Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Belarus'ta tatildeyim, evrak talebi Cuma günü geldi , Evrakları bu gün yollayabildim. Alırım bir hayırlı olsun :)))
    Bu arada Amerika'ya gitmeden önce Rusça dil kursuna gidip Rusça öğrenmek niyetindeyim. Sevdiğim bir dil ve belki bir şekilde faydasını görebilirim 🙂

tebrikler 🙂 devamı için de bol şans.
    sadece imzanızdaki bir detay dikkatimi çekti. evrak onayı kısmına bugün yazmışsınız ama sanırım o gönderim olacak, doğru mu?

• @crazycells zaten yorumu yazarken bence sıkıntı olmaz yazmıstım yani fikrimi söyledim basıma geleni canlı yasamıs olarak söyledim bence gayet netti:) amerika benim hersene öğrenci ev değiştirmemle ilgilenmedi şükürler olsun

• @gucarslan Aynen hatalı doldurmuşum. Düzenledim, teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim. O zaman mülakat tarihi alana kadar beklemekten başka bir şey yapmayacağım. Mülakat tarihini aldıktan sonra konsoloslukta mı ds260 formunu açtıracağım? Yoksa mail atıp mı açtıracağım hocam? Bu kısmı anlamadım. Günü gelince yine ne olur ne olmaz sorarım gerçi.

Hayir, mulakattan once actiracaksiniz. Konsoloslugun sitesindeki iletisim bolumunden kendilerine yazip DS-260 formunuzu actirabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dashqin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells eylule kadar bana sira gelirmi?

bilemiyorum maalesef. Bekleyip gorecegiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Belarus'ta tatildeyim, evrak talebi Cuma günü geldi , Evrakları bu gün yollayabildim. Alırım bir hayırlı olsun :)))
    Bu arada Amerika'ya gitmeden önce Rusça dil kursuna gidip Rusça öğrenmek niyetindeyim. Sevdiğim bir dil ve belki bir şekilde faydasını görebilirim 🙂

hayirli olsun 🙂

• @gucarslan Teşekkür ettim hocam

• Selamlar @crazycells,

Bugun evrak talep maili aldim. DS260 Formu actirmistim 3 ay once CP'yi AoS yapmak icin. Baktim location'i kendim degistiremiyorum, KCC'ye email atmistim. KCC bana sizin case AoS oldu diye email atmisti.

Gorunuse bakilirsa olmamis evrak talebi aldigima gore. Sizce ne yapmaliyim?

1-CP belgelerini yukleyeyim mi yoksa kalsin mi?
    2-KCC'ye bir daha email atayim mi durumla ilgili?
    3-CP gibi hareket edip CN current olunca AoS yapsam olur mu, KCC'de CP yapacagim gozukse bile?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OnerO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar @crazycells,

Bugun evrak talep maili aldim. DS260 Formu actirmistim 3 ay once CP'yi AoS yapmak icin. Baktim location'i kendim degistiremiyorum, KCC'ye email atmistim. KCC bana sizin case AoS oldu diye email atmisti.

Gorunuse bakilirsa olmamis evrak talebi aldigima gore. Sizce ne yapmaliyim?

1-CP belgelerini yukleyeyim mi yoksa kalsin mi?
    2-KCC'ye bir daha email atayim mi durumla ilgili?
    3-CP gibi hareket edip CN current olunca AoS yapsam olur mu, KCC'de CP yapacagim gozukse bile?

Emaili cevaplamak zorunda degilsiniz.

KCC'ye bir daha email gonderebilirsiniz ama gondermeseniz de olur, AOS surecine devam edip vizeyi alabilirsiniz.

• @crazycells Sagolun. KCC'yi aramak mi mantikli yoksa email mi? Surekli copy-paste emaili atiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@OnerO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Sagolun. KCC'yi aramak mi mantikli yoksa email mi? Surekli copy-paste emaili atiyorlar.

Durumunuz acil degil, o nedenle email yeterlidir simdilik.

• @crazycells DV2020'yi unuttuk. Dogru, haklisiniz.

• Herkese selamlar, 10 binlerin başındayız evrak talep maili az önce geldi arkadaşlar bekleyenlerin bilgisine..

• Oncelikli olarak yorum yapan herkese katkilarinizdan dolayi tesekkurlerimi sunuyorum. Ben de 2021 talihlisiyim ve haziran ayinda sonuc aciklandiktan sonra basvurumu yaptim. Agustos ortasinda evlendikten sonra simdi esimin(kendisi yabanci) ds260 form kaydini yapiyorum. Bu konuyla alakali siz degerli forum uyelerine bir kac sorum var.

1. Formu doldurduktan sonra evlendigim icin artik uzerinde degisiklik yapamiyorum ve formda hala single gozukuyorum. Bu durumu nasil duzeltebilirim?
    2. Esimle birlikte su an avrupada yasiyoruz ve ben ds 260 formunu doldururken adresime o zamanki adresim olan ankarayi secmistim. Esim simdi kaydini yaparken su an avrupada yasadigimiz adresi secti. Kocanin yani beni adresim kisminda “same as present adress" ne anlama geliyor? Yani benim haziran ayindaki ankaradaki adresim mi yoksa esimin belirttigi adres mi ?
    3. Ben mulakat adresini ankara secmistim ancak simdi yurtdisinda yasadigimiz icin turkiye disi bir mulakat adresi secmek istiyorum. Bu durumu nasil duzeltebilirim? Degisiklik nasil yapabilirim?
    4. Saglik taramasi icin mulakat adresimiz turkiye disi bir yer olsa bile turkiyeden aldigimiz saglik taramasi raporunu kullanabilir miyiz?

Saygilarimla,

• @Alican35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar, 10 binlerin başındayız evrak talep maili az önce geldi arkadaşlar bekleyenlerin bilgisine..

Tebrikler 🙂

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Mülakat tarihi alınca tekrar bu konuyu size sorabilir miyim?

Bir de neden mülakat tarihinden önce ds-260 formunu açıp değiştirmiyoruz? Öğrenmek için soruyorum, yanlış anlamayın hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Mülakat tarihi alınca tekrar bu konuyu size sorabilir miyim?

Bir de neden mülakat tarihinden önce ds-260 formunu açıp değiştirmiyoruz? Öğrenmek için soruyorum, yanlış anlamayın hocam.

isterseniz degistirebilirsiniz ama bu vereceginiz adresi bir daha degistirmeniz gerekebilir. Bu durumda her seferinde formda degisiklik yapmak yerine, sadece tek bir adres yazmak ve mulakata bu adresle girmek daha dogru bir yontem...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Oncelikli olarak yorum yapan herkese katkilarinizdan dolayi tesekkurlerimi sunuyorum. Ben de 2021 talihlisiyim ve haziran ayinda sonuc aciklandiktan sonra basvurumu yaptim. Agustos ortasinda evlendikten sonra simdi esimin(kendisi yabanci) ds260 form kaydini yapiyorum. Bu konuyla alakali siz degerli forum uyelerine bir kac sorum var.

1. Formu doldurduktan sonra evlendigim icin artik uzerinde degisiklik yapamiyorum ve formda hala single gozukuyorum. Bu durumu nasil duzeltebilirim?
    2. Esimle birlikte su an avrupada yasiyoruz ve ben ds 260 formunu doldururken adresime o zamanki adresim olan ankarayi secmistim. Esim simdi kaydini yaparken su an avrupada yasadigimiz adresi secti. Kocanin yani beni adresim kisminda “same as present adress" ne anlama geliyor? Yani benim haziran ayindaki ankaradaki adresim mi yoksa esimin belirttigi adres mi ?
    3. Ben mulakat adresini ankara secmistim ancak simdi yurtdisinda yasadigimiz icin turkiye disi bir mulakat adresi secmek istiyorum. Bu durumu nasil duzeltebilirim? Degisiklik nasil yapabilirim?
    4. Saglik taramasi icin mulakat adresimiz turkiye disi bir yer olsa bile turkiyeden aldigimiz saglik taramasi raporunu kullanabilir miyiz?

Saygilarimla,

1. KCC'ye email gonderip DS-260 formunuzu actirip bilgilerinizi guncelleyebilirsiniz.

2. "Present Address" kismina ne yazdiysaniz, o adresle ayni anlamina geliyor...

3. DS-260 formunu gonderirken son asamada mulakat yerini degistirmeniz mumkun. Eger sistem izin vermiyorsa o durumda formu gonderip, sonra KCC'den degistirmesini isteyeceksiniz.

4. Hayir, maalesef kullanamazsiniz. Her konsolosluk sadece anlasmali oldugu doktordan rapor kabul ediyor. Hangi konsoloslukta mulakata girecekseniz , o konsolosluktan doktor bilgisini almalisiniz.

• @crazycells hocam tesekkur ederim. DS 260 formunu actirmanin herhangi bir dezavantaji var mi ?

• Selamlar, evrak maili için aklıma bir şey takıldı. Eşimin pasaport süresi dolduğu için hem eski hem yeni pasaportunu tarayıp göndereceğim. Bunu anlatan bir bilgi yazısı taslağı daha önce paylaşılmıştı burada, ondan yardım alarak durumu belirttim. Fakat bunu pdf olarak eklerken nasıl isimlendirmeliyim ? 2021EU00010xxx_ad_soyad_(burada ne yazmalı)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |