Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zagatoff DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

ekonomik istikrarsızlık türkiyeyi bunaltıyor bu durumda içeride siyasi çatışma ortamı tetiklenebilir dolar bey şu anlarda zaten şahlanıyor .siyasi olarak gerginiz zaten ekonomik çöküş tuzu biberi olur.eğer çekilişi kazanırsanız hiç kararsızlık yaşamayın yaşam standartınız düşecek daha alt bir işte çalışacak olsanız bile en azından can güvenliğinizin olduğu topraklarda yaşayın orta doğu bataklığından uzaklaşın.tr de kalırsanız 2 yıl sonra cehennemin ortasında kalmayacağınızın garantisi yok.şuan 4 -5 milyon suriyeli ülkemizde 2010 yılına dönüş imkanımız yok.herşey düzelmeyecek şekilde kötüleşiyor.yüzyıllardır orta doğu da kan göz yaşı savaştan başka bişe yok.orta doğu halkları amerika ingiltere gibi büyük devletlere suç atar ama kendi mezhepçi ırkçı yapısını görmez suçu başka devletlere atarak bizi birbimize düşürdü der . farklı bir kıtaya gitmek sizi bu sıkıntılardan uzaklaştırır.avrupa yoğun suriyeli afgan afrikalı göçmen sorunu ile uğraşıyor.amerika da bu gündemden uzaklaşmış olursunuz.küçük suriye deki bir olay avrupayı salladı 80 milyonluk türkiyedeki bir iç çatışma ortamında neler olur düşünmek istemiyorum

Zaten mantıken çalışmamızın sebebi hayat sıtandartlarımızın daha iyi olması değil mi! Şu an Türkiye'de de çalışıyorsak masa başı iş, rahat bir iş, öğretmen vs. olsak bile asıl amacımız hayatımızı rahat bir şekilde sürüdürebilmek değil mi!. Eğer Amerikada ben pizza dağıtıp en vasıfsız işlerde bile çalışıp hayat sıtandardım şuankinden daha iyi olacaksa neden yapmimki. Hepimizin amacı yaşam kalitemizi geliştirmek sonuçta

• Bu ileti silindi!

• Tr de yaşarken keyfi yerinde olan bi arkadaşım vardı. Haftada 6 gün 7,5 saat çalışır rahatına bakardı. İşi gücü rahattı. Green card ı kazandı şuan günde 16 saat çalılşıp geçinebilmek için. Ne rahat kaldı ne keyif. Gidince Amerikan dream hayalleri kuranlar ayık olsun 😬

• Dün gece rüyamda Amerikan hastanesinde muayene oluyordum. O derece kaptırmışım kendimi 🙂

• @gc_dream alım gücü o kadar düşüyor ki orda alt bi işte çalışsanız belki daha iyi yaşarsınız .öğretmen olmak bile çok zor.işe alımlarda yandaş torpil gibi olaylar oluyor.iyi kötü girdiniz diyelim enflasyon paranın değer kaybetmesi yine rahat yok

• @zagatoff
    erdembw 1 dakika önce
    Tr de yaşarken keyfi yerinde olan bi arkadaşım vardı. Haftada 6 gün 7,5 saat çalışır rahatına bakardı. İşi gücü rahattı. Green card ı kazandı şuan günde 16 saat çalılşıp geçinebilmek için. Ne rahat kaldı ne keyif. Gidince Amerikan dream hayalleri kuranlar ayık olsun

• @rasul1995 hocam sen ne yaptın ya 😂

• Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış bizimki de o hesap.. Hayal kurup duruyoruz umarım gerçek olur haydi hayırlısı.

• @hadi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gokcell DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

115,969

Bu rakami nereden aldiniz. Dogru oldugunu sanmiyorum. Daha once burada yayinlanan bilgilendirici resmi video'da Lotto icin belirlenen 50 bin (ya da 55 bin) rakaminin toplam verilen GC miktari oldugu, buna basvurunlarin es ve cocuklarininda dahil oldugu kesin bir dille belirtiliyor. Ornegin siz kazandiniz, esiniz ve cocugunuzuda eklediniz. Size verilecek 3 GreenCard toplam 50 binden dusuluyor geriye 49,997 kaliyor. Sizin verdiginiz 115,969 rakami belki de Lotto'ya ek olarak 2017 yilinda diger yollardan verilen Green Card'larin toplami olabilir.

Bende bu şekilde biliyorum.

• @erdembw geri dönmediğine göre yinede hayatından memnun demektir.

• @erdembw amerika da vasıflı bir iş yapılırsa rahat olur diye düşünüyorum.yani meslek öğrenmek.sonuçta tr de hayat koşulları kolay değil biz isveçte yaşamıyoruz .ama temizlik markette çalışma gibi işler çok zor olur

• @zagatoff DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gc_dream alım gücü o kadar düşüyor ki orda alt bi işte çalışsanız belki daha iyi yaşarsınız .öğretmen olmak bile çok zor.işe alımlarda yandaş torpil gibi olaylar oluyor.iyi kötü girdiniz diyelim enflasyon paranın değer kaybetmesi yine rahat yok

Ayı fikirdeyim. Demek istemem yaptığın işin önemi değil, yaşam sıtandardının nasıl olduğu.

• @gc_dream gidenler evini arabasını satıp istifa edip belki de ailesine sırtını donup gidiyor gitmekte dönmekte çok zor

• @bora Aynı yaŞtayız.Benimde 2.katılılım.Şuan da Washington Dc deyim hatta...Heyecanla bekliyorum.

• @erdembw nasil oluyormuş o öyle ? Yasal çalışma süresi zaten haftalık 40 saat, 5 gün çalışsa günlük 8 saate geliyor.

• ⭐⭐

@hadi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

oldugu, buna basvurunlarin es ve cocuklarininda dahil oldugu kesin bir dille belirtiliyor. Ornegin siz kazandiniz,

Bu rakam doğru. Aileler dahil geçen sene 115 K kişi kazandı. 50000 vize verilecek.

• Bu ileti silindi!

• @ocolletta-toros yasal süre dışında bireysel iş yapıor

• @solita 41 yaşında misin ? Buna inanmak çok zor bir yanlışlık olmalı.

• @hadi 115 K kazandıysa 115 K de vize verilmesi gerekmiyor mu?

Benzer Başlıklar

• 906
  • 4
  • 13163
  • 22394
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |