Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @hasankarakaya şahsen ben şöyle yapmayı düşünüyorum. benim pasaport haziran 2021 de dolacak. ocak 2021 de görüşmeler başlar ise ocak 5'de yeni pasaport çıkaracağım ve bu pasaport bilgilerini ds 260 da göstermeyeceğim. mülakata gittiğim zaman başvuruda bulunduğum pasaport ile beraber yeni pasaportunda götüreceğim. çünkü vizeyi basmaları için 8 aylık geçerli bir pasaporta ihtiyaçları olacak. o yüzden basacaklarsa yeni pasaporta vizeyi bassınlar diye düşünmekteyim.

• ⭐⭐⭐

Şimdi pasaport konusu açıldığı için merak ettiğimiz ve geçenlerde tartıştığımız bir konuyu sormak istiyorum.

Bu biyometrik pasaportlar tüm dünyada tek bir sistemden mi yönetiliyor? Tüm devlet kolluk güçlerinin erişim sağlayabildiği bir sistem var mı? Yoksa her ülke kendi mi yönetiyor bu pasaport sistemlerini?

• herkez merhabalar 2021 talihlisiyim evrak maili bana hala gelmedi listeyede baktım 4000li numaram benim altım bütün nolara nerdeyse gelmiş fakat bana gelmedi bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa cok sevirim? evrak gelmeme ihtimali var mıdır?

• @godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

herkez merhabalar 2021 talihlisiyim evrak maili bana hala gelmedi listeyede baktım 4000li numaram benim altım bütün nolara nerdeyse gelmiş fakat bana gelmedi bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa cok sevirim? evrak gelmeme ihtimali var mıdır?

Merhaba, evrak isteği şu an sıra numarasına göre irerliyor ve 2-binlerde. Sizin altınızdakı insanların bazısı unlock yaptırdığı için erken istenmiş.

• @Sono bildiğim kadarıyla her ülkenin kendi sistemi var. biyometrikten kasıt hava limanları yada sınırlarda pasaportun taranması işlenmesi bakımında kolaylık sağladığı için biyometrik deniliyor. Temassız kredi kartı gibi düşünebiliriz. Gümrükteki görevliler pasaportu bir sisteme gösterdikleri zaman direk sisteme bilgiler işlenmiş oluyor. Onun dışında bir olayı yok diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐

@archer, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono bildiğim kadarıyla her ülkenin kendi sistemi var. biyometrikten kasıt hava limanları yada sınırlarda pasaportun taranması işlenmesi bakımında kolaylık sağladığı için biyometrik deniliyor. Temassız kredi kartı gibi düşünebiliriz. Gümrükteki görevliler pasaportu bir sisteme gösterdikleri zaman direk sisteme bilgiler işlenmiş oluyor. Onun dışında bir olayı yok diye biliyorum.

İşte üzerindeki chip başka bir gümrükte okutulduğunda kişinin tüm seceresi ortaya çıkıyordur diye düşünmüştük ama sanırım bunun için ortak bir sistem olması gerekiyor ve o da yok.

Gerçi bu chipin konfigürasyonu belli standartlara göre yapıldıysa bu okumayı yapıp bilgileri gösterebilir de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf88, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

case number'ımız 2021'OC' ile başlıyor.
    Foreign state of chargeability nedense TUVALU diye bir ülkeyi gösteriyor. bakalım hayırlısı, en son dokümanlarıda gönderdik, görüşme tarihi bekliyoruz, gelen var mı acaba ?

TUVALU'da mi yasiyorsunuz? Yoksa basvuru yaparken TURKEY yerine TUVALU diye mi isaretlediniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam. Benim T.C. vatandaşlığım onaylandı. Randevu alıp T.C. kimliğini alacağım. Şimdi ben çift vatandaş olmuş oldum. Ds260 formunu doldurdurduğumda sadece azerbaycan vatandası oldugumu yazmıştım. Sizce değiştirmem gerekıyor mu ?

gerekmiyor, bu sekilde kalabilir su an icin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasankarakaya şahsen ben şöyle yapmayı düşünüyorum. benim pasaport haziran 2021 de dolacak. ocak 2021 de görüşmeler başlar ise ocak 5'de yeni pasaport çıkaracağım ve bu pasaport bilgilerini ds 260 da göstermeyeceğim. mülakata gittiğim zaman başvuruda bulunduğum pasaport ile beraber yeni pasaportunda götüreceğim. çünkü vizeyi basmaları için 8 aylık geçerli bir pasaporta ihtiyaçları olacak. o yüzden basacaklarsa yeni pasaporta vizeyi bassınlar diye düşünmekteyim.

Mulakat tarihi aldiktan sonra yeni pasaport bilgilerinizi konsolosluga gondermenizi tavsiye ederim, aksi durumda idari islemler sirasinda gecikme yasanabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

herkez merhabalar 2021 talihlisiyim evrak maili bana hala gelmedi listeyede baktım 4000li numaram benim altım bütün nolara nerdeyse gelmiş fakat bana gelmedi bu konuda bilgisi olan yardımcı olursa cok sevirim? evrak gelmeme ihtimali var mıdır?

Evrak emaili icin once DS-260 formunuzu gondermeniz gerekiyor. Imzanizdaki bilgilere gore hala DS-260 formunu gondermemissiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono bildiğim kadarıyla her ülkenin kendi sistemi var. biyometrikten kasıt hava limanları yada sınırlarda pasaportun taranması işlenmesi bakımında kolaylık sağladığı için biyometrik deniliyor. Temassız kredi kartı gibi düşünebiliriz. Gümrükteki görevliler pasaportu bir sisteme gösterdikleri zaman direk sisteme bilgiler işlenmiş oluyor. Onun dışında bir olayı yok diye biliyorum.

İşte üzerindeki chip başka bir gümrükte okutulduğunda kişinin tüm seceresi ortaya çıkıyordur diye düşünmüştük ama sanırım bunun için ortak bir sistem olması gerekiyor ve o da yok.

Gerçi bu chipin konfigürasyonu belli standartlara göre yapıldıysa bu okumayı yapıp bilgileri gösterebilir de.

isim, soyisim, dogum tarihi vs. gibi temel kimlik bilgileri disinda bir bilgiyi gosteriyor mu emin degilim...

Daha once forumda konusulmustu, sanirim daha once seyahat edilen ulkeleri gosterdigini de soyleyen var; ama ben bu bilgiye emin degilim... Tabii her turlu bilgi islenip gosterilebilir, ben olayin "yapilabilirligiyle" ilgili kusku duymuyorum, sadece yapildigini sanmiyorum...

• @crazycells ekledim imzaya eklemeyi unutmusum uyarı için cok tesekkürler

• @godzilla1923 acele etmeyin gelecektir

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

isim, soyisim, dogum tarihi vs. gibi temel kimlik bilgileri disinda bir bilgiyi gosteriyor mu emin degilim...

Daha once forumda konusulmustu, sanirim daha once seyahat edilen ulkeleri gosterdigini de soyleyen var; ama ben bu bilgiye emin degilim... Tabii her turlu bilgi islenip gosterilebilir, ben olayin "yapilabilirligiyle" ilgili kusku duymuyorum, sadece yapildigini sanmiyorum...

Bunu en iyi sanirim gümrükte emniyet personeli bilir 😀

Cok teşekkürler mesajlar icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ekledim imzaya eklemeyi unutmusum uyarı için cok tesekkürler

Bu durumda bir sorun gorunmuyor... Beklemek disinda yapmaniz gereken bir sey yok...

• @crazycells Teşekkür ederim hocam. Mülakatta sorarlarsa neden çift vatandaş oldugunu yazmadıgımı, ds260 formunu gonderdıkten sonra oldum demem yeterlı degıl mı ? Gerçi sorup sormayacaklarını bılmıyorum varsayımda bulundum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Mülakatta sorarlarsa neden çift vatandaş oldugunu yazmadıgımı, ds260 formunu gonderdıkten sonra oldum demem yeterlı degıl mı ? Gerçi sorup sormayacaklarını bılmıyorum varsayımda bulundum.

merak etmeyin, tarihleri gorunce kendileri de anlarlar zaten 🙂

Eger bu bilgiyi forma eklemek istiyorsaniz mulakat tarihinizin aciklanmasini bekleyin. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip formu actirip bu bilgileri girebilirsiniz...

• @crazycells Teşekkur ederım hocam. Yok eger sız gerek yok dıyorsanız forma eklemeye gerek yok o zaman.

• Merhaba Mail attıktan birgün sonra ds260 formumun açıldığına dair mesaj aldım.
    Simdi gerekli düzeltmeleri yapacağım lakin bildiğiniz diller kısmında daha önce İngilizce de yazmıştım ama İngilizcem kotu ....sizce bunu silmelimiyim yoksa aynen kalsin mi ...
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Mail attıktan birgün sonra ds260 formumun açıldığına dair mesaj aldım.
    Simdi gerekli düzeltmeleri yapacağım lakin bildiğiniz diller kısmında daha önce İngilizce de yazmıştım ama İngilizcem kotu ....sizce bunu silmelimiyim yoksa aynen kalsin mi ...
    Tesekkurler

Green card için İngilizce bilme gibi bir şart yok, o nedenle yanlış bilgi vermenize hiç gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |