Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Yasin-Özçam, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba , bende talihliyim.

Şuan yoğunluk nedeniyle tam olarak bilmem gereken şeyleri inceleyemedim.

Kusura bakmazsanız tahminen duymaktan bıktığınız bir soruyu sormak istiyorum.

Vize görüşmesi için hesabımda ne kadar para bulundurmam gerekiyor ? minimum bir rakam verebilir misiniz ? Teşekkür ederim

Tek kisi icin 15.000, her ekstra kisi icin +5000 dolar tavsiye ediyoruz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akay2021, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar bu iki soruya da 'NO' demek gerekir değil mi? Olumsuz bir durum sorulduğunu anlıyorum. Doktor, hemşire veya sağlık çalışanı arkadaş var mı? Nasıl doldurmak gerekir emin olamadım.
    1-Are you a graduate of a foreign medical school seeking to perform medical services
    in the United States but have not yet passed the National Board of Medical
    Examiners examination or its equivalent?
    2-Are you a health care worker seeking to perform such work in the United States but
    have not yet received certification from the Commission on Graduates of Foreign
    Nursing Schools or from an equivalent approved independent credentialing
    organization?

lisansiniz olmamasina ragmen calisacak misiniz diye soruyorlar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba...
    Ds 260 formunu kontrol edip göndermiştim lakin az önce tekrar kontrol edeyim derken 1 hatamı farkettim sorun olurmu formu tekrar açtırmayı gerektirirmi bilemedim.

Ben Özel bir şirkette Özel Güvenlik Amiri olarak çalışıyorum.
    Hata : Ateşli silahlar, patlayıcılar, nükleer, biyolojik ya da kimyasal konularda uzmanlaşmış yetenek ya da eğitiminiz varmı? Sorusuna hayır cevap vermiştim. Cokta dikkatli yapmadığını soruyu anlayamadığımı farkettim. Oysa ki ben silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahibim ve bu kimliği alırken az da olsa silah eğitimi alıyoruz ve atış sınavına giriyoruz...

Bu yazdığım konular acaba bana bir sıkıntı dogururmu?

Cevap için teşekkür ederim.

problem degil, bu sekilde kalabilir. Eger ABD'de de ayni ise devam edecekseniz mulakat sirasinda belirtebilirsiniz bu degisikligi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds 260 formunu kendim icin doldurdum şimdi es çocuklarımınkini doldurcam son saayfaya kadar save ile geldim ama simdi eşimin bölümüne gecmem icin neye basicam birde benim bölümün bitincemi çıktı alicam yoksa hepsi bitincemi

ana sayfaya geri donmeniz lazim, orada herkesin formunu gorebilmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zaygon, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells En geç Temmuz ortası gibi evlenmiş olmayı planlıyoruz

Bu dediginiz durumda evlilik sonrasi formlari doldurup gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba. Ben Azerbaycan vatandaşıyım ama 45 gün içinde TC vatandaşlığı alabılırım, vatandaşlıgım onaylanmış dediler. Ds260 formunu gönderdıkten sonra çifte vatandaş olursam mülakatta bana sorun çıkarırlar mı ? Formu gonderdıkten sonra olacagım vatandaş, daha 45 gun var o yüzden beklemek istemıyorum o kadar.

sorun olmaz.

• @crazycells İkisinde de aynı şeyi söylüyor değil mi? Diploma varsa hayır demek gerekir diye anladım. Doğru mu ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells İkisinde de aynı şeyi söylüyor değil mi? Diploma varsa hayır demek gerekir diye anladım. Doğru mu ne dersiniz?

Evet, ikisinde de lisans olmamasina ragmen bu isi mi yapacaksiniz diye soruyor...

Onemli olan diplomanizin olup olmamasi degil, lisansinizin olup olmamasi. Bu soruda gelecege dair planlariniz sorulmuyor, su anki halinizle ABD'ye girdikten sonra ne yapacaginizi soruyorlar...

• ⭐⭐

@crazycells formu doldururken sizin çevirmiş olduğunuz formdan yararlandım ama su andaki form ile sizin tercume ettiğiniz form arasında farklılıklar fark ettim soruların bazıları değişmiş bazıları çıkarılmış gibi geldi bana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells formu doldururken sizin çevirmiş olduğunuz formdan yararlandım ama su andaki form ile sizin tercume ettiğiniz form arasında farklılıklar fark ettim soruların bazıları değişmiş bazıları çıkarılmış gibi geldi bana

mumkundur, boyle degisiklikler ara ara oluyor... bana farkli gordugunuz sorularin ekran goruntulerini [email protected] adresinden yollar misiniz? Bir ara paketi guncellerim...

Eger anlamadiginiz soru olursa bu baslik altindan sorabilirsiniz.

• @crazycells Kusura bakmayın netleştirmek için soruyorum. Soru cümleler net değil çünkü. Yani burada lisans almadan (yani denklik diyebiliriz) çalışacak mısınız diye soruyor dmi? Bir nevi kaçak olarak çalışacak mısınız? No demem gerekir o halde doğru mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Kusura bakmayın netleştirmek için soruyorum. Soru cümleler net değil çünkü. Yani burada lisans almadan (yani denklik diyebiliriz) çalışacak mısınız diye soruyor dmi? Bir nevi kaçak olarak çalışacak mısınız? No demem gerekir o halde doğru mu?

evet, o sekilde calisip calismayacaginiz soruluyor. no demeniz gerekiyor...

• @crazycells Çok teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba..DS-260 formunu doldurmaya başladım.Bazı konularda treddüt te kalmamak için takıldığım hususlarda yardımınıza ihtiyacım var.
    1-Askerlik durumu kısmında,Ben Havacı olarak kısa dönem (8 ay-Er) yaptım. Bu bölüme ''Infantry''(piyade) yazmak sorun teşkil edermi?
    2-Asıl talihli benim.Eşim özel sektörde çalışıyorken daha sonra ayrılmak(çocukların okulu için) zorunda kaldı şimdi çalışmıyor.son çalıştığı yerleri yazmasak olurmu? yada yazmamız durumunda olumlu etkisi varmı?
    3-Ben Ağustos ayında bir Kamu kurumundan emekli olacağım.Form doldururken emekli olarak mı doldurmalıyım? Ya da eğer görüşmeye çağrılırsak bunu Elçilikte emekli olduğumu belirtmem bir engel teşkil edermi? (Formda yanlış bilgi vermek açısından.)

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim....

• merhaba bu sorumu gereksiz başlık açarak sormuştum.

dv 260 formunu dolduruyorum eğitim bölümündeyim.
    ön lisans mezunuyum. aöf den lisansa tamamalıyorum ve bu sene mezun oluyorum. eğitim bölümüne bu nasıl doldurmalıyım.

Not:Forumu yeni kullanmayı öğreniyorum gereksiz başlık açtığım için üzgünüm.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim hocam.

• @crazycells Teşekkür ederim cevabınız için...😊🙏

• Merhaba, foruma ilk defa yazıyorum. 2021 talihlisiyim. Azerbaycanlıyım. Green Card Azerbaijan isimli şirket vasıtasıyla baş vurduğum için anlaşma imzalamadan case numberimi bana söylemediler. Yalnız 30xxx den aşağı olduğunu. Current olma şansımın yüksek olduğunu söylediler. Yarın saat 11de anlaşmayı imzalamaya ve de DS260ı doldurmaya gideceğim. Anlaşma için 800$ dollar ödemem lazım. Umarım süreç benim için olumlu sonuçlanır. Bi dahaki yıl kendim baş vurmak istiyorum inşallah.

• ⭐⭐

@crazycells tamam eşimin ve çocuklarımınkini doldururken atarım

• @ZoZO teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |