Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hdemircanusa söylemek istenen tek kişi 15k her aile bireyi için 15'in üstüne +5k yani 3 kişiysen 25k denmek isteniyor

• ⭐⭐

@Emrah-Borazan Şimdi oldu 👍

• @hdemircanusa Yalnızsanız min 10-15k , bu miktarın üstüne her aile bireyi için artı olarak 5k usd demek istedim.

• ⭐⭐

@hope123 Tamamdır ben yanlış anladım k.bakmayın 😊

• @CroM çok teşekkür ederim

• @uqursen çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@korgolem Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

• Merhaba 28 nisan 2023 saat 8:15 mülakat vardi cn 2023As32xx
    biz erkenden gittik 7:30 gibi oradaydık sırayla aldılar içeri ilk başta pasaporta bakıp beklememizi söylediler tabi stres vardı çok çünkü ben başvuru formunda isim soy ismimi ters yazmıştım ve biz sonuclardan sonra evlendik
    Biraz bekledikten sonra evrakları alan hanım efendinin yanına gittik evrakları istedi tek tek biraz sertti hareket etmeyin evraklara dokunmayın dedi sırayla aldı ben heyecandan araba ruhsatları vermeye unuttum adres değiştiricektim onuda vermeyi unuttum sonra bizi vize ücretini ödemeye yonlandırdılar ücretleri ödedik sonra bekledik ve officer in yanına gittik ben iranlıyım ve eşim turk olduğu için görüşmeyi türkçe yapmak istedim bi tercuman çağırdı beyefendi çok nazik sakın pozitif biriydi tercuman hanımda öyle yemin etmeden ben nazikçe belirttim ki isim soy ismimi alışkanlıktan dolayı ters yazmışım sonra kontrol etti anlayışla karşıladı parmak izi aldı çoğunlukla ilişkimizle ilgili şeyler sordu eşimden kardeşlerimin adini sordu irana gittin mi diye sordu neden gittin ailemle tanıştı mi diye ne zamandır berabersiniz diye sordu sonra nereye gideceksin diye benden sordu ayni soruları Farsça benden sordu orda işimi devam edicem mi diye sordu en son eşimden Farsça biliyormusun diye sordu oda farsa evet az biliyorum dedi sonra ben rica ettim adresimizi değiştirirmişiniz diye değiştirdi kendisi ve en son vizeniz onaylandı dedi tabi biz o stresten sonra çok rahatladık çıktık ve pasaportları bekliyoruz umarım herkesin sureci olumlu sonuclanır ve yeni hayatı güzelce başlar.

• @okhan vizeniz hayırlı olsun, okurken heyecanınıza ortak olduk

• @mst2163 teşekkür ederim :))

• Merhaba arkadaşlar
    Biraz geç de olsa mülakat ve sağlık deneyimimi paylaşmak istiyorum.
    Case number 26 k olduğu için dosyamı cutt of olmadan önce Viyana’ya taşıdım. Sonrasın da şu malum zor olan Schengen vizesi olumlu sonuçlandı ve yolu yarıladım. ( Bu süreçte en zor olan durum Schengen vizesinin çıkmasıydı. )
    15 nisan da Viyana’ya giriş yaptım. Havaalanı kontrolünden çok rahat geçtim ve havalimanından trenle tuttuğum evin hemen önünde indim. ( Bu arada Viyana’nın ulaşım sistemine hayran kaldım.)
    17 nisan saat 9:30 da DR ıvana molnar da muayeneye girdim. İlk önce bir form doldurdum sonra Ivana Molnarın asistanı birkaç soru sorarak benimle ilgili sağlık raporunu doldurdu. Bu arada İngilizcem yok ama kelimelerden ve çeviriden anlaşıyoruz.
    Sonra Ivana molnar muayeneye aldı. Sırtıma vurdu ufak tefek kont yaparak muayeneyi bitirdi. Ivana ve ekibi gerçekten çok kibar ve nazik insanlardı. ( gerçi Viyana’da herkes kibar ve nazik 🙂
    20 nisan saat 8:30 da büyük gün mülakat geldi. Marriott otelin 4. Katında ABD konsolosluğuna çıktık. X-ray dan geçerek bizi içeriye aldılar. Adım ve soyadım okundu. Orada kumral biraz da sarışın alımlı bir bayan beni karşıladı. ( Türkçe konuşuyor hafif bir aksamla )

• Hoşgeldin
      -Hoşbuldum
    • Bayramınız bugün mü yarın mıydı ?
    • Bugün arefe günü yarında bayramımız
    • Bayramınız şimdiden kutlu olsun
    • Ellerimi Japon selamı vererek çok teşekkür ederim çok mutlu oldum dedim tebessümle.
      Evraklarımı verdim
    • Ne mezunusun
    • Lise mezunuyum vocanational school
    • Kaç yıl toplam
    • 12 yıl okula gittim toplamda

sonra da bizi mülakata alacağını söyledi. Ve yine ismim okundu. Bu kez başka bir bayan karşıladı beni. İngilizcemin iyi olmadığını söyledim. Sonra yine tükçe bilen bayan geldi. Ve iki kişi mülakat yaptı.
    Elimi kaldırmamı söyledi yemin etmemi söyledi.

• Amerika’daki verdiğin adresi değiştirmek istermisin
    • Hayır değiştirmek istemiyorum zaten yakın arkadaşım
    • Orada ne iş yapmayı düşünüyorsun
    • hairdresser dedim ve oo good diye onayladılar birbirlerine bakarak.
    • Dönüş biletini ne zamana aldın ?
    • 4 gün sonraya aldım yani salı akşamına dedim
    • pazartesi evrakların kargoya verilir salı sabah alırsın dedi.
    • yani tamam onaylandı mı dedim gülerek sevinçle
    • evet tebrik ederim onaylandı dedi. Onlarda sevinçle gülerek söyledi.
    • size çok minnettarım çok çok teşekkür ederim 🙏🏼
      Ve mülakat bitti gerçekten çok kibar ve nazik insanlar bizi karşıladı. Çok güzel geçti.
      Salı günü sarı zarflarımızı aldık. Pasaportlarımızı kontrol ettik herşey tamam ve doğruydu.
      Gerçekten çok güzel bir duygu mükemmel bir his. Allah herkese bu güzel hisleri duyguları yaşatsın. ( konsolosluktaki bayana da çok dua ediyorum iyi ki var )
      Böyle bir siteyi kurduğu için gerçekten bizi bu duruma getiren @gucarslan abime ve diğer adminlere çok teşekkür ederim çok minnet borçluyum.
      Teşekkür edeceğim iki kişi daha var. Özellikle @qermenco benim hikayemi yazan beni bu duruma getiren kişiydi. İyi ki var ona bir can borcum var resmen sağolsun 🙏🏼
      İkinci kişi de @timsahusa oda bana sorularımda çok destek oldu. İnşallah gittiğimde de böyle güzel insanlarla karşılaşırım. Herkese çok teşekkür ederim. Tüm kalbimle söylüyorum inşallah herkes bu hayatı kalbine göre yaşar..
      Dosya Numarasi: 2023EU00026XXX
      DS-260 Gonderimi: 12/07/2022
      Saglik Muayenesi: 17/04/2023
      Vize Mulakati: 20/04/2023
      Vize Onayi: 24/04/2023
      Pasaport Teslimi: 25/04/2023
      Mülakat yeri: Austria/ Vienna
  • ⭐⭐

@Tayfun-karakaş Hayırlı uğurlu olsun , sizin adınıza çok sevindim , Şimdiden başarılar diliyorum

• Yollarınız açık şansınız bol olsun . Hayallerinize giden yolda sonsuz mutluluk dilerim

• @Tayfun-karakaş oncelıkle hayırlı olsun ıngılızce bılmedende demek kı avusturyadan alınabılıyormus sorumuzun cevabınıda vermıs oldunuz teşekkurler 🙂

• Merhaba arkadaşlar. Dosyasını Schengen ülkeleri haricinde bir ülkeye taşıyıp onay alan var mı merak ettim 😊

• @historian DV2022 surecinde farkli kitalardan dahi ulkeler vardi. DV2023 icin de onumuzdeki aylarda farkli ulkeler olacagini dusunuyorum.

• @Tayfun-karakaş tebrikler, sonraki hayatınızda başarılar, darısı başıma, ingilizceyi çok kasmıyorlar demek ki öğrendiğim iyi oldu.

• @korgolem vizeniz hayırlı olsun abd'deki hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diyorum. Küçük çocuklardan covid aşısı istiyor mu bg sağlık raporunda. istiyorsa kaç yaşa kadar zorunlu?

• @Tayfun-karakaş Tekrardan vizen hayırlı olsun kardeşim. İşin en güzel tarafı aylardır verdiğimiz uğraşın sonunda aynı anda mülakata girmiş olmamız :)) Amerika'da görüşmek dileğiyle.

• ⭐⭐

@Tayfun-karakaş Tebrikler, vizeniz hayırlı uğurlu olsun👏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

41

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |