DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Yusuf-UZUN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar, geçmiş adres bilgilerine nasıl ulaşıyorsunuz ? E-Devletten sadece güncel olanı bulabiliyorum.

Tarihçeli yerleşim adresleri yazarsanız arama çubuğuna oradan bakabilirsiniz

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba ,çıkanlara hayırlı olsun çıkmayanların da en kısa süre istedikleri olsun dileklerimle. 3. denemem de çıktı tabi çıkanlar bu duyguyu çok iyi bilirler sevincin yanında geleceğe dair belirsizlik ve endişe de beraberinde geliyor. Burada insanların bir uyum içerisinde birbirlerine yardım ettiğini görmek beni bir nebze rahatlattı. İşlemlere başlamadan önce şuan önem arz eden bir konu benim için ki burada da soran illaki olmuştur fakat bulamadım ; eşlerin sonradan gelme durumu var mıdır en fazla ne kadar sonra gelebilirler ve gelmeleri durumunda girişte bir problem olur mu. Bu konuda tecrübeli arkadaşlar varsa ve yardımcı olabilirlerse cok sevinirim. İkinci sorum olarak pasaportumun süresi önümüzdeki sene ağustos gibi bitiyor ,yinede pasaportu yeniletip süresini uzatmalı ve sonramı sürece başlamalıyım.Çok teşekkürler herkese.

merhaba hayırlı olsun .Eşiniz ve 21 yaş altı çocuklarınızda aynı haklara sahip olmakta. Her biri için ayrı DS 260 formunu doldurmanız ve zamanı geldiğinde belgeleri ayrı ayrı submit etmeniz gerekmekte.. egee kart sahibi siz iseniz İlk girişinizi hep beraber yapip SSN ve GC işlemlerini amerikada başlattıktan sonra eşiniz ve cocuklarınız geri dönebilir.

• ⭐⭐⭐

@sailor, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar benim mahkeme kararı kesinleşmiş fakat yargıtayda bekleyen bir dosyam var. şimdi baktım arşiv kayıtlı e-devletten çıkan adli sicilim de görünmüyor, normal adli sicil de de görünmüyor. bunu ds-260 formunda bunu belirtmem gerekir mi?

Temyize gitmişsiniz anladığım kadarıyla, bir üst mahkeme karar vermedi sanırım daha?

• ⭐⭐⭐

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

soru sorabilir miyim.? (Konu Ds 260 formu)

Tabi ki, bu başlık altında bütün sorularınızı sorabilirsiniz

• @ametdgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, çekiliş sonucunda ilk 50.000'de olduğumu öğrendim. (38.000) Başvuru yaparken sadece benim pasaportum olduğu için ben başvuru yapmıştım. şimdi bana çıktı, eşim ve bebeğimiz için de başvuru yapabilir miyim? Böyle durumda onlara hemen pasaport çıkartmam gerekecek değil mi? Daha önce 2011'li yıllarda yeşil pasaportum olduğu için 5 yıllık vize almıştım ( dil eğitimi için) fakat gitmeme az bir süre kala, pasaportumu konsolosluk geri istedi ve ön yargısız iptal bastı. "Without Cancelled" gibi bir şey. O zamanlar olayın sıcaklığı ile yetkili yetkisiz herkese danıştığımda bir kez daha başvur demişlerdi.

Şimdi daha önce vize aldınız mı, başvuru yaptınız mı, red yediniz mi ve nedenleri ile birlikte yazın diyor. Yeşil pasaportumu bulamıyorum bu 1, ikinci olarak 8 -9 yıl önceki bu mevzudan bahsedeyim mi, yada nasıl bahsedeyim

Teşekkürler

Kendi basvuru formunuz da esiniz ve cocugunuz ile ilgili bolumleri doldurmadiniz mi ?

• @ZoZO evet doldurmuştum

• Bu ileti silindi!

• @Ayşegül-Yazar Öncelikle hayırlı olsun, bence hesabınızı açmanıza gerek yoktur. Aksi söylenmediği sürece gizli hesabı herkese açmaya gerek yok diye düşünüyorum. 2. sorunuz hakkında bir fikrim yok maalesef, ama mail adresleri konusunda bence sık kullandığınız adresleri yazsanız yeter, hepsini yazmak gerekse zaten benim şimdiye kadar açtığım 50 den fazla mail adresi vardır 😃

• Merhabalar, Bu sene şans bize güldü sonunda 🙂 eşine çıktı.. Fakat sevinsek mi üzülsek mi bilemedik çünkü ben şu an 8 aylık hamileyim :)))) mülakat tarihine kadar sanırım bebeğimiz dünyaya gelmiş olacak. İlk başvuru formunda bebeğimiz henüz doğmamış olacağı için kimliği ve pasaportu maalesef olmayacak.. Biz gitmeyi çok istiyoruz fakat ! bebeğimiz daha çok küçük olacağı için Re-entry Permit yapmayı düşünüyoruz. Bunun için bebeğimizin çok küçük olduğunu söyleyerek Re-entry Permit yapabilir miyiz ? ve bu başvuru sanırım ABD de iken yapılıyor ve bir bekleme süresi var bu süre max. ne kadar ? çünkü hali hazırda burada bir işim var ve çalışıyorum. Re-entry Permit için ödeyeceğimiz rakamlarda az değil açıkçası ( forumda yazılanlardan okuduğum kadarı ile )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ünal-Gündeşli, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Anladım teşekkür ederim bir sorum daha olucak türkiyeye gelip mülakata girebilirsem ve sonuç olumsuz olursa abd vizemi iptal ederlermi ?

Oyle bir ihtimal var. Genelde anlayislilar ve gocmen vizeyi vermeden iptal etmiyorlar baska vizeleri. Ama neticede iptal edip etmemeye konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Daha önce ABD vize reddi kısmına açıklama bölümüne ne yazmalıyız?

Sorunun cevabi neyse ona gore doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba! Forumda çok yeniyim o yüzden umarım doğru kullanıyorumdur 🙂
    Okuduğum kadarıyla genellikle herkes Türkiye’den başvuruyor. Benim durumum biraz daha farklı, okuyup bilgisi olan varsa yardımcı olduğu takdirde çok minnettar olacağım:
    Şu anda Amerika’da F1 vizesi ile eğitim görüyorum, hiç beklemediğim halde DV2021’e seçildiğimi öğrendim. Süreç Adjustment of Status ile ilerleyecek F1’ı Green Card’a dönüştürebilmem için, ama nasıl başlamam gerekiyor bilmiyorum. Mesela Türkiye’den olunca DS-260’ı doldurarak başlayabiliyorsunuz anladığım kadarıyla, benim ilk adımım ne olmalı anlayamadım henüz. Yardımcı olabilecek olanınız var mı?

net cevaplar icin imzanizi guncellemelisiniz. Ilgili konu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba,
    green card bana çıktı (evin babası) eşim devlet memuru emekliliğine 3 sene kaldı.iki kızım var.
    nasib olursa ben amerıkaya tek gidip daha sonra eşim ve çocukları getirmeyi düşünüyorum sormak istediğim ailenin bütün fertleri dogal olarak green card sahibi oluyormu? DS 260 formunda böyle bir başlık göremedim sanki?
    teşekkür ederim.

Eger ABD'de yasama planlari varsa herkese Green Card almanizi tavsiye ederim, bunu daha sonra yapmaniz daha mesakatli ve kulfetli olacak... Ayrintili bilgiyi surada bulabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba, aslında demek istediğim çocukların pasaport bilgilerini girmeden ds-260 formunu doldurup göndersem, aldıktan sonra tekrar formu açtırıp pasaport bilgilerini girmek mi gerekiyor yoksa evrak talep mailinde bildirmemiz yeterli mi?

formdaki bilgilerin de guncellenmesi gerekiyor, sadece evrak bilgisi yeterli degil. Ama daha sonra formu actirarak yeniletmeniz mumkun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgahansahin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Öğrenciyken kazanan ve mülakatlara giden arkadaşlar bana ulaşabilirlerse çok sevinirim

Sorularinizi acik bir sekilde bu baslikta sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZoZO geri dönüş için çok teşekkür ederim.
    yani dogru mu anladım önce ben kendi adıma DS 260 formunu baştan en sona kadar dolduruyorum sisteme kayıt edip mail atıyorum daha sonra bana gelen case number ile DS 260 formunu en baştan sanki eşime çıkmış gibi dolduruyorum en baştan en sonuna kadar formun sonuna geldiğimde kayıt edip ilgili mail adresine gönderiyorum. daha sonra birinci çocugum için kazandıgım case number ile en baştan DS 260 formunu dolduruyorum kayıt edip maıl gönderiyorum. en sonunda diğer yani ikinci çocugum için aynı case numara ile DS 260 formunu sanki ona green card ona çıkmış gibi dolduyorum ve mail atıyorum.
    teşekkür ederim.

Herkes icin ayri ayri bir DS-260 formu dolduruyorsunuz.

Bu formlari siteden gonderiyorsunuz, ayrica email atmiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ametdgn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, çekiliş sonucunda ilk 50.000'de olduğumu öğrendim. (38.000) Başvuru yaparken sadece benim pasaportum olduğu için ben başvuru yapmıştım. şimdi bana çıktı, eşim ve bebeğimiz için de başvuru yapabilir miyim? Böyle durumda onlara hemen pasaport çıkartmam gerekecek değil mi? Daha önce 2011'li yıllarda yeşil pasaportum olduğu için 5 yıllık vize almıştım ( dil eğitimi için) fakat gitmeme az bir süre kala, pasaportumu konsolosluk geri istedi ve ön yargısız iptal bastı. "Without Cancelled" gibi bir şey. O zamanlar olayın sıcaklığı ile yetkili yetkisiz herkese danıştığımda bir kez daha başvur demişlerdi.

Şimdi daha önce vize aldınız mı, başvuru yaptınız mı, red yediniz mi ve nedenleri ile birlikte yazın diyor. Yeşil pasaportumu bulamıyorum bu 1, ikinci olarak 8 -9 yıl önceki bu mevzudan bahsedeyim mi, yada nasıl bahsedeyim

Teşekkürler

Mulakat evraklarini KCC'ye gondermeden herkesin pasaport bilgilerini eklemelisiniz. Bunu daha sonra da yapabilirsiniz ama er ya da gec yapacaksiniz.

Formdaki butun sorulara dogru ve tam cevap vermelisiniz. Vize reddi veya baska sorularda yalan soylemeniz dosyanizi tehlikeye sokacak. "Cancelled without prejudice" damgasi buyuk bir problem degil, o nedenle dosyaniza zarar vermez, siz uygun ifadelerle vize reddi sorusunu cevaplayin.

Basvuruya katilirken verdiginiz bilgiler yesil pasaportunuza mi ait?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ŞükRü-Can-Kütükoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Case numaram 39xxxx beni mülakata çağırma ihtimalleri nedir aaba. Teşekkürler

bu ihtimali su anda bilemeyiz, sureci takip etmeniz gerekiyor. Ancak 1 yil sonra bu konuda yorum yapabiliriz...

• Merhaba, ben başvurumu yaptığım aşamada eşimi ve iki çocuğumu da bildirmiştim. Şimdi onlar için DS 260 formu doldurmasam veya DS 260 formu doldursam ama başvuru sürecini mülakata kadar taşımasam daha sonra (mesela 1-2 yıl sonra) onlar için green card başvurusunda bulunabilir miyim ? yoksa onların bu hakkı ilk aşamada başvurmadığım için tamamıyla sona mı ermiş olacak ? Bu vesileyle herkese özellikle de bize bu ortamı yaratan forum kurucularına çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cengstro, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO Tesekkurler cevap icin. Nasil bir riskten soz ediyorsunuz? Kusura bakmayin cok yeniyim bu islerde.

konsolosluklar uzun sure calismadi ve vize vermedi, o nedenle hizli bir sekilde full-performans calismaya baslamazlarsa bazi talihlilere sira gelmeyecek. 🙂 bu riskten bahsediyor sayin @ZoZO

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

241

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.7k

| | | |