Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Hepatit taşıyıcılığı bulaşıcı hastalık olarak gecer mi

• Merhaba,

DS-260 formunu doldururken Amerika adresi olarak California eyaletinde mesela Los Angeles'ı adres olarak verirsem. Ve o adres ve eyalet dışında bir yere gitme durumumda herhangi bir problem yaşar mıyım? İlla gittiğimiz eyalet ve şehirde mi adres ibraz etme zorunluluğum vardır. Sonrasında kargo ne kadr güvenilir olur? Konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

• Merhaba. Present Employer or School Name (su anki isvereninizin ya da okulunuzun ismi) İş yeri benim adıma, şahıs firması olarak geçiyor. Kendi adımı ve soyadımı mı yazacağım yoksa mağazamızın adını mı arakadaşlar ?

Edit: Eğer ad yazmam gerekiyorsa sadece isim mi yazayım yoksa soyadımı da mı yazayım? Vergi levhasında benim ismim yazıyor ingilizce olarak orkhan ...

• ⭐⭐

@crazycells telegram grubunda da tam anlamıyla çözemediğimiz bir soruyu sana sormaya karar verdim esim hepatit b taşıyıcısı yani sadece taşıyıcı bulaşıcı degil ayriyetten bununla ilgili herhangi bir tedavi ilaç hiç bir kullanmadık sadece taşıyıcı oldugu için kan vermiyor şimdi bunu ds260 formunda belirtecekmiyiz yoksa sadece taşıyıcı olduğu için belirtmeye gerek yokmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akay2021, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Kusura bakmayın netleştirmek için soruyorum. Soru cümleler net değil çünkü. Yani burada lisans almadan (yani denklik diyebiliriz) çalışacak mısınız diye soruyor dmi? Bir nevi kaçak olarak çalışacak mısınız? No demem gerekir o halde doğru mu?

Ben bu soruya evet deyip açıklama kısmına "application in progress" yazmıştım, bir sorunla karşılaşmadım. Hayır demekte de bir sakınca yok bence.

• Merhaba,ds-260 formunu doldururken okul bilgilerimi gözden kaçırdım ve eşime ve bana ait okul bilgileri girmeden imzaladım.Şimdi bu vize için sorun olur mu? Yada düzeltme gibi bir ihtimal olur mu?yada mülakata giderken okul bilgilerine ait evrak götürsem olur mu?

• @asilelif Bence belirtmenize gerek yok. Cunku soruyu su sekilde sormular:
     Q. Do you have a communicable disease of public health significance** such as tuberculosis (TB)?

Yani kamu sagligi bakimindan onemli olan bulasici bir hastaliginiz (ornegin verem) var mi?

USCIS websitesinde "kamu sagligi bakimindan onemli olan bulasici hastaliklar" arasinda hepatit b yok, onemli olan hastaliklar soyle siralanmis:

Gonorrhea;

Hansen’s Disease (Leprosy), infectious;

Syphilis, infectious stage; and

Tuberculosis (TB), Active—Only a Class A TB diagnosis renders an applicant inadmissible to the United States. Under current Centers for Disease Control and Prevention (CDC)guidelines, Class A TB means TB that is clinically active and communicable.

Detaylara su linkten bakabilirsiniz: https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-8-part-b-chapter-6

• merhaba,
    formda ilk 23 sayfaya kadar okudum fakat bulamadım.
    Baba ve anne dogum yeri bilgileri isteniyor fakat yeni kimliklerde ilçe yazmıyor.
    bu durumda DS 260 formuna bilgileri yazarken nasıl yazmalıyız?
    teşekkür ler.

• ⭐⭐

@hardrock teşekkür ederim ben vu cevabınızı telegram grubunada atacam izninizle

• @susadem e-devlet'ten nüfus kayıt örneği alabilirsiniz, orada anne babanın bilgileri de yazıyor

• @cervantes e devletten bulamadık.daha dogrusu vukuatlı nufus kagıt örnegınde çıkmadı.belkıde ben yanlış yerden baktım

• ben ve eşim TC vatandaşı fakat ikimizinde doğum yeri yurtdışı, ben isviçrede doğdum eşim ise libya. KCC den mail geldikten sonra doğum belgesini e-devlet ten çıkartabiliyoruz, fakat yurtdışı doğumlu olduğumuz için e-devlette Vukuatli nufus kayit ornegi yeterli olur mu?

• Yeni Pasaport çıkartacaklara önemli bilgi, eğer öğrenciliğiniz devam ediyosa, veya okula giden çocuğunuz varsa, 10yıllık pasaport için ödenen 995TL harc parası ödemiyorsunuz. Sadece Pasaport Bedeli olan 160tl ödemeniz gerek.
    Ben dün 12 yaşındaki oğlum için yeni pasaport çıkartmak için ziraat bankası ATM den ödeme yaptım, çünkü her ne kadar anlaşmalı banka olsa da almadılar ödemeyi, ATM den yap dediler, ziraat dışında ATM den ödeme yapma imkanıda yok. Nufus Müdürlüğündeki Polis Memur''boşuna ödemişsin, vergi dairesine git paranı geri dedi'' şimdi ise geri almak için uğraşıyorum

• Merhabalar

• 1.Sorum:Ben 2 yıllık bir yüksek okuldan mezun olduktan sonra Dikey geçiş sınavını kazandım ve farklı bir şekilde 4 yıllık bir lisans programına geçiş yaptım. 3.Sınıftan başladım ve okulu bitirdim. Bu süreçte 2 okulumda farklı şehirlerdeydi bu şehirlerde toplam 5 farklı adreste yaşadım. DS260 formunu doldururken bütün bunları yazmalımıyım.
    2. Sorum: Bu süreçte tekrar bir üniversite ye kayıt oldum ama hiç gitmedim ve harç ücretini yatırmadım. 3 Yıl oldu e devlette bu okul görünüyor ve ögrenci belgesi aldığımda pasif ögrenci olarak görünüyorum. Bunu da DS260 formuna eklemelimiyim.

• @susadem merhaba,
    sorunu çözduk teşekkurler.

• KCC evrak isteği göderilmeden direk vize mulakatına gitmek mümkün mü ?

• Merhaba Arkadaşlar DS260 formunu doldurduktan sonra nasıl bir yol takip ediyoruz , formu doldurup gönderdim onayını aldım şimdi yapmam gerekenler neler..?

• @Lacrimossa gösterdiğiniz adresde oturan kişinin ismini de verdiğiniz için o kişi teslim alıp size iadeli olarak gönderir. Bir sorun teşkil etmez

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |