DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana elinize saglik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@Muhtaradana Selamlar, evrak onayı alıp mülakat alamamış bizler belirttiğiniz maili yazıcam da. Decision file dosyasını ekleyecekmiyiz ? bir de mail adresi [email protected] bu mudur? burayla mı iletişime geçiyoruz? yoksa başka nereden soralım? Teşekkürler.

Evet, yukleyebilirsiniz. Boyutu sadece 613 KB...

• @Delipapaz merhaba sizin case numaranız mayıs bülteninde aktif oldu, siz o kısma may yazın lütfen

• @tolgamg evet daha etkili olabilir, sizin dediğiniz gibi metinlere
    "Mission Critical" I request an Emergency Visa Appointment ifadesi eklenebilir, biz arkadaşlarla gerekli düzenlemeleri yapalım, teşekkür ederim

• bizden henüz evrak istemediler 8 temmuz
    z ds 260 formunu doldurduk...31 binde sira iz çok endişeleniyorum normal mi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Hakimin neden 25 Eylül'e tarih verdiği hakkında bir bilgisi olan var mı? Tarih seçimi çok özenli bence. Komple aylık ilerlemeyi görmek istiyor olsaydı 30 Eylül veya 1 Ekim olabilirdi.
    24 Eylül'de EO kararını gözden geçirme için yine toplanacaklar (devam mı tamam mı diye). Ve ertesi gün de hakim dv sürecinin ilerleyişi için tekrar bir karar verecek. Sanki gözdağı veriyormuş gibi geldi bana. Hani "Bakın sizin otoriteniz sarsılmasın diye EOyu kaldırmadım ama son şansınız kendiniz kaldırın yoksa 25inde ben kaldırırım" der gibi bir tarih..

Surec tamamen bitmeden bir karara varmak istiyor olabilirler. Yasal baska yaptirimlari da olabilir... Ben de emin degilim ama surec ust mahkemeye intikal ettiginde "Bitmis surec icin bu kadar kapsamli karar alinamaz" gibi bir arguman sorun olabilir belki.

• @technosphere

Bir Eyalet sözcüsü Cumartesi günü, "ABD Dışişleri Bakanlığı, mahkemenin kararının farkında olduğunu ve bunu Adalet Bakanlığı ile gözden geçirdiğini söyledi."

• @hakanguner evet mülakatı hangi konsoloslukta yapacaksanız o konsolosluğa göndermelisiniz

• @yusifyusublu dv2021 içinde güzel sonuçlarının olmasını bekliyoruz, dışışlerinin verilen kararları nasıl uygulayacağını henüz bilmiyoruz, umarım dv 2021 mülakatlarıda ocaktan önce başlamış olur

• @mehmet-ergin-akalan siz sanırım dv 2021 talihlisisiniz, eğer bu şekildeyse gayet normal

Size daha net ve doğru cevaplar verilmesi için lütfen, aşağıdaki iletide nasıl yapılacağınız anlatılıyor⬇

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgamg, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Bana bugün aşağıdaki email geldi. @crazycells incleyebilir misiniz lütfen?

Dear DV-2020 Selectee:

You are receiving this email from counsel in Gomez v. Trump because you responded to a call for plaintiffs from BritSimonSays.com or contacted us directly as a DV-2020 selectee and/or an individual acting on their behalf. If you are already represented by an attorney in the Mohammed v. Pompeo, Fonjong v. Trump, or Aker v. Trump lawsuits, please contact your attorney regarding next steps.

DV-2020 Selectees may now pursue their Diversity visas at their local consulates immediately. We recommend that you request an emergency visa appointment and ask to be treated as “mission critical.”

This is because on Friday, September 4, 2020, a federal court GRANTED our request for a preliminary injunction and blocked the State Department from refusing to process DV-2020 visa applications because of the April and June Presidential Proclamations. YOU DO NOT NEED TO JOIN A NEW LAWSUIT OR PAY AN ATTORNEY TO GET THE BENEFIT OF THE COURT’S ORDER. A copy of the Court’s order is available here.

If you are denied a “mission critical” emergency appointment or do not receive a timely response, please let us know immediately by filling out this form. We will be reporting back to the Court what is happening at the consulates on a regular basis, and we will seek further relief from the Court if Diversity Visa winners are unable to receive their visas by the September 30 deadline.

Thank you and good luck,

The Gomez v Trump Team

bilgilendirme icin tesekkurler.

Davaci taraftan geliyor, hukuk burosu mahkeme sonucunu bildirmis. Zaten sayin @Muhtaradana 'nin bir onceki sayfada yazdigi emailleri gondermeniz yeterli olacak. Kendileri de konsolosluga yazip randevu istemenizi belirtmis, eger bu surecte herhangi bir asamada zorluk yasarsaniz bunlari belgeleyip kendilerine gonderin. 25 Eylul'deki kararda bunlarin etkisi olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakanguner, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

selamlar, ben Turkiyeden kazandim fakat amsterdamdayim su anda islerimden dolayi ve ds formunda mulakat yeri olarak amsterdam konsoloslugunu verdim, bu ankaraya gonderilmesi gereken maili amsterdam konsolosluguna mi gondermeliyim sizce

Evet, mulakata gireceginiz yere gondermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusifyusublu, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Arkadaşlar, peki DV-2021 talihlilerinin sonu nolucak? Bu karar bizim içinde geçerlimi?

Bunlari 1 Ekim'den sonra konusmak daha uygun olur 🙂 Henuz DV2021 sureci baslamadi bile, o nedenle simdiden telaslanmaya gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese bu surecte bol sanslar arkadaslar, hepimizin ihtiyaci olacak 🙂 🍀

Umarim konsoloslukta biriken yuzlerce dosyadan baslayarak teker teker vizeleri basmaya baslarlar. Olumlu sonuc alan kisiler lutfen bilgileri forumda paylasmayi unutmasinlar, 30 Eylul tarihine kadar onaylanan dosya sayisini maksimuma cikaralim... Sonrasina zaten hakim karar verecek. Tekrardan herkese bol sanslar.

• @crazycells teşekkür ederiz

• Hepinize bol şanslar arkadaşlar, sonrasında hayırlı olsun iyi yolculuklar deriz inşallah.

• Sayın @crazycells, ben Sayın @Muhtaradana nın belirttiği 3 bildirimi de tamamlayıp “mission critical emergency visa appointment request” ibaresiyle gönderdim. Asıl ve sıkı takibimizin bugünden itibaren başlamış olduğunu düşünüyorum. Aşağıdaki iki hususta fikirleriniz benim için çok değerli zaman ayırabilirseniz:
    Husus-1:
    Ancak bu emailde dikkat ederseniz Büyük Harflerle “yeni bir davaya katılmanıza veya avukat tutup para vermenize gerek yok” diyor. Mesela 14 Eylül’de açılacak Curtis Morrison davasına ($500+$500). Siz sadece ilgili yerlere “mission critical & emergency” maillerinizi atın gerisi tamam diyor gibi.
    Yani bu mailde “siz vizeyi hak ettiniz ve nihayetinde alacaksınız” gibi bir kesinlik ifadesi var ve bir bakıma bunu yazarak sorumluluk yüklenmiş oluyorlar ve alamadığım durumda da ben bunlara hesap sorabilirim gibi bir fikir aklıma geliyor.
    Husus-2:
    Halbuki, bu dava sonucunda gördüğümüz üzere, özellikle Brit Simon’ın yorumuna göre 30 Eylül tarihi uzatılırsa bundan sadece parasını ödeyip dava açarak öncelikli duruma geçenler faydalanacak gibi anlaşılıyor. Buna göre de bana gelen emailde yazılanın aksine 14 Eylül’deki davaya katılmak büyük avantaj sağlayabilecek gibi görünüyor.
    Burada özellikle Sayın @Muhtaradana ya sormak istiyorum: Siz de anladığım kadarıyla benim (23XXX) gibi 28XXX ile 4. gruptasınız ve riskli durumdayız. Bu 14’ündeki davaya katılmayı düşünüyor musunuz ya da önerir misiniz? Yoksa emaildeki gibi gerekli mailleri gönderdikten sonra rahat olup beklemeli miyim?

• Charles Kuck’ın tweet’inde tüm DV2020’lerin vizelerini alacakları yorumu var:

• @MySea Davanın avukatlarından Charles Kuck'a göre çıkan sonuç tüm dv2020 leri kapsıyor. Bu da davanın diğer avukatı Greg Siskind'in bununla ilgili tweeti. ( You do NOT have to be a named plaintiff in Gomez v. Trump, the case we filed with our partners @ThinkLawLab
    @AILANational
    and @Mayer_Brown
    , nor do you have to be a named plaintiff in any of the other cases affected by Friday's ruling. It applies to all #DV2020 winners) Ayrıca buraya koymadığım bununla ilgili bir çok tweet daha var. Önceliğin davacılarda oluduğu fikrine nasıl kapıldınız?
    Ayrıca mali yılın uzatılması gibi bir durum söz konusu değil zaten. Burada hakimden beklenen mali yıl bitmesine rağmen Dv2020 talihlilerinin işlemlerine devam edilmesiyle ilgili karar. Yine davanın avukatlarına göre mali yıl uzatılmadan da hakim bu şekilde bir karar verebilir.

• @tolgamg rahat olup tabiki bekleyemeyiz bu tür bir süreç daha önce hiç yaşanmadı her karar yeni bir tecrübe olarak kaydedilecek, ben Curtis Morrison un açıklamaları ve karşısındaki Phil ve Charles Kuck ın açıklamalarını takip ettim, Kuck tarafı davaya katılmanıza ısrarla gerek olmadığını savunuyor kararın tüm dv talihlileri için alındığını defaatle söyledi, curtis morrison da yeni açacağı davadan işlemlerinizi hızlandırmasını beklemeyin, sadece 30 Eylül den sonra vizenizi saklayabilir iddiasında ben Curtis Morrison 3.0 davasında vadettiklerini yeterli bulmuyorum, Charles ve Phil Kuck açıklamaları daha mantıklı geliyor, bu yüzden yeni açacağı davaya katılmayacağım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |