Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erenotti Çok teşekkür ederim cevap için

• Merhabalar bir sorum daha olacaktı. I-864 sponsorluk formu için, sponsor olacak kişinin karşılaması gereken alt sınır nedir

• @btek14 DV’den AOS yapıyor olmam tecrübeli olmadığım anlamına gelmez, süreçle ilgili benden daha tecrübeli arkadaşlar var tabiki, ancak soruyu soran arkadaşımız eğer askeri lisede, harp okulunda okumamışsa, herhangi bir yasadışı organizasyonda silah eğitimi almamışsa, o soruya evet demesi gerekmiyor. Yani seri halde hayır gidilen soru listesinden bir tanesine evet demesi gereksiz yere stres yaratacaktır. Kaldı ki, askeri eğitim ve paramiliter eğitimi, yani illegal silah eğitimini aynı kefeye koymuşlar. Orda paramiliteri gördüğü anda zaten direkt hayır demesi gerekiyor. Bizlerin yaptığı askerlik zorunlu askerlik hizmeti ve onunla ilgili kısım da Part.8 , gayet açık ve net ve hatta alt kırımlarında detayları soruyor. Her askerlik hizmetini yerine getiren, askeri eğitim almıyor, silah tutmuyor, askerde sadece bir gün üç köşe teşkil yaptığımız silah atışlarını silah eğitiminden saymamak lazım.

Ben bu şekilde görüşümü paylaşayım, başkası ne yapıyorsa yapsın. Herkes kendi sürecinin sonuçlarını kendisi yaşayacaktır.

• @erenotti Eren Bey Merhaba, Ben daha tecrübeli olsaydım bende yanıt vermeye çalışırdım. Ancak bazı şeylere yanıt veremiyoruz. Demek ki siz yanıt verdiğinize göre tecrübe konuşuyor. Tecrübeden yararlanılır yada yararlanılmaz, Lütfen ve Lütfen siz yada bir başkası tecrübesini aktarmaktan geri kalmayın. Katkılarınızdan dolayı, ben kendi adıma ve AOS başlığında işlem yürüten herkes adına teşekkür ederim. (90 gün kuralını sizden öğrendik, çok değerliydi.)
    Saygılarımla...

• @Redbeard sevgili @Redbeard teşekkürler güzel görüşlerin için.
    Tabiki burda yaşadığımız tüm tecrübeleri paylaşıyoruz ki herkes vizesini alabilsin. Zira ben milliyetçi bir insanım, ve yaşadığım ülkede kendi insanımın fazla olmasından mutluluk duyarım, ayrıca yerel insanlarla da kaynaşıp adaptasyon sürecimi hızlandırmaya çalışıyorum. Lakin herkes benimle aynı yaklaşımı göstermiyor. Ve bu durum sadece bizim millette var. İranlısı birlik, Hintlisi birlik, bizim Türkler ise birbirini çekememe ve aşağı çekme derdinde. İyi olan, yardımsever Türklerin hepsinden ise Allah razı olsun.

• @erenotti ben tecrube konusunda kendimi kastetmistim ama yanlis anlasildi demek ki.
    bilgilendirme icin tesekkurler.

edit : simdi bu da yanlis anlasilir diye uzun tutayim aciklamayi 🙂 485 doldurmadigim icin benim tecrubem az ama bu isi amator ve profesyonel olarak yapanlar benden daha fazla bildigi icin onlarin yorumunu merak ettigimi ifade etmek istemistim.

sizin tecrubelerinize saygi duyuyorum ama sunu da bilin ben de yardim etmek icin yazdim baskasini asagi cekme gibi bir dusuncem yoktu.

• @btek14 Son yazdığım ileti size cevaben değildi, burdaki genel durumlarla alakalı, yanlış anlaşılmasın lütfen.

• @erenotti 🙂 anladim sikinti yok. herkes yardim amacli burda, kisisel bir tepkim yok size karsi.

• Arkadaslar I-485 deki YES/NO sorularinin cevaplari ile ilgili genel bir yazmak istedim . Oncelikle buradaki sorularin karmasikligi , anlasilmasinin guc olmasi , yanlis yada eksik anlasilabileceginin son derece farkinda Officer lar . Bazi sorulara yanlis cevap vermis olmaniz , anlamamis olmaniz ihtimallerini biliyorlar . Mulakatta zaten oncelikli olarak bu sorulari size tekrar sorup cevabinizi anliyorlar , gerekli ise duzeltip degistiriyorlar , bunu sorun etmiyorlar . Bu yanlis yada eksikler red konusu edilmiyor . Bilerek , isteyerek bilgi saklamaniz , yanlis bilgi / beyan vermeniz bunlar sorun . Sevgiler ..

• Merhabalar,benimde I 485 formunda Address History bölümü ile ilgili kafa karışıklığı oldu.Current ,physical ve recent address olan partlara airbnb de kaldığımız adresleri yazmak gerekir mi sadece U.S.mailing adres kısmına yazdığımız akrabamızın adresini yazarsak sıkıntı olur mu?Dosyayı içeri verene kadar şu an kaldığımız airbnb adresi,formu gönderdikten sonra henüz ayarlamadığımız başka bir airbnb adresi olacak.
    Teşekkürler 😊

• @Map Gönderileri sorunsuz alabileceğiniz bir adres yazmanız yeterli. Airbnb’de yeri tutmadan önce hostunuza bence bir sorun mailbox’ı kullanabilir miyiz diye, çünkü çoğu Airbnb hostu mailbox kullanmanıza izin vermiyor. İstisnai durumlar olabilir tabi. Yerleşik ve güvenilir bir tanıdığınızın adresini göstermeniz daha doğru olur gibime geliyor.

• Genel olarak I-485 formunu doldururken YouTube ve diger kaynaklardan kontrolunuzu yapin, bir cok avukatin bu sekilde videolari oldugunu goreceksiniz. Buralardan bence mutlaka faydalanin, isinizi officer'in karsisina birakmamakta her zaman fayda var cunku burada yasanacak herhangi bir gecikme surecinizi uzatabilir ve kota sorunu oldugu takdirde kartinizi almanizi engel olabilir. Zaten I-485 icin yeterince online kaynak mevcut, kolaylikla ustesinden gelirsiniz.

Keza karsiniza nasil bir officer geleceginin hic bir garantisi yok, gul gibi biri de gelebilir, berbat birisi de gelebilir. Cogunun sizin durumunuzdan vs haberi de olmuyor. Bizim donemimizde GreenCard cekilisinin suresi oldugunu bilmeyen officer bile vardi. Siz arastirmanizi cok iyi yapin, isinizi officer'a birakmayin.

• Selam arkadaslar,

Bu hafta numaram aktif oldu, filling fee'imi de bugun yolladim artik NOA bekliyorum, umarim hepimiz zamaninda GC alabiliriz, sureci burdan guncellemeye devam edecegim.

• @erenotti çok teşekkür ederim .Us mailing address kısmına güvenilir adres yakını yazdık.Diğer adres bölümlerine şimdi konakladığımız airbnb adresi yazdık.

• @koray2000 formu doldururken bir çoğunu bu şekilde doldurmaya çalıştım.Faydalı bilgiler için çok teşekkürler.
    Çok yardımcı oldu.

• Askerlik part 8 de ki 1 . Soruya Yes diyip devamında askerliğin yapıldığı yerin bilgilerini yazdık ,49. Ve 55. sorulara da yes yazarak additional part kısmına zorunlu askerlik olduğunu açıklamıştık.Askerlik ile ilgili kağıdı da e-devletten alıp tercüme ettirdik ,@erenotti paylaştığınız bilgilere göre
    1.soruyu aynı şekilde bırakıp 49.ve 55. soruları No olarak değiştirmem gerektiğini anladım.
    Yanlışlık yapmamak için @koray2000 inde yazdığı gibi neyle karşılaşacağımızı bilemediğimiz bir officer ile stres yaşamamak için tekrar sormak istedim.
    Teşekkürler 😊

• @Map Cok dogru ilerlemissiniz, örnek olmasi acisindan diger arkadaslara da fikir verecektir. Bu vesile ile hatirlatmis olalim, Turkiye'de askerlik yaptiysaniz -ki bu her tur askerlik icin gecerli, askerlikle ilgili kisma "evet" demeniz gerekiyor. Mulakatta bunu soran officerlara da, "Military service is mandatory in Turkey." diyerek rahatlikla aciklayabilirsiniz.

Simdiden surecinizde bol sans diliyorum 🙂 Umarim sorunsuz gecer.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   btek14 btek14 

• Yanıtınız ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.İnşallahh, hayırlısı olsun.
    @koray2000

• @mikhail_tal merhaba abd turist vizesi ile greencard dosyami abd ye tasimak ve gorusmemi orada yapmak istiyorum. Yardimci olabilir misiniz konu ile ilgili

• @Figen Figen merhaba,
    Abd turist vizesi ile gorusmemi abdye giderek yapma konusunda yardim alabilir miyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |