Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @godzilla1923 . Unlock yaptırmak ne demek.Zira bende aynı soruyu soracaktım. Masda kada onde değilim 19 bin case numaram fakat bende oralardan evrak isteği geldiğini görüyorum.

• @knnrn Tesekkurler ...doğrudur gerek olmadığını biliyorum ...merak ettiğim zayıf İngilizce olmasından dolayı yazıp yazmama kismi aklımı karıştırdı..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn Tesekkurler ...doğrudur gerek olmadığını biliyorum ...merak ettiğim zayıf İngilizce olmasından dolayı yazıp yazmama kismi aklımı karıştırdı..

İngilizce bildiğinizi düşünüyorsanız yazın, düşünmüyorsanız yazmayın. Herhangi bir sınava tabi tutulmayacaksınız. Bunun yanıtınız sadece siz verebilirsiniz.

• @Orhan-Cabarov Azerbaycan çiftte vatandaşlığı vermiyor.Azerbaycan konsolosluğuna gideceksin yoksa iyi bi cezası var. Azerbaycan tarafından

• ⭐⭐⭐

@cemguler, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@godzilla1923 . Unlock yaptırmak ne demek.Zira bende aynı soruyu soracaktım. Masda kada onde değilim 19 bin case numaram fakat bende oralardan evrak isteği geldiğini görüyorum.

Unlock yaptırmak, gönderilmiş durumdaki (submit edilmis) DS260 formunu bir sebepten dolayı yeniden actirilip, üzerinde değişiklik yapmaya imkan sunacak hale getirilmesidir. Değişiklik yaptıktan sonra yeniden göndermeniz gerekmekte ki KCC sürecinizi ilerletebilsin.

Dosya numarası slotlarında nadir gelen evrak talepleri var ise, onları göz ardi edebilirsiniz. Bazı zamanlarda KCC, formu yeniden actiranlardan hızlıca evrak talebinde bulundu. Bunun sebebini net olarak bilmiyoruz ama boyle durumlar oluştu. @Masda da onu kastediyor.

Evrak talebi ilerleyen aylarda işleme konacak dosya numarasına göre sırayla ilerliyor. Su anda 2000’lerin basında henüz evrak talepleri ve onayları. O yüzden sıranın size gelene kadar beklemek dışında yapabileceğiniz bir sey yok.

• @crazycells merhabalar, dv2021
    Talihlisiyim,daha önceden green cardım vardı . Ama uzun süre ABD dışında kaldığım için aktif olmadığını düşünüyorum. DS 260 formu da önceki vizelerle ilgili bölünde iptal olan var mı diye soruyor. Ne yazacağıma emin olamadım. Bu konuda beni yönlendirir misiniz?

• @Bahadır-Kükrer Nasıl hocam anlamadım ? Ben doğuştan azerbaycan vatandasıyım ama turkıye de yasıyorum. Turkıye nın de vatandaslıgını aldım, bundan azerbaycana ne ki ? Hem saklasam ne olur ? Aılemde herkes cıft vatandas konsolosluga ve azerbaycana gıdıp gelıyorlar hıc sorun cıkmıyor.

Mulakata ankarada gırecegım bu cıfte vatandaslık green kartımı etkılez degıl mı hocam ? Ds-260 formuna yazmadım. Cunku vatandaslıgı formu gonderdıkten sonra aldım.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Mulakata ankarada gırecegım bu cıfte vatandaslık green kartımı etkılez degıl mı hocam ? Ds-260 formuna yazmadım. Cunku vatandaslıgı formu gonderdıkten sonra aldım.

Çifte vatandaşlığı kabul etmeyen ülkeler olabiliyor. Örneğin Almanya çoklu vatandaşlığa imkan vermiyor. Arkadaşımız da onu belirtmiş sanırım.

• @Sono Evet ama bu durumda ne yapabılırım ? En ıyısı azerbaycandan gızlemek. Azerbaycana, azerbaycan kımlıgı ve pasaportuyla gıderım. Tanıdıklarım oyle yapıyor. Yıne de konsolosluga sorup bılgı almaya calısacagım ne yapmak gerekıyor dıye ama kendımı ifşalamam sonra ceza fılan verırler. 🙂

• @crazycells Tuvalu'da yaşamıyoruz alakamız yok, yanlış seçtiğimide düşünmüyorum çok ince inceleyerek başvurmuştuk. KCC'ye mailde attık durumu izah eden ama tatmin edici yanıt alamadık. Hayırlısı diyip bekliyoruz.

• Herkese selam bir sorum olacak. Ds 260 formunu submit edip yolladım eşim talihli. Dünde ikamet adresimiz değişti fakat 1 buçuk aya kadar bir bebeğimiz olacak ve pasaportlarımızın da o aralıkta yenilenmesi lazım. Ds 260 Formunu şimdi açtırıp ikamet adreslerini düzeltip re submit etsem mi mantıklı ki sonra yeniden açtırmam da gerekecek yoksa 1 buçuk ayı bekleyip hepsini birden yapmak mı mantıklı? Cevaplarınız için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@mustyguvenbas, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selam bir sorum olacak. Ds 260 formunu submit edip yolladım eşim talihli. Dünde ikamet adresimiz değişti fakat 1 buçuk aya kadar bir bebeğimiz olacak ve pasaportlarımızın da o aralıkta yenilenmesi lazım. Ds 260 Formunu şimdi açtırıp ikamet adreslerini düzeltip re submit etsem mi mantıklı ki sonra yeniden açtırmam da gerekecek yoksa 1 buçuk ayı bekleyip hepsini birden yapmak mı mantıklı? Cevaplarınız için teşekkürler.

Hepsini tek seferde değiştirmek mantıklı. 1-2 ay çok bir sorun yaratmayacaktır.

• Yani 1 buçuk ay beklemeliyim doğru mu? Benimde merak ettiğim bu sırada bir araştırma yapılıyorsa yanlış beyan vermiş olmak falan sorun yaratırsa diye korkuyorum. İkamet adresi değişmiş ama düzeltmemiş olmak istemediğim için.. Tabi birde tekrar tekrar formu açtırmakta sorun olabilir ondan da çekiniyorum. Bu kadar istemişiz bir fırsat yakalamışız elimizdeki pirinçten de olmayalım diye uğraşıyorum.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemguler, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@godzilla1923 . Unlock yaptırmak ne demek.Zira bende aynı soruyu soracaktım. Masda kada onde değilim 19 bin case numaram fakat bende oralardan evrak isteği geldiğini görüyorum.

Daha once foruma yazmistim... Tabii, sadece bir fikir...

Bence KCC DS-260 formlarinda degisiklik yapanlarin "fraud" yapabilecegini ve kendi bilgilerini vize almak icin degistirecegini dusunuyor... Bunun onceden arastirmasini yapmak icin de hizli bir sekilde evraklari istiyor. Yani DS-260 formunu yeniden actirmak iyi degil tam tersi kotu yonde algilanabilecek bir sey KCC icin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhabalar, dv2021
    Talihlisiyim,daha önceden green cardım vardı . Ama uzun süre ABD dışında kaldığım için aktif olmadığını düşünüyorum. DS 260 formu da önceki vizelerle ilgili bölünde iptal olan var mı diye soruyor. Ne yazacağıma emin olamadım. Bu konuda beni yönlendirir misiniz?

Sizin durumunuzda iptal yok, o nedenle "no" diye cevaplayabilirsiniz... Sordugunuz soruyu buraya da aktarabilir misiniz? Hangi sorudan bahsettiginize emin olayim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf88, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tuvalu'da yaşamıyoruz alakamız yok, yanlış seçtiğimide düşünmüyorum çok ince inceleyerek başvurmuştuk. KCC'ye mailde attık durumu izah eden ama tatmin edici yanıt alamadık. Hayırlısı diyip bekliyoruz.

Yanlis secmeseniz de, imlec orada kalmis ve sayfayi asagiya dogru iterken cevabinizi degistirmis olabilirsiniz. O kismin kontrolunu gectiginiz icin, yanlislik oldugunu da farketmemis olabilirsiniz...

KCC, basvurunuzdaki cevaplari degistiremez. Konsolosluk da degistirmez zaten...

sayin @nordlendingen surada belirtmis:

https://yesilkartforum.com/forum/post/155344

Eger kendisinin dedigi gibi TUVALU cevabi size adil olmayan bir avantaj saglamissa (ki oyle gorunuyor), bu durumda konsolos vize vermeyecektir diye dusunuyorum. Tabii, bunun kararini konsolos verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustyguvenbas, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Yani 1 buçuk ay beklemeliyim doğru mu? Benimde merak ettiğim bu sırada bir araştırma yapılıyorsa yanlış beyan vermiş olmak falan sorun yaratırsa diye korkuyorum. İkamet adresi değişmiş ama düzeltmemiş olmak istemediğim için.. Tabi birde tekrar tekrar formu açtırmakta sorun olabilir ondan da çekiniyorum. Bu kadar istemişiz bir fırsat yakalamışız elimizdeki pirinçten de olmayalım diye uğraşıyorum.. 🙂

Bebeginiz dogsun, pasaportlari alin... Ondan sonra tek seferde degisiklikleri yaparsiniz...

• Arkadaşlar bir kaç düzeltme için ds260 formumu dun actırdım.. düzeltip tekrardan formu yollamaya fırsat vermeden bugün evrak talep maili yolladılar...simdi anlamadığım formu bugün tekrardan yoladiktan sonra bir daha mı evrak maili bekleyeceğim yoksa bu gelen maildeki evrakları yollasam tamam mıdır...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Bahadır-Kükrer Nasıl hocam anlamadım ? Ben doğuştan azerbaycan vatandasıyım ama turkıye de yasıyorum. Turkıye nın de vatandaslıgını aldım, bundan azerbaycana ne ki ? Hem saklasam ne olur ? Aılemde herkes cıft vatandas konsolosluga ve azerbaycana gıdıp gelıyorlar hıc sorun cıkmıyor.

Ben boyle gizli sakli isleri cok sevmem 😃 o nedenle o kisma siz karar vereceksiniz... Ama benim tavsiyem hicbir resmi kuruma yalan bilgi vermemeniz yonunde...

Bu surec Green Card dosyasini etkilemez. Mulakat tarihinizi aldiktan sonra foruma tekrar yazin, formunuzu o zaman guncelleriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar bir kaç düzeltme için ds260 formumu dun actırdım.. düzeltip tekrardan formu yollamaya fırsat vermeden bugün evrak talep maili yolladılar...simdi anlamadığım formu bugün tekrardan yoladiktan sonra bir daha mı evrak maili bekleyeceğim yoksa bu gelen maildeki evrakları yollasam tamam mıdır...

once DS-260 formunu gonderin, sonra da evraklari gonderirsiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |