Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba dün akşamdan beri dv260 formumu imzalamaya çalışıyorum ama error sayfası veriyor. benim gibi bu durumu yaşayan var mı? nereye bildirmem gerekiyor bu hatayı?

• ⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@BelmaSarvan
    Öncelikle kendi hesabınızı en iyi kendiniz yaparsınız yani aile olarak gidiyorsanız;
    -Türkiye'de ki giderlerden başlayıp ,Uçak biletleri-Greencard Masrafları-Sağlık Kontrolü Masrafları Bunlar Türkiye'de harcayacağınız paralar olacak ben eşim ve kendim için bunu yaklaşık 4000dolar olarak hesapladım,
    -Usa'e gitmeden ev bulana kadar airbnb evlerinden yaklaşık 15gün kaldığınızı düşünerek yaklaşık 800-900dolar,
    -Usa'da havalimanından kalacağınız eve giderken ki yol masrafı yaklaşık 100dolar,
    -Kiralık ev bulana kadar yiyecek giderleri 500dolar,
    -Kiralık ev bulunca en iyi ihtimalle bir depozito verirseniz tutacağınız evin kira bedeli değişkendir yaklaşık 1400dolarlık evde kalırsanız depozito+kira 1400+1400=2800dolar
    -Bu süreçte araç alma niyetiniz varsa ortalama iş görecek bir araba yaklaşık 6000dolar
    -Ev eşyaları yaklaşık 2000 dolar buda değişkenlik gösterir ilk etap için yaklaşık tutar (yatak,koltuk,mutfak gereçleri vs.)
    Şuana kadar 16.300 dolar yaptı zaten öngörülmeyen gideriniz illa ki olacaktır buna 17.000 dolar diyebiliriz bu tutar zaten ilk geliş yerleşme için gidecek ilk aylık gideriniz olacak.
    Birde iş bulamama durumunu göze alırsanız birde 5000dolar kenara ayırırsanız yaklaşık 22.000 dolar ile giderseniz rahat edebilirseniz.
    Ben bunu kendimiz için yaklaşık olarak hesapladım eşim ve kendim için en az 20-22bin dolar biriktirme planım var üstüne ne kadar koyarsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

Yani demek istediğim önce siz kendi hesabınızı kendinizi garantiye alarak güzelce yapın.Konsoloslukta mülakat için bir tutar yatırılır vize alınır onun için genel söylenen ortalama bir tutar belirlemişler tek kişi için 15.000+bir kişi için 5000 dolar olacak şeklinde.

Not: Atladığım giderler illa ki vardır, 2 kişi gidecekler için yaklaşık giderlerdir yaşam standartlarına göre çok değişkendir.

Çok güzel bi' çalışma olmuş ellerinize sağlık.

Ben ekleme olarak Numbeo sitesini önerebilirim. Şehir bazlı olarak detaylı maliyet kalemleri mevcut. Yüzde 100 doğru değildir ancak en azından fikir vermesi açısından faydalı:

• @Sono Tesekkur ederım...

• @gucarslan Tesekkur ederım..

• @Rec Çok tesekkur ederım...

• @beyzanurkulen, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba dün akşamdan beri dv260 formumu imzalamaya çalışıyorum ama error sayfası veriyor. benim gibi bu durumu yaşayan var mı? nereye bildirmem gerekiyor bu hatayı?

Belirli bir süre (20 dk gibi) sayfada işlem yapmadan beklerseniz otomatik olarak sayfadan atıyor zaman aşımından dolayı. Fazla beklemeden ve case numberdaki sıfırları yazmadan imzalayınız.

• Merhaba,

Case numaram 5k. 22Haziran DS260ı submit etdim ama hala scan maili gelmedi.Scan mailinin geç gönderilmesinin sebebi nedir? Herhangi bir problem ola bilir mi?

Benimle aynı hatta daha yüksek case numaralara scan maili geldi,hatta benden sonra submit edenlere bile.

• ⭐⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Case numaram 5k. 22Haziran DS260ı submit etdim ama hala scan maili gelmedi.Scan mailinin geç gönderilmesinin sebebi nedir? Herhangi bir problem ola bilir mi?

Benimle aynı hatta daha yüksek case numaralara scan maili geldi,hatta benden sonra submit edenlere bile.

Henüz 2000'lerden 1 kişiye geldi evrak talep maili. Sadece bir dönem numarası çok yüksek olmayıp, DS260'ı açtıranlara hızlı geldiği durumlar oldu. Ancak şu anda açtıranlara da gelmiyor. Dosya numarası bazında sırayla gidiyorlar gibi gözüküyor. Süreçte edindiğimiz intiba bu yönde.

Siz formu açtırdınız mı?

Ekleme: Örneğin geçen sene, sizin bulunduğunuz aralıkta evrak talep mailleri ağustos ayının sonunda gelmiş. Geçmiş yıllardaki Sheets dökümanlarını incelemenizi tavsiye ederim fikir edinmek için.

DV2019 tablosu: https://bit.ly/2L0H2pM
    DV2020 tablosu: https://bit.ly/2V0zMOz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yucehan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Diploma, İkametgah vs gibi edevletten aldığımız evrakları KCC gönderirken İngilizce olacak ise yeminli tercüman üzerinden mi yaptırmamız gerek? Bu kısmı biraz daha detaylandırabilir misiniz?

Eger Ankara'da mulakata girecekseniz dili Turkce olan belgeleri Ingilizce'ye cevirtmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ida, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar,
    DS260'ı doldurup tamamladıktan sonra aklıma takılan bir konu oldu. Yanlış hatırlamıyorsak "daha önce kullandığınız başka bir isminiz var mı?" gibi bir soru vardı. Biz bu soruya hayır dedik ve geçtik. Ancak eşimin kızlık soyadı acaba yazılmalı mıydı? Buraya mı yazılmalıydı?
    Üstünden günler de geçince yazmadık mı yoksa başka bir yerde kızlık soyadını sormuş muydu hatırlamadık.
    Bunun için açtırmak gerekir mi?

Yazmaniz iyi olurdu ama sorun degil mulakat tarihi aldiktan sonra konsoloslukla iletisime gecip formu actirip ekleme yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar, böldüğüm için bağışlayın fakat aşağıdaki konularda bilginize ihtiyacım var. Yardımcınız olursanız, sevinirim.

1. Mezun olduğumuz okullar / üniversiteleri yazarken aslına sadık kalınarak mı yoksa İngilizceye mi tercüme edilerek yazılacak? Bazı arkadaşlar, örneğin bitirdiği lise "Ata Koleji, Fatih Lisesi" ise, onları "Ata College, Fatih High School" diye tercüme ederek yazıyorlar. Bunun hangisi doğrudur?
    2. Üyesi olunan meslek, toplumsal kuruluşlar için de yukarıdaki duruma benzer bir hal var. Mesela, eğer İstanbul'da yer alan "Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği"ne üye iseniz, bunu "Turkish Society of Musical Work Owners" şeklinde mi yazmamız gerekiyor? Bu kuruluşun internet sayfasında İngilizce tercümesi de var fakat forumda hangisi yazılmalı? Türkiye'de bir kuruluş olduğu ve orijinal ismi Türkçe olduğu için Türkçe mi yoksa konsolosluk görevlisi anlasın diye İngilizcesi mi ?
    3. İlk hizmet vermeye başladığım okulun adı, "Vakfıkebir Anadolu Lisesi" iken yıllar sonra "Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi" şeklinde değiştirilmiş. Dolayısıyla benim çalıştığım dönemki okul adını mı yazmam gerekiyor yoksa şu anki adını mı?
    4. Ekim 2019 tarihinde DV lottery'e başvururken şu anki adresimi girdim. Fakat Belediye yaşadığım binanın dış kapı numarasını değiştirmiş ve e-devlette yeni dış kapı numarası şu an gösteriliyor. Ayrıca apartman adı da e-devlette belirtilmemiş. Dolayısıyla, DV2021 formunu doldururken bunu son ve güncel haliyle mi yazmam gerekir? Eğer öyle yazarsam, bu defa Kentucky; DV Lottery'e başvururken başka, DV2021 formunda başka adres yazmışsınız diyebilir diye tereddütte kaldım.
    5. İlk çalıştığım acentenin adı "Gürgen Turizm Anonim Şirketi" idi. Şirketin binası duruyor fakat başka bir yere acenteyi taşıdılar ve şirket adı da "Gürgen Turizm Limited Şirketi" oldu. Bu durumda ben çalıştığım zamanki ticari adını ve adresini mi yazmalıyım DV2021 formuna? Yoksa şu anki güncel adresini ve adını mı?
      Tüm Yeşilkartforum üyelerine saygılarımı sunarım.

Sayin @goblis 'in belirttigi gibi butun sorularda dediginiz iki sekilde de yapabilirsiniz. Yanlis bir yontem yok, ikisi de dogru...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ex-Ask, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Neee 15 bin dolar mı :d 15 bin doları bulmam mümkün değil. Bu kadar fazla parayı nasıl buluyor insanlar? Üzerime kayıtlı hiçbir şey yok. Maddi durumumuz düşük

Eger maddi birikiminiz yeterli degilse ve size ABD'de yardimci olacak/sponsor olacak birileri yoksa gocmenlik isini daha ciddi dusunmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Ne kadar bulunması lazım peki bakıye olarak net bırsey var mı ?

Butun mal varliginizi gostermelisiniz, ayrintili bilgi icin su konunun ilk iletisini inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

Forum tavsiyesi minimum ilk kisi icin 15.000 dolar, diger aile uyeleri icin kisi basi +5000 dolar olmasi yonunde, ama bunun da yeterli bulunmadigi durumlar olabiliyor. O nedenle tum mal varliginizi gostermenizi tavsiye ederiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@BelmaSarvan
    Öncelikle kendi hesabınızı en iyi kendiniz yaparsınız yani aile olarak gidiyorsanız;
    -Türkiye'de ki giderlerden başlayıp ,Uçak biletleri-Greencard Masrafları-Sağlık Kontrolü Masrafları Bunlar Türkiye'de harcayacağınız paralar olacak ben eşim ve kendim için bunu yaklaşık 4000dolar olarak hesapladım,
    -Usa'e gitmeden ev bulana kadar airbnb evlerinden yaklaşık 15gün kaldığınızı düşünerek yaklaşık 800-900dolar,
    -Usa'da havalimanından kalacağınız eve giderken ki yol masrafı yaklaşık 100dolar,
    -Kiralık ev bulana kadar yiyecek giderleri 500dolar,
    -Kiralık ev bulunca en iyi ihtimalle bir depozito verirseniz tutacağınız evin kira bedeli değişkendir yaklaşık 1400dolarlık evde kalırsanız depozito+kira 1400+1400=2800dolar
    -Bu süreçte araç alma niyetiniz varsa ortalama iş görecek bir araba yaklaşık 6000dolar
    -Ev eşyaları yaklaşık 2000 dolar buda değişkenlik gösterir ilk etap için yaklaşık tutar (yatak,koltuk,mutfak gereçleri vs.)
    Şuana kadar 16.300 dolar yaptı zaten öngörülmeyen gideriniz illa ki olacaktır buna 17.000 dolar diyebiliriz bu tutar zaten ilk geliş yerleşme için gidecek ilk aylık gideriniz olacak.
    Birde iş bulamama durumunu göze alırsanız birde 5000dolar kenara ayırırsanız yaklaşık 22.000 dolar ile giderseniz rahat edebilirseniz.
    Ben bunu kendimiz için yaklaşık olarak hesapladım eşim ve kendim için en az 20-22bin dolar biriktirme planım var üstüne ne kadar koyarsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

Yani demek istediğim önce siz kendi hesabınızı kendinizi garantiye alarak güzelce yapın.Konsoloslukta mülakat için bir tutar yatırılır vize alınır onun için genel söylenen ortalama bir tutar belirlemişler tek kişi için 15.000+bir kişi için 5000 dolar olacak şeklinde.

Not: Atladığım giderler illa ki vardır, 2 kişi gidecekler için yaklaşık giderlerdir yaşam standartlarına göre çok değişkendir.

elinize saglik, su konuda da paylasmayi unutmayin lutfen 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/440/dv-surecinde-tr-den-abd-ye-gitmeden-once-ve-gittikten-sonra-yapilan-masraflar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyzanurkulen, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar dünden beri dv260 formunu imzalayıp yollamaya çalışıyorum sayfa beni review sayfasına atıyor ve imzalayamıyorum bu sorunu yaşayan başka birileri var mı?

Review sayfasindaki bolumleri teker teker inceleyip gecin, en son imza sayfasi acilmali...

Eger incelemeden ve teker teker gecmeden tiklarsaniz imza sayfasini acmiyor...

• @Sono Cevap için teşekkür ederim.Hayır,formu açtırmadım.

Benim tanıdığım 5k,6k 4-5 kişiye scan maili 1 ay dolmadan gelmiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono Cevap için teşekkür ederim.Hayır,formu açtırmadım.

Benim tanıdığım 5k,6k 4-5 kişiye scan maili 1 ay dolmadan gelmiş.

Eger cekilis sirasinda verdiginiz email adresinize erisiminiz varsa telaslanacak bir durum yok, sadece size ulasmalarini bekleyebilirsiniz.

• Merhaba,
    şuan çalıştığım yer olarak sayın @crazycells dediği gibi sgk da 4 aylık (2017 de)çalışılan yeri buisness başlığında girdim.Fakat ist dışında,bu işyerinin ist daki işlerini yürüttüm.bunu mülakatta sorarlarsa söylerim keza ,çünkü adres beyanım ist du.bundan sonra da şahıs şirketimi ve önceki kurumsal firmayı (2007-2009 ) da yazdım.fakat bu 2 yıl deneyim gerektiriyor mu sorularına HAYIR dedim.uygun mudur? Bu seçenek lise mezunu olmayıp iş deneyimi olanlar için mi ? Stress yaptım kusura bakmayın;) Bir de submit ettikten sonraki sayfada 5 secenekli ‘sıgn’ menüsü geliyor ‘email conf’ deyince otomatik kcc başlıklı mail mi geliyor? Pdf ni de alabiliyor muyum mail adresime? Çok tesekkurler

• Case numaramız 22k civarında.. 2019 yılında 22klar mulakata 2019 temmuz sonu gibi çağrılmış.. Kararnamenin 3 ay mülakatlari ertelediğini hesaba katarsak, 20k ve uzeri numaraların Eylül 2021 e yetisecegini sanmıyorum.. 😞
    Yanlış bir mantık mı yapıyorum sizce..

• Yasaklı

Merhaba hepinize. İçimde bir şüphe olarak kaldı, saçma bir soru ama benim mail adresim [email protected] ama ben ds260 formuna [email protected] yazdım, sorun olmaz değil mi ? Test ettim iki şekilde de mail atınca geliyor ama içimde kaldığı için soruyorum.

Bir de yeni fark ettim, green karta başvurunca adres kısmına iş yeri adresi yazmışım. Kazanma yazısında iş yeri adresi yazıyor. Bir şey olmaz değil mi ?

Benzer Başlıklar

• 36
  • 6431
  • 3
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |