Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ds260 formu doldurmak için geç kalmaktan korkuyorum . Yarın inşallah doldurmaya başlayacağım. Case numberi benden büyük ama ds fromu benden erken dolduranlar bana karşı avantajlı mı ?

geç kalınacak bir durum yok o kadar telaş etmeyin 🙂 sizden erken dolduranların yakın zamanda göndermesinde bir avantajı yok çok ileri ki durumlarda öyle bir fark olabilir ( 2-3 ay sonra ) ancak daha süreç bile başlamadan böyle düşüncelere kapılmayın dogru bir şekilde doldurun neticede çok zor bir form değil boşuna o kadar para vermeyin

• @Ryback Teşekkür ederim 🙂

• Yasaklı

@Ryback Konsolosluğa hangi belgeyi götürmem gerekiyor daha bakamadım hocam. Şimdilik ds260 formunu doldurmaya uğraşıyorum. Benim lise diplomam var o yüzden meslekten green card almayacağım ama orada çalıştığım iş yerini soruyor. İş yeri benim adıma, vergi levhasında ad soyad kısmında benim adım yazıyor. Oraya da kendi adımı yazdım doğru mu hocam ?

Mağazanın tabelasında yazan ismi yazmadım.

• slm arkadaşlar, 2021 talihlisi olduğumuzu öğrendik, ds 260 formu hakkında bir kaç soru sorucam;

1. sorum, eşimin şu anki pasaportunda kızlık soyismi yazılı defter değişmesi gerekiyor ve 2 yaşında oğluma yeni pasaport almamız gerekiyor, bunları ds260 formundan sonra halletsek olurmu?
    2. sorum, 16 yaşından beri ikametgah ettiğimiz adresleri istiyor ? bir çok adreste oturdum bunları nasıl bulucam ?
    3. soru : eşim radyo sinema mevzunu lakin mevzun olduğu alanda hiç çalışmadı farklı bir sektörde çalıştığını ifade etse sıkıntı olurmu?

• @Sendur-Aydın, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

slm arkadaşlar, 2021 talihlisi olduğumuzu öğrendik, ds 260 formu hakkında bir kaç soru sorucam;

1. sorum, eşimin şu anki pasaportunda kızlık soyismi yazılı defter değişmesi gerekiyor ve 2 yaşında oğluma yeni pasaport almamız gerekiyor, bunları ds260 formundan sonra halletsek olurmu?
    2. sorum, 16 yaşından beri ikametgah ettiğimiz adresleri istiyor ? bir çok adreste oturdum bunları nasıl bulucam ?
    3. soru : eşim radyo sinema mevzunu lakin mevzun olduğu alanda hiç çalışmadı farklı bir sektörde çalıştığını ifade etse sıkıntı olurmu?

1- Bence pasaportlari halledip oyle doldurun.
    2- Bulabildiginiz kadarini bulun. Elinizden geleni yapin. E-devlettende yardim alabilirsiniz. Oldugu kadar.
    3- Sorun olmaz.

• @ZoZO Teşekkür ederim 😊 evrak işleri bana bir az zor geldiği için .

• @Masda 😊 eyvallah bol sans

• Bi tane sorum daha var: Uçak bileti "Pasaport Teslimden" sonra mı alınıyor ?

• @Ryback tşk ederim..

• Yasaklı

Liseyi bitirdiğim tarihi biliyorum ama başladığım tarihi bilmiyorum ne yapabılırım ? Ayrıca 1 sene sınıfta kalmıştım, dıplamada öğrenım süresi 4 yıl yazıyor. 9. sınıfı 2 kere okudum yanı 5 yılda bitti lise.

• @Orhan-Cabarov okulu bitirdiğiniz yıl kaç ise 5 yıl öncesinin eylül ayından bir tarih girin, tarihin kesin olmasının bir önemi yok diyorlar.

• Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum. Bi arkadaşım talihli oldu. Ds260 formununun bir kısmını doldurduk ancak tekrar girmeye çalıştığımızda hatalar verip duruyor 2 gündür hiç giremiyoruz. Acaba neden kaynaklanabilir?
    Önce bu hatayı veriyor:
    Notice: Payments with a current status of "In-Process" are taking longer than expected to reflect final payment. This issue is currently being investigated.
    Daha sonra ise:
    Your request cannot be processed at this time.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Yasaklı

@cervantes Teşekkür ederim hocam. Google'a 2008 yılı eğitim öğretim başlangıç tarihi yazdım, 8 eylül çıktı. Bende öyle yazdım. 😃

• Yasaklı

Have you traveled to any countries/regions within the last five years? (Son beş yıl içinde herhangi bir ülkeye / bölgeye seyahat ettiniz mi?)
    Arkadaşar ben Türkiye de yaşayan bir Azerbaycan vatandaşıyım. Green card'a Azerbaycan vatandası olarak katıldım, Mülakata ankara da gireceğim. Buraya Turkey mi yazmam gerekiyor ? Yoksa hem turkey, hem azerbaycan mı yapayım ?

Bir de transit olarak gürcistandan üzerinden azerbaycana, azerbaycandan turkıye ye giriş çıkış yaptım, onu da eklemem gerekıyor degıl mı ?

• @Orhan-Cabarov Siz forma erişebiliyor musunuz? Bende hata veriyor sürekli

• Yasaklı

@tash Şuan form açık bende. Bazen hata vermesi normal hocam.

• @Orhan-Cabarov 2 gündür her 5 dk bir deniyoruz hiçbir şekilde erişemiyoruz.

Önce bu hatayı veriyor:
    Notice: Payments with a current status of "In-Process" are taking longer than expected to reflect final payment. This issue is currently being investigated.
    Daha sonra ise:
    Your request cannot be processed at this time.

• Yasaklı

@tash İlk hatayı hiç almadım ama 2. yazan hata ara sıra oluyor.

• @Orhan-Cabarov Bu arada sıralamanız mükemmel şimdiden hayırlı olsun Amerika 🙂

• Yasaklı

@tash Çok teşekkür ederim, Allah gitmek isteyen herkese nasip etsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |