Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@oktyknc, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ds260 formunu doldurup yolladım ama ingilizcem zayıf iş bilgileriyle alakalı kısmı şuan ki işime ve amerikada çalışmak istediğim iş koluna business şeklinde giriş yaptım. İş geliştirme uzmanı olarak çalışıyorum. Amerikada da bu

Bu sekilde kalabilir.

• Merhabalar arkadaşlar! Benim Eşim asıl talihli ve yabancı ülke vatandaşı, evrak talebinde evrakları ingizlceye çeviripte mi göndermem gerek yoksa Türkçe olarak mı göndemeliyim, (mülakat yeri : Kiev)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İLYAS-ADIBELLİ, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar arkadaşlar! Benim Eşim asıl talihli ve yabancı ülke vatandaşı, evrak talebinde evrakları ingizlceye çeviripte mi göndermem gerek yoksa Türkçe olarak mı göndemeliyim, (mülakat yeri : Kiev)

Belgelerin dili mulakata gireceginiz ulkenin resmi dili veya ingilizce olabilir... Eger bunlardan biri degilse (yani Turkce olan butun belgeleri) Ingilizce'ye cevirtmelisiniz...

• @crazycells Orjinalleride ekiyor muyum? yoksa sadece çevrilileri mi gönderiyorum KKC ye?

• @crazycells mantıklı:) kusura bakmayın o zaman Belma hanım bilmiyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İLYAS-ADIBELLİ, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Orjinalleride ekiyor muyum? yoksa sadece çevrilileri mi gönderiyorum KKC ye?

Evet, hem orjinallerini hem de cevirileri gondermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahsen-Keser, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells mantıklı:) kusura bakmayın o zaman Belma hanım bilmiyordum.

zaten ABD-Turkiye arasi kullanmasi mantikli bankalarin sayisi cok az 🙂 O nedenle reklamdan cok deneyim olarak algiliyoruz forumda simdilik 🙂

• @crazycells Çok teşekkür ederim 🙏,

• @crazycells Diploma, İkametgah vs gibi edevletten aldığımız evrakları KCC gönderirken İngilizce olacak ise yeminli tercüman üzerinden mi yaptırmamız gerek? Bu kısmı biraz daha detaylandırabilir misiniz?

• @Yucehan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Diploma, İkametgah vs gibi edevletten aldığımız evrakları KCC gönderirken İngilizce olacak ise yeminli tercüman üzerinden mi yaptırmamız gerek? Bu kısmı biraz daha detaylandırabilir misiniz?

Diploma zaten istenmiyor evrak talep mailinde. E devletten alınan belgelerden sadece arşiv kayıtlı adli sicil belgesi ingilizce isteniyor onuda zaten e devletten alabiliyorsunuz diğer e devlet belgelerine tercümeye gerek yok. Not: Sicil kaydınız var isi bunların mahkeme evraklarını yeminli tercümana tercüme ettiriyor ve orjinalleriyle birlikte gönderiyorsunuz.

• Merhaba arkadaşlar,
    DS260'ı doldurup tamamladıktan sonra aklıma takılan bir konu oldu. Yanlış hatırlamıyorsak "daha önce kullandığınız başka bir isminiz var mı?" gibi bir soru vardı. Biz bu soruya hayır dedik ve geçtik. Ancak eşimin kızlık soyadı acaba yazılmalı mıydı? Buraya mı yazılmalıydı?
    Üstünden günler de geçince yazmadık mı yoksa başka bir yerde kızlık soyadını sormuş muydu hatırlamadık.
    Bunun için açtırmak gerekir mi?

• Arkadaşlar, böldüğüm için bağışlayın fakat aşağıdaki konularda bilginize ihtiyacım var. Yardımcınız olursanız, sevinirim.

1. Mezun olduğumuz okullar / üniversiteleri yazarken aslına sadık kalınarak mı yoksa İngilizceye mi tercüme edilerek yazılacak? Bazı arkadaşlar, örneğin bitirdiği lise "Ata Koleji, Fatih Lisesi" ise, onları "Ata College, Fatih High School" diye tercüme ederek yazıyorlar. Bunun hangisi doğrudur?
    2. Üyesi olunan meslek, toplumsal kuruluşlar için de yukarıdaki duruma benzer bir hal var. Mesela, eğer İstanbul'da yer alan "Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği"ne üye iseniz, bunu "Turkish Society of Musical Work Owners" şeklinde mi yazmamız gerekiyor? Bu kuruluşun internet sayfasında İngilizce tercümesi de var fakat forumda hangisi yazılmalı? Türkiye'de bir kuruluş olduğu ve orijinal ismi Türkçe olduğu için Türkçe mi yoksa konsolosluk görevlisi anlasın diye İngilizcesi mi ?
    3. İlk hizmet vermeye başladığım okulun adı, "Vakfıkebir Anadolu Lisesi" iken yıllar sonra "Gülbahar Hatun Anadolu Lisesi" şeklinde değiştirilmiş. Dolayısıyla benim çalıştığım dönemki okul adını mı yazmam gerekiyor yoksa şu anki adını mı?
    4. Ekim 2019 tarihinde DV lottery'e başvururken şu anki adresimi girdim. Fakat Belediye yaşadığım binanın dış kapı numarasını değiştirmiş ve e-devlette yeni dış kapı numarası şu an gösteriliyor. Ayrıca apartman adı da e-devlette belirtilmemiş. Dolayısıyla, DV2021 formunu doldururken bunu son ve güncel haliyle mi yazmam gerekir? Eğer öyle yazarsam, bu defa Kentucky; DV Lottery'e başvururken başka, DV2021 formunda başka adres yazmışsınız diyebilir diye tereddütte kaldım.
    5. İlk çalıştığım acentenin adı "Gürgen Turizm Anonim Şirketi" idi. Şirketin binası duruyor fakat başka bir yere acenteyi taşıdılar ve şirket adı da "Gürgen Turizm Limited Şirketi" oldu. Bu durumda ben çalıştığım zamanki ticari adını ve adresini mi yazmalıyım DV2021 formuna? Yoksa şu anki güncel adresini ve adını mı?
      Tüm Yeşilkartforum üyelerine saygılarımı sunarım.
  • ⭐⭐

@okuyanus
    1-2 : Her iki şekilde de olur
    3: O dönemki adını yazabilirsiniz.
    4: Güncel halini yazabilirsiniz, sorun olmaz.
    5: Çalıştığınız dönemdeki adını yazabilirsiniz.

• Ben üniversite öğrencisiyim. Sgk ım yok. Green karda başvuracağım. Eğer kazanırsam, amerikaya gitmek için ne kadar para ve masraf harcarım. Minimum? Gitmek için bankada para göstermek mi gerekiyor

• @Ex-Ask, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben üniversite öğrencisiyim. Sgk ım yok. Green karda başvuracağım. Eğer kazanırsam, amerikaya gitmek için ne kadar para ve masraf harcarım. Minimum? Gitmek için bankada para göstermek mi gerekiyor

Evet banka hesap dökümünüzde bir miktar para göstermeniz gerekiyor buda tek kişiyseniz geçmiş yıllarda yaşanan tecrübelere dayanarak 15bin dolar yeterli görünüyor fakat gideceğiniz eyalete öğrenim durumunuza ve yapacağınız işe göre konsolosluk ekstra sponsor veya iş teklifi isteyebilir. Paranın yanında üzerinize kayıtlı gayrimenkul varsa bunları da mali kaynak olarak gösterebilirsiniz.

• Neee 15 bin dolar mı :d 15 bin doları bulmam mümkün değil. Bu kadar fazla parayı nasıl buluyor insanlar? Üzerime kayıtlı hiçbir şey yok. Maddi durumumuz düşük

• @crazycells Ne kadar bulunması lazım peki bakıye olarak net bırsey var mı ?

• @BelmaSarvan
    Öncelikle kendi hesabınızı en iyi kendiniz yaparsınız yani aile olarak gidiyorsanız;
    -Türkiye'de ki giderlerden başlayıp ,Uçak biletleri-Greencard Masrafları-Sağlık Kontrolü Masrafları Bunlar Türkiye'de harcayacağınız paralar olacak ben eşim ve kendim için bunu yaklaşık 4000dolar olarak hesapladım,
    -Usa'e gitmeden ev bulana kadar airbnb evlerinden yaklaşık 15gün kaldığınızı düşünerek yaklaşık 800-900dolar,
    -Usa'da havalimanından kalacağınız eve giderken ki yol masrafı yaklaşık 100dolar,
    -Kiralık ev bulana kadar yiyecek giderleri 500dolar,
    -Kiralık ev bulunca en iyi ihtimalle bir depozito verirseniz tutacağınız evin kira bedeli değişkendir yaklaşık 1400dolarlık evde kalırsanız depozito+kira 1400+1400=2800dolar
    -Bu süreçte araç alma niyetiniz varsa ortalama iş görecek bir araba yaklaşık 6000dolar
    -Ev eşyaları yaklaşık 2000 dolar buda değişkenlik gösterir ilk etap için yaklaşık tutar (yatak,koltuk,mutfak gereçleri vs.)
    Şuana kadar 16.300 dolar yaptı zaten öngörülmeyen gideriniz illa ki olacaktır buna 17.000 dolar diyebiliriz bu tutar zaten ilk geliş yerleşme için gidecek ilk aylık gideriniz olacak.
    Birde iş bulamama durumunu göze alırsanız birde 5000dolar kenara ayırırsanız yaklaşık 22.000 dolar ile giderseniz rahat edebilirseniz.
    Ben bunu kendimiz için yaklaşık olarak hesapladım eşim ve kendim için en az 20-22bin dolar biriktirme planım var üstüne ne kadar koyarsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

Yani demek istediğim önce siz kendi hesabınızı kendinizi garantiye alarak güzelce yapın.Konsoloslukta mülakat için bir tutar yatırılır vize alınır onun için genel söylenen ortalama bir tutar belirlemişler tek kişi için 15.000+bir kişi için 5000 dolar olacak şeklinde.

Not: Atladığım giderler illa ki vardır, 2 kişi gidecekler için yaklaşık giderlerdir yaşam standartlarına göre çok değişkendir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@BelmaSarvan
    Öncelikle kendi hesabınızı en iyi kendiniz yaparsınız yani aile olarak gidiyorsanız;
    -Türkiye'de ki giderlerden başlayıp ,Uçak biletleri-Greencard Masrafları-Sağlık Kontrolü Masrafları Bunlar Türkiye'de harcayacağınız paralar olacak ben eşim ve kendim için bunu yaklaşık 4000dolar olarak hesapladım,
    -Usa'e gitmeden ev bulana kadar airbnb evlerinden yaklaşık 15gün kaldığınızı düşünerek yaklaşık 800-900dolar,
    -Usa'da havalimanından kalacağınız eve giderken ki yol masrafı yaklaşık 100dolar,
    -Kiralık ev bulana kadar yiyecek giderleri 500dolar,
    -Kiralık ev bulunca en iyi ihtimalle bir depozito verirseniz tutacağınız evin kira bedeli değişkendir yaklaşık 1400dolarlık evde kalırsanız depozito+kira 1400+1400=2800dolar
    -Bu süreçte araç alma niyetiniz varsa ortalama iş görecek bir araba yaklaşık 6000dolar
    -Ev eşyaları yaklaşık 2000 dolar buda değişkenlik gösterir ilk etap için yaklaşık tutar (yatak,koltuk,mutfak gereçleri vs.)
    Şuana kadar 16.300 dolar yaptı zaten öngörülmeyen gideriniz illa ki olacaktır buna 17.000 dolar diyebiliriz bu tutar zaten ilk geliş yerleşme için gidecek ilk aylık gideriniz olacak.
    Birde iş bulamama durumunu göze alırsanız birde 5000dolar kenara ayırırsanız yaklaşık 22.000 dolar ile giderseniz rahat edebilirseniz.
    Ben bunu kendimiz için yaklaşık olarak hesapladım eşim ve kendim için en az 20-22bin dolar biriktirme planım var üstüne ne kadar koyarsak bizim için o kadar iyi olacaktır.

Yani demek istediğim önce siz kendi hesabınızı kendinizi garantiye alarak güzelce yapın.Konsoloslukta mülakat için bir tutar yatırılır vize alınır onun için genel söylenen ortalama bir tutar belirlemişler tek kişi için 15.000+bir kişi için 5000 dolar olacak şeklinde.

Not: Atladığım giderler illa ki vardır, 2 kişi gidecekler için yaklaşık giderlerdir yaşam standartlarına göre çok değişkendir.

merhaba @Rec,
    fikir vermesi açısından oldukça güzel bir çalışma olmuş. sadece verdiğiniz bilgilere ek olarak, bu hesaplamanın eyaletten eyalete, hatta şehirden şehire bile değişeceği yönünde olacak.

@BelmaSarvan'a tavsiyem ne kadar fazla gösterebilirse o kadar fazla göstermesi yönünde. çünkü konsolosluk da biliyor ki eğer bir iş teklifiniz yoksa ilk başlarda geçiminizi sağlayacağınız tek şey yanınızda götürdüğünüz birikiminiz.

şimdiden hepimize bol şans. umarım sorunsuz şekilde atlatırız bütün süreci.

• merhabalar dünden beri dv260 formunu imzalayıp yollamaya çalışıyorum sayfa beni review sayfasına atıyor ve imzalayamıyorum bu sorunu yaşayan başka birileri var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |