayı yeterli görmezlerse neden arabayı almadı falan diye komple teorileri üretmeye başladım ama mülakat sırasında hiç bir şey sormadılar. Yeterli geldi demekki.

Mülakatı ingilizce yaptık. Mülakat sırasında ne iş yaptığımı sordu. Daha önce amerika da yaşamışınız nerede yaşadınız ? Yine oraya mı gideceksiniz diye sordu . Daha önce 1 yıl California'da yaşadık ama gideceğimiz yer olarak Austin dedik. Çift olarak IT alanında çalışıyoruz. Çok fazla detay sormadı görevli. California diyince aa çok güzel falan dedi. Mülakatı yapan kişi çok sıcak kanlı güleryüzlü biriydi. işlemler bitip ok 5 gün içinde pasaportlarınızı alabilirsiniz dediğinde inanamayıp everything is ok ? no problem falan gibi şeyler söyledim o heyecanla. Görevli gülümsüyordu falan 😆 😅

Genel olarak bu şekilde geçti. Mülakat anına kadar çok stresliydim beklerken, belgeleri verirken ama gerçekten de hiç strese gerek yok. İstedikleri dokümanları hazırlayın. Yeterli miktarda bankada para gösterdikten sonra onay almama gibi bir durum yok sanırım.

Buradaki herkese de çok teşekkür ederim. Sürecin en başından beri her adım da çok faydasını gördük. Umarım DV2020 tüm kazananları vizelerini alır 🙏🏻 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@pawlover tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Aristoi, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@fetihy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Aristoi tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim

teşekkürler, darısı sizlerin başına.

Çok teşekkür ederim sağolun. yolunuz açık olsun 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pawlover tebrikler, yeni hayatınızda mutluluklar 🙂

• Merhaba arkadaşlar bu gün vizem onaylandı. Kendi sürecimi sizlerle paylaşmak istedim.

Benim görüşmem bu sabah 08:30 daydı. 15 dk kadar erken gittik bizden önce 3 kişi içeride olduğu için bizi beklettiler 09 gibi biz içerdeydik. Evrak teslimi yaptık kcc ye gönderdiğimiz belgeleri, evlilik cüzdan fotokopisi, diploma, sağlık raporu, resim istediler. Sonra parayı ödedik, sakallı hafif kilolu ve beyaz kıvırcık saçlı tercümeye yardımcı olan bir bey ile görüşme yaptık. Biz kazandıktan sonra evlilik yaptığımız için resimlerimizi vermiştik. Ben hemşireyim görüşmede mesleğimi ve nerede çalıştığımı sordular. Eşimin işini sordular. Nezaman tanıştığımızı ne zaman evlendiğimizi sorup resimlere baktılar. Nereye gideceğimizi sordular. Sonra 5 iş günü içinde pasaportunuz gelecek dediler. Fazlada soru sormadılar.

• ⭐⭐⭐

@nesli, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar bu gün vizem onaylandı. Kendi sürecimi sizlerle paylaşmak istedim.

Benim görüşmem bu sabah 08:30 daydı. 15 dk kadar erken gittik bizden önce 3 kişi içeride olduğu için bizi beklettiler 09 gibi biz içerdeydik. Evrak teslimi yaptık kcc ye gönderdiğimiz belgeleri, evlilik cüzdan fotokopisi, diploma, sağlık raporu, resim istediler. Sonra parayı ödedik, sakallı hafif kilolu ve beyaz kıvırcık saçlı tercümeye yardımcı olan bir bey ile görüşme yaptık. Biz kazandıktan sonra evlilik yaptığımız için resimlerimizi vermiştik. Ben hemşireyim görüşmede mesleğimi ve nerede çalıştığımı sordular. Eşimin işini sordular. Nezaman tanıştığımızı ne zaman evlendiğimizi sorup resimlere baktılar. Nereye gideceğimizi sordular. Sonra 5 iş günü içinde pasaportunuz gelecek dediler. Fazlada soru sormadılar.

Tebrik ederim ailenizle huzurlu mutlu güzel günlerin sizlerle olması ümidiyle yolunuz açık olsun 🙏🏻

• @crazycells süreç ilerledi. 24 Eylüle randevu alabildim. Sağlık kontrolleri sonradan tamamlanacak ama şuan randevu tarihi alabilmek dahi çok önemliydi. Desteğiniz için teşekkürler.

• Merhabalar, vizemiz onaylandiii..

Bugun 14.30da mulakatimiz vardi. İlk giriste guvenlik gorevlisi pasaportlarimiza bakti listeden ismimizi kontrol etti. Email ile gonderdigimiz covid ile ilgili sorularin oldugu formu doldurduk. Sonrasinda iceriden birileri cikana kadar bekletti ve sirayla iceri aldi. Binaya girince hemen solda bir gorevli pasaportlarimiza bakti sira numarasi verdi. İcerisi cok bostu birkac kisi vardi sadece. Sonra hemen numaramiz yandi ve bankoya evraklarimizi teslim etmeye gittik. Burada ilk basvurunuz mu, onceden amerikaya gttiniz mi, yurtdisinda yasadiniz mi ve son 14 gun icinde yurtdisina ciktiniz mi sorularini yoneltti. Pasaportlar, asil talihli ben oldugum icin sadece benim diplomam ve fotokopisi, her ikimiz icin adli sicil kaydi ve nufus kaydinin sadece kccye gonderdigimiz hallerini istedi guncellerini almadi, 2 adet fotograf verdik. Evlilik cuzdani asli ve 2 fotokopisini verdik. Ais kaydi, esimin askerlik belgesi vs istemedi. Sadece ais kaydini yaptiniz mi diye sordu. Banka dokumanlarini verdik ayrica arabalarimiz var dedik onlari da verin dedi. Ruhsat fotokopisi, edevletten aracin ustumuze olduguna dair dokum ve sigortalar birliginin kasko deger sitesinden cikardigimiz aracin bedelini gosteren belgeyi verdik. Toplam 40k dolar civari nakit ve arabalari gosterdik. Ayrica saglik raporlarimizi aldi zarfi acti. Hepsini bir dosyaya koydu. Amerikada adres sordu verdik bilgisayara yazdi. Bizim evliligimiz gc aciklandiktan sonra oldugu icin eski fotograflarimizi, nisan dugun tatil vs fotograflarimizi getirmistik onlari da verdik dosyaya koydu. Sonrasinda odeme bankosuna gecin dedi oraya gectik iceriden dosyamizi da oraya aktardilar. Nakit Dolar olarak odememizi yaptik. Sizi cagircaklar bekleyin dedi. Oturduk 10 dk kadar sonra sakalli bir bey ismimizi okuyup cagirdi ve mulakatimiz basladi.

İngilizce yapabilir miyiz dedi ben de olabilir dedim bi baslayalim lazim olursa tercuman cagiririz dedi ve tum mulakati ingilizce yaptik. Yemin ettik ve ardindan parmak izi verdik. Esimin elleri cok terledigi icin parmak izini okutmakta zorlandi sonrasinda okuttu ve basladik. 🙂 Bize genel olarak hep evliligimizle ilgili sorular sordu. Bana ne is yaptigimi ve ne kadar suredir yaptigimi sordu, esime de sadece yaptigi isi sordu. Ne zaman evlendiniz, ne zaman tanistiniz (lisede dedik) liseden beri beraber misiniz, ne zaman nisanlandiniz diye sordu. Dosyada fotograflarimiz var dedik. Fotograflara bakti tatildeki fotografimiz icin burasi neresi dedi, evlilik teklifi fotografimiz icin bu fotografi kim cekti diye sordu. Ancak bunlarin hicbiri sorgu havasinda degildi gayet guleryuzluydu ara ara hep bilgisayara biseyler yazdi. İcerisinde lise fotograflarimiz filan da vardi fotograflariniz cok eglenceli dedi. Nereye gideceksiniz, amerikada tanidiginiz varmi vs gibi sorulari hic sormadi. Vee 5 gun icince pasaportlariniz gelecek dediii. Kazandikmi tamam mi filan dedim evet dedi 🙂 sonra ben amerikaya goturecegimiz sari dosyayi sordum pasaportlarla birlikte gelcek onu acmayin sakin dedi.
    Acikcasi ben cok heyecanliydim ama mulakata baslayince gecti gercekten guleryuzlu, anlayislilar, gayet guzel gecti. Darisi tum bekleyenlerin basina, hepimiz icin hayirlisini diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@lntcko tebrik ederim yeni hayatınızda mutluluklar dilerim

• Aldığımız bu güzel mülâkat haberleriyle forum daha da şenlendi, vize alan arkadaşlara hayatlarında başarılar dilerim, hepinizi tebrik ederim.

• Foruma neşe getirdiniz kazanan arkadaşlar 🙂 darısı başımıza 🙌🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

159

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |