Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ozzgedenizz çok teşekkür ederim pazartesi günü soracağım 🙏🏻

• Biz sonunda teslim aldik @ygunen, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Bizim de kartlarimizdan biri 90 gunu gecmesine ragmen gelmedi.Bugun request olusturduk.En gec 1 aya cevap vereceklermis.Bir cok sey okuyorum.Sari zarfmi kayboldu? Biyometrikde mi sorun var tekrar isteyecekler?Sari zarf kaybolmussa basimiz cok agrir.Senatore kadan gidenler var.Zaten mulakati zar zor aldik.Burada da bu konudan dolayi stres yapmak istemiyorum

• Merhaba,

Ekim 2023te Amerika'ya ilk girişimizi yaptık, sarı zarfları teslim etmiştik fakat eşimin greencard'ı teslim edilrken benim kartım gelmedi, 90 gün bekledikten sonra uscis'e kayıt oluşturdum. 1 ay sonra bugün gelen yanıtı aşağıda iletiyorum. Sitede benzer bir yazı gördüm ama yeterli bilgi alamadım:( Şimdi Türkiye'deyiz, Mayıs ayında bir kez daha girip yaklaşık 10 gün kalıp tekrar döneceğiz. Gitmeden önce hazırlıkları tam yapabilmek için beni yönlendirebilir misiniz? Pek rastlanılan bir durum değil sanırım.

"The status of this service request is:

A search of U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) records indicates that USCIS has not received your Department of State (DOS) issued Immigrant Visa (IV) Packet, which should have been submitted by the Port of Entry (POE) when you entered the United States. USCIS requires a completed IV Packet to process your Permanent Resident Card (PRC).

If you are in possession of your IV Packet, please mail the complete IV Packet to the following address:

USCIS
    Attn: IV
    2501 S State Highway 121 Business
    Suite 400
    Lewisville, TX 75067

If you are not in possession of your IV Packet, you will need to schedule an appointment with your local Field Office by visiting the USCIS webpage at my.uscis.gov/en/appointment/v2. Once scheduled, you will receive confirmation of your appointment date and time as well as any other instructions for your appointment.

You will need to take the following to your Field Office appointment:

1.A copy of this letter
    2.Proof of identity (This would be a passport or national photo identification issued by your country, drivers license, military photo identification or a state-issued photo identification)
    3.A copy of your immigrant visa documentation, which would include all evidence you submitted to USCIS related to the underlying petition, and the documents that you submitted to the Department of State. This would generally include:
    a.A copy of the underlying petition (I-130, I-140, etc.) with original signature and any supporting documentation submitted with the petition.
    b.A copy of your birth certificate with translation, if applicable.
    c.Derivatives supporting civil documents (birth certificate, marriage certificate, divorce decree, etc.) demonstrating the relationship to the principal beneficiary/immigrant, if applicable.

Your local Field Office will reconstruct the IV Packet. If you have not received a response from USCIS within 90 days of your appointment, please notify us using the contact information below."

• @Ozzyy sarı dosyanız kaybolmuş. Son zamanlarda bir kaç kişinin başına geldi. Mailde yazan adımları takip edin belgelerinizi toplayın randevuya gidin daha sonra kartınız basılacak.

• @ozzgedenizz teşekkür ederim yanıtınız için, burada merak ettiğim birkaç detay var. Sarı zarf'ın içinde olan sağlık ile ilgili detayları yeniden vermiyorum değil mi? Mülakat gününde konsolosluğa sunduğumuz belgeleri toparlamak yeterli olur mu?

Bir de buradaki tam talebi anlayamadım
    "a.A copy of the underlying petition (I-130, I-140, etc.) with original signature and any supporting documentation submitted with the petition."

• @Ozzyy benim başıma gelmedi ama buradan biri kendi başından geçenleri anlatmıştı telegram grubunda yanlış hatırlamıyorsam bu başlıkta da iletisi var kendisine sorabilirsiniz ama yazdığı mesaj belgelerle ilgili şu şekilde; “Gorusmeye giderken yanınızda birth certificate goturmenz gerekiyor bunu konsolosluktan alabilirsiniz yada e devletten ingilizce olarak istiyorlar bilginiz olsun konsolosluktan alirsaniz 10,50 dolar ayrica randevu ciktisi , greencard odeme ciktisi mail olarak gelen ve 2 adet fotograf 5x5 seklinde amerikan konsolosluguna mulakata giderken goturdugumuz gibi bu sekilde randevuya erken gidin benim ki 1:30 daydi 1 de iceri aldilar.”

• @lumos, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Paniccio Basim sureciniz ulkeye girdikten sonra basliyor, 90 gun kurali odeme ya da ulkeye baslama islemlerinden hangisi daha sonra olduysa onu takip eden 90 gunu kast eder.
    Siz ulkeye girmeden 90 gun gecmesinin bir anlami yok, ulkeye girmenizden itibaren baslayacak. Ya da girdikten sonra odeme yapsaydiniz, odeme tarihinden sonra baslayacakti.

Takip edeceginiz link bu link evet, ama girdikten sonra bir kac hafta gecince degisiklikleri goreceksiniz, hemen degil. Ortalama 3/6 hafta gibi dusunebilirsiniz.

Iyi yolculuklar simdiden.

Aradığım cevap buydu teşekkür ederim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhabalar,
    Eşim ve bana ait kartlar 10-15 güne kadar postalanıp elime ulaşmasına rağmen kızıma ait kart halen “card is being produced.” durumunda görünüyor. Bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?

• merhaba arkadaşlar, ben 2023 dv kazananıyım, 24 aralıkta ülkeye girdim ssn numaram 10 gün içinde geldi ama green kartımdan hala ses yok bir ay sonra Türkiye'ye dönmek zorunda kaldım Abd de kız kardeşim yaşıyor onun adresine gelecek adreste sıkıntı yok ama hala ödeme alındı diyor 90 günü bekliyorum mail atmak icin benim durumumda olan var mı?

• merhaba dostlar hepinize selamlar,

5 Mart tarihinde amerikaya giriş yaptım, benden herhangibir imza ya da parmak izi alınmadı (yanımızda küçük çocuğumuzda olduğundan dolayı sanırım işlemleri hızla halletiler) sadece vizemin üzerine bir kaşe basıldı 1 sene greencard yerine geçerli olacaktır bu belge denilip gönderildim.

SSN 1 hafta sonra eve geldi. yalnız halen greencardım yok. nasıl takip ediyoruz onuda anlamadım bir sayfa linki verilmiş oraya Receipt numberı yazdığımda ispanyolca olarak yazılar yazıyor ve translate ile çevirdiğimde dosyasını dışişleri bakanlığına gönderilmiştir diyor. lütfen bir yardımcı olun bankaya hesap dahi açamıyorum şuan da

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oğuzhan-adıyaman olur mu öyle şey en önemlisi ssn gelmiş daha ne istiyorsun. pasaport ile gittiğin zaman green kartın kart olarak olmadan da hesap açıyorlar sadece hangi bankaya gidiyorsun boa gittin mi yada chase bank hangi bankaları denedin. Zaten bu mühür senin dediğin gibi green kart yerine geçiyor. Hangi eyalete gittin yazarsan orada ki forum aile üyeleri sana yardımcı olacaktır.

• @oğuzhan-adıyaman

USD 220 kişi başı "immigrant visa fee" ödediniz mi?

Ödemeyi giriş öncesi yapıysanız, giriş tarihinize takiben 90 gün geçinceye kadar beklemeniz gerekiyor ilettiğiniz adresteki posta kutusuna teslim edilmesi için.

USD 220 kişi başı "immigrant visa fee" tutarını girişten sonra ödediyseniz, ödeme yaptığınız gün tarihi itibariyle 90 gün geçinceye kadar beklemeniz gerekiyor ilettiğiniz adresteki posta kutusuna teslim edilmesi için.

It may take up to 90 days from the date you entered to receive your permanent resident card. You entered the U.S. using your immigrant visa, You paid the immigrant visa fee AFTER you entered, It may take up to 90 days from the date you made your payment to receive your permanent resident card.

.
    Dosyanızın durumunu takip etmek için telefonunuza yükleyeceğiniz "Case Tracker" aplikasyonu ile takip edebilirsiniz. Sizde mevcut olan receipt numaralarını aplikasyonda farklı sekmeler halinde oluşturarak dosya bazında takip edebilirsiniz.

@ayvalik10 dediği gibi pasaportunuzdaki göçmen vize green card yerine geçiyor giriş tarihinizi takip eden 1 yıl süre boyunca ve bununla banka hesabı açabilirsiniz. Bankadan bankaya veya aynı bankanın farklı şubesine göre durum değişiyor. Usanmadan başka banka ve şubelerden deneyin hesap açma başvurunuzu

• @ayvalik10 New Jersey lake Hiawatha diye bir bolgedeyim dandik bir bankaya gidip sordum biz kabul etmiyoruz dediler pasaport üzerindeki mühürü. SSN gösterdim yine de kabul edilmedi başka banka denemedim o zaman başka banka ile görüşeyim teşekkürler .

• Merhaba dün greencardım adreste olmama rağmen muhattap bulunamadı diye geri gönderilmis. Hemen USPS ye gittim ancak Uscise gitti dediler. Bugün Uscis’e gittim e request olusturun dediler. Olusturdum bekliyorum. Sorum su kartım onlara gidince imha edip yenisini mi basıp gönderirler yoksa adres değişikliği yapmayacağım için aynı kartı bana tekrar mı gönderirler ?

• @oğuzhan-adıyaman bankalar arasi cok fark oluyor.
    Hatta ayni bankanin 2 subesi arasinda bile fark var 😉

Yasal olarak ssn Ve pasaporttaki belgeyi kabul etmeleri gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meliskcmn posta kutusunun üstünde ismin yazmıyorsa sende konsolosluk yada ilk girişte adresi belirtirken c/o gibi ön yazıyı koymadıysan kutuya bakarlar evrağa bakarlar ve giderler

• track number nerde yazıyor beyler nasıl bulabilirim bunu ya kafayı yiyecem

• @charon evet öyle oldu sanırım.peki kartımı tekrar almam ne kadar sürer sizce ? Bir bilgini var mı bu konuda

• @meliskcmn hayir.

• @Ozzyy merhabalar bende aralık 2023te girdim. 90 gün geçti mail attım bana da bu mail gelmiş dün akıbetiniz ne oldu merak ettim. green kartınız geldmi? randevu alınca cok uzağa tarih verdiler mi? dosyayı mı kaybetmişler yoksa sadece parmak izi mi? cok soru sordum kusura bkmayın benzer durumu yasıyoruz o yüzden cevaplar icin teşekkür ederm

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |