DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğberk-Çalışkan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese iyi günler diliyorum kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Forumda yeniyim umarım konuyu doğru yere açmışımdır anlayışınız içinde teşekkür ederim. Green card 2020 seçimlerinde 18xxx olarak kazandığımı gördüm. Fakat aklıma takılan bir soru oldu. Ben başvuru formunda eğitim düzeyim gibi bir yanlışlık olmuşsa etkisi ne olur? Lise mezunu olarak yazdığımı hatırlıyorum fakat ben bu sene mezun oluyorum bu durumda ne gibi etkisi olur kabul edilebilir miyim? DS 260 belgesini henüz doldurmadım liseden mezun olduktan sonra doldurmayı düşünüyorum. Bu konuda bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Teşekkür ederim şimdiden..

sorun olmaz, cekilis sartlarini mulakat gunu sagliyorsaniz egitim durumunda isaretlediginize cok takilmiyorlar...

• @miralam teşekkurler 2021 temmuz ağustos mulakat icin öngörüm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kokyay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba,

DV2021 talihlilerinden birisiyim.

2019 Eylul ayinda esim ogrenci statusunde Kanada’ya geldi. Mart 2020 itibariyle ben de gecici oturum ve calisma izniyle Kanada’ya giris yaptim. Su an Ottawa’da yasiyiruz. Tabi Green Card cekilisi sonucuyla tum planlarimiz degisti. Green Card alip, Amerika’ya gecmek istiyoruz.

Basvuruyu henuz Kanada’ya gelmeden, Turkiye’deyken yapmistim. Sorum su ki; vize islemlerini ve mulakat surecini Kanada’da halletmek istiyoruz. Bu konuda nasil bir yol izlemeliyim? Konu hakkinda bilgisi olan ya da benim gibi basvurusunu Turkiye’den yapip, sureci baska ulkeden yoneten olduysa ve yol gosterirse cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

DS-260 formuna Kanada'da girmek istediginizi yazabilirsiniz. Forum paketini inceleyip, video'sunu izlediniz mi?

Bu kaynaklari inceledikten sonra ne yapmaniz gerektigini anlayacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ds260 formu dolduracağım ama başlamadan takıldım. Şöyle bir yazı var; Based on your country of residence at the time you submitted your DV lottery entry, your interview will be scheduled at the U.S. Embassy or Consulate in ANKARA, TURKEY and you will be notified of the specific date and time by KCC when it is available.

Ben istanbul da yaşıyorum, istersem No deyip istanbulu seçebiliyorum. Sizce Ankara olarak kalsın mı yoksa değişmemde sakınca yok mu ?

istanbul'da gocmen vize gorusmesi yapamazsiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar confirmation number'ı, soyadını küçük girsek olur mu acaba yanlış falan mı giriyoruz?

sorun degil, buyuk/kucuk harf arasinda fark yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@islek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Amerika’daki adresi ve çocukların pasaportlarını ( randevu tarihleri dolu 😞 )ds 260 formuna daha sonra girmek için formu yeniden açtırmamız mı gerekiyor yoksa mülakatta bildirmemiz yeterli mi?

pasaport bilgileri onemli oldugundan, siz degistiriyorsunuz bunlari...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ESTERGON, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selam,

DV-2021 talihlilerinden biriyim. DS-260 formuna göz attığımda daha en basında orada kalacağımız bir adres istemesi beni üzdü. Çünkü benim ABD 'de hiç tanıdığım kimsem yok . Dolayısıyla bu gibi bir durumla karşılaşmış arkadaşlar olduğunu düşünüyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda bizleri yönlendirirseniz çok sevinirim. Hayallerinizden vazgeçmeyin elbet bir gün karşılığını alırsınız . Kazanan diğer talihlileri de ayrıca tebrik ederim.

tebrikler.

Aktif forum uyelerine pek cogumuz yardimci oluyoruz, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• @Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@jinglebells benim case 30xxx de sıra gelir mi sizce?

hayırlı olsun.sızede benım 27 bın case numberım var.mulakat beklentım temmuz agustos.herhangı bır analız yapmadım.yapmakta suan bence mumkun degıl zaten henuz verıler yok.sızede eylul gıbı gelır tahmın ederım.hayırlısı olsun sızın ıcın.bu senekı mulakatlar da henuz bıtmedı. cut offlara bakıp gelecek sene ıcın bır tahmın yapılabılır.olaganustu bır sene belkı bu yıl dv2021 ıcın kesın bır sonuc vermeyebılırde.bence pasaport olayı ıyı oldu oraya gercek dısı belge numarası olmayan pasaport bılgısı gırenler elenicek.corona ,artan ısısızlık vs olucak aradan.sıze sıra gelmesi olası dv2022 basvurusu yapıcam tekrar bence sızde yapın.ne olur ne olmaz.haayırlısı olsun tekrar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

bir sorum daha olacaktı su anda rusyadayım seçildiğim ekranda POST: MOSCOW gözüküyor ancak ben dediğim gibi Türkiye'ye döneceğim. DS-260 ta vize mülakatına gireceğim yeri Ankara ya da İstanbul seçsem sorun olur mu ? @Muhtaradana @crazycells

Turkiye'de mulakata sadece Ankara'daki ABD konsoloslugunda girebiliyorsunuz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@besamelsos, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba. Birkaç soru sormak istiyorum sizlere, eğer yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

Öncelikle DS 260 formundaki ŞU AN YAŞADIĞINIZ ADRES ve GEÇMİŞTE YAŞADIĞINIZ ADRESLER kısmında (evet basit bir kısım aslında) bir sıkıntı yaşıyorum. Şu an yaşadığım yer Kocaeli, fakat ikametgah adresim İSTANBUL. Yani oy kullanmak için vs. İSTANBUL'a gidiyorum. Okulum bitti. 1 hafta sonra aile evine İstanbul'a geri dönüş yapacağım.

Sorun şu;

1. Şu an yaşadığım yere KOCAELİ adresimi yazarsam, adamlar "e kardeşim senin ikametgah İstanbul diyor, sen bize Kocaeli'de yaşıyorum demişsin hayırdır?" diyebilir mi?

2. Şu an yaşadığım yere İSTANBUL yazarsam da "e kardeşim sen İstanbul'da yaşıyorum demişsin ama 5 senedir İzmit'teymişsin 1 hafta önce taşınmışsın, burada 2015-2020 arasında İzmitte yaşadığım demişsin sen hayırdır?" gibi bir cevap vermişsin, bu tutarsız bizi mi kekliyorsun deyip sistemde hata veriyor.

Malum her cevap çok önemli ve yanlışlık olmasını istemiyorum.

Son sorum da şu, DS 260 formunu doldurma süremiz (yani çekilişi kazandıktan 1 dakika sonra ya da 1 ay sonra) mülakata çağırıp çağırmayacaklarını etkiliyor mu?
    Case Number'ın son 5 hanesi mi sıralamayı söylüyor ya da?

Kusura bakmayın uzun oldu. yardımlarınız için şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Ikametgah belgenizdeki adresler istenmiyor, gercekten kaldiginiz fiziksel adresler isteniyor... O nedenle gercek adresler neyse o sekilde doldurmalisiniz.

DS-260 formunu 2020 yili icinde gonderdiginiz surece bir sorun yasamazsiniz, gecikme yasamamak icin onumuzdeki haftalarda gondermenizi tavsiye ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jinglebells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@jinglebells benim case 30xxx de sıra gelir mi sizce?

hayırlı olsun.sızede benım 27 bın case numberım var.mulakat beklentım temmuz agustos.herhangı bır analız yapmadım.yapmakta suan bence mumkun degıl zaten henuz verıler yok.sızede eylul gıbı gelır tahmın ederım.hayırlısı olsun sızın ıcın.bu senekı mulakatlar da henuz bıtmedı. cut offlara bakıp gelecek sene ıcın bır tahmın yapılabılır.olaganustu bır sene belkı bu yıl dv2021 ıcın kesın bır sonuc vermeyebılırde.bence pasaport olayı ıyı oldu oraya gercek dısı belge numarası olmayan pasaport bılgısı gırenler elenicek.corona ,artan ısısızlık vs olucak aradan.sıze sıra gelmesi olası dv2022 basvurusu yapıcam tekrar bence sızde yapın.ne olur ne olmaz.haayırlısı olsun tekrar

oo harika 🙂 tebrik ederim, sizi de listeye ekliyorum o halde 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/post/143463

• Merhaba, 2021 green card için başvuru yapmıştık, Dün akşam öğrendim ki bana çıkmış, süreç içinde yaşayacaklarımız bizi çok heyecanlandırıyor.
    Erkek arkadaşımla süreci nasıl yöneteceğiz konusunda kararsızız, öncelikli sorularımı sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-Erkek arkadaşımla evli değiliz ve ds260 formunu nikah kıydıktan sonra mı doldurmalıyız eğer evlendikten sonra doldurursam soyadım değişeceği için evraklarda sıkıntı yaşanır mı?

2-Süreci erken başlatmak adına bekar olarak mı başvurmalıyım?

3-Formu bekar olarak doldurursam formu doldurduktan sonra nikah gerçekleşince erkek arkadaşımı sürece nasıl dahil edeceğim?

4-Formu bekar doldurup medeni halim değiştikten sonra kcc ile iletişim nasıl ilerleyecek ve ne kadar sürecek (sistemden başka bir ds260 formu açılması

5-Eğer ds260 ı bekar olarak doldurursam mülakattan ne kadar süre önce nikah yapılmalı?

6-Hangisi daha mantıklı?

cevaplarınız için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wasd1991, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Adsız.png

Arkadaşlar merhaba. Green Card sonucumda kardeşimin ismi de yazmaktadır (Mehmet Enes Güner). Kardeşim henüz 17 yaşında. Buradan ne anlamamız gerekiyor yani benden faydalanabiliyor mu ?

adres bilgisi bu sadece, baska bir anlami yok maalesef.

Forumda DV2021 sureci icin baska bir baslik olusturmayin. Sorularinizi bu baslik altinda sorabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dv 2021 talihlileri için telegram gubu katılmak isteyenler için katılım linki

https://t.me/joinchat/NGalnBvNI9kNomf3Dg4CNw

@AHMET90 yukaridaki iletiyi inceleyebilirsiniz...

• Merhabalar herkese, DS 260 formunu doldurabilmek için sisteme giriş yapmaya çalışıyorum ama 2-3 saattir "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Bu durumla karşılaşan veya bir çözümü bilen var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@4x1r0s3, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar herkese, DS 260 formunu doldurabilmek için sisteme giriş yapmaya çalışıyorum ama 2-3 saattir "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Bu durumla karşılaşan veya bir çözümü bilen var mıdır?

farkli bir web browser ile girmeyi deneyebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@4x1r0s3, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar herkese, DS 260 formunu doldurabilmek için sisteme giriş yapmaya çalışıyorum ama 2-3 saattir "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum. Bu durumla karşılaşan veya bir çözümü bilen var mıdır?

farkli bir web browser ile girmeyi deneyebilirsiniz.

Denedim aynı hatayı vermeye devam ediyor. İşin ilginci bir browser'da bu hatayı aldığım zaman diğer browserlar otomatik olarak bu hatayı gösteriyor DS 260'ın internet sayfasına girince. IP üzerinden falan okuyor herhalde sistem.

• ds 260 doldururken şu anki okuduğum üniversitenin mezuniyet tarihini istiyor, buradaki türkçe dokumanı okudum; hala devam ediyorsanız günümüzün tarihini yazabilirsiniz diyor ancak sistem şuanki ve ileriye dönük mezuniyet tarihlerini kabul etmiyor. boş da bırakamıyorum satırı ne yapmam lazım geçmişe dönük yapsam yalan beyandan elenmiyeyim boş yere. bilen bir arkadaş cevap yazarsa çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler

• @4x1r0s3 bende de aynı hatayı veriyor,diğer browserlarda da.

• Herkese merhabalar,
    amerikaya giris yaptiktan sonra greencard ne kadar surede size ulasir? Greencard"i sadece size mi teslim ediyorlar bir bilginiz var mi? Veya amerika disindaki adrese greencard teslim edilebilir mi?
    Simdiden tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

284

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |